روانشناسی

چگونه می‌توانید بهترین مشاوره پیش از ازدواج را برای خود پیدا کنید؟

چگونه می‌توانید بهترین مشاوره پیش از ازدواج را برای خود پیدا کنید؟

مشاوره ازدواج آنلاین

در تاریخ 21 اسفند 1402 – توسط تیم ازپزشک بازنگری و بروزرسانی شد.

 

مشاوره ازدواج نوعی از مشاوره روانشناسی است که به برطرف کردن مسائلی که پیش از ازدواج و مسائل شروع زندگی مشترک و بعد از ازدواج در یک خانواده امکان دارد پیش بیاید، می‌پردازد. همه ی ما چه کسانی که در شرف ایجاد یک زندگی مشترک هستیم، چه کسی که در یک رابطه ی عاطفی قرار دارد و همه ی افرادی که زندگی مشترک دارند گاها وجود یک فرد متخصص که در مسائل مختلف کنار خود و خانواده اش باشد را حس کرده اند.

اما امروزه به دلیل مسافت و همچنین مشکلات رفت و آمد از جمله: ترافیک، بعد مسافت، زمان رفت و امد، آلودگی و گرما و… و همچنین مسائلی مانند هزینه به صرفه، راحتی محل مشاوره و برقراری آسان و در دسترس بودن هر ساعت از شبانه روز باعث شده بسیاری از افراد بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج  که هم به صورت مشاوره تلفنی، هم چت و مشاوره تصویری را شامل میشود برای همراهی در کنار خود انتخاب کنند.

در اینجا سوالی که حائز اهمیت است، این است که چگونه میتوانید بهترین مشاوره ازدواج را برای خود پیدا کنید؟ تا به بهترین نحو مسائل و مشکلات شما را درمان کند. در ادامه مطلب در کنار شما هستیم تا به این سوال پاسخ دهیم:

 

مشاوره پیش از ازدواج

به دلیل حساسیتی که امر ازدواج در زندگی افراد دارد. همچنین یک ازدواج موفق تضمین کننده یک زندگی موفق برای زوجین می‌باشد مشاوره پیش از ازدواج مسئله مهمی برای افراد می‌باشد. در بین زوج هایی که به طور مشترک در مشاوره پیش از ازدواج شرکت داشتند، نتایج نشان می دهد که رضایت زناشویی این افراد به مراتب بالاتر از افرادی است که به مشاوره مراجعه نکرده اند.

 

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

 

مشاوره پیش از ازدواج گزینه‌ای مناسب است تا بتوانیم:

 • فرد مناسب زندگی خود را انتخاب کنیم.
 • این متخصص آمادگی ازدواج در شما را می‌سنجد.
 • از مسئولیت‌های ازدواج شما را مطلع می‌کند.
 • در فرا گیری مهارت های ارتباطی کنار شماست.
 • به راحتی می‌توانید در مورد مسائل جنسی، عاطفی، فردی و میان فردی با مشاوره ازدواج صحبت کنید و راهنمایی بگیرید.

در نظر داشته باشید تنها افرادی که مشکل و چالش دارند به مشاور یا روانشناس مراجعه نمی‌کنند بلکه شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی و تقویت زیربنای زندگی مشترکتان به این فرد متخصص مراجع کنید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره با متخصص روانشناسی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره رایگان دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

بیشتر بخوانید: ازدواج با فرد وسواسی و مدیریت آن

 

گاهی اوقات افراد نزدیک ما می‌خواهند ما را در امر ازدواج راهنمایی کنند، اما این راهنمایی‌ها می‌تواند از روی احساسات، نداشتن اطلاعات کافی و تخصصی باشد و موجب شود شما راه مناسبی را برای ازدواج انتخاب نکنید.  پس بهتر است ویژگی‌های بهترین مشاوره را بدانیم:

 1. باید فرد متخصص و تحصیل کرده در این زمینه باشد.
 2. در دسترس بودن همیشگی مشاور
 3. با تجربه بودن
 4. احساس راحتی داشتن هنگام مشاوره
 5. رازدار بودن
 6. ارائه بهترین راهکار برای حل مشکل از سمت مشاور

شما با مشاوره پیش از ازدواج می‌توانید تمام انتظاراتی که از یک متخصص در امور ازدواج دارید را برآورده کنید.

 

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی

 

راهکارهایی برای پیدا کردن بهترین مشاور ازدواج :

شاید یکی از دغدغه‌های افرادی که می‌خواهند به مشاورین و روانشناسان مراجعه ‌کنند پیدا کردن بهترین متخصص باشد. با مراجعه و نصب اپلیکیشن های رسمی و پر کاربر میتوانید بهترین مشاوره ازدواج را پیدا کنید. از نظرات مراجعین استفاده کنید و همچنین سوابق کاری مشاور را مطالعه کنید. به مدارک تحصیلی متخصص که در صفحه کاربری خود بارگذاری کرده است دقت کنید. یک مشاور یا روانشناس متخصص دارای کد نظام روانشناسی و مشاوره است. این کد در اینکه این فرد متخصص است یا خیر به شما کمک میکند.

 

پیشنهاد ویژه: سوالات قبل از ازدواج 

به راحتی می‌توانید با جستجو در موتورهای جستجو گر بهترین و پرکاربرد ترین اپلیکیشن های به روز را دانلود کنید و از امکانات این برنامه ها استفاده کنید. در صورت تمایل نداشتن به برقراری مشاوره قبل از ازدواج آنلاین به صورت تصویری میتوانید از مشاوره تلفنی یا گزینه ی چت ( پیام متنی) استفاده نمایید و در سریع ترین زمان ممکن جواب سوالات خود را بگیرید. در زمان تصمیم گیری های مهم مثل مسائل زناشویی، تصمیمات عاطفی، مشاوره روابط، و….. میتوانید به سرعت و در فضا و مکانی که باعث آرامش شماست با فرد کار آمد و متخصص مشاوره تلفنی داشته باشید.

 

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

 1. کتاب آسیب شناسی روانی جلد ۱ /فصل چهارم/ صفحه ۳۹۹ تا ۴۰۲ نویسنده مهدی گنجی
 2. Find a Therapist (aamft.org)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.