اخبار سلامت, غیر پزشکی

تست قلب در منزل

تست قلب در منزل

تست قلب در منزل

تست قلب در منزل

مطالبی که درباره تست قلب در منزل بهتر است بدانید:

با افزایش سن ، خطر بیماری های قلبی عروقی در افراد افزایش پیدا می کند ، به همین دلیل نیاز است تا تمامی افراد چکاپ های دوره ای داشته باشند و بتوانند از این طریق ارزیابی های لازم را انجام دهند. اما در این مطلب شما را با ارزیابی هایی که بتوانید در خانه انجام دهید آشنا خواهیم کرد. با این روش ها می توانید از وضعیت سلامت سیستم قلبی  عروقی خود به طور نسبی اطمینان حاصل کنید و آرامش داشته باشید.

دلایل ابتلا به بیماری‌های قلبی و تست قلب در منزل

دلایل ابتلا به بیماری‌های قلبی و تست قلب در منزل

متاسفانه در دنیای امروزی که با تغییر سبک زندگی و مصرف غذاهای چرب و فست فودی و استرس و از همه بیشتر کم تحرکی همراه است ، احتمال ابتلا به بیماری‌ های قلبی عروقی نیز  افزایش پیدا کرده و افراد زیادی را درگیر خود کرده است . شاید در گذشته خطر این بیماری ها با افزایش سن بوده باشد اما در زندگی امروزی همه افراد خصوصا در سنین میانسالی باید چکاپ‌ های دوره‌ای برای تشخیص زودهنگام بیماری را داشته ‌باشند.

در این میان تست سریع سلامت قلب در منزل هم امکان پذیر است تا افراد بتوانند به‌ طور نسبی ، از وضعیت سلامت سیستم قلبی عروقی خود اطمینان کسب کنند. البته بسیار مهم است بدانید که  ممکن است تست ‌های خود ارزیابی در مراحل اولیه بیماری کاملا عادی باشند. به همین دلیل با اتکا به این نتایج نمی‌توان از معاینه دقیق توسط پزشک متخصص و انجام آزمایش‌ های لازم امتناع کرد.

از پزشک فقط یک اپلیکیشن نیست یک سامانه هوشمند است که در زمینه ارائه خدمات پزشکی از جمله ویزیت آنلاین و… فعالیت می کند، این سامانه توانسته با ارائه خدمات صادقانه اعتماد بسیاری از بیماران و پزشکان متخصص را به خود جلب نماید اگر شما هم نیاز به مشاوره با پزشک متخصص بدون اطلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن را دارید تا به راحتی در هر زمان و مکانی که هستید از پزشک متخصص مورد نظر خود مشاوره دریافت نمائید هم اکنون سامانه از پزشک را نصب نمائید تا از خدمات فوق‌العاده ان بهره‌مند شوید.

