پزشک متخصص

بهترین پزشک متخصص اطفال + مشاوره آنلاین و تلفنی

بهترین پزشک متخصص اطفال + مشاوره آنلاین و تلفنی

متخصص اطفال

بهترین پزشک متخصص اطفال + مشاوره آنلاین و تلفنی

متخصص اطفال خوب پزشکی است که به طور تخصصی برای مراقبت و درمان نوزادان و نوجوانان تحصیل و کسب علم کرده و شرایط سلامتی و رشد نوزادان و کودکان را در دوران رشد بررسی می‌کند. از آنجایی که کودکان رشد بسیار سریعی دارند در این مسیر رشد خود تغییرات فیزیکی، رفتاری و عاطفی خاصی را  تجربه می‌کنند. به همین دلیل کودکان هم نیاز‌های پزشکی خاصی دارند که معمولاً از تخصص پزشکانی که بزرگسالان را معالجه می‌کنند، خارج بوده و به پزشک متخصص اطفال نیاز است. پزشک کودکان، متخصصی است که در درمان شرایط خاص پزشکی و محدوده سنی کودکان مهارت دارد. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به متخصص اطفال خوب و نوبت دهی دکتر اطفال اشاره خواهیم کرد.

 

متخصص اطفال خوب

ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشکی به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد. با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست برای درمان  انواع بیماری های کودکان به دنبال متخصص باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و زیر نظر متخصص اطفال به صورت آنلاین ویزیت شوید.

بیشتر بخوانید: درمان فوری اسهال کودکان + لیست پزشکان فوق تخصص گوارش

 

شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای جز بیماری کودک خود، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید. با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت پزشک متخصص  اطفال خوب به صورت آنلاین داشته باشید. در ادامه به انواع تخصص اطفال اشاره می کنیم:

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

ایمونولوژیست کودکان

کودکان اغلب می توانند از حساسیت یا سایر موارد بهداشتی مرتبط با سیستم ایمنی بدن رنج ببرند. اگر کودک آلرژی داشته باشد یعنی اینکه سیستم ایمنی بدنش به طور نادرست نسبت به مواردی که معمولاً بی ضرر هستند واکنش نشان می دهد. این واکنش می تواند باعث بروز مشکلات سلامتی مانند کهیر، آسم، ضایعه پوستی، اگزما، تب یونجه، اسهال، آنافیلاکسی یا بیش دفاعی، سینوزیت، ذات الریه، برفک یا آبسه شود. هدف اصلی یک متخصص آلرژی / ایمونولوژیست کودکان ، کمک به کودک است و با استفاده از تست های تخصصی برای تشخیص شرایط و درمان انجام می شود.

 

<yoastmark class=

 

متخصص قلب و عروق کودکان

متخصص قلب و عروق کودکان در تشخیص و معالجه کودکان مبتلا به بیماریهای قلبی و عروقی علم دارد. آنها برای ارزیابی و رسیدن به یک تشخیص دقیق ، با متخصصان دیگری (مانند جراحان قلب ، متخصصان ریتم قلب، ژنتیک پزشکی ، بیهوشی ، متخصصان پرستاری ، متخصصان تغذیه و درمانگران) همکاری نزدیکی دارند. شرایط خاص هر کودک به یک برنامه درمانی جامع و منحصر به فرد نیاز دارد. متخصص قلب و عروق اطفال قبل از تولد، در تمام دوران کودکی و در بزرگسالی قادر به همکاری با بیماران هستند و بیماری های زیر را درمان می کند:

 1. نارسایی قلبی
 2. ناهنجاری های قلبی عروقی در مراقبت های ویژه نوزادان
 3. ناهنجاری های قلبی جنین
 4. انتقال شریان های بزرگ
 5. مدیریت کودکان مبتلا به بیماری قلبی
 6. آریتمی
 7. بیماری قلبی مادرزادی
 8. اختلالات گردش خون
 9. درد قفسه سینه یا غش کردن
 10. پیوند قلب
 11. تاکی کاردی فوق بطنی
 12. سندرم QT طولانی ارثی
 13. سوفل قلب
 14. مشکلات قلبی عروقی

