جنسی

7 پوزیشن رابطه جنسی برای کاهش درد و خونریزی هنگام نزدیکی

7 پوزیشن رابطه جنسی برای کاهش درد و خونریزی هنگام نزدیکی

پوزیشن رابطه جنسی

اگر در هنگام روابط جنسی احساس درد و خونریزی دارید، این درد ممکن است مانع از داشتن رابطه جنسی یا لذت بردن از آن شود به خصوص اگر با شریک زندگی خود رابطه واژینال داشته باشید. اما پوزیشن‌ رابطه جنسی مناسب می‌تواند درد را کاهش دهد و به شما کمک کند تا زندگی جنسی خود را بازیابی کنید. میخواهیم در ادامه این مطلب به 7 پوزیشن رابطه جنسی برای کاهش درد و خونریزی هنگام نزدیکی بپردازیم. نکته اصلی این است که برای یافتن پوزیشن رابطه جنسی راحت یا راه‌ های دیگری برای لذت بردن را آزمایش کنید. برای شریک زندگی ضروری است که بفهمند رابطه جنسی چقدر دردناک است و محیطی راحت و بدون فشار ایجاد کند.

احساسات خود را قبل، حین و بعد از رابطه جنسی بیان کنید. در صورت نیاز به توقف یا تغییر رویکرد، باز بودن می تواند به کاهش استرس کمک کند. و به یاد داشته باشید اگر درد دارید یا تمایلی به روابطه جنسی ندارید بهتر است ابتدا تغییر پوزیشن زناشویی را امتحان کنید.

 

آماده شدن برای فعالیت جنسی در صورت داشتن درد و خونریزی

قبل از ایجاد سکس در صورتی که قبلا تجربه درد در این زمینه را داشتید بهتر است گزینه های زیر را امتحان کنید:

 • روان کننده: داشتن استرس از ایجاد سکس دردناک می تواند باعث خشکی واژن شود. روان کننده مبتنی بر آب یا سیلیکون می تواند اصطکاک را کاهش داده و راحتی را افزایش دهد.
 • ضربه گیر آلت تناسلی: این حلقه نرم به شکل دونات در اطراف قاعده آلت تناسلی همسرتان قرار می گیرد و از نفوذ عمیق آن جلوگیری می کند.
 • بالش: یک بالش معمولی یا کوسن می تواند به شما کمک کند موقعیت راحت تری پیدا کنید.
 • حوله: برخی از افراد بعد از رابطه خونریزی می کنند بنابراین با گذاشتن حوله برای این کار برنامه ریزی کنید.

 

پوزیشن زناشویی

پوزیشن زناشویی

 

بهترین پوزیشن های جنسی برای کاهش درد

پیدا کردن آنچه برای شما بهترین احساس را دارد ممکن است زمان بر باشد. به طور کلی راهبردهای کاهش درد در حین رابطه سکس به موارد زیر کمک می کند:

 • کاهش عمق نفوذ
 • تغییر زاویه نفوذ به طوری که سر آلت تناسلی به جلوی واژن شما برخورد کند نه به پشت.

این پوزیشن های جنسی را برای کاهش درد در حین رابطه زناشویی توصیه می شود:

در بالا قرار بگیرید

بالا بودن به شما امکان می دهد عمق نفوذ و سرعت رابطه جنسی را کنترل کنید. این پوزیشن رابطه جنسی همچنین دارای طیف وسیعی از تغییرات برای تنظیم زاویه بدن است، مانند:

 • رو در رو.
 • به عقب.
 • به پهلو.

پیشنهاد مقاله: علت کمردرد بعد از رابطه جنسی

پوزیشن رابطه جنسی میسیونری با لگن بالا

بسیاری از مردم به دلیل زاویه آلت تناسلی وضعیت میسیونری (به پشت و شریک زندگی خود را در بالا) دردناک می دانند. پیشنهاد میشود این موقعیت را اصلاح کنید. از همسرتان بخواهید در انتهای تخت بایستد. به پشت دراز بکشید تا لبه تخت پایین بیایید و باسن خود را با استفاده از یک بالش یا کوه بالستیک بالا بیاورید.

