غیر پزشکی, دامپزشکی

نحوه تشخیص جرب سگ

نحوه تشخیص جرب سگ

دکتر دامپزشک

یکی از ناخوشایندترین بیماری های پوستی در سگ ها جرب سگ است که متاسفانه در تمام دنیا این حیوانات را درگیر می کند. جرب در سگ به منطقه یا آب و هوای خاصی ارتباط ندارد و در هر نقطه از زمین امکان ابتلا به آن برای سگ ها وجود دارد. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به نحوه تشخیص جرب سگ به کمک دامپزشک اشاره خواهیم کرد. دامپزشکی آنلاین، روشی نوین است تا بتواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند. با استفاده از خدمات دامپزشکی آنلاین ، صاحبان پت می توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوان خانگی خودشان را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند.

قطعا هیچ فردی دلش نمی خواهد که حیوان خانگی اش بیمار باشد یا اینکه کسالتی داشته باشد چون همین ناراحتی ها بسیار نگران کننده است و استرس زیادی به همراه دارد. ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است.

به این صورت که دامپزشکان می توانند با توجه به مهارت و علمی که دارند بیماری های حیوانات را تشخیص داده و کنترل کنند. همچنین دامپزشکان این علم را دارند تا بتوانند حیوانات بیمار و آسیب دیده را درمان کنند. آنها همچنین به صاحبان حیوانات در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی و دام های خود توصیه های لازم را ارائه می دهند تا از این طریق شرایط را برای حیوانات و صاحبان آنها راحت بسازند.

 

 

نحوه تشخیص جرب سگ به کمک دکتر دامپزشک

نحوه تشخیص جرب سگ به کمک دکتر دامپزشک

 

جرب سگ چیست ؟

همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم، جرب سگ یکی از ناخوشایندترین بیماری های پوستی در سگ ها بوده و این بیماری در جهان و در هر منطقه آب و هوایی شایع است. جرب سگ یکی از ناخوشایندترین بیماری‌های پوستی در سگ‌هاست که در همه جای دنیا وجود داره و مربوط به منطقه یا آب و هوای خاصی نیست. دوره نهفتگی جرب سگ از شروع بیماری تا ظهور علائم، معمولاً ۱۰ روز تا ۸ هفته به طول می انجامد. جرب سگ که به آن گال سگ هم گفته می شود، بیماری بوده که توسط کنه ها به سگ ها منتقل می شود. در واقع کنه ها بان شستن بر روی پوست سگ ها، انگل هایی وارد پوست می کنند که باعث خارش در پوست آنها می شود.

جرب سگ با درگیر کردن پوست منجر به خارش زیاد پوست سگ ها می شود که هر چه خارش بیشتر شود، موها شروع به ریزش می کنند و در نهایت، پوست سگ زخمی و بی مو می شود. علائم جرب در سگ معمولاً با خارش ناگهانی و شدید شروع می شود.

بنابراین اگر إحساس کردید چند روزی است که سگ شما حالت طبیعی نداشته و مدام خودش را می خاراند، بهتر است فوراً برای تشخیص این موضوع به دامپزشک مراجعه کنید و یا از خدمات دامپزشکی آنلاین بهره ببرید. . با استفاده از خدمات دامپزشکی آنلاین و ارتباط با دامپزشک ، صاحبان پت می توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوان خانگی خودشان را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند.

قطعا هیچ فردی دلش نمی خواهد که حیوان خانگی اش بیمار باشد یا اینکه کسالتی داشته باشد چون همین ناراحتی ها بسیار نگران کننده است و استرس زیادی به همراه دارد. ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دکتر  را فراهم کرده است. در ادامه به درمان جرب سگ اشاره خواهیم کرد.

