دامپزشکی

دامپزشکی شبانه روزی در تهران برای درمان بیماری های رایج حیوانات خانگی

دامپزشکی شبانه روزی در تهران برای درمان بیماری های رایج حیوانات خانگی

دامپزشكی شبانه روزی در تهران

دامپزشکی شبانه روزی در تهران برای درمان بیماری های رایج حیوانات خانگی

نگهداری از حیوان خانگی دقیقا همانند نگهداری از بچه بوده و به دقت و توجه بالایی نیاز دارد. به همین دلیل زمانی که سگ و یا گربه ای را به سرپرستی می گیرید باید صفر تا صد مراقب حالش باشید و زندگی آرامی برایش فراهم کنید و همچنین برای درمان بیماری سگ ها و گربه ها راهی را پیدا کنید. خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین یک ایده جدید در ایران است اما ازپزشک این خدمات را به صاحبان حیوانات خانگی ارائه می دهد. شاید از خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین تعجب کنید و آن را غیر ممکن بدانید اما از نظر ما، صاحبان حیوانات خانگی به چند دلیل نیاز دارند تا از خدمات دامپزشکی شبانه روزی آنلاین استفاده کنند و تضمین کننده سلامتی حیوانات خود باشند . شما با استفاده از خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین می توانید، از هرجای ایران به مراقبت های بهداشتی حیوان خانگی خود دسترسی پیدا کنید که برای این کار تنها به یک تلفن هوشمند و دسترسی به اینترنت نیاز دارید.

قطعا حیوان خانگی شما به واکسن، ملاقات با دامپزشک، دارو، استحمام و نظافت نیاز دارد. همه این موارد می توانند تا حدود زیادی هزینه نگهداری از حیوان خانگی را برای شما افزایش دهند. در این زمان خدمات دامپزشکی شبانه روزی و مشاوره آنلاین می تواند در صرفه جویی در وقت، هزینه و زحمت های نگهداری از حیوانات به شما کمک کند. در خدمات دامپزشکی شبانه روزی آنلاین، دیگر مجبور نیستید به صورت حضوری به مراکز دامپزشکی مراجعه کنید. شما می توانید به راحتی از خانه خود با دامپزشک تماس بگیرید و از این طریق استرس کمتری برای حیوان خانگی خود فراهم کنید. ما در این مطلب به موضوع دامپزشکی شبانه روزی در تهران برای درمان بیماری های رایج حیوانات خانگی خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

 

بیماری سگ ها و درمان با دامپزشکی شبانه روزی

بیماری سگ ها و درمان با دامپزشکی شبانه روزی

 

بیماری شایع در سگ ها

سرطان از بیماری شایع در سگ ها بوده که به طور متداول در سگ های با سنین بالا دیده می شود. متاسفانه سگ هایی که به سرطان مبتلا می شوند در بدن آنها سلول‌ها به صورت غیر قابل کنترل رشد می‌کنند و بافت ‌های بدن رو از بین می برند.  همین موضوع می‌تواند به مناطق دیگری از بدن  ضربه بزند. دقیقا شبیه به انسان‌ ها، سگ ها هم انواع مختلف از سرطان را دارند و سرطان، یک بیماری چند عاملی بوده و دلیل مشخصی ندارد . اما عوامل ارثی و محیطی می ‌توانند باعث سرطان در سگ ها شوند.

دیابت از دیگر بیماری هاییست که جان سگ ها را به خطر می اندازد. دقیقا شبیه به انسان ها، حیوانات خانگی هم زمانی که سنشان بالاتر می ‌رود، درگیر دیابت می‌ شوند. نگران نباشید چرا که بیماری دیابت با ورزش و رژیم غذایی منظم قابل کنترل است. البته در صورتیکه دامپزشک تشخیص دیابت بدهد این حیوانات خانگی نیاز به تزریق منظم انسولین هم دارند. از دلایل ابتلا سگ ‌ها به دیابت می توان به مواردی چون ژنتیک، چاقی، استرس ، هیجان بیش از حد و التهاب لوزالمعده اشاره کرد. احتمال ابتلای سگ ‌های بین ۶الی ۹ ساله به دیابت بیشتر است. همچنین نژادهای تریر استرالیایی، اشناوزر مینیاتوری، کیش ‌هاند، پودل و داشهوند خطر ابتلای بیشتری نسبت به بقیه نژادها دارند.

