روماتولوژی, غیر پزشکی

بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین : ارتوپدی یکی از رشته های مربوط به پززشکی بوده و بر روی بیماری ها و اختلالاتی که بر سیستم اسکلتی عضلانی تاثیر می گذارد تمرکز می کند . به این صورت که در علم ارتوپدی ، پزشکان متخصص به بررسی  اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی که  استخوان ‌ها، ماهیچه ‌ها، رباط و تاندون‌ ها، مفاصل و اعصاب حرکتی را شامل می شود می‌پردازند . افراد اغلب زمانی که مجروح می‌ شوند یا به یک بیماری مزمن مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی مانند کمردرد یا آرتریت و… مبتلا می ‌شوند، به پزشک ارتوپد مراجعه می‌کنند.

بیماری های ستون فقرات هم می‌توانند بسیار خطرناک و یا کم ‌خطر باشند. به همین دلیل نیاز است افراد برای تشخیص و درمان بیماری های ستون فقرات حتما به دکتر ارتوپد مراجعه کنند، چرا که گاهی درمان بیماری‌های ستون فقرات بسیار ساده و گاهی حمایتی است. سامانه آنلاین ازپزشک هم با داشتن بهترین پزشکان ارتوپد آماده است تا به بیمارانی که نیاز به ویزیت پزشک آنلاین در رابطه با اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی دارند کمک کند . پزشک ارتوپد و یا جراح ارتوپد در مراقبت از استخوان ‌ها، مفاصل، رباط‌ ها، اعصاب و تاندون‌ها تخصص دارد و به درمان بیماری‌ های مرتبط با زانو، لگن، ستون فقرات، دست، آرنج، پا، مفاصل، آرتروز، شکستگی لگن، شکستگی زانو، تحلیل مفاصل، زانو درد، دست درد، درد کمر، پارگی acl، پارگی تاندون آشیل، در رفتگی ‌شانه، تنگی کانال نخاعی، درد پشت و… می‌پردازد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله گرفتگی عضلانی و مشاوره آنلاین با پزشک ارتوپد

 

بیماری های ستون فقرات

بیماری های ستون فقرات

 

چنانچه به مشاوره و یا ویزیت پزشک آنلاین نیاز داشتید همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و با یک ویزیت پزشک آنلاین مربوط به ارتوپد ، برای سوالات خود پاسخ درست دریافت کنید .
بی شک شما هم تجربه دریافت نوبت از بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی برای درمان را داشته اید و می دانید که معمولا  گذراندن این مراحل دشوار و وقت‌گیر هستند. در برخی حالات هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید؛ که در این زمان که شلوغی و ترافیک بیداد می کند ویزیت پزشک آنلاین بسیار نقش مهمی در زندگی افراد دارد و به همین دلیل توصیه می کنیم این کار به صورت غیرحضوری انجام دهید و در خانه ویزیت شوید.

پزشک ارتوپد ، هر نوع خدمات درمانی را  به کاربران نیازمند ارائه می‌ دهد . پزشکان متخصص ارتوپدی در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می ‌توانند  مشکلات و بیماری‌ های مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی را تشخیص دهند و درمان کنند . شما با داشتن ویزیت پزشک ارتوپد آنلاین و مشاوره آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در شلوغی و ترافیک و همچنین آلودگی شهرهای بزرگ، به دنبال نوبت دهی پزشک متخصص باشید و ساعت ها در ترافیک شهر بمانید. با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشید ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینید، می توانید به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک متخصص ارتوپد در میان بگذارید و مشاوره آنلاین بگیرید. سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد. با داشتن ویزیت پزشک آنلاین ، پزشک متخصص ارتوپد تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله ویزیت پزشک ارتوپدی

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

بیماری های ستون فقرات


بیماری های ستون فقرات از پیچیده ‌ترین بیماری ‌هایی است که در پزشکی مشاهده می ‌شود. با این حال خوشبختانه، در اکثر موارد مشکلات ستون فقرات بدون هیچ‌گونه مداخله‌ پزشکی یا جراحی بهبود می ‌یابند. در برخی موارد بیماری های ستون فقرات کمر می ‌تواند زندگی روزمره را مختل کند که پیشنهاد می کنیم اگر به هر کدام از بیماری های ستون فقرات مبتلا هستید بدون درنگ از سامانه ازپزشک ، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین بردارید و از متخصصان سوالات خود را بپرسید.

بیماری ‌های ستون فقرات انواع متنوع و زیادی دارند که در ادامه بیماری ‌هایی که شیوع بیشتری دارند را عنوان می کنیم :

 • اسپوندیلیت آنکیلوزان یا روماتیسم ستون فقرات
 • دیسک فتق شده
 • بیماری دیسک دژنراتیو (حادشونده)
 • میلوپاتی (آسیب نخاع در اثر فشار)
 • سرطان نخاع
 • تومورها
 • تنگی کانال نخاعی
 • اسپوندیلوز یا آرتروز مهره
 • گردن درد
 • شکستگی مهره‌ها
 • کمردرد
 • انحرافات ستون فقرات شامل کیفوز یا قوز کمر، لوردوز یا گودی کمر و اسکولیوز

 

مشاوره با متخصص ارتوپد

مشاوره با متخصص ارتوپد

 

 پزشک ارتوپد

تخصص ارتوپدی به چندین شاخه تقسیم می شود . بسیاری از متخصصین ارتوپد هم فعالیت خود را تنها به یک شاخه خاص محدود کرده ‌و بر آن متمرکز می شوند. اما زیر شاخه‌ های اصلی ارتوپدی شامل موارد زیر می شود:

