دامپزشکی

اھمیت دامپزشکی شبانه روزی در حفظ سلامت دام ھا

اھمیت دامپزشکی شبانه روزی در حفظ سلامت دام ھا

دامپزشکی شبانه روزی

اھمیت دامپزشکی شبانه روزی در حفظ سلامت دام ھا

خدمات دامپزشکی شبانه روزی، روشی نوین است تا بتواند به صاحبان حیوانات چه دام و چه پت کمک کند. با استفاده از خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین، افراد می‌توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوانات را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند. ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به دامپزشکی آنلاین ، سلامت حیوانات, حفظ سلامت دام ھا و دامپزشکی شبانه روزی اشاره خواهیم کرد. برای داشتن ویزیت آنلاین اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراهتان نصب کنید و از بهترین دامپزشکان مشاوره بگیرید.

 

خدمات دامپزشکی شبانه روزی

در خدمات دامپزشکی شبانه روزی یا دامپزشکی آنلاین، شما به راحتی می توانید با دامپزشکان با تجربه، یک مشاوره نوشتاری یا چتی، صوتی و حتی تصویری داشته باشید. علاوه بر آن، دریافت خدمات دامپزشکی در منزل برای حیوانات، فرصت دیگری برای استفاده از خدمات آنلاین سامانه ازپزشک است. برای حفظ سلامت دام ها ، اپلیکیشن بیمار ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و از خدمات دامپزشکی آنلاین بهره ببرید. نگهداری از حیوانات خانگی و دام ها می تواند دشوار و سخت باشد. حفظ سلامت دام ها هم امری مهم محسوب می شود و نیاز به پیگیری دارد. به عبارتی یکی از مهم ترین اصول نگهداری دام رعایت بهداشت دام است. با توجه به این که تعداد زیادی از بیماری‌ها دام قابل انتقال از دام به انسان بوده (بیماری‌های مشترک) لذا تأمین بهداشت دام کمکی به بهداشت انسان وجامعه می کند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

سلامت حیوانات

سلامت حیوانات

 

اهمیت استفاده از خدمات دامپزشکی شبانه روزی برای حفظ سلامت دام ها

  1. حفظ سلامتی
  2. سالم بودن محیط نگهداری
  3. سالم بودن محیط زندگی انسان ها
  4. کنترل بیماری های مشترک بین دام و انسان
  5. افزایش تولیدات دامی، محصولات غذایی و پروتئینی برای انسان ها
  6. بالا رفتن درآمد دامداری ها
  7. به وجود آمدن زمینه برای تجارت خارجی
  8. انواع مخاطرات بهداشتی غذای دام

 

با استفاده از خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی می توانید در هر کجا که هستید به یکی از دامپزشکان دسترسی داشته باشید . سالم نگه داشتن حیوانات و حفظ سلامتی دام ها بسیار مهم است  و تنها بخش کوچکی از وظایف نگهداری را شامل می شود. عوامل زیست شناختی یا میکرو ارگانیسمی‌، خود شامل باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها (تک یاخته‌ها و کرم‌ها) و قارچ‌ها هستند. این موارد با آلوده کردن غذا، سلامت دام را با خطر روبرو می کند. مهم ترین این موارد، باکتری ها هستند که از طریق غذای آلوده وارد بدن شده و شروع به رشد، تکثیر و ترشح سم می کنند.
باکتری‌ها منشا عفونت‌ها و یا مسمومیت‌های غذایی می‌باشند. عفونت‌ها و مسمومیت‌ها در اثر بلعیدن تعداد کافی از باکتری‌های پاتوژن و واکنش بدن نسبت به حضور یا رشد و تکثیر و یا ترشح سم در بدن به وجود می‌آیند. ویروس‌ها و انواع گوناگونی از انگل‌ها (شامل تک یاخته‌ها، نماتود‌ها، سستود‌ها و ترماتودها) می‌توانند ازطریق غذا و یا آبی که به مدفوع دام‌های بیمار آلوده شده‌اند، به دام‌های سالم منتقل و ایجاد بیماری نمایند.

 

سلامت حیوانات با دامپزشکی آنلاین

انجام مواردی برای بهداشت و سلامت دام ها بسیار مهم است و از بیمار شدن دام ها جلوگیری می کند. این موارد شامل ضدعفونی و سم پاشی تمیز کردن به موقع آبشخور و آخور و همین طور نصب توری در جایگاه برای عدم ورود حشرات  واستفاده از حمام ضد کنه برای حیوانات  است. ضد عفونی کردن و سم پاشی کردن به موقع آبشخور ها و ابخور های محل نگه داری دام ها بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا از ورود میکروب ها و انگل های احتمالی به بدن دام ها جلو گیری می شود و این کار حتما باید به فواصل نزدیک و منظم صورت گیرد. نصب کردن توری در جایگاه ها برای این که حشرات به داخل جایگاه نگه داری دام ها راه پیدا نکنند بسیار مهم و قابل اهمیت است. چراکه بعضی از این حشرات ممکن است دام ها را بیمار کنند و نیش های سمی نیز داشته باشند. استفاده کردن از حمام ضد کنه برای دام ها می تواند بسیار حائز اهمیت و ضروری باشد. در صورتی که دام ها به این جانوران الوده شوند می توانند بیماری های بسیاری بگیرند و برای سلامت دام ها بسیار خطرناک است. دامپزشکی شبانه روزی در سامانه ازپزشک مناسب شما برای حفظ سلامت دام هایتان است.

 

بیشتر بخوانید: کمک های اولیه برای حیوانات خانگی در سایت دامپزشکی

 

درباره دامپزشک بیشتر بدانید

دامپزشک، یک متخصص پزشکی است که از سلامت حیوانات محافظت می کند. خدمات دامپزشکی شبانه روزی، روشی نوین است تا بتواند به دامداران کمک کند. با استفاده از خدمات دامپزشکی شبانه روزی و دامپزشکی آنلاین ، دامداران می توانند به راحتی مشکلات دام را برطرف سازند. همچنین مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند. در خانه هم می‌توانند برای حفظ سلامت دام از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند.

 

دامپزشکی آنلاین

دامپزشکی آنلاین

 

سخن آخر

ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی شبانه روزی و دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است. بهداشت دام در سلامتی خود دام بسیار موثر و مهم است و سلامت دام در نهایت برای انسان ها و جامعه انسانی بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که بهداشت دام ها حفظ شود، سالم می مانند و در نتیجه برای مواد غذایی نظیر پروتئین های حیوانی که از دام ها به دست می آید، خیلی اهمیت دارد که دام ها سالم باشند.

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر جلال سلیمانزاده

جلال سلیمانزاده

دامپزشک

تصویر دکتر سید کاظم کواری قطبی

سید کاظم کواری قطبی

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر خالد محمودی

خالد محمودی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.