جنسی

رابطه دهانی یا اورال سکس در دوران نامزدی

رابطه دهانی یا اورال سکس در دوران نامزدی

اورال سکس

رابطه دهانی یا اورال سکس در دوران نامزدی

رابطه جنسی دهانی یا اورال سکس شامل استفاده از دهان برای تحریک اندام تناسلی یا ناحیه تناسلی شریک جنسی است. انواع این رابطه شامل آلت تناسلی (fellatio)، واژن (cunnilingus) و مقعد (anilingus) است.
رابطه جنسی دهانی معمولاً توسط بزرگسالان فعال جنسی انجام می شود. بیش از 85 درصد از بزرگسالان 18 تا 44 ساله فعال از نظر جنسی حداقل یک بار رابطه جنسی دهانی با شریکی از جنس مخالف داشته اند. رابطه دهانی میتواند یکی از بهترین تحریکات جنسی و ارضای لذت بخش برای افرادی که شرایط سکس واژینال و یا مقعدی را ندارند باشد. در این میان میتوان از افرادی که در آستانه ازدواج هستند و هنوز نامزدند نام برد. که البته بعضی افراد چه قبل و چه بعد از ازدواج این روش را نمی‌پسندند و توافق هر دو نفر در این نوع سکس باعث لذت بیشتر آن میشود.

داشتن رابطه دهانی یا اورال سکس در دوران نامزدی چه معایب و فوایدی دارد؟ در ادامه مطب به جواب این سوال خواهیم پرداخت.

 

آیا رابطه دهانی در دوران نامزدی خوب است؟

رابطه جنسی دهانی در بین افرادی که نامزد هستند و هنوز ازدواج نکرده اند رایج است زیرا شانس کمی برای بارداری وجود دارد و بنابراین شواهد کمی دال بر رفتار انجام شده است. بسیاری از فرهنگ ها، افراد و خانواده ها داشتن رابطه جنسی واژینال یا مقعدی را در دوران نامزدی نمی پسندند. در این حالت نامزدها به اورال سکس روی میاورند. از دلیل دیگری که افراد در دوران نامزدی رابطه جنسی دهانی را انتخاب میکنند این است که افراد تصور می‌کنند این نوع رابطه راهی است برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی.

 

رابطه دهانی

رابطه دهانی

چیزی که بیشتر نامزدها نمی دانند این است که رابطه جنسی دهانی باعث کاهش شیوع بیماری های مقاربتی نمی شود. بیشتر این بیماری ها از طریق تماس طولانی مدت پوست به پوست و تبادل مایعات بدن منتقل می شوند. بزاق حاوی باکتری و ویروس است. یک مرد مبتلا به سیفلیس می‌تواند باکتری‌ها را به همان راحتی با زبان و آلت تناسلی‌اش در واژن زن قرار دهد.  از آنجایی که پوست واژن و پوست آلت تناسلی بسیار نازک است و حاوی رگ های خونی متعدد است هر زمان که آلت تناسلی یا واژن با فرد دیگری یا مایعات بدن فرد دیگری در تماس باشد بیماری ها به راحتی منتقل می شوند. رابطه جنسی دهانی می تواند به اندازه رابطه جنسی واژینال از نظر بیماری خطرناک باشد. اما با آموزش های بیشتر میتوانید از این بیماری ها جلوگیری کنید و لذت این رابطه را تجربه کنید.

 

رابطه دهانی ایمن در دوران نامزدی

شما و نامزدتان برای اینکه یک اورال سکس سالم و بدور از استرس بیماری را تجربه کنید میتوانید از وسایل بهداشتی مخصوص این امر استفاده کنید از جمله:

 • کاندوم دهانی
 • دنتال دم
 • سد دهانی
 • کاندوم زبانی

قبل از انجام رابطه دهانی حتما بهداشت دستگاه تناسلی خود را رعایت کنید و به خوبی آن را بشویید.

 

پیشنهاد مقاله: رابطه جنسی قبل از ازدواج

از وجود نداشتن زخم بر روی این ناحیه مطمئن شوید زیرا این زخم ها می‌توانند راه انتقال بیماری چه از دهان به فرد و چه بالعکس باشند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

فواید اورال سکس در دوران نامزدی:

همان طور که قبل تر هم اشاره شد با رعایت موازین بهداشتی این رابطه جنسی میتواند لذت فراوانی را هم برای مرد و هم برای زن به همراه داشته باشد. با شناخت نقاط حساس و تحریک آمیز بدن نامزدتان میتوانید این لذت را برای او به اوج برسانید. این نقاط میتواند شامل:

 1. لاله گوش
 2. کشاله ران
 3. سینه ها
 4. کلیتوریس
 5. لب ها

باشد.