رابطه جنسی جانبی

در طول این پوزیشن رابطه جنسی شما و همسرتان به پهلو دراز می کشید چه رو در رو و چه پشت به همسرتان این پوزیشن زناشویی آرام به شما امکان می دهد تا فشار و عمق نفوذ را کنترل کنید.

سبک چهار دست و پا

این پوزیشن زناشویی (شما روی چهار دست و پا و همسرتان پشت سرتان) معمولاً شامل نفوذ عمیق است و اغلب برای افراد مبتلا به درد بسیار دردناک است. پیشنهاد میشود موقعیت را با قوس دادن به پشت خود تغییر دهید تا زاویه ورود را تغییر دهید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

روی شکم

همچنین می توانید برای کاهش درد شکم روی شکم خود دراز بکشید و شریک زندگی خود در بالا برای تماس تمام بدن. یک بالش زیر شکم یا باسن در این حالت می تواند حمایت کند و به شما کمک کند زاویه ای راحت پیدا کنید.

رابطه جنسی غیر نفوذی

اگر دخول بیش از حد دردناک باشد شما و همسرتان می توانید بدون فعالیت جنسی لذت ببرید. سکس دهانی گزینه خوبی است. همچنین انواع بسیاری از ویبراتورها و اسباب بازی های جنسی را خواهید یافت که نیازی به نفوذ واژن ندارند.

ایستاده

اگر در حین انجام یک فعالیت جنسی با شریک زندگی خود قادر به تحمل درد نیستید، مهم است که برای مدتی از فعالیت جنسی دخول اجتناب کنید. با این حال می توانید به تعدادی حرکات غیر نفوذی پایبند باشید که می توانند در حالت ایستاده انجام شوند تا صمیمیت شما دست نخورده بماند. برخی از حرکات غیر نفوذی شامل بوسیدن یا در آغوش گرفتن همسرتان است. آنها به شما کمک می کنند احساس راحتی کنید و اگر دلیل درد شما افسردگی یا اضطراب باشد این حرکات کمک زیادی به شما می کند تا احساس شادی و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. این به نوبه خود، شما را برای یک زمان خوب با شریک زندگی خود در آینده آماده می کند.

 

رابطه جنسی

رابطه جنسی

 

اگر در هنگام فعالیت جنسی درد دارید به این نکات توجه کنید:

مکان مهم است

جایی که سکس دارید در واقع اهمیت زیادی دارد. وقتی می خواهید فعالیت جنسی خوبی داشته باشید باید بتوانید احساس آرامش و راحتی داشته باشید. کل فرآیند باید بدون دردسر باشد، داشتن سکس ماجراجویانه در حمام یا در ماشین ایده خوبی نیست.

آمادگی ذهنی داشته باشید

انتظار نداشته باشید اولین بارتان تختی از گل رز باشد. ممکن است سکوت های ناخوشایند، غرغر و عرق در میان باشد. علاوه بر این زنان ممکن است به دلیل شکستن پرده بکارت درد زیادی احساس کنند. بنابراین بهتر است از نظر ذهنی آمادگی این کار را داشته باشید.

 

پیشنهاد ویژه: راهنمای تجربه اوج لذت جنسی در رابطه جنسی

سمت موقعیت های آسان بروید.

وقتی اولین بار است به پوزیشن رابطه جنسی پیچیده حتی فکر نکنید. به سراغ موارد بسیار ساده مانند میسیونری یا چهار دست و پا بروید. این دو پوزیشن زناشویی احساس نکردن درد را برای زنان نسبتاً آسان‌تر می‌کند.

 

درمان

برخی از درمان‌های غیر دارویی نیز ممکن است کمک کنند:

 • درمان حساسیت زدایی: تمرینات آرام سازی واژن را یاد می گیرید که می تواند درد را کاهش دهد.
 • مشاوره روابطه جنسی. اگر فعالیت جنسی برای مدتی دردناک بوده است ممکن است حتی پس از درمان نیز پاسخ عاطفی منفی به تحریک جنسی داشته باشید. اگر شما و همسرتان به دلیل مقاربت دردناک از صمیمیت اجتناب کرده اید ممکن است برای بهبود ارتباط با شریک زندگی خود و بازگرداندن صمیمیت جنسی نیز به کمک نیاز داشته باشید. صحبت با یک مشاور یا درمانگر جنسی می تواند به حل این مشکلات کمک کند.
 • درمان شناختی رفتاری نیز می تواند در تغییر الگوها و رفتارهای افکار منفی مفید باشد.

