اخبار سلامت, غیر پزشکی

بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین روز برای بارداری

بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین روز برای بارداری

بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین روز برای بارداری

معمولا زوج هایی که دوست دارند بچه دار شوند به دنبال یک جواب درست برای سوال بهترین زمان بارداری هستند. اینکه چه موقع و در چه زمانی می توانند بهترین شانس باروری را داشته باشند؟ اگر شما هم تصمیم دارید بچه دار شوید و به دنبال جوابی برای سوال بهترین زمان بارداری هستید ، همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک ادامه دهید.

چنانچه به مشاوره پزشکی آنلاین نیاز داشتید همین الان اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و ازپزشک زنان مشاوره بگیرید. مشاور و پزشک زنان آنلاین، خدمات بهداشتی باروری و دستگاه تناسلی بانوان را ارائه می‌دهد .

همچنین اختلالات دستگاه تناسلی مانند اندومتریوز، ناباروری، کیست تخمدان و درد لگن، تاخیر پریود را تشخیص داده و به سرعت درمان می کند. پزشکان فعال در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می‌توانند مشکلات و بیماری‌ های مربوط به دستگاه تناسلی بانوان را تشخیص دهند و درمان کنند و همچنین مادران باردار و نوزادان آن‌ ها را نیز در طی نه ماه بارداری و مراقبت‌های بعد از آن همراهی کنند.

نحوه تشخیص بهترین وقت برای بارداری با سامانه از پزشک

با داشتن ویزیت پزشک زنان و مشاوره پزشکی آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در حالی که باردار هستید و یا نوزاد چند ماهه دارید به دنبال نوبت دهی پزشک و مشاوره پزشک متخصص زنان باشید و ساعت ها در ترافیک و آلودگی شهر بمانید. با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشید ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینید،

می توانید به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک زنان آنلاین در میان بگذارید و از آنها مشاوره پزشکی آنلاین بگیرید. سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد.

با داشتن ویزیت پزشک زنان آنلاین تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد. در ادمه در رابطه با بهترین زمان بارداری صحبت خواهیم کرد.

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

بهترین زمان بارداری افراد مختلف

بهترین زمان بارداری افراد مختلف

شاید شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که بخواهید بارداری و حدود زمان زایمان را برنامه ریزی کنید. در همین ابتدا باید بگوییم که اطلاع از وضعیت تخمک گذاری و تعیین زمان آن برای شما بسیار مهم بوده و سودمند است. زوج هایی که مشکل نازایی و یا علت ناشناخته ای برای ناباروری دارند هم اطلاع از زمان تخمک گذاری ، بهترین زمان باروری و زمان بندی رابطه زناشویی برای آنها بسیار مفید و کاربردی است .

باید بگوییم که زمان تخمک گذاری در زنان بسیار مختلف است به نوعی که تمام زنان سیکل ۲۴ روزه ندارند . به همین دلیل برای مشخص کردن زمان تخمک گذاری پیشنهاد می کنیم از مشاوره پزشکی آنلاین استفاده کنید و ازپزشک کمک بگیرید. زنان می توانند به راحتی ازپزشک متخصص زنان و زایمان ، مشاوره پزشکی آنلاین بگیرند .

در زنانی که به علت نازایی تحت نظر پزشک هستند و در روند درمان قرار دارند رشد فولیکول با سونوگرافی واژینال در طی سیکل پایش شده و زمان تخمک گذاری توسط پزشک تعیین و مشخص می گردد. برخی از زنان فکر می کنند تنها باید در زمان تخمک گذاری رابطه جنسی و نزدیکی با همسر خود داشته باشند اما این درست نیست.

