اخبار سلامت, غیر پزشکی

آزمایشات قبل از پیوند کلیه

آزمایشات قبل از پیوند کلیه

آزمایشات قبل از پیوند کلیه

آزمایشات قبل از پیوند کلیه

برای داشتن هر نوع جراحی ، پزشک از بیمار می خواهد تا قبل از جراحی یک سری آزمایشات قبل از پیوند کلیه را انجام دهد. پیوند کلیه هم از جراحی هایی است که نیاز به آزمایش دارد و به همین دلیل آزمایشات قبل از پیوند کلیه بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید حتما به درستی انجام شود.

ما در این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک به  آزمایشات قبل از پیوند کلیه پرداخته ایم. قبل از بررسی آزمایشات قبل از پیوند کلیه توصیه می کنیم برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین ، اپلیکیشن بیمار ازپزشک را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید و در خانه از بهترین متخصصان مشاوره بگیرید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی زمان ها حوصله مراجعه به کلینیک ها و بیمارستان ها را به دلیل ازدحام جمعیت نداشته باشید یا اینکه تمایل داشته باشید در خانه بمانید و برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین با پزشک متخصص برای داشتن مشاوره ، سوالات خود را در به صورت ویزیت آنلاین بپرسید.

همچنین ممکن است در شهری زندگی کنید که مشاوره پزشکی  برای شما به دلیل کمبود پزشک متخصص کم باشد و مجبور باشید برای داشتن مشاوره با پزشک متخصص تا شهرهای بزرگ تر بروید و مراحل سختی سختی داشته باشید. شاید با جستجو در اینترنت هم بتوانید پزشک متخصص زیادی برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین پیدا کنید و با هر کدام از آنها به هر طریقی ارتباط بگیرید ، اما باید بدانید که لازمه اطمینان به پزشک متخصص و مشاوره  پزشکی آنلاین، داشتن تجربه کافی، اعتماد به موسسات معتبر، توجه به گستردگی ارتباط پزشک با سایر اعضای سیستم درمانی  چون آزمایشگاه ها، تجهیزات تشخیصی و سایر متخصصان است .

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

آزمایشات قبل از پیوند کلیه با سامانه از پزشک

آزمایشات قبل از پیوند کلیه با سامانه از پزشک

نگران نباشید همانگونه که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم ما برای راحتی و آسایش شما برنامه هایی داریم . سامانه آنلاین ازپزشک با داشتن بهترین پزشکان و متخصصان در هر زمینه پزشکی و ایجاد حس اعتماد به بیماران، کار را برای تمامی کاربران راحت کرده است. شما با استفاده از خدمات ازپزشک می توانید در کمترین زمان و بدون داشتن کوچکترین دغدغه ای ، اولین نوبت خالی پزشک متخصص را ثبت کنید و در زمان درست و در آرامش خانه مشاوره پزشکی آنلاین با پزشک متخصص داشته باشید و سوالاتتان را  از طریق ویزیت آنلاین از پزشک بپرسید.

همچنین می‌توانید میانگین زمان انتظار را در صفحه پزشک مورد نظر خود مشاهده کنید که این مقدار، قطعا کمتر از زمان انتظار در مطب، ترافیک شهری و آلودگی است و بدون کوچکترین اتلاف وقتی در خانه ویزیت می شوید. بی شک ممکن است شما و یا اطرافیانتان، دریافت نوبت از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را که بسیار دشوار و خسته کننده است را تجربه کرده باشید.

در برخی زمان ها هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید، اما با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک دیگر به مراجعه حضوری نخواهید داشت. می توانید در آرامش خانه بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی،   ویزیت پزشک آنلاین را ثبت کنید و از پزشک متخصص  به صورت ویزیت آنلاین ، مشاوره دریافت کنید.  در ادامه به آزمایشات قبل از پیوند کلیه می پردازیم.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

آیا آزمایشات قبل از پیوند کلیه ضروزی است؟

آیا آزمایشات قبل از پیوند کلیه ضروزی است؟

در بیمار نیازمند به کلیه برای دریافت کلیه باید در لیست انتظار قرار بگیرد. سپس قبل از اینکه فرد بتواند در لیست جراحی پیوند کلیه باشد باید آزمایشات قبل از پیوند کلیه را انجام دهد. در ابتدا بر روی بیمار ارزیابی سلامت روان انجام می شود. در این مورد، مشکلات اجتماعی و روانی مرتبط با پیوند عضو ارزیابی می شوند که از آنها می توان به استرس، مشکلات اقتصادی و حمایت خانواده یا افراد نزدیک بیمار اشاره کرد. این مشکلات می توانند به شدت بر نتیجه پیوند موثر باشند. لازم به ذکر است که این نوع ارزیابی برای یک اهدا کننده زنده انجام می شود.

مرحله بعدی آزمایش خون است. آزمایش های خون جهت پیدا کردن یک فرد مناسب برای پیوند، بررسی اولویت در لیست اهدا و کمک به کاهش احتمال پس زدن عضو پیوند شده کمک می کنند.

