غیر پزشکی, دامپزشکی

نحوه انجام عقیم سازی در حیوانات

نحوه انجام عقیم سازی در حیوانات

دامپزشکی شبانه روزی

درآوردن ارگان های تولید کننده هورمون های جنسی و لوله های جنسی حیوانات را عقیم سازی می گویند. در عقیم سازی سگ های نر، یک برش یک سانتی متری در بالای بیضه ها دقیقا زیر آلت تناسلی سگ های نر ایجاد می شود تا از این طریق هر دو بیضه از یک شکاف خارج شود. اما در عقیم سازی گربه های نر، روی هر کدام از بیضه ها برای خارج کردن شکاف داده می شود. ما در این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک به موضوع عقیم سازی حیوانات در دامپزشکی شبانه روزی و دامپزشکی شبانه روزی پرندگان اشاره خواهیم کرد.

کافیست برای دریافت اطلاعات ، همراه ما باشید و به خواندن این مطلب ادامه دهید. در انتها می توانید سوالاتتان را در قسمت دیدگاه ثبت کنید و در اسرع وقت ازپزشک پاسخ بگیرید. از این طریق می توانید در مواقع ضروری و نیاز به دامپزشکی شبانه روزی تهران ، به نزدیک ترین آنها برای درمان و ویزیت حیوانات خانگی خود مراجعه کنید.

 

 

عقیم سازی حیوانات در دامپزشکی شبانه روزی

عقیم سازی حیوانات

این روزها ایرانیان زیادی حیوانات خانگی چون سگ، گربه، أنواع پرنده ها، همستر، خرگوش و … دارند و از آنها به خوبی نگهداری می کنند. چرا که به  این حیوانات بهترین دوست آدم ها هستند و عشق را به زندگی هدیه می کنند. جدا از عشق و محبت در زندگی ، حیوانات خانگی معرفت هم دارند و در این شهد پر هیاهو دوست مهربانی محسوب می شوند. در این زمان است عقیم سازی حیوانات در دامپزشکی شبانه روزی بسیار مورد توجه قرار می گیرد خصوصا برای سگ ها و گربه های خیابانی که از این طریق می توانند به زندگی سالم آنها کمک کنند.

خوشبختانه راهکارهایی هم برای این موضوع درنظر گرفته شده است که اگرچه نوپا هستند ولی امید است که کم‌کم ریشه ‌دار شوند و عمومیت پیدا کنند.  یکی از این راهکارها هم مشارکت نهادهای مدنی و اسپانسرهای کلینیک‌ های حیوانات و دامپزشکی ‌ها در پرداخت هزینه عقیم سازی گربه حمایتی در تهران، همچنین سگ هاست.

همانگونه که می دانید هزینه عقیم سازی حیوانات در دامپزشکی شبانه روزی یا هزینه عقیم سازی در بیمارستان دامپزشکی تهران مثل تمام هزینه ‌های دیگر زندگی در پایتخت احتمالا از نسبت به خدمات مشابه در دیگر استان‌ها و شهرهای کشور بالاتر است و می ‌تواند به صاحبان حیوانات خانگی یا علاقه ‌مندان به حیوانات که دغدغه رسیدگی به گربه ‌ها و سگ‌ های شهری را دارند و می‌ خواهند مانع از کشتار بی ‌رحمانه آن‌ها توسط شهرداری‌ شوند فشار جدی وارد کند. اما هستند کمپین‌ هایی که این فرصت را ایجاد می ‌کند تا سلامت حیوانات در شهر تهران و همچنین جمعیت آن‌ها کنترل شود و نیازی به ساماندهی های خشن و کشتار این زبان بسته های بی گناه نشود.

 

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن ازپزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره تخصص دامپزشکی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

نحوه عقیم سازی حیوانات

باید بدانید که به ‌طور متوسط روزانه 50 سگ بدون صاحب در شهر تهران زنده ‌گیری می‌ شود و باتوجه به رشد جغرافیایی شهر تهران و شهرک ‌های اطراف آن اگر  کنترل جمعیت سگ ‌های بدون صاحب به درستی صورت نگیرد این آمار به مرور بیشتر شده و افزایش پیدا خواهد کرد. با افزایش آنها قطعا مشکلات و هزینه ‌های بیشتری برای زنده‌گیری و کنترل این حیوانات به شهرداری تهران تحمیل می شود. در این روزها هم  چند میلیارد تومانی برای هزینه عقیم سازی سگ نر در دامپزشکی شبانه روزی خرج می ‌شود. چنانچه تمایل دارید یک دوست پشمالو با محبت برای خود داشته باشید مستلزم این هستید که عقیم سازی حیوانات در دامپزشکی را یک هزینه اضافه نبینید و به فکر این حیوانات زیبا و دوست داشتنی باشید.

