پزشکی, روانشناسی

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج

ازدواج موفق و پایدار نیازمند تلاش است.  پیدا کردن شریک مناسب معمولاً اولین قدم مهم را نشان می دهد، اما این تنها شروع داستان شماست. مشاوره ازدواج آنلاین در این امر کمک کننده می باشد.

حتی زمانی که از همراهی یکدیگر لذت می برید، علایق مشترکی دارید و آرزوهای مشابهی برای آینده خود دارید، گاهی اوقات، ممکن است متوجه شوید که در حال انحراف به قلمروی ناشناخته هستید، به ویژه زمانی که:

در الگوهای ارتباطی غیرمولد گیر بیفتید
همدیگر را اشتباه می فهمید
از تعارض اجتناب کنید یا راهبردهای حل غیرمولد را انتخاب کنید
شما ممکن است تلاش زیادی برای حل این نگرانی ها انجام دهید و نتایجی کمتر داشته باشید.  اما این بدان معنا نیست که شما باید از یکدیگر یا ازدواج خود دست بکشید.

حمایت حرفه ای از یک مشاور ازدواج آنلاین آموزش دیده می تواند راه طولانی را در جهت بهبود رابطه شما انجام دهد.

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین

 

مشاوره ازدواج چیست؟

عملاً غیرممکن است که دو فرد مختلف همیشه در مورد همه چیز به توافق برسند، بنابراین مشاجره و درگیری به طور خودکار ازدواج شما را به یک فاجعه تبدیل نمی کند یا به این معنی نیست که شما باید به فکر طلاق باشید.  گاهی اوقات، شما و شریک زندگیتان حتی می توانید به تنهایی تنش را با موفقیت برطرف کنید.

در مواقع دیگر، حل چالش‌ها می‌تواند فرآیندی ظریف و دشوار باشد، فرآیندی که حمایت بی‌طرفانه یک مشاور ازدواج با تجربه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

مشاوران ازدواج نمی گویند: “شما محکوم به فنا هستید” یا توصیه مستقیم نمی کنند.  در عوض، آنها به شما کمک می کنند تا جعبه ابزاری از مهارت ها بسازید:

ارتباط موثر برقرار کنید
با همدلی گوش کنید
با هم راه حل پیدا کنید

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

مشاوره ازدواج آنلاین چه کمکی می کند؟

مشاوران ازدواج می توانند با مجموعه کاملی از مسائل مربوط به رابطه، از معضلات روزمره (مانند برقراری ارتباط در مورد مسائل مالی) گرفته تا نگرانی های تغییر دهنده زندگی (مانند بهبودی پس از خیانت یا تصمیم گیری در مورد نحوه رسیدگی به مراقبت طولانی مدت والدین) کمک کنند.

در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد که ممکن است به دنبال پشتیبانی باشید:

فقدان صمیمیت عاطفی یا فیزیکی
به اشتراک گذاشتن بار ذهنی
چالش‌های فرزندپروری، از جمله تکنیک‌های مختلف فرزندپروری یا فرزندپروری مشترک با شریک سابق
صحبت در مورد تغییرات شغلی، حرکات عمده یا اهداف آینده
مشاوره ازدواج آنلاین فقط به شما کمک نمی کند که مشکلات را در زمان بروز آنها حل کنید.  همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید، مناطق مشکل‌ساز احتمالی را شناسایی و کشف کنید تا یک جعبه ابزار حل تعارض بسازید.  اساساً هر کسی که در یک رابطه طولانی مدت است ممکن است آن را مفید بداند.

خدمات مشاوره ازدواج آنلاین نیاز به رفت و آمد را برطرف می کند و انرژی اضافی را برای کار روی آنچه واقعاً مهم است آزاد می کند: رابطه شما.

فرمت‌های مشاوره ازدواج آنلاین ممکن است به ویژه زمانی مفید باشند که شما و شریک زندگی‌تان:

برنامه های شلوغی دارید
گذراندن زمان در مکان های مختلف به دلیل کار یا سایر تعهدات
نیاز به رویکرد مقرون به صرفه تر برای مشاوره دارید
رویکردهای غیر سنتی مانند دوره های مشاوره ازدواج آنلاین را ترجیح می دهید

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر محدثه قاسمی

محدثه قاسمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهدی مرادی

مهدی مرادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب شهبازی چناری

زینب شهبازی چناری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر زینب ذاکر زاده

زینب ذاکر زاده

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم کریمی

مریم کریمی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر معصومه اساسه

معصومه اساسه

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شهره رجبعلی

شهره رجبعلی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مرجان معاونی

مرجان معاونی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مریم اشعری

مریم اشعری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر علی اردشیری

علی اردشیری

روانشناسی عمومی

 

چگونه بهترین مشاور ازدواج آنلاین را برای خود انتخاب کنیم؟

رابطه شما مهم است و ارزش مبارزه برای آن را دارد، بنابراین می خواهید زمانی را صرف پیدا کردن مشاور ازدواج آنلاین مناسب برای خود و شریک زندگی خود کنید.  هر مشاوری نقاط قوت متفاوتی دارد و هر زوج نیازهای متفاوتی دارد، بنابراین عجله نکنید تا با اولین مشاوری که آنلاین پیدا می کنید تشکیل جلسه بدهید

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که ابتدا باید در نظر بگیرید.

