رژیم و تغذیه, غیر پزشکی

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا

درباره علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا بشتر بدانید، حتما شما هم جملاتی چون قند خونم بالا رفته و یا اینکه مرض قند دارم یا داروی قند می خورم را بارها از این و آن شنیده اید. قند یا گلوکز خون یکی از اجزای بسیار مهم و ضروری خون است و اگر از محدوده نرمال تجاوز کند می تواند در فرد منجر به مشکلات فراوانی شود. گلوکز از طریق مواد غذایی که دریافت می کنیم به بدن می رسد.

بدن پس از هضم کربوهیدرات‌ ، آن‌ ها را به قندی تبدیل می‌کند تا در خون گردش‌کند. قند خون برای دریافت انرژی توسط بدن بسیار ضروری بوده و به اصطلاح منبع انرژی بدن است و چنانچه سطح قند خون از مقدار مورد نیاز بدن بالاتر باشد، بدن آن را ذخیره می‌کند تا بعدا از آن استفاده کند.
به همین دلیل سطح قند خون در طول روز ثابت نیست و دائما در حال تغییر است ، به نوعی که قند خون پس از صرف غذا بالا رفته و پس از یک ساعت شروع به پایین آمدن می‌کند .
بدن انسان به مراقبت های زیادی نیاز دارد و به همین دلیل چه زنان و چه مردان باید هر چند ماه یکبار از مشاوره پزشکی بهره ببرند و مراقب سلامتی خود باشند. ویزیت آنلاین و یا مشاوره پزشکی به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست به دنبال یک پزشک متخصص بگردید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک غدد داشته باشید و