 

پزشک اورژانس کودکان

پزشک فوریت های کودکان از نوزادان ، کودکان و نوجوانان مراقبت می کند که به دلیل آسیب دیدگی یا حاد بودن به مراقبت های پزشکی فوری واورژانسی نیاز دارند. این نوع فوریت های پزشکی اغلب به روش ها ، تجهیزات و تکنیک های خاصی احتیاج دارند که پزشکان فوریت های کودکان در استفاده از آنها آموزش می بینند. پزشکان فوریت های کودکان در بخش های اورژانس بیمارستانهای مخصوص کودکان ، بیمارستانهای آموزشی ، بیمارستانهای دولتی و خصوصی و مطب های مراقبتهای ویژه کودکان کار می کنند.

 

نوبت دهی دکتر اطفال

نوبت دهی دکتر اطفال

 

متخصص غدد درون ریز کودکان

غدد درون ریز علمی است که هورمون ها و غدد  را مورد مطالعه قرار می دهد. متخصص غدد درون ریز کودکان با مشکلات یا اختلالات مربوط به هورمونهای کودکان و غدد تولید کننده آنها سروکار دارد. هورمون ها تعیین می کنند که چگونه کودک رشد کند. بنابراین مشکلاتی که توسط غدد درون ریز کودکان مشاهده می شود ، کاملاً متفاوت از مواردی است که توسط غدد درون ریز متخصصان مراقبت از بزرگسالان مشاهده می شود. از نمونه اختلالات هورمونی که متخصص اطفال خوب غدد درون ریز می تواند درمان کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. چاقی
 2. دیابت
 3. بلوغ زودرس یا تأخیر غده تیروئید کم تحرک یا بیش فعال
 4. قند خون پایین
 5. غده تیروئید بزرگ شده
 6. اختلال عملکرد تخمدان و بیضه

 

نوبت دهی دکتر اطفال

اگر پزشک معالج فکر می کند فرزند شما به مراقبت و معالجه تخصصی نیاز دارد ، ممکن است لازم باشد به پزشک متخصص اطفال خوب مراجعه کنید و یا از سایت نوبت دهی دکتر اطفال وقت بگیرید. پزشک معالج ممکن است فرزند شما را برای ارزیابی و درمان به پزشک متخصص اطفال خوب ارجاع دهد. همچنین برای نوبت دهی دکتر اطفال ممکن است به درمان بیماری های زیر برای کودک خود نیاز داشته باشید:

 • مشکلات خواب
 • بیماری مغز مانند صرع
 • مشکلات مربوط به عضلات یا استخوان ها مانند دیسپلازی رشدی مفصل ران یا مفصل پا
 • ناتوانی مانند سندرم داون ، فلج مغزی یا سندرم شکننده ای X
 • بی اختیاری مدفوع یا یبوست
 • آسم و آلرژی
 • رشد ضعیف
 • مشکلات رفتاری
 • تأخیر رشد
 • اوتیسم
 • بیش فعالی

پزشک متخصص اطفال خوب ممکن است کودک شما را بلافاصله پس از تولد ببیند ، تا مطمئن شود همه چیز خوب است. برای نوبت دهی دکتر اطفال هم باید بگوییم اکثر متخصصان در بیمارستانهای عمومی و خصوصی کودکان کار می کنند. نوزادان را در واحدهای زایمان ، بخش مراقبت ویژه کودکان و بخش مراقبت های ویژه نوزادان معالجه می کنند. برخی از پزشکان متخصص اطفال خوب در بخش های تصادف و اورژانس بیمارستان ها مشغول به کار هستند. آنها غالباً به عنوان بخشی از یک تیم چند رشته ای فعالیت می کنند که ممکن است شامل پزشکان عمومی ، پرستاران ، مددکاران اجتماعی ، فیزیوتراپیست ها و سایر متخصصان بهداشت  هم باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.