جنسی

اورال سکس و عوارض آن

اورال سکس و عوارض آن

اورال سکس

اورال سکس و عوارض آن

اورال سکس یا سکس دهانی به شیوه ای از رابطه جنسی گفته میشود که با استفاده از لب و دهان به تحریک ناحیه جنسی و آلت تناسلی پرداخته میشود. یکی از علل انجام این نوع سکس عدم بارداری در این نمونه رابطه است. اما در این رابطه باید دانست که امکان انتقال بیماری های مقاربتی وجود دارد. در اورال سکس اعضای دهان از جمله لبها،زبان،دندان و حلق در تحریک حالت تناسلی فرد متقابل نقش دارند. باید توجه داشت در این نوع رابطه حتما هر دو نفر باید رضایت کامل داشته باشند.

در غیر این صورت امکان نارضایتی جنسی و همچنین لطفات عاطفی وجود دارد. بسیاری از افراد اورال سکس را یک رابطه امن و بدون ریسک میپندارند اما واقعیت امر این است که این رابطه عوارضی هم دارد که در صورت رعایت نکردن بهداشت آسیب های جدی به سلامت افراد میرساند.

بیشتر بخوانید: سکس تراپی چیست و چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند+ مشاوره تصویری

بیماری های مقاربتی

بیماری های مقاربتی

 

آیا رابطه های دهانی منجر به بیماری های مقاربتی میشود؟

بیماری های مقاربتی به بیماری هایی گفته میشود که  راه انتقال از طریق رابطه جنسی محافظت نشده باشد و در صورت درمان نشدن به موقع این بیماری باعث به وجود آمدن  خطرات جدی در سلامت فرد  میشود.

در اورال سکس نیز اگر نکات بهداشتی رعایت نشود می‌تواند منجر به بیماری های مقاربتی شود.

بیماری هایی که میتوان از راه رابطه جنسی دهانی انتقال انتقال پیدا کند شامل:

بیماری ها:

 1. تبخال(هرپس): اگر فرد در اندام جنسی،مقعد و دهان دچار تبخال باشد با ایجاد اورال سکس میتواند تبخال را به فرد مقابل انتقال دهد.تبخال بیماری عفونی است که علایم خاصی ندارد. گاهی همراه با زخمهای سوزناک در کنار دستگاه تناسلی یا مقعد یا دهان همراه است.
 2. سیفیلیس: این بیماری در صورت درمان نشدن به موقع میتواند موجب مرگ فرد میشود. فرد می‌تواند در رابطه دهانی با شخصی که به این بیماری مبتلا است و با تماس مستقیم با زخم های آن به سیفیلیس مبتلا شود.

در صورتی که فرد به این بیماری مبتلا شود و حامله باشد این عفونت را به جنین خود انتقال میدهد.

 1. کلامیدیا: در صورتی که فردی به این عفونت دچار باشد و رابطه اورال سکس داشته باشد انتقال دهنده ی این عفونت است.
 2. سوزاک: فرد دارای بیماری سوزاک میتواند این بیماری را به گلو،آلت تناسلی،واژن،مجاری ادرار از طریق رابطه دهانی انتقال دهد.
 3. HlVخطر انتقال این بیماری از راه دهانی بسیاراندک است و فقط امکان دارد در اورال سکس فردی به این بیماری مبتلا شود که در دهان خود زخم باز دارد و فرد مقابل دارای این بیماری باشد.
 4. تریکومونیازیس :این بیماری علامت خاصی ندارد،  این بیماری به سرعت از طریق رابطه جنسی انتقال پیدا می‌کند. درمان نشدن این عفونت امکان ناباروری را تشدید می‌دهد.
 5. پاپیلوما : در این بیماری امکان دارد در گلو و یا دستگاه تناسلی یا مقعد زگیل هایی به وجود بیاید. کسی که این زگیل را در گلو داشته باشد با ایجاد اورال سکس میتواند این بیماری را به شریک جنسی خود انتقال دهد.
 6. هپاتیت نوع A  و Bراه انتقال هپاتیت نوع Aاز طریق دهان و مدفوع است. اگر فرد با کسی که این بیماری را دارد رابطه جنسی دهانی و مقعد داشته باشد به این بیماری دچار میشود.

فرد مبتلا به هپاتیتBمیتواند این ویروس را در مایع منی و ترشحات واژن خود داشته باشد و از طریق رابطه دهانی که با وی ایجاد شود این ویروس را به فرد مقابل انتقال دهد.

 

رابطه جنسی دهان

رابطه جنسی دهانی

 

رابطه جنسی دهان کدام قسمت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؟

 اورال سکس اگر حفاظت نشده باشد باعث ایجاد بیماری هایی می‌شود که در بالا بدان پرداختیم که این بیماری ها قسمت های از بدن را درگیر میکنند که این قسمت ها شامل:

 • گلو
 • اندام تناسلی
 • مقعد
 • راست روده
 • دستگاه ادراری
 • لب ها
 • دهان

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

علایم عفونت ناشی از سکس های دهانی:

در اکثر موارد بیماری های آمیزشی بدون علایم هستند اما نه همیشه و گاهی اوقات رابطه های جنسی دهانی همراه علایم می‌باشند که این علایم شامل:

 • گلو درد
 • سوزش ادرار
 • زگیل های اندام تناسلی، مقعدی ،زگیل در گلو که باعث نفس تنگی، تغییر صدا، مشکل در صحبت کردن میشود.
 • سر درد
 • تب
 • زخم ها دارای سوزش و دارای درد در ناحیه ی درگیر
 • علایمی مثل آنفولانزا
 • ترشحات خونی از آلت یا واژن و مقعد
 • درد در مقعد و بیضه ها

در بیشتر بیماری های مقاربتی و همچنین اورال سکس فرد علایم خاصی از خود بروز نمی‌دهد اما اگر احساس کردید در معرض این بیماری ها هستید با انجام آزمایش های تشخیصی میتوانید به وجود یا عدم وجود بیماری دست یابید که در صورت وجود بیماری جای نگرانی وجود ندارد و در بیشتر موارد قابل درمان هستند.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله تشخیص انواع بیماری های جنسی (STD) با پزشک عفونی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.