 • جراحی آسیب‌ های ورزشی
 • جراحی دست
 • جراحی پا
 • جراحی‌شانه و آرنج
 • جراحی تروما و آسیب‌های اسکلتی
 • جراحی ستون مهره
 • جراحی لگن و مفصل ران
 • جراحی زانو
 • جراحی ارتوپدی کودکان
 • حراجی تومور‌های سیستم حرکتی

یک دکتر متخصص ارتوپد با توجه به نوع بیماری افراد ، انواع مختلفی از درمان ‌ها و روش‌ ها را برای درمان و تسکین درد توصیه می‌ کند. متخصص ارتوپد برای درمان های غیر جراحی ارتوپدی در زمان ویزیت پزشک ارتوپدی طیف وسیعی از روش ها و تکنیک ها را بررسی کرده و بهترین آنها را به بیمار توصیه می کند مانند :

 1. تمرینات کششی و ورزشی که در این روش درمان غیر جراحی متخصصین ارتوپد، تمرین‌های خاص را برای کمک به حفظ تعادل و قدرت، انعطاف ‌پذیری و حرکت آسان در یک ناحیه خاص به بیمار توصیه می‌کنند.
 2. بی حرکتی که معمولاً دکتر جراح ارتوپد به منظور جلوگیری از فشار اضافی بر یک ناحیه خاص و بهبود آن بی‌ حرکتی کامل را به بیماران توصیه می‌کند.
 3. استفاده از دارو‌ها که متخصص ارتوپد دارو‌های خاصی را برای کمک به تسکین علائمی مانند درد و تورم توصیه می‌کند.
 4. تغییر سبک زندگی که در این روش پزشک ارتوپد برای درمان بیماری ‌های ارتوپدی، تغییر سبک زندگی برای بیمار را توصیه کند. مانند اصلاح فعالیت‌ های بدنی، رژیم غذایی، روش‌های ورزشی و تمرینات فیزیکی برای جلوگیری از تشدید شرایط یا آسیب بیشتر که بخشی از تغییرات سبک زندگی هستند.

 

 

متخصص ارتوپد برای درمان های جراحی ارتوپدی در زمان ویزیت پزشک ارتوپدی مانند وجود یک عارضه یا آسیب سیستم اسکلتی عضلانی که با اقدامات و درمان‌ های غیر جراحی ارتوپدی بهبود پیدا  نکرده است ممکن است جراحی را توصیه کند. عمل ‌های ارتوپدی که برای درمان آسیب ‌های اسکلتی، توصیه می ‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • جراحی تعویض مفصل (Joint replacement)
 • جراحی جا گذاری پلاتین (Internal fixation)
 • جراحی فیوژن (Fusion)
 • جراحی استئوتومی (Osteotomy)
 • ترمیم بافت نرم (Soft tissue repair)
 • جراحی دبریدمان (Debridement)
 • جراحی رها سازی (Release surgery)
 • جراحی بازبینی مفصل
تشخیص پزشک ارتوپد آنلاین

تشخیص پزشک ارتوپد

 

چه زمانی  به ویزیت پزشک ارتوپدی نیاز داریم ؟

از مهم ترین دلایل برای ویزیت پزشک ارتوپد در تهران می توان به درمان بیماری‌ های زانو، لگن، ‌شانه، ستون فقرات، دست، آرنج، درمان بیماری‌ های پا، درمان آرتروز، درمان شکستگی زانو، درمان شکستگی لگن، درمان زانو درد، درمان دست درد، درمان درد کمر، درمان پارگی acl، درمان پارگی تاندون آشیل، درمان در رفتگی‌شانه، درمان تنگی کانال نخاعی، درمان درد پشت شکستگی استخوان بازو، در رفتگی و شکستگی مفصل آرنج، در رفتگی و شکستگی استخوان‌های کف دست، مچ دست و انگشتان، در رفتگی لگن خاصره (پلویس)، شکستگی دنده‌ها، استرنوم یا شکستگی جناغ سینه، شکستگی استابولوم، دررفتگی و شکستگی مفصل ران، شکستگی استخوان ران، در رفتگی و شکستگی کشکک زانو، شکستگی استخوان‌های ساق پا، اسکولیوز، سل استخوان، بیماری‌های مادرزادی و ناهنجاری ‌های استخوان‌ ها و مفاصل، تومور‌های استخوانی و عضلات، آسیب و بریدگی تاندون‌ ها، نکروز سر استخوان ران، آسیب‌های مینیسک زانو، اختلالات رباط‌ها و تاندون‌های زانو، تعویض مفصل زانو، تعویض مفصل لگن، بیماری‌های استخوانی مادرزادی کودکان، در رفتگی مادرزادی مفصل لگن، پاچنبری مادرزادی، چسبیدگی انگشتان مادرزادی، بیماری اسلیپ (لغزش اپی فیز سر استخوان ران)، کف پای صاف، راشیتیسم، پوکی استخوان، نرمی استخوان (استئومالاسی)، کیست بیکر زانو، سینوویت گذرای مفصل ران، قطع اندام ‌ها و… اشاره کرد .
جهت دریافت نوبت و ویزیت پزشک ارتوپد، کافیست که از طریق اپلیکیشن ازپزشک بدون مراجعه حضوری اقدام کنید. برای داشتن ویزیت پزشک ارتوپد آنلاین ، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و با مراجعه به لیست پزشکان، تخصص ارتوپدی را انتخاب کنید. ازپزشک به منظور تامین رفاه حال مشتریان و همچنین سهولت دسترسی به پزشکان مختلف خدمات رزرو نوبت آنلاین و ویزیت پزشک ارتوپدی را با بهترین متخصصان  فراهم نموده است. اگر به دنبال بهترین پزشکان متخصص هستید، تنها در عرض چند دقیقه با مراجعه به اپلیکیشن ازپزشک، می‌توانید نوبت ویزیت یا مشاوره با پزشک مورد نظر خود را تعیین کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.