مخصوصا اگر سگ و یا گربه شما ماده باشد. با عقیم سازی سگ و گربه ماده خود می توانید از جیغ ‌ها و ناله‌های آنها در دوره فحل که ممکن است صدای دیگر ساکنان ساختمان را هم دراورد جلوگیری کنید، همچنین با این کار می توانید مطمئن شوید که در زمان جفت گیری حیوان خانگی شما به فکر فرار برای پیدا کردن جفت نمی گردد. در رابطه با عقیم سازی حیوانات نر در دامپزشکی شبانه روزی هم می توانید از اسپری کردن ادرار بدبو سگ و گربه تان که از این طریق به دنبال جفت می گردد جلوگیری کنید. قطعا با عقیم سازی می توانید از تمامی مواردی که عنوان کردیم پیشگیری کنید و یک زندگی قشنگ و دوست داشتنی کنار حیوان خانگی خود داشته باشید.

 

 

دامپزشکی شبانه روزی تهران

 

دامپزشکی پرندگان

درمان پرندگان  هم تخصص و تجربه می خواهد که دامپزشکی شبانه روزی پرندگان می تواند عقیم سازی پرندگان را برای آنها را انجام دهد. پیشنهاد می کنیم به جای اینکه چند بار پرنده خود را به بیمارستان اشتباه ببرید حتما دامپزشکی پرندگان را بررسی کنید تا از این طریق بتوانید بهترین را برای مراجعه انتخاب کنید. در ضمن می توانید قبل از مراجعه به دامپزشکی شبانه روزی پرندگان ، از تیم ازپزشک مشورت بگیرید و به جواب سوالات خود در خانه برسید. دامپزشکی آنلاین ازپزشک به شما می گوید که بهترین دامپزشکی شبانه روزی پرندگان برای شما کدام گزینه است. در ضمن مشاوره درمان تغذیه و نگهداری پرندگان هم شامل خدمات ازپزشک است که می تواند برای دوستداران پرنده ها مناسب باشد.

شما با مراجعه به دامپزشکی شبانه روزی پرندگان می توانید تشخیص دقیق بیماری پرندگان , درمان اصولی پرندگان زینتی و صنعتی , جلوگیری از اتلاف هزینه های بیهوده درمان و دارو , رادیولوژی پرندگان , تعیین جنسیت پرندگان , درمان بیماری های کاسکو و عقیم کردن عروس هلندی، کاکادو،  طوطی، ملنگو، لاو برد ،گرین چیک ،بلبل خرمایی، فنچ  و انواع دیگر طوطی سانان و پرندگان صنعتی را داشته باشید و خدماتی که نیاز دارید را دریافت کنید.

 

 

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر حبیب اله امیر احمدی

حبیب اله امیر احمدی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر سروش رهبر نژاد

سروش رهبر نژاد

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر یاسین باقری

یاسین باقری

دامپزشک

منابع علمی این مطلب

4 دیدگاه در “نحوه انجام عقیم سازی در حیوانات

 1. Mr. R گفت:

  سلام برای عقیم کردن رایگان سگ ماده ، شما انجام می دهید؟

  1. سلام
   خیر فقط هزینه داروهای بیهوشیش کلی گرانو نایاب شده و به همین دلیل امکان ارائه رایگان خدمات وجود ندارد
   شما میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 2. سپیده گفت:

  با سلام
  چرا حیوانات خیابونی رو جوری عقیم نمی کنید که بچه دار نشن اما بتونن سکس داشته باشن
  اخه یه حیوون خیابونی اگه نتونه سکس داشته باشه زندگی براش چه لذت و هدفی داره
  واقعا اینجور عقیم کردن حیوونا ظلمه با اینکه میدونم نیت شما خیره
  ولی حیوانات حرف نمیزنن و ما میخوایم کمکشون کنیم اما نمیدونیم چی میخوان و چه احساسی دارن
  حیوونا بعد از عقیم شدن چاق و کم تحرک میشن
  من که میگم سگ ها و گربه های نر رو جوری عقیم کنید که اسپرم نداشته باشن اما بتونن سکس کنن
  ماده هم که ازاد باشه بگرده وقتی نر اسپرم نداشته باشه حامله نمیشه حالا میره کلی میگرده تا نر بارور پیدا کنه حامله بشه و اینجوری جمعیتشون هم کنترل میشه

  یه سوال دیگه: آیا حیوان ماده مثل سگ و گربه که عقیم شده جفتگیری می کنه و لذتی از جفتگیری میبره؟

  1. ازپزشک گفت:

   نظر به تیم پزشکی ما:
   نگران نباشید. روش های عقیم سازی حیوانات متفاوت است و همیشه اونطور که شما فکر میکنید نیست، زیر نظر دامپزشکان متخصص بصورت جراحی یا حالا اقدامات دیگری هم هست.
   در خصوص اینکه حیوان پس از عقیم سازی لذت میبرند یا نه بستگی کاملاً به نوع و نژاد حیوانات دارد.
   میتوانید در این خصوص با دامپزشکان متخصص ما در اپلیکیشن ازپزشک مشورت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.