روانشناسی

درمان اختلال تنفر از بدن با مشاوره آنلاین خانواده

درمان اختلال تنفر از بدن با مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره خانواده آنلاین

درمان اختلال تنفر از بدن با مشاوره آنلاین خانواده

افرادی که دچار این نوع اختلال هستند تصور می کنند که نقص و یا مشکلی در ظاهر و یا چهره شان وجود دارد حتی اگر ناهنجاری کوچک و مختصری وجود داشته باشد بسیار مضطرب و پریشان شده و به صورت افراطی اظهار نگرانی می کنند که  ناراحتی ها و اضطرابی که در فرد وجود دارد تاثیرات مخربی بر عملکرد فرد می گذارد. متاسفانه این گونه افراد به جای مراجعه به مشاوره خانواده آنلاین و حل مشکلشان به متخصصین پوست و جراحی پلاستیک مراجعه می کنند.این نوع اختلال بیشتر  در افراد مجرد و زنان مشاهده شده و معمولا در محدوده سنی 15 تا 35 سالگی اتفاق می افتد. مشاوره خانواده آنلاین به شما کمک میکند تا دید خود را به بدن و چهرتان عوض کنید و دید مناسبی پیدا کنید.

تنفر از بدن

علل تنفر از بدن می‌تواند به عوامل زیر برگردد:

 • سنین نوجوانی: معمولا افراد در سنین نوجوانی نسبت به اعضای صورت و بدن خود حساس تر میشوند.
 • وجود بعضی از بیماری ها مانند: افسردگی، اختلال بدریخت انگاری بدن و….
 • اعتماد و عزت نفس پایین
 • نرسیدن به نتیجه مطلوب از عمل های جراحی زیبایی
 • تربیت تا درست فرزندان

 

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین

 

تنفر از بدن در هر دو جنسیت هم دختران و هم پسران دیده میشود. والدین می‌توانند نقش بسیار مهمی در تغییر نگرش فرزندان از بدن خود و همچنین بالا بردن اعتماد به نفس آنها داشته باشند.
افرادی که با این افکار یعنی بد ریخت انگاری بدن یا همان تنفر از بدن مواجه هستند امکان دارد علائم زیر را نشان دهند:

 1. عصبانیت بدون دلیل
 2. کاهش وزن زیاد
 3. استفاده خودسرانه از قرص هایی که باعث لاغری یا چاقی می‌شوند
 4. تمایل به انزوا
 5. گوشه گیری
 6. به اندازه کافی غذا نخوردن
 7. استفاده از رژیم های غذایی سخت
 8. روی احساسات خود کنترل نداشتن

اختلال تنفر از بدن را میتوانید با مشاوره خانواده آنلاین برطرف کنید.

هنگامی که این تنفر باعث تضعیف عملکرد روزانه شما شود تبدیل به اختلال میشود که هر چه سریع تر نیاز به درمان دارد.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

اختلال تنفر از بدن

(اختلال بدریخت انگاری بدن) اختلال خود زشت‌ انگاری یا اختلال بد شکلی بدن یا اختلال تنفر از بدن
Body Dysmorphic Disorder

مشاوره خانواده آنلاین به شما خواهد گفت:  اختلال خود زشت‌ انگاری یا ختلال بد شکلی بدن یا اختلال تنفر از بدن اختلالی است که مهم‌ ترین تظاهر آن اشتغال ذهنی مفرط به وجود نقصی خیالی یا بزرگ‌ نمایی‌شده در ظاهر است. این نقص‌ ها یا خیالی هستند و یا در صورت وجود، بسیار جزیی و بی‌ اهمیت‌ اند به طوری که فرد به صورت افراطی از آن رنج می‌ برد. شایع‌ ترین نگرانی‌ های این افراد عبارت است از نگرانی در مورد سایز بدن، بد شکلی بدن ،قد، سینه‌ ها، مو ، عضلات و آلت. مراجعه به مشاوره خانواده آنلاین راهی سریع و در دسترس است که به راحتی میتوانید در مورد این اختلال صحبت کنید.

 

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین

 

اختلال خود زشت انگاری یک نوع بیماری روانی است که فرد بیمار به طور مداوم در مورد طرز نگاه کردن مردم نگران است. افراد مبتلا به اختلال تنفر از بدن یا بدریخت انگاری بدن ممکن است به چیزهایی فکر کنند که اصلا وجود ندارد و یا اصلا دیگران متوجه آن نمی شوند.شدت اختلال خود زشت انگاری متفاوت است اما در بسیاری از افراد مبتلا باعث استرس شده و می تواند به حدی شدید شود که در عملکرد افراد در محل کار، مدرسه و یا در روابط اجتماعی فرد اختلال ایجاد کند.
تصور می شود که ۱ تا ۲ درصد از افراد جامعه به این بیماری روانی مبتلا باشند. میزان شیوع اختلال خود زشت انگاری در بین زنان و مردان تقریبا به یک اندازه است.
مشاوره خانواده آنلاین علت این اختلال را در شما ریشه یابی و به درمان شما کمک میکند.

پیشنهاد ویژه: چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ جهت افزایش عزت نفس

تکنیک های پیشنهادی درمانی این اختلال توسط مشاوره خانواده آنلاین:

 • تقویت اعتماد به نفس مخصوصا در کودکان دارای این اختلال. میتوانید برای تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس از مشاوره خانواده آنلاین کمک بگیرید.
 • جلوی باورهای غلط را بگیرید. حتما تا کودکان از ناراضی بودن فیزیک بدنش صحبت کرد صبر نکنید تا بزرگ شود و راجع به این قضیه صحبت کنید، همان موقع بهش بگید که برداشتش اشتباه است.
 • به سلامت روان خود اهمیت بدید.
 • در اجتماع باشید و از انزوا دوری کنید.
 • از دنبال کردن تبلیغات دروغین محصولات زیبایی و لاغری دوری کنید.
 • در اسرع وقت با یک روانشناس یا مشاوره خانواده آنلاین مراجعه کنید و در مورد احساس بدتان صحبت کنید. به تعویق انداحتن و حمل این احساس تنفر و بد از خودتان به سلامت روان شما آسیب میزند و عواقب بعدی به دنبال دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.