اخبار سلامت, غیر پزشکی

ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر

ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر

ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر

درباره ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر بیشتر بدانید:
فتق دیسک کمر که به آن دیسک کمر هم گفته می شود، به مشکلی اشاره دارد که در آن یکی از بالشتک ‌هایی که بین مهره‌های ستون فقرات وجود دارند دچار بیرون ‌زدگی شده باشد. متاسفانه امروزه هم با توجه به وجود بی ‌تحرکی، فتق دیسک ستون فقرات به بیماری شایعی تبدیل شده و افراد زیادی را درگیر خود کرده است. ستون فقرات هم از مجموعه‌ ای استخوان ‌های به هم متصل به نام مهره ‌ها تشکیل شده و دیسک هم ترکیبی از بافت ‌های همبند قوی است که یک مهره را روی مهره دیگر نگه می ‌دارد.

چرا به ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر نیاز پیدا می‌کنیم؟

هر چه سن بالاتر می رود مرکز دیسک ممکن است مقداری از آب خود را از دست بدهد و خشک ‌تر شود. دیسک کمر می ‌تواند روی اعصاب ستون فقرات فشار وارد کند و باعث ایجاد بی حسی، سوزن شدن، درد و یا ضعف پا شود. معمولا بین ۸۰ تا ۹۰ درصد از افراد مبتلا به دیسک کمر، بدون نیاز به جراحی بهبود پیدا می کنند ولی اگر درد بعد از درمان بدون جراحی همچنان ادامه داشته باشد ، ازپزشک ممکن است جراحی را پیشنهاد می کند.
چنانچه به ویزیت پزشک آنلاین و یا ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر نیاز دارید می توانید با نصب اپلیکیشن ازپزشک بر روی گوشی همراه خود ، از بهترین متخصصان مشاوره بگیرید و در خانه ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید. شاید با جستجو در اینترنت بتوانید پزشک متخصص زیادی پیدا کنید و با هر کدام از آنها به هر طریقی ارتباط بگیرید ، اما باید بدانید که لازمه اطمینان به پزشک متخصص و ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر، داشتن تجربه کافی، اعتماد به موسسات معتبر، توجه به گستردگی ارتباط پزشک با سایر اعضای سیستم درمانی چون آزمایشگاه ها، تجهیزات تشخیصی و سایر متخصصان است .

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله کمر درد

مزایای ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر به صورت آنلاین

سامانه آنلاین ازپزشک با داشتن بهترین پزشکان و متخصصان برای مشاوره تلفنی با بهترین دکترها ، کار را برای تمامی کاربران راحت کرده است. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک می توانید در کمترین زمان و بدون داشتن کوچکترین دغدغه ای، اولین نوبت خالی پزشک متخصص را برای داشتن ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر ثبت کنید و در زمان درست و در آرامش خانه ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید.

همچنین می‌توانید میانگین زمان انتظار را در صفحه پزشک مورد نظر خود مشاهده کنید که این مقدار، قطعا کمتر از زمان انتظار در مطب، ترافیک شهری و آلودگی است و بدون کوچکترین اتلاف وقتی در خانه ویزیت می شوید. بی شک ممکن است شما و یا اطرافیانتان، دریافت نوبت از بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی را که بسیار دشوار و خسته کننده است را تجربه کرده باشید.

در برخی زمان ها هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید، اما با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک دیگر به مراجعه حضوری نخواهید داشت. می توانید در آرامش خانه بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، ویزیت پزشک آنلاین و مشاوره تلفنی را ثبت کنید و از پزشک متخصص مشاوره درمانی دریافت کنید.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر با سامانه از پزشک

ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر با سامانه از پزشک

شما در زمان داشتن ویزیت پزشک متخصص دیسک کمر در سامانه ازپزشک می ‌توانید انواع دردهای موثر بر روی ستون فقرات کمری و گردنی که ناشی از مشکلات مختلف، علی الخصوص بیرون زدگی دیسک را درمان کنید. همان ‌طور که پیش تر به آن اشاره کردیم، مهم ‌ترین علل ایجاد درد در ناحیه کمر، فتق دیسک بین مهره ‌های ستون فقرات است. دیسک ستون فقرات دارای یک مرکز ژله ‌ای نرم و یک قسمت بیرونی سفت ‌تر است که به بخش نرم دیسک هسته و به لایه سفت بیرونی آن آنولوس گفته می ‌شود.

از این رو فشرده شدن دیسک یا پارگی دیسک زمانی ایجاد می ‌شود که مقداری از بخش هسته از طریق پارگی ایجاد شده در لایه بیرونی از ناحیه حلقوی ستون فقرات بیرون زده باشد. متاسفانه فتق دیسک می ‌تواند در هر بخشی از ستون فقرات رخ دهد و اعصاب مجاور خود را تحریک کند. بسته به جایی که دیسک دچار فتق شده است؛ درد، بی حسی یا ضعف در بازو یا پا ایجاد می‌شود.
در زمان ویزیت پزشک آنلاین، معمولا متخصصان بعد از ویزیت بیمار و آشنایی با درد آنها در گام اول، درمان های غیر جراحی را پپیشنهاد می کنند. از جمله استراحت کوتاه مدت، استفاده از داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم، استفاده از داروهای ضد درد برای کنترل درد، فیزیوتراپی، ورزش درمانی یا تزریق استروئید اپیدورال. اگر در زمان ویزیت پزشک آنلاین، متخصص از شما خواست که استراحت کنید حتما دستورالعمل پزشك خود را در مورد مدت ماندن در رختخواب رعایت فرمایید. اهداف درمان ‌های غیر جراحی کاهش تحریک عصبی و بهبود وضعیت جسمی بیمار برای محافظت از ستون فقرات و افزایش عملکرد کلی بدن است .

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت ویزیت و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

روشهای درمانی دیسک کمر

روشهای درمانی دیسک کمر

برخی از روش‌های درمانی که پزشک ممکن است به عنوان خط اول درمان تجویز کند شامل روش ‌های درمانی مانند سونوگرافی، تحریک الکتریکی و کمپرس گرم و سرد است که برای کاهش درد و اسپاسم عضلانی کاربرد دارند.
از روش داروهای درمانی هم برای کنترل درد استفاده می‌شود مانند ضد درد یا همان مسکن که بیشتر دردهای موثر بر روی ستون فقرات را می‌توان با استفاده از داروهای خارج از نسخه مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن یا استامینوفن درمان کرد. پس بسیار مهم است بدانید که تنها باید داروهای مورد نیاز و تجویز شده توسط دکتر کمر درد را مصرف کنید. زیرا مصرف بیشتر این داروها به بهبودی سریع‌تر کمک نمی‌کند؛ و حتی ممکن است باعث عوارض جانبی ناخواسته مانند یبوست، خواب آلودگی و اعتیاد شود.
داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی همان کارکرد مسکن‌ها را دارند و برای کاهش تورم و التهاباتی که در نتیجه فتق دیسک ایجاد می‌شوند، مفید هستند. داروهایی چون آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و انواع داروهای تجویزی.
اگر پزشک متخصص در زمان ویزیت پزشک آنلاین به شما داروی ضد التهابی داده است؛ باید مراقب عوارض جانبی آن مانند ناراحتی معده باشید. پس لازم است برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل احتمالی که با مصرف بلند مدت این داروها ایجاد می‌شوند؛ داروهای خارج از نسخه را حتما تحت نظر پزشک استفاده کنید.

منابع علمی این مطلب

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.