 

تصویر دکتر سیمین رضاوند زایری

سیمین رضاوند زایری

روانشناسی

تصویر دکتر نرگس ایمانی

نرگس ایمانی

مامایی

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر میلاد دودانگه

میلاد دودانگه

عمومی

تصویر دکتر فائزه بابائی

فائزه بابائی

روانشناسی تربیتی

تصویر دکتر پروین رئیسی اردلی

پروین رئیسی اردلی

مامایی

تصویر دکتر زینب طاهری

زینب طاهری

مامایی

تصویر دکتر جابر دریجانی

جابر دریجانی

روانپزشکی

تصویر دکتر انسیه همتی

انسیه همتی

زنان و زایمان

تصویر دکتر امین رضایی

امین رضایی

مشاوره توانبخشی

تصویر دکتر امیر مسعود همایون

امیر مسعود همایون

عمومی

تصویر دکتر حمیده قاضی مزرعه

حمیده قاضی مزرعه

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر داوود لکی

داوود لکی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر نیره صفری

نیره صفری

مامایی

تصویر دکتر غزل داودی

غزل داودی

مامایی

تصویر دکتر حانیه خوش لهجه ثابت

حانیه خوش لهجه ثابت

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر الهه ذبیحی

الهه ذبیحی

زنان و زایمان

تصویر دکتر مهدی جهاندار

مهدی جهاندار

عمومی

تصویر دکتر غزاله روئیائی

غزاله روئیائی

روانپزشکی

تصویر دکتر مژگان قره داغی

مژگان قره داغی

مامایی

سوالات متداول

رابطه جنسی دردناک چقدر شایع است؟

درد در حین مقاربت بسیار رایج است - تقریباً از هر 4 زن 3 نفر در طول زندگی خود در حین مقاربت درد دارند. برای برخی از زنان، درد تنها یک مشکل موقتی است. برای دیگران، این یک مشکل طولانی مدت است. درد در حین مقاربت بسیار رایج است - تقریباً از هر 4 زن 3 نفر در طول زندگی خود در حین مقاربت درد دارند. برای برخی از زنان، درد تنها یک مشکل موقتی است. برای دیگران، این یک مشکل طولانی مدت است.

چه چیزی باعث درد هنگام رابطه جنسی می شود؟

درد حین رابطه جنسی ممکن است نشانه یک مشکل ژنیکولوژیک مانند کیست تخمدان یا اندومتریوز باشد. درد حین رابطه جنسی نیز ممکن است ناشی از مشکلات پاسخ جنسی باشد، مانند کمبود میل (احساس تمایل به داشتن رابطه جنسی) یا عدم برانگیختگی (تغییرات فیزیکی و احساسی که در نتیجه تحریک جنسی در بدن ایجاد می شود.)

درد هنگام رابطه جنسی در کجا احساس می شود؟

ممکن است در ناحیه فرج ، ناحیه اطراف دهانه واژن ( به نام دهلیز ) یا داخل واژن احساس درد کنید . پرینه محل شایع درد در حین رابطه جنسی است . همچنین ممکن است در ناحیه کمر، ناحیه لگن، رحم یا مثانه احساس درد کنید.

منابع علمی این مطلب

 1. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/painful-intercourse/symptoms-causes/syc-20375967
 2. https://www.merckmanuals.com/professional/gynecology-and-obstetrics/female-sexual-function-and-dysfunction/dyspareunia/?autoredirectid=21740&qt=dyspareunia&alt=sh
 3. https://www.acog.org/womens-health/faqs/When-Sex-Is-Painful?utm_source=redirect&utm_medium=web&utm_campaign=otn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.