بعد از این مرحله برای آزمایشات قبل از پیوند کلیه نوبت به آزمایش های تشخیصی می رسد. آزمایش های تشخیصی می توانند برای بررسی کلیه ها و وضعیت عمومی سلامت بررسی شوند. آزمایشاتی چون اشعه ایکس، سونوگرافی، نمونه برداری کلیوی و معاینات دندانی که باید به درستی انجام شوند. امکان دارد آزمایش پاپ، ارزیابی بیماری های زنانه و آزمایش ماموگرام هم برای آزمایشات قبل از پیوند کلیه  بر روی زنان انجام شود.

داشتن تمام این تخصص‌های فوق تخصصی برای داشتن مشاوره پزشکی آنلاین در سامانه ازپزشک ، به این معنی است که شما فقط یک نظر دریافت نمی‌کنید، بلکه مراقبت از شما در میان تیم پزشکان متخصص در سامانه مورد بحث قرار می‌گیرد، نتایج آزمایش شما به سرعت در دسترس خواهد بود،  همچنین قرار ملاقات ‌ها با هماهنگی برنامه ریزی شده و پیوند شما انجام می‌شود. بسیار مهم است بدانید که پیوند کلیه هم انواع مختلف دارد که نحوه انجام هر کدام از آنها با توجه به نوع آن تفاوت دارد. علائم بعد از پیوند کلیه، دوره نقاهت و مراقبت از بیمار هم اغلب ممکن است در انواع پیوند کلیه متفاوت باشد .

برای دریافت مشاوره با پزشک سنگ کلیه کافی است اپلیکیشن از پزشک را نصب و از خدمات فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید.

 

11 دیدگاه در “آزمایشات قبل از پیوند کلیه

 1. مهران گفت:

  سلام ..چ بیماریهای قبلی باعث میشه .نتونیم کلیه اهدا کنیم ..

  1. سلام.
   مشکلات قلبی،مشکلات ریوی،سرطان فعال،عفونت فعال،معتاد،مشکلات اعصاب و روان،سن خیلی پایین.تک کلیوی بودن…

 2. موحدی گفت:

  آزمایش دندانی یعنی چی میشه توضیح بدید

  1. ازپزشک گفت:

   نظر تیم پزشکی ما:
   در طول پیوند کلیه یک سری آزمایشات انجام می شود مانند آزمایش خون های متعدد که یکی از این آزمایش ها آزمایش دندانی می باشد این آزمایش برای گاهی اوقات که در عمل پیوند کلیه مشکلات خونی ایجاد شد به عنوان مثال اگر پلاکت شما افت کرد به علت مشکلات دندانی خونریزی شدید پیدا نکند از لثه و … زیرا در طول انجام عمل پیوند کلیه امکان خونریزی شدید در صورت سالم نبودن دندان ها می باشد
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص اورولوژی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 3. Mohsen گفت:

  سلام خواهش میکنم در صورت امکان پاسخ منو سریع بدید چون ضروریه..ممنون……بنده اهدا کننده کلیه هستم،آیا قبلش باید به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنم؟یا میشه فقط به آزمایشگاه رفت و آزمایش کاملی که فرد اهدا کننده باید انجام بده رو داد؟در هر دو صورت کدام آزمایشگاه رو هم از نظر هزینه کمتر و هم جواب دقیق پیشنهاد میکنید؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. ازپزشک گفت:

   نظر تیم پزشکی ما:
   ببینید تست های کاملی از شما در مراکز ییوند از شما گرفته میشود که جزئیات بسیاری دارد همچنین بیماری های زمینه ای و خون و …
   برای همین شما باید اون مرکزی که پیوند رو قرار است انجام دهد به پزشک و آزمایشگاه همون مرکز مراحعه کنید راهنماییتون میکنند.

 4. Erfan گفت:

  کل ارزیابی و آزمایشات پیش از پیوند کلیه، چقدر زمان میبره؟!
  خواهشا پاسخ بدید

  1. محمدرضا محمدپور گفت:

   سلام بر شما
   آزمایشات پیوند کلیه ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

 5. عدنان گفت:

  سلام ببخشید ندا خانوم آیا آزمایشات خونی برای پیوند کلیه کافی نیست؟
  چون من گروه خونیم o+ هستش به همه میخوره یعنی آزمایش های خونی به تنهایی کافی نیست

  1. محمدرضا محمدپور گفت:

   با سلام
   برای پیوند کلیه فقط آزمایش خون و گروه خونی شما کافی نیست و این تصور غلطی است که گروه خونی O+ میتواند به دیگر گروه های خونی کلیه بدهد امروزه فقط از گروه خونی مشابه با یکسری شرایط خاص کلیه جابجا میشود و آزمایش هایی دیگری همچون پنل های خونی آزمایشهای ویروسی و غیره نیز دریافت شود که قبل از هر اقدامی می بایست با پزشک متخصص مشورت نمایید.

   1. Erfan گفت:

    درود
    کل روند ارزیابی و آزمایشات پیش از پیوند چقدر طول می کشه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.