روش‌های تست قلب در منزل؟

روش‌های تست قلب در منزل؟

  1. خود ارزیابی اختلال خون رسانی به پاها . برای تشخیص اختلال خون رسانی به پاها لازم است دراز بکشید و پاها را به مدت ۳۰ ثانیه بالا نگه دارید. اگر رنگ پا سفید یا رنگ‌‌ پریده شد، ممکن است نشان از اختلال در خون رسانی پاها باشد. اگر اختلال خون رسانی شدید باشد باید به رنگ پاها در حالت معمولی نیز دقت کنید. گاهی خون رسانی تنها در یک پا مشکل دارد که در این حالت ممکن است با ریزش موها، براق ‌شدن پوست، رنگ‌ پریدگی و احساس سرمای بیشتر در مقایسه با پای دیگر این اختلال را نشان دهد . در کل اندام مبتلا به اختلال خون رسانی نسبت به سرما حساس‌ تر هستند. برای تشخیص ورم پاها، با انگشت اشاره روی پاها در حالتی که دراز کرده‌ اید، فشاریوارد کنید. با فشار آوردن گودی ایجاد می‌شود که اگر خفیف باشد، مشکلی ندارد اما اگر از حالت طبیعی بیشتر باشد و دیر به وضعیت اول برگردد، غیرطبیعی بوده و می‌ تواند نشان ‌دهنده نارسایی قلب باشد.
  2. خود ارزیابی ضربان قلب . در این حالت باید نبض بشمارید. ضربان قلب طبیعی در یک دقیقه بین ۶۰ تا ۱۰۰ بار می تپد که اگر کمتر و یا بیشتر از این عدد باشد غیر طبیعی بوده و به پزشک متخصص نیاز دارد. نامنظم ‌بودن ضربان قلب نشان‌د هنده آریتمی قلبی است و بهتر است توسط پزشک متخصص معاینه شود.
  3. خود ارزیابی در مورد تنگی‌نفس و سلامت قلب . اگر دچار کبودی توام ناخن‌ ها، لب ‌ها و زبان هستید، ممکن است نشان‌ دهنده پایین‌ بودن سطح اکسیژن خون به علت مشکلات قلبی باشد . در این زمان باید پزشک متخصص را در جریان بگذارید و با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک ویزیت شوید . تنگی ‌نفس یکی از شکایت‌ های مراجعین به متخصصان قلب و عروق است . اگر به تازگی دچار تنگی ‌نفس حتی با کمترین فعالیت شده ‌اید و همزمان با تنگی‌ نفس، لب ‌هایتان کبود می‌ شود باید با پزشک متخصص مشورت کنید و مشاوره پزشکی بگیرید .
  4. خودارزیابی تاثیر دیگر اندام‌ ها بر سلامت قلب . مشکلات تیروئید با تپش قلب همراه است که برای تشخیص این مشکل، باید دست‌ ها را جلوی بدن و با فاصله از هم نگه ‌دارید. اگر انگشتان لرزش داشتند می‌ تواند نشان ‌دهنده پرکاری تیروئید باشد . البته کم‌کاری تیروئید هم بر سلامت قلب تاثیر دارد و ممکن است با زبری پوست، خواب‌ آلودگی و ورم صورت همراه باشد.
  5. خود ارزیابی اختلال خونرسانی به دست ‌ها. از دیگر روش های تشخیص سلامت و تست سریع سلامت قلب  است که در این حالت باید نبض را اندازه‌ گیری کنید که اگر نبض یک دست ضعیف‌ تر باشد، می ‌تواند نشان ‌دهنده اختلال خونرسانی  باشد. قرار دادن دست ‌ها در معرض سرما نیز به تشخیص اختلال خون رسانی  می تواند کمک ‌کند.  اگر دست خود را در آب سرد قرار دهید و دچار سفیدی غیر عادی یا کبودی انگشتان شدید، این حالت غیر طبیعی بوده و بیانگر اختلال در خون رسانی است.

مشاوره آنلاین با پزشک متخصص

مشاوره آنلاین با پزشک متخصص

تست قلب در منزل و مشاوره آنلاین با پزشک متخصص

قطعا شما هم تجربه دریافت نوبت از بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی برای درمان را داشته اید و می دانید که معمولا  گذراندن این مراحل دشوار و وقت‌گیر هستند. در برخی حالات هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید؛ که در این زمان که شلوغی و ترافیک بیداد می کند مشاوره آنلاین بسیار نقش مهمی در زندگی افراد دارد و به همین دلیل توصیه می کنیم این کار به صورت غیرحضوری انجام دهید و در خانه ویزیت شوید.
مشاوره آنلاین،  هر نوع خدمات درمانی را  به کاربران نیازمند ارائه می‌ دهد . پزشکان متخصص در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می ‌توانند مشکلات و بیماری‌ های مربوط به قلب را تشخیص دهند و درمان کنند .

شما با داشتن ویزیت آنلاین و مشاوره آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در شلوغی و ترافیک و همچنین آلودگی شهرهای بزرگ، به دنبال نوبت دهی پزشک متخصص باشید و ساعت ها در ترافیک شهر بمانید. با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشید ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینید، می توانید به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک متخصص در میان بگذارید و مشاوره آنلاین بگیرید.

سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد. با داشتن ویزیت آنلاین پزشک تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک  از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.