سلامت جسم, غیر پزشکی

علت سکته قلبی در خواب

علت سکته قلبی در خواب

علت سکته قلبی در خواب

علت سکته قلبی در خواب

با دلایل و علت سکته قلبی در خواب بیشتر آشنا شوید:

قلب درست شبیه به یک پمپ طبیعی عمل می کند و برای فعالیت خود به منبع الکتریکی نیاز دارد. باید بدانید که سیستم الکتریکی هم  از رشته‌ های عصبی تشکیل شده  و تنظیم ضربان و ریتم را بر عهده دارند.  بنابراین زمانی که فرد دچار تپش قلب می‌ شود و یا ضربان قلب نا منظمی دارد  خبر از این می دهد که سیستم الکتریکی قلب دچار مشکل شده است.

سکته قلبی هم یک وضعیت کاملا اورژانسی بوده و به دلیل انسداد شریان ‌ها و جریان خون به قلب رخ می دهد. به این صورت که اگر بیش از چند دقیقه خون به عضله قلب نرسد، سلول ‌ها به دلیل کمبود اکسیژن تمام کارایی شان را از دست می ‌دهند. در این زمان است که قلب ضربان خود را از دست داده و سکته قلبی رخ می دهد. گاهی اوقات ایست قلبی اختلال در سیگنال‌ های الکتریکی  هم عامل از کار افتادن قلب می شوند.
در گذشته سکته قلبی در خواب بسیار شایع بود.

اما متاسفانه امروزه سکته قلبی بسیار شایع بوده و آمار مرگ ‌و میر در جوانان به دلیل سکته قلبی در حال افزایش است . چنانچه به پزشک متخصص در رابطه با این بیماری و رسیدن به سوالات خود نیاز داشتید می توانید از خدمات آنلاین ازپزشک استفاده کنید. شما با مراجعه به اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید لیست بهترین پزشکان متخصص  را مشاهده کنید و ویزیت پزشک متخصص آنلاین داشته باشید. همچنین با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در صفحه اصلی اپلیکیشن به راحتی می توانید پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید و با کلیک بر روی  ویزیت شو ویزیت پزشک آنلاین با بهترین پزشک متخصص داشته باشید و در خانه مشاوره بگیرید.

مشاوره آنلاین درباره علت سکته قلبی در خواب

مشاوره آنلاین درباره علت سکته قلبی در خواب

در صورتی که پزشکان برنامه کاری خود را تکمیل کرده باشند و ساعات آنلاین بودن را مشخص کرده باشند می توانید در زمان دلخواه خود نوبت دریافت کنید. برای بررسی بهترین پزشک متخصص هم می توانید با توجه به تعداد بازدید از صفحه هر پزشک و مشاهده نظرات دیگر کاربران ، بهترین آنها را انتخاب کنید و در خانه و یا محل کار خود ویزیت شوید. در اپلیکیشن ازپزشک بیش از صدها پزشک متخصص آماده ویزیت آنلاین هستند تا بتوانند شما را برای درمان و رسیدن به پاسخ سوالاتتان راهنمایی کنند . با این وجود می توانید بدون حضور در مطب یا بیمارستان، در خانه با دکتر آنلاین تلفنی و متنی گفتگو کنید و در آرامش خانه به پاسخ برسید.
در ادامه علت سکته قلبی در خواب را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک ادامه دهید.

از پزشک فقط یک اپلیکیشن نیست یک سامانه هوشمند است که در زمینه ارائه خدمات پزشکی از جمله ویزیت آنلاین و… فعالیت می کند، این سامانه توانسته با ارائه خدمات صادقانه اعتماد بسیاری از بیماران و پزشکان متخصص را به خود جلب نماید اگر شما هم نیاز به مشاوره با پزشک متخصص بدون اطلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن را دارید تا به راحتی در هر زمان و مکانی که هستید از پزشک متخصص مورد نظر خود مشاوره دریافت نمائید هم اکنون سامانه از پزشک را نصب نمائید تا از خدمات فوق‌العاده ان بهره‌مند شوید.