پاروو ویروس یک نوع بیماری ویروسی در سگ ‌ها بوده و بسیار هم مسری است. این بیماری اغلب در حیواناتی دیده می‌ شود که واکسینه نشده اند. باید بدانید که بیماری پاروو ویروس در دو نوع عفونت روده ای که با اسهال، استفراغ و بی اشتهایی و کاهش وزن حیوان همراه است قابل درمان بوده و با واکسیناسیون به موقع قابل پیشگیری نیز هست. اما نوع دیگر این بیماری گرفتگی عضلات قلبی بوده و متاسفانه منجر به مرگ حیوان می شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

دیسپلازی نوعی بیماری استخوانی در سگ ها که باعث می ‌شود کشکک مفصل لگن سگ دچار در رفتگی بشود. این بیماری معمولا زمانی که هنوز سگ بالغ نشده یعنی در حدود ۴ ماهگی آن شروع می ‌شود.

کرم قلب، بیماری کشنده و خطرناک در سگ ها بوده و توسط پشه گسترش پیدا می کند. این بیماری در سگ ‌ها بسیار شایع است ؛ البته جای نگرانی نیست چرا که با درمان به موقع و پیشگیری کاملاً قابل درمان است. این کرم ‌ها از طریق نوعی پشه از حیوان به حیوان منتقل شده و برای زیاد شدن به یک کرم ماده و یک کرم نر نیاز دارند. این انگل می‌تواند تا ۳۰ سانتی ‌متر رشد کند و تشخیص آن در سگ‌ ها، با آزمایش خون و چکاپ دوره ای حیوان توسط دامپزشک انجام می شود. از علائم این بیماری می توان به مشکل در تنفس ، سرفه ، استفراغ،  کاهش وزن و خستگی بیش از حد سگ ها اشاره کرد.

کنه‌ ها و کک‌ ها، با وجود اینکه بسیار ریز هستند ناقل انواع بیماری‌ها بوده و بیشتر منجر به بیماری پوستی برای سگ ‌ها و حیوانات خانگی می‌ شوند. البته بیماری های مربوط به کنه و کک با مراقبت ‌های بهداشتی و چکاپ ، قابل پیشگیری و درمان هستند. پس توصیه می کنیم اگر می خواهید از دچار شدن سگ‌ها به کنه و کک‌ها جلوگیری کنید به طور منظم آنها را حمام کرده و برای چکآپ دوره ای به دامپزشک مراجعه کنید. بدون شک با این کار می توانید از ابتلا به خیلی از بیماری ‌ها پیشگیری کنید.

 

کنل کاف، آنفلوانزای سگی، هاری و بیماری دیستمپر سگ‌ ها هم از دیگر بیماری شایع در سگ ها بوده و می تواند برای این موجوادت دوست داشتنی و سرشار از معرفت دردسر ساز باشد. از این رو مراجعه به دامپزشکی شبانه روزی می تواند بیماری را در سگ ها کنترل کند و محافظ جان آنها باشد.

برای درمان مشکلات حیوانات خانگی خود بر روی دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

بیماری شایع در گربه ها

بیماری شایع در گربه ها

 

بیماری شایع در گربه ها

اسهال از شایع ترین بیماری در بین گربه ها بوده و نگرانی های زیادی را برای صاحب گربه به همراه می آورد. لازم است بدانید که اسهال همانند تب در انسان ها خود یک بیماری محسوب نمی شود بلکه نشانی از بروز بیماری ای در بدن گربه عزیزتان است. از علائم اسهال می توان نیاز مکرر گربه برای دفع و آبکی شدن مدفوع و کم غذا شدن گربه را بیان کرد. این مورد اگر با استفراغ شدید او همراه باشد و یا بیش از دو روز طول بکشد، احتمال نشان از بیماری ای جدی در گربه است که نیاز است سریعا به دامپزشکی منتقل شود.

 

عفونت دستگاه تنفسی هم از بیماری شایع در گربه ها بوده و این بیماری از رایج ترین بیماری های حاد در بین گربه سانان شناخته می شود. اگر سریعا متوجه این بیماری نشوید و به دنبال درمان مناسب برای این موجودات شیرین نباشید، باعث مرگ سریع گربه می شود. واکسیناسیون به موقع در ماه ای ابتدایی تولد گربه می تواند از بسیاری از بیماری های آنها پیشگیری کند. بیماری کلسی ویروس یکی از شایع ترین بیماری های تنفسی گربه سانان است که در صورت واکسینه نشدن می تواند سریعا گربه شما را از پا درآورد.

 

از دیگر بیماری شایع در گربه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  1. بیماری تحتانی دستگاه ادراری گربه
  2. بیماری ها و عفونت های لثه و دندان
  3. سرطان گربه
  4. شکستگی استخوان گربه
  5. بیماری های کلیوی
  6. مشکلات عفونتی چشم
  7. دیابت
  8. کک

پیشنهاد مقاله: درمان شایع ترین بیماری های گربه و مراجعه به دامپزشک

 

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر جلال سلیمانزاده

جلال سلیمانزاده

دامپزشک

تصویر دکتر سید کاظم کواری قطبی

سید کاظم کواری قطبی

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.