بررسی ها و شهرت.  بهترین توصیه ها از سوی افرادی است که می شناسید و به آنها اعتماد دارید.  اگر آنها یک مشاور ازدواج را توصیه می کنند، احتمالاً ارزش کاوش را دارد.
مهم است که دیدگاه و ارزش های اصلی در مورد ازدواج مشابه داشته باشید.  برخی از درمانگران ممکن است بیشتر از دیدگاه مذهبی استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر از رویکرد انسانی تر استفاده می کنند.  اگر با کسی کار می کنید که به جایی که از آن می آیید ارتباطی ندارد، ممکن است نشانه های مهم را از دست بدهد.
استراتژی و ایده.  شما به مشاور ازدواج آنلاین خود نیاز دارید که یک استراتژی مشخص و ملموس داشته باشد تا به شما کمک کند تا هر مشکلی را حل کنید و به جلو بروید.  از قبل بدانید که این چگونه به نظر می رسد، و بعد از چند جلسه، ببینید که آیا برای شما و شریک زندگیتان به خوبی کار می کند یا خیر.  بخشی از این باید به معنای دریافت پیشنهادهای فعالانه در مورد کارهایی که باید انجام دهید (یا انجام ندهید) در بین جلسات است تا شما و شریک زندگیتان را در مسیر آینده ای بهتر قرار دهید.
نتایج.

پس از مدتی که تحت درمان هستید، باید تغییرات و نتایج مثبتی را مشاهده کنید.  البته، حتی بعد از چند جلسه نمی توان انتظار معجزه داشت، اما پیشرفت کلیدی است و اگر تلاش می کنید، درمانگر باید به شما کمک کند تا به آنجا برسید.

 

آیا مشاوره  ازدواج آنلاین موثر است؟

در یک کلام: بله.

درست است که مشاوره ازدواج هر ازدواجی را نجات نخواهد داد.  با این حال، طبق گفته انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا، این کاملا می تواند مفید باشد.

علاوه بر این، به احتمال زیاد نه تنها در رابطه زناشویی، بلکه در رفاه عاطفی و جسمی خود نیز بهبود خواهید یافت.

در مورد مشاوره ازدواج آنلاین؟  خوب، ناگفته نماند که رویکردهای آنلاین تقریباً همیشه یک لایه راحتی اضافه می کنند.  به علاوه،تحقیق نشان می دهد که مراقبت های بهداشتی از راه دور، به طور کلی، می تواند به عنوان یک رویکرد موثر و در دسترس برای درمان به خوبی کار کند.

 

تاثیر مشاوره ازدواج آنلاین

تاثیر مشاوره ازدواج آنلاین

 

تفاوت بین مشاوره ازدواج و زوج درمانی چیست؟

هر مشاوره یا رابطه درمانی زوجین می تواند به یک رابطه قوی تر منجر شود.

مشاوره ازدواج آنلاین با این فرض کار می کند که شما در یک زندگی مشترک و مسئولیت ها شریک هستید و وارد یک ازدواج قانونی شده اید.مشاوره زوجین می تواند نتیجه ای از روابط مختلف داشته باشد.

معمولاً مشاوره ازدواج یا زوجین هم مختصر و هم راه حل است.  موضوعات شما معمولاً شامل راه‌های جدید برای ایجاد ارتباط، هدایت درگیری و ارتباط با ارتباط است.

یک رابطه درمانی می‌تواند شامل موارد مشابه باشد، اما ممکن است زمانی صرفاً سازگاری خود را انجام دهید یا به نگرانی‌های مهم‌تری که بر شراکت شما تأثیر می‌گذارد، مانند مشکلات دلبستگی یا آسیب‌های دوران کودکی، بپردازید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله زوج درمانی چیست؟

 

آیا بهتر است به صورت زوج یا انفرادی در مشاوره ازدواج آنلاین شرکت کنید؟

درصورتیکه شما و شریک زندگیتان هر دو حاضر باشید، معمولاً همیشه از مشاوره ازدواج سود می برد.

اگر نمی‌تواند یا نمی‌خواهد شرکت کند، یک درمان کمک‌کننده همچنان می‌تواند به شما کمک کند، تعارض، ارتباطات، و سایر مسائل مربوط به رابطه را بررسی کنید، به علاوه با اجرای این استراتژی‌ها از خودتان حمایت کنید.

 

منابع علمی این مطلب

The Best Online Marriage Counseling for 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.