علت سکته قلبی در خواب چیست؟

همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم سکته قلبی در خواب یک وضعیت کاملا اورژانسی بوده و به دلیل انسداد شریان ‌ها و جریان خون به قلب رخ می دهد. به این صورت که اگر بیش از چند دقیقه خون به عضله قلب نرسد، سلول ‌ها به دلیل کمبود اکسیژن تمام کارایی شان را از دست می ‌دهند. در این زمان است که قلب ضربان خود را از دست داده و سکته قلبی رخ می دهد. گاهی اوقات ایست قلبی اختلال در سیگنال‌ های الکتریکی  هم عامل از کار افتادن قلب می شوند. چندین عوامل هستند که باعث گرفتگی عروق، فشار سنگین و ناگهانی بر قلب می شوند و یا سیستم الکتریکی را مختل می کنند. در این حالت فرد در معرض سکته و ایست قلبی قرار می گیرد.

عواملی که باعث سکته و مرگ در خواب می‌شود

عواملی که باعث سکته و مرگ در خواب می‌شود

در ادامه برخی از عوامل که علت سکته قلبی در خواب است و منجر به مرگ ناگهانی در آنها می شود اشاره خواهیم کرد :

  1. درد یا ناراحتی در قفسه سینه که رایج ترین علت سکته قلبی در خواب بوده و با درد و یا احساس ناراحتی در ناحیه قفسه سینه آغاز می شود.
  2. ناراحتی بالای بدن که ممکن است در یک یا هر دو بازو ، پشت ، شانه ها ، گردن ، فک یا قسمت بالای معده نمایان شود.
  3. تنگی نفس که ممکن است تنها علامت باشد و یا همراه با درد یا ناراحتی قفسه سینه رخ دهد.
  4. علائم آنژین که می تواند شبیه علائم حمله قلبی باشد. آنژین دردی در قفسه سینه است که در افرادی که به بیماری ایسکمیک قلب مبتلا هستند در هنگام فعالیت رخ می دهد.
  5. عرق سرد کردن که در صورت مشاهده آن در کنار دیگر علائم ذکر شده ممکن است فرد در معرض حمله قلبی قرار داشته باشد. جهت درمان و جلوگیری از بروز علائم حتما به متخصص قلب و عروق و اورژانس مراجعه کنید.
  6. احساس خستگی غیر معمول بدون هیچ دلیلی در چند روز در کنار علائم دیگر گفته شده  خصوصا در زنان از علائم سکته قلبی است.
  7. سبکی سر یا سرگیجه ناگهانی از دیگر نشانه ها و علت سکته قلبی در خواب است.

نشان‌های احتمال بروز سکته قلبی در خواب

نشان‌های احتمال بروز سکته قلبی در خواب

هر چه علائم و نشانه ها در شما بیشتر باشد ، احتمال حمله قلبی به مراتب بیشتر است. پس باید در صورت مشاهده  هر یک از علائم فوق ، در اسرع وقت تحت نظر متخصص قلب و عروق قرار بگیرید و یا با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک از پزشک متخصص مشاوره آنلاین بگیرید .

سکته قلبی زمانی اتفاق می افتد که رسیدن جریان خون غنی از اکسیژن به بخشی از عضله قلب ناگهان مسدود شود و قلب نتواند اکسیژن دریافت کند. بسیار جدی و مهم است بدانید که اگر جریان خون به سرعت بازیابی نشود ، بخشی از عضله قلب شروع به مردن می کند . از این رو بسیار ضروریست تا به منظور جلوگیری از بروز اتفاقات خطرناک و مرگباری همچون سکته حتما به صورت منظم جهت معاینه به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید .

در ضمن گاهی اوقات در افرادی که سابقه بیماری قلبی خانوادگی دارند سکته قلبی بدون علامت است، از این رو باید این افراد هرچند وقت یکبار تحت نظر متخصص قلب قرار بگیرند و چکاپ شوند.
مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک آنلاین از سامانه ازپزشک به سن و جنسیت خاصی بستگی ندارد و افراد در هر شرایط سنی و جنسیتی ای می توانند برای درمان برخی از بیماری ها از  پزشک متخصص آنلاین ویزیت و مشاوره تصویری و یا صوتی بگیرند.

شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . شما با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می ‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و یک ویزیت پزشک متخصص داشته باشید.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره پیشگیری از بیماری‌های قلبی و روش‌های آن دارید و یا درباره نحوه انجام ویزیت آنلاین با پزشک متخصص قل به اطلاعاتی نیاز دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشاوره پزشک متخصص قلب است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این‌باره به دست آورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.