متخصص ژنتیک انسانی

فیلترها

جستجوی پزشک


دسته بندی


تخصص


جنسیت پزشکان

مرتب سازی بر اساس: محبوب ترین جدید ترین
تصویر دکتر عباس شکوری
دکتر عباس شکوری

متخصص ژنتیک انسانی

0
0

امتیاز و نظر

1

پرسش و پاسخ پزشکی

متخصص ژنتیک انسانی

متخصص ژنتیک انسانی به عنوان شاخه ای از علوم که به درمان مشکلات و اختلالات ژنتیکی مانند بیماری های مادرزادی ، عقب ماندگی ذهنی ، سرطان و رفع مشکلات ژنتیکی قبل تولد ، شناخت ناقلین بیماری ها، مشاوره ژنتیکی، نقش‌ ژنتیک‌ در رفتارهای‌ فردی‌ و اجتماعی ‌، شناخت‌ ژنتیک جمعیت ، ژن‌ درمانی‌ و مهندسی ژنتیک، تکنیک‌های‌ کاربردی در ژنتیک‌، روش‌های‌ اصلاح‌ نژاد و ژنتیک‌ مولکولی‌ ، پزشکی‌ قانونی‌ می پردازد.

چه زمانی باید به متخصص ژنتیک انسانی مراجعه کنیم!

آزمایش ژنتیکی نقش حیاتی در تعیین خطر توسعه بیماری‌های خاص و نیز غربالگری و گاهی درمان پزشکی دارد. از جمله دلایلی که باعث میشود شما به دکتر ژنتیک مراجعه کنید عبارتند از:

  • سابقه شخصی یا خانوادگی یک بیماری ژنتیکی ، نقایص مادرزادی ، ناهنجاری‌های کروموزومی یا سرطان ‌های ارثی.
  • دو یا چند سقط جنین ، مرده زایی، یا کودکانی که فوت می‌شود.
  • کودکی با یک ناهنجاری شناخته شده، نقایص مادرزادی، ناتوانی ذهنی یا تاخیر تکوینی.
  • زنی که باردار است یا می‌خواهد در سن 35 سالگی و بالاتر باردار شود.
  • ریسک بالای ایجاد یا به ارث رسیدن یک ناهنجاری خاص بر مبنای پیش زمینه قومیتی یک فرد.
  • افرادی با ارتباط خونی (ازدواج فامیلی) که قصد بچه دار شدن دارند.
  • مشاوره ژنتیک و دکترژنتیک همچنین بخش مهمی از فرایند تصمیم گیری برای تست‌های ژنتیک است. در شرایط خاص حتی اگر آزمایش‌ها در دسترس نباشند ملاقات با متخصص ژنتیک نیز مفید است.

دریافت ویزیت آنلاین متخصص ژنتیک انسانی

برای انتخاب پزشک متخصص ژنتیک انسانی از لیست بهترین پزشکان متخصص می توانید با توجه به تعداد بازدید و مشاهده نظرات دیگر کاربران اپلیکیشن ازپزشک، بهترین متخصصان آنلاین را شناسایی و از آن ها ویزیت آنلاین دریافت کنید.

 

نوبت دهی آنلاین دکتر از بهترین پزشکان متخصص

برای دریافت نوبت اینترنتی می توانید از طریق اپلیکیشن ازپزشک ، بهترین پزشک  را جستجو کرده و به صورت آنلاین از طریق تماس تصویری و یا صوتی ویزیت شوید.

 

مشاوره اینترنتی پزشک ژنتیک

شما با نصب اپلیکیشن ازپزشک بر روی گوشی همراه خود و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک و مراکز درمانی، می توانید در هر زمان و مکان ازپزشک مشاوره اینترنتی بگیرید.

 

نقش برجسته مشاوره آنلاین با متخصص ژنتیک انسانی در بهبود سلامتی و آگاهی افراد

 

در دنیای پزشکی معاصر، دسترسی به تخصص‌های پیچیده مانند متخصص ژنتیک انسانی امری اساسی است. مشاوره آنلاین با متخصص ژنتیک انسانی، یک راهکار نوین برای افزایش آگاهی افراد از وضعیت ژنتیکی خود و بهبود سلامتی است.

 

متخصصان ژنتیک انسانی به عنوان صاحبان تخصص در زمینه بررسی ژنوم انسان و تاثیرات آن بر سلامتی، اطلاعات حیاتی را ارائه می‌دهند. اما دسترسی به این تخصص ممکن است برای برخی محدود باشد. مشاوره آنلاین با متخصص ژنتیک انسانی این محدودیت را از بین می‌برد و امکان ارتباط دور از مراجعه حضوری را فراهم می‌سازد.

 

با استفاده از مشاوره اینترنتی با متخصص ژنتیک انسانی، افراد می‌توانند به سادگی به سوالات خود در مورد میراث ژنتیکی، بیماری‌های وراثتی، و مسائل مرتبط با ژنتیک پاسخ یابند. این روش به افراد امکان می‌دهد تا بدون نگرانی از محدودیت‌های جغرافیایی، به دستورالعمل‌های تخصصی در جهت بهبود سلامتی خود عمل کنند.

 

مشاوره آنلاین با متخصص ژنتیک انسانی به عنوان یک ابزار مؤثر در افزایش اطلاعات و آگاهی افراد از وضعیت ژنتیکی و خطرات وراثتی است. این روش از طریق انتقال دانش تخصصی به جامعه، به فرآیند بهبود و پیشگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند. از این رو، مشاوره اینترنتی با متخصص ژنتیک انسانی باید به عنوان یک ابزار مهم در ترویج سلامتی و آگاهی جامعه مورد توجه قرار گیرد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.