 • از دیگر فواید این رابطه در دوران نامزدی به وجود آمدن وابستگی عاطفی در دو طرف و همچنین آرامش روحی و روانی افراد است.
 • اورال سکس رابطه جنسی است که میتواند با تنوع زیاد همراه باشد و از یک نواختی در رابطه جلوگیری کند.
 • اگر این رابطه در دوران نامزدی از روی میل شخصی و به دور از اجبار باشد میتواند رابطه را مستحکم تر کند.

 

اورال سکس

اورال سکس

 

مضرات اورال سکس در دوران نامزدی:

 • ممکن است پس از برقراری رابطه اورال سکس با نامزدی که مبتلا به STD تناسلی یا مقعدی رکتال است برخی از STD ها (بیماری های مقاربتی) در دهان یا گلو ایجاد شود که در اول باعث گلودرد می شود.
 • ممکن است پس از دریافت رابطه دهانی از شریک جنسی مبتلا به عفونت دهان یا گلو برخی از بیماری های مقاربتی در اندام تناسلی و نواحی تناسلی ایجاد شود.
 • امکان ابتلا به STD در بیش از یک ناحیه به طور همزمان وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید یک STD در گلو و یکی در اندام تناسلی داشته باشید.
 • چندین بیماری مقاربتی (یعنی سیفلیس، سوزاک و عفونت های روده ای) که از طریق این رابطه  منتقل می شوند می توانند در بدن پخش شوند.
 • رابطه دهانی شامل مقعد (آنیلینگوس) می تواند هپاتیت A و B  را منتقل کند. همچنین می تواند انگل های روده ای مانند  ژیاردیا و باکتری هایی مانند E.coli و Shigella را منتقل کند .
 • اگر یک STD دارید ممکن است آن را ندانید زیرا بسیاری از STD ها بدون علامت هستند. حتی زمانی که هیچ علامت یا علامتی ندارید ممکن است بیماری های مقاربتی را منتقل کنید.

اما تمامی این موارد با رعایت موازین بهداشتی و استفاده از وسایل مراقبی قابل پیشگیری هستند.

نتیجه

و در آخرهیچ قانونی وجود ندارد که بگوید باید همه چیز را دوست داشته باشید. مجبور نیستید یک رفتار جنسی را فقط به این دلیل بپذیرید که نامزدتان از آن لذت می برند یا در فیلم ها رایج شده است. روی چیزهایی که از آنها لذت می برید تمرکز کنید و به نامزدتان بیاموزید که آنها چه هستند و دقیقاً چگونه به آنها دست میابید. بیشتر مردان با لذت شریک زندگی خود تحریک می شوند بنابراین احساسات خود را به طور کامل و واقعی به اشتراک بگذارید.

 

پیشنهاد ویژه: ۷ اشتباه رایج درباره اورال سکس یا رابطه دھانی

 رابطه جنسی در زندگی آینده شما آنقدر مهم است که با تظاهر لکه دار میشود. زندگی آینده شما سزاوار بیش از یک زندگی جنسی است که با جعل و ناامیدی خدشه دار شود. اگر در بیان احساسات جنسی خود در دوران نامزدی کم کاری کنید و علایق خود را بازگو نکنید امکان دارد در زندگی مشترک آینده با مشکل مواجه شوید پس بهتر است راجع به چگونگی رابطه جنسی خود از الان صحبت کنید.

 

تصویر دکتر هانیه بابایی

هانیه بابایی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر میلاد دودانگه

میلاد دودانگه

عمومی

تصویر دکتر غزل هاشمی پور

غزل هاشمی پور

مامایی

تصویر دکتر سیمین رضاوند زایری

سیمین رضاوند زایری

روانشناسی

تصویر دکتر مهدی رجبی

مهدی رجبی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر عباس عبداللهی

عباس عبداللهی

عمومی

تصویر دکتر نادیا کیان

نادیا کیان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر مینا فرخی

مینا فرخی

مامایی

تصویر دکتر فائزه بابائی

فائزه بابائی

روانشناسی تربیتی

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر داوود لکی

داوود لکی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر پروین رئیسی اردلی

پروین رئیسی اردلی

مامایی

تصویر دکتر زینب قاسمیان

زینب قاسمیان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر نیره صفری

نیره صفری

مامایی

تصویر دکتر مصطفی پناهنده

مصطفی پناهنده

کلیه بزرگسالان

تصویر دکتر انسیه همتی

انسیه همتی

زنان و زایمان

تصویر دکتر فرید سنگین آبادی

فرید سنگین آبادی

عمومی

تصویر دکتر مژگان قره داغی

مژگان قره داغی

مامایی

تصویر دکتر افشین وکالتی

افشین وکالتی

داروساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.