کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک

کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک

فهرست مطالب

آشنایی با کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک

مراحل کاشت مو چیست؟

کاشت مو شامل برداشتن گرافت های پانچی کوچک از پوست سر حاوی مو یا یک تکه بزرگتر و بریدن آن به قطعات کوچکتر برای استفاده به عنوان پیوند است. سپس این گرافت ها به ناحیه طاس یا نازک شده پوست سر منتقل می شوند. گرافت های ایجاد شده در این روش در اندازه و شکل متفاوت است. گرافت پانچ گرد معمولاً شامل 10-15 تار مو است. مینی گرافت بسیار کوچکتر شامل دو تا چهار تار مو است.

 میکرو گرافت یک تا دو تار مو. گرافت هایی که در شکاف های ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند، هر کدام شامل 4 تا 10 تار مو هستند. گرافت های نواری بلند و نازک هستند و حاوی 30-40 تار مو هستند.

به طور کلی، ممکن است چندین جلسه جراحی برای دستیابی به پری رضایت بخش مورد نیاز باشد و معمولاً فاصله بهبودی چند ماهه بین هر جلسه توصیه می شود. ممکن است تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که نیاز دارید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستگی دارد. موهای زبر، خاکستری یا روشن پوشش بهتری نسبت به موهای ظریف و تیره دارند. تعداد شاخه های بزرگ پیوند شده در جلسه اول برای هر فرد متفاوت است، اما میانگین آن حدود 50 است. برای مینی گرافت یا میکرو گرافت، تعداد آن می تواند تا 700 در هر جلسه باشد.

کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک چیست؟

کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک چیست؟

درست قبل از جراحی، «ناحیه اهداکننده» کوتاه می‌شود تا بتوان به راحتی به پیوندها دسترسی پیدا کرد و برداشت. برای پیوند پانچ، پزشک ممکن است از یک ابزار لوله مانند مخصوص ساخته شده از فولاد کربنی تیز استفاده کند که گرافت گرد را از محل اهدا کننده خارج می کند تا بتوان آن را در ناحیه ای که باید پوشانده شود – به طور کلی خط موی جلویی – جایگزین کرد. برای انواع دیگر گرافت‌ها، پزشک از یک اسکالپل برای برداشتن بخش‌های کوچکی از موی سر استفاده می‌کند که به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شود و به سوراخ‌ها یا شکاف‌های کوچکی در پوست سر پیوند می‌زند.

هنگامی که گرافت انجام می شود، پزشک ممکن است به طور دوره ای مقادیر کمی محلول نمکی را به پوست سر تزریق کند تا استحکام مناسب پوست حفظ شود. سوراخ های محل اهدا کننده ممکن است با بخیه بسته شود – برای پیوند پانچ، یک بخیه ممکن است هر محل پانچ را ببندد. برای انواع دیگر پیوندها، یک اسکار کوچک و مستقیم ایجاد می شود. بخیه ها معمولاً با موهای اطراف پنهان می شوند.

برای حفظ گردش خون سالم در پوست سر، پیوندها با فاصله حدود یک هشتم اینچ از هم قرار می گیرند. در جلسات بعدی، فضاهای بین شاخه ها با گرافت های اضافی پر می شود. پزشک شما در برداشتن و قرار دادن گرافت‌ها دقت زیادی به خرج می‌دهد تا مطمئن شود که موهای کاشته‌شده در جهت طبیعی رشد می‌کنند و رشد مو در محل اهداکننده تأثیر منفی نمی‌گذارد.

پس از اتمام جلسه پیوند، پوست سر تمیز شده و با گاز پوشانده می شود. ممکن است مجبور شوید یک یا دو روز از بانداژ فشاری استفاده کنید.

از پزشک فقط یک اپلیکیشن نیست یک سامانه هوشمند است که در زمینه ارائه خدمات پزشکی از جمله ویزیت آنلاین و… فعالیت می کند، این سامانه توانسته با ارائه خدمات صادقانه اعتماد بسیاری از بیماران و پزشکان متخصص را به خود جلب نماید اگر شما هم نیاز به مشاوره با پزشک متخصص بدون اطلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن را دارید تا به راحتی در هر زمان و مکانی که هستید از پزشک متخصص مورد نظر خود مشاوره دریافت نمائید هم اکنون سامانه از پزشک را نصب نمائید تا از خدمات فوق‌العاده ان بهره‌مند شوید.