حتی در افرادی که زمان تخمک گذاری انها مشخص است نزدیکی نباید محدود به این زمان ها باشد . اول اینکه نداشتن نزدیکی و رابطه جنسی در مدت طولانی باعث می شود نا خالصی های مایع اسپرم بیشتر شود و تحرک اسپرم کمتر شده و شانس باروری کاهش پیدا می کند . همچنین زمانی که تخمک آزاد می شود تنها به مدت ۱۲ ساعت قابلیت باروری دارد و حداکثر ۲۴ ساعت زنده است بنابراین بعد از وقوع تخمک گذاری شانس باروری به شدت کم می شود. به همین دلیل برای داشتن بیشترین احتمال باروری بهتر است در محدوده زمانی موسوم به پنجره باروری مقاربت و نزدیکی را زمان بندی کنید . اگر نمی دانید که پنجره باروری چیست باید یگوییم که پنجره باروری به دوره ۶ روزه ای گفته می شود که بیشترین احتمال و شانس باروری را در طی یک سیکل داشته باشد.

این بازه زمانی ۶ روزه در روز تخمک گذاری اتمام یافته و تا بعد از تخمک گذاری ادامه نمی یابد. درصورت مناسب بودن ترشحات سرویکس اسپرم ها می توانند تا ۶ روز زنده بمانند ولی تخمک فقط کمتر از یک روز قابلیت باروری دارد. به همین دلیل در صورت داشتن رابطه جنسی و نزدیکی هر روزه در این مدت زمان ۶ روزه ، احتمال حاملگی در زنان افزایش می یابد.

 

جدول BMI مناسب در بارداری

 

BMI قبل از بارداری

افزایش وزن توصیه شده در کل بارداری

افزایش وزن توصیه شده در ماه در سه ماهه دوم و سوم بارداری*

BMI کمتر از ۱۸.۵ (کمبود وزن)

۱۲.۵ کیلوگرم تا ۱۸ کیلوگرم

۲ تا ۲.۶ کیلوگرم

۱۸.۵ تا ۲۴.۹

(وزن طبیعی)

۱۸.۵ تا ۲۲.۹ در صورت آسیایی بودن

۱۱.۵ کیلوگرم تا ۱۶ کیلوگرم

۱.۵ تا ۲.۳ کیلوگرم

۲۵ تا ۲۹.۹

(اضافه وزن)

۲۳ تا ۲۷.۵ درصورت آسیایی بودن

۷ تا ۱۱.۵ کیلوگرم

۱ تا ۱.۵ کیلوگرم

۳۰ یا بیشتر

یا بالای ۲۷.۵ درصورت آسیایی بودن

۵ تا ۹ کیلوگرم

۰.۸ تا ۱.۲ کیلوگرم

بهترین زمان بارداری چه زمانی است؟

خانم ها بطور متوسط بین روزهای ۱۰ تا ۱۷ سیکل قاعدگی دارای قدرت باروری هستند اما بسیاری از خانم ها در خارج از این محدوده زمانی هم می توانند باردار شوند ولی شانس باروری به مراتب کمتر است. علی رغم پنجره باروری و زنده ماندن اسپرم با کیفیت که در بهترین شرایط حدود ۶ روز طول می کشد اما بیشترین شانس باروری حدود دو روز قبل از تخمک گذاری است چرا که اسپرم تازه و مرغوب در کنار تخمک قرار می گیرد .
بهترین زمان بارداری برای فرزند پسر

در این قسمت بهترین تایم بارداری برای فرزند پسر را عنوان می کنیم. با توجه به زمان تخمک‌گذاری، تغذیه مناسب برای بارداری پسر نقش مهمی دارد. شاید برای شما عجیب باشد اما با رعایت چند نکته می توانید تا حد زیادی در تعیین جنسیت جنین خود دست داشته باشید. البته این نکته به هیچ عنوان صد در صدی نیست اما با این وجود روش ‌هایی هستند که با به کار بردن آنها می ‌توانید تا حد بسیار زیادی بارداری پسر را تجربه کنید.

طبق اصول طب سنتی، هرچه زمان مقاربت به زمان تخمک‌گذاری زنان نزدیک ‌تر باشد، احتمال داشتن فرزند پسر در آنها بالاتر می ‌رود. به همین دلیل سعی کنید ۶ تا ۷ روز پس از پایان پریودی، به کمک کیت تخمک ‌گذاری، زمان دقیق و روتین تخمک‌گذاری خود را بدست آورید تا بتوانید برای ماه بعد و در زمان درست اقدام کنید. معمولا در زمان تخمک‌ گذاری حرارت بدن زن بالا می ‌رود و ترشحات بدن آنها سفید رنگ می ‌شوند. همچنین با حذف مواد غذایی اسیدی مانند گوشت، محصولات لبنی، تخم مرغ، میوه‌های ترش ‌مزه، نوشیدنی‌ های گازدار و سرکه از رژیم غذایی خود چند ماه قبل از بارداری، می‌توانید احتمال داشتن فرزند پسر را بالا ببرید .

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

بهترین زمان برای بارداری برای دختر

بهترین زمان بارداری برای فرزند دختر

بهترین موقع بارداری برای فرزند دختر داشتن یک زمان بندی درست است. همانگونه که می دانید اساس جنسیت جنین را نوع کروموزوم های جنسی اسپرم تعیین می کنند به این صورت که اسپرم حاوی کروموزوم های X Y که باعث ایجاد جنین پسر می ‌شود سریع‌ تر حرکت می‌کند، اما نسبت به اسپرم حاوی کروموزوم‌های X X که باعث ایجاد جنین دختر می ‌شود عمر کوتاه ‌تری دارد.

به همین دلیل بهترین زمان بارداری بعد از پریود برای دختردار شدن باید ۲ تا ۴ روز قبل از تخمک ‌گذاری مقاربت صورت گیرد تا فقط اسپرم‌های X X باقی مانده باشند. بنابراین بهتر است از چند ماه قبل، به کمک تقویم و کیت ‌های تخمک‌ گذاری، از زمان دقیق تخمک ‌گذاری خود مطمان شوید.

همچنین طبق اصول علم تغذیه، نوع مواد غذایی که مادر چند ماه قبل از باردار شدن می ‌خورد بر جنسیت فرزند اثر می‌ گذارد؛ به این صورت که هر چه محیط واژن مادر در روزهای نزدیک به تخمک ‌گذاری اسیدی ‌تر باشد شانس دختردار شدن بالا می‌رود؛ از مواد غذایی اسیدی می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• گوشت
• سرکه
• ذرت
• محصولات لبنی
• برنج، انواع کنسرو
• سفیده تخم مرغ
• میوه ‌های ترش‌
• شکلات
• نوشیدنی ‌های گازدار
توصیه می ‌شود که پدران هم برای دختردار شدن بیشتر مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، شیر و چای بخورند.

بهترین زمان برای بارداری پسر

پسردار شدن ارتباط مستقیمی با فصل دارد. معمولا نزدیکی در فصل گرما بهترین روز برای بارداری دختر و نزدیکی در فصل معتدل بارداری پسر را در پیش دارد. فصل بهار برای بارداری پسر بهترین فصل است.

در روش علمی  و پزشکی که روشی مطمئن ‌تر و صد البته گران ‌تر است، شانس پسردار شدن جنین به مراتب بیشتر می شود. البته این روش‌ به زوج‌هایی پیشنهاد می‌شود که شانس بارداری به صورت طبیعی را ندارند. به دو روش علمی شانس پسردار شدن جنین وجود دارد:

 1. تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی (PGD) که در این روش هم ‌زمان با لقاح آزمایشگاهی یا IVF انجام می شود. و متخصصین یک سلول را از جنین در حال تقسیم جدا می‌کنند. سپس جنسیت آن را تعیین کرده و جنین با جنسیت مطلوب وارد رحم مادر می‌شود.
 2. مرتب کردن اسپرم ها که این تکنیک شامل جداسازی اسپرم حاوی کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه. و انتقال اسپرم با جنسیت پسر به داخل رحم زن از طریق روش تلقیح داخل رحمی (IUI) یا بارورسازی تخمک در آزمایشگاه است.

بهترین زمان برای بچه دار شدن از نظر پزشکی

زنان در هر ماه یک هفته را در اختیار دارند تا با آن، شانس بارداری خود را افزایش دهند. این دوره یک هفته ای معمولاً 2 الی 3 روز قبل از تخمک گذاری خانم ها است که اگر بهترین زمان برای حاملگی محسوب می شود. جالب است بدانید اسپرم می توان 2 الی 3 روز در رحم خانم ها زنده بماند و این در حالی است که یک تخم، تنها 12 الی 24 ساعت در این محیط زنده می ماند. بنابراین بهترین زمان برای رابطه جنسی به منظور باردار شدن، 3 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری در زن است تا اسپرم بتواند شانس ورود به رحم را داشته باشد و در نهایت، پس از حدود 10 ساعت اسپرم وارد تخمک می شود و شانس شما را برای بارداری افزایش می دهد؛ بنابراین این چرخه بهترین زمان برای باردار شدن محسوب می شود.

برای دریافت مشاوره آنلاین در زمینه ویزیت پزشک متخصص زنان کافی است اپلیکیشن از پزشک را نصب و از خدمات فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید.

6 دیدگاه در “بهترین زمان برای بارداری چه زمانی است؟ بهترین روز برای بارداری

 1. مهرشاد گفت:

  بهترین زمان برای بارداری پسر چه زمانی هستش؟

  1. ازپزشک گفت:

   نظر تیم پزشکی ما:
   با توجه به سوال شما به نظر می رسد که منظورتان این است که یک پسر چه زمانی و در جه سنی بهترین اسپرم هارو دارد یا قدرت باروری بیشتری دارد؟
   طبیعتا هرچه سن پایین تر باشد قدرت باروری بیشتر می باشد و هرچه سن بالاتر می رود اسپرم ها از قدرت باروریشون کاسته می شود البته که یک پیرمرد 90 ساله هم قدرت باروری دارد برعکس خانم ها که یک سن مشخصی برای بارداری توی بازده حدود 35سال دارند.
   اینها هم به این دلیل است که توی سنین پایین تر اسپرم ها تحرک یا فعالیتشون بیشتر است و باید به این توجه داشت که میزان تحرک اسپرم ها به دیگر عوامل نیز بستگی دارد. مثال سیگار کشیدن: کسی که سیگار می کشد طبیعتا قدرت باروری پایین تری دارد چوم مصرف سیگار باعث پایین آمدن تحرک و فعالیت اسپرم ها می شود.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص مشاور جنسی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 2. فاطمه گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه وهفت سال جلوگیری کردم با قرص ال دی والان تصمیم گرفتم باردار بشم ودختر میخوام چکار کنم تا دختر باردار بشم؟

  1. ازپزشک گفت:

   نظر تیم پزشکی ما:
   با توجه به سوال شما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که از نظر طب آکادمیک ما هیچ شواهد و مسنتداتی علمی نداریم که به یک فرد یک چیزی بدیم دارویی-غذایی و به او بگوییم با مصرف اینها بچه ی شما صد در صد دختر است یا صد در صد پسر است.
   از نظر پزشکی فقط یک مورد است که این اتفاق بیافتد که آن هم بحث آی وی اف است و اصلا این مورد به شما توصیه نمی شود و جریان دیگه ای دارد که این جریان اینگونه است که شما به هر دلیلی باردار نمیشید و متخصصان از شما تخمک هارو می گیرند و در آزمایشگاه لقاح را صورت می دهند که باز این هم یک تایپ خاصی از آی وی اف است که آن هم یک تکنیک آی وی اف است که به آن پی جی تی می گوییم در این موضوع ما میدانیم که آن اسپرم و تخمک از نظر ایکس و وای چی هست به عنوان مثال شما دختر میخواهید ایکس رو بر میدارن و این هم باز یک جنبه ژنتیکی پیچیده ای داره که نیاز به آزمایشگاه است. غیر اینکه این موضوع آکادمیک است و شما میتوانید آنتخاب کنید که دختر میخواهید یا پسر باید توجه داشت باز هم باید در یک شرایط خاص آزمایشگاهی این کار انجام گیرد.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص مشاور جنسی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 3. مریم گفت:

  ممنون از توضیحاتتون👌

  1. ازپزشک گفت:

   خواهش میکنم
   سالم و سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.