 

 

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن ازپزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره تخصص دامپزشکی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

درمان جرب سگ

قبل از درمان جرب سگ بهتر است با مهم ترین علائم جرب سگ آشنا شوید. از مهمترین نشانه‌های گال در سگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خارش شدید و غیرقابل کنترل
  • قرمز شدن یا التهاب پوست
  • ریزش موی سگ که احتمالاً اول از پاها و شکم آنها شروع می شود
  • خودزنی سگ
  • خونریزی از نقاط زخم
  • برجستگی ‌های پوستی یا اگزمای سگ
  • بو دادن سگ به دلیل عفونت ایجاد شده بر روی پوست آنها
  • بی ‌اشتهایی و کاهش وزن سگ

 

 

درمان جرب سگ به کمک دکتر دامپزشک

درمان جرب سگ به کمک دکتر دامپزشک

 

درمان جرب سگ باید زیر نظر دامپزشک و در کلینیک ها صورت بگیرد. با این حال بهتر است قبل از حاد شدن شرایط حیوان خود و زمانی که متوجه بیماری جرب سگ شدید از چند راهکار خانگی استفاده کنید و با مشورت دکتر در خدمات آنلاین دامپزشکی، از حاد شدن این بیماری جلوگیری کنید. بسته به شدت بیماری ممکن است نیازمند آن باشید که موهای سگ‌ خود را اصلاح کنید. در هر صورت انجام این کار و اصلاح موی سگ ها به شدت توصیه می شود.

در مرحله بعد باید سعی کنید پوست ‌های مرده را از بین ببرید تا پوست سگ‌ بتواند جان بگیرد. برای این کار باید از شامپو جرب سگ استفاده کنید و تن آنها را با استفاده از این شامپو، شستشو دهید. بعد از شستشو و استفاده از این شامپوها ، باید انگل سگ را برطرف کنید. برای این کار می توانید از یک پماد برای درمان جرب سگ مانند سولفور آهک استفاده کنید. بسیار مهم است بدانید که از بین بردن تمام کنه و انگل ها از روی بدن سگ، ممکن است چندین هفته زمان ببرد پس نگرانی به خودتان راه ندهید.

برای سریع‌ تر شدن این فرآیند می ‌توانید از داروی جرب که اغلب به صورت خوراکی یا تزریقی هستند کمک بگیرید البته زیر نظر دامپزشک. با توجه به این راهکارهایی که عنوان کردیم، چنانچه بعد از ۴ یا ۵ روز بهبودی در سگ را مشاهده نکردید، سریعا از خدمات آنلاین دامپزشکی استفاده کنید و یا اینکه مراجعه حضوری به کلینیک دکتر دامپزشک داشته باشید.

بعد از گذراندن این دوران که ممکن است تا ۶ هفته به طول بیانجامد، محل خواب سگ خود را با آب داغ و مواد مانند سفید کننده ها شستشو دهید.

 

جرب سگ درمان با دکتر دامپزشک

عکس جرب سگ

 

جرب سگ و انتقال به انسان

از آنجایی که جرب سگ به شدت مسری است، احتمال آن بسیار است که شما هم از سگ خود جرب بگیرید. یکی از نشانه های جرب سگ و انتقال جرب سگ به انسان خارش شدید پوست و ملتهب شدن است. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که کنه ‌ها که عامل این بیماری هستند بیشتر از یک هفته روی پوست انسان دوام نیاورده و سریع از بین می روند.

بنابراین اگه علاوه بر سگ خود، شما هم درگیر خارش پوست شدید، می ‌توانید مطمئن باشید که این مشکل بیشتر از یک هفته طول نمی‌کشد. با این حال، اگر خارش پوست شما مدت زمان بیشتری طول کشید، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

 

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر یاسین باقری

یاسین باقری

دامپزشک

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر علی نوحی

علی نوحی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر حبیب اله امیر احمدی

حبیب اله امیر احمدی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا آقاجانی

علیرضا آقاجانی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر سروش رهبر نژاد

سروش رهبر نژاد

دامپزشک

تصویر دکتر support test

support test

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.