انبساط بافت در کاشت مو و روش های آن در جراحی ‍پلاستیک

روش دیگری که در درمان طاسی استفاده می شود، گسترش بافت نامیده می شود. جراحان پلاستیک پیشرو در گسترش بافت هستند، روشی که معمولاً در جراحی ترمیمی برای ترمیم زخم‌های سوختگی و جراحات با از دست دادن پوست  استفاده می‌شود.

در این تکنیک، یک وسیله بالون مانند به نام گشاد کننده بافت در زیر پوست سر مودار که در کنار ناحیه طاس قرار دارد، قرار می گیرد. این دستگاه طی چند هفته به تدریج با آب نمک باد می شود و باعث می شود پوست منبسط شود و سلول های جدید پوست رشد کند. این باعث ایجاد برآمدگی در زیر پوست سر دارای مو می شود، به خصوص پس از چند هفته.

هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد – معمولاً حدود دو ماه پس از اولین عمل – روش دیگری برای پوشاندن پوست منبسط شده روی ناحیه طاس مجاور انجام می شود.

جراحی فلب و تاثیر روی پوست سر

جراحی فلپ روی پوست سر بیش از 20 سال است که با موفقیت انجام می شود. این روش قادر است به سرعت مناطق زیادی از طاسی را پوشش دهد. اندازه فلپ و محل قرارگیری آن تا حد زیادی به اهداف و نیازهای بیمار بستگی دارد. یک فلپ می تواند کار 350 یا بیشتر پانچ گرافت را انجام دهد.

بخشی از پوست سر طاس بریده می شود و در حالی که هنوز در یک انتهای آن چسبیده است، یک تکه از پوست مودار از روی سطح برداشته می شود. فلپ حامل مو در موقعیت جدید خود قرار می گیرد و در جای خود دوخته می شود، در حالی که به منبع خون اصلی خود “پیوند” می ماند. با بهبودی، متوجه خواهید شد که جای زخم توسط موهای جابجا شده، که تا لبه برش رشد می‌کنند، استتار می‌شود .

در سال‌های اخیر، جراحان پلاستیک پیشرفت‌های قابل توجهی در تکنیک‌های فلپ داشته‌اند، با ترکیب جراحی فلپ و کاهش پوست سر برای پوشش بهتر تاج. یا با انبساط بافت، پوشش جلویی بهتر و خط موی طبیعی تری را ارائه دهد.

کاهش پوست سر

این تکنیک گاهی اوقات به عنوان جراحی فلپ پیشرفته شناخته می شود زیرا بخش هایی از پوست سر دارای مو به سمت جلو کشیده می شود.

کاهش پوست سر برای پوشاندن نواحی طاس در بالا و پشت سر است. برای پوشاندن خط موی جلویی مفید نیست. پس از تزریق بی حس کننده موضعی به پوست سر، قسمتی از پوست سر طاس برداشته می شود. الگوی بخش پوست سر برداشته شده بسته به اهداف بیمار بسیار متفاوت است. اگر به مقدار زیادی پوشش نیاز باشد، پزشکان معمولا بخشی از پوست سر را به شکل Y معکوس برمی دارند. برش ها همچنین ممکن است به شکل U، بیضی نوک تیز یا شکل دیگری باشد.

پوست اطراف ناحیه بریده شده شل شده و کشیده می شود، به طوری که بخش های موی سر را می توان به هم نزدیک کرد و با بخیه ها بسته شد. این احتمال وجود دارد که در این مرحله یک کشش شدید و گهگاه درد احساس کنید.

مراحل رویه

مراحل رویه

قبل: کاندیدهای کاشت مو باید مقداری ریزش موی محسوس همراه با رشد موهای سالم در پشت و کناره‌های سر داشته باشند تا به عنوان بخش اهداکننده عمل کنند.

مرحله ۱و۲: یک ابزار لوله مانند، گرافت های گرد را از محل اهدا کننده جدا می کند تا در ناحیه ای که جایگزینی مو مورد نظر است قرار داده شود.

مرحله 3: هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد، با جراحی روی ناحیه طاس قرار می گیرد.

مرحله 4: در طی جراحی فلپ، قسمتی از پوست سر طاس بریده می شود و یک فلپ از پوست مودار به جای آن دوخته می شود.

مرحله 5: الگوهای مورد استفاده در کاهش پوست سر بسیار متفاوت است

بعد از: نتایج جراحی کاشت مو می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

اگر به اطلاعات بیشتری درباره بیماری‌های پوست و مو و یا سالم نگه‌داشتن آن‌ها دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشاوره با پزشک پوست و مو است تا اطلاعات کاملی در این‌باره به دست اورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/hair-transplantation-and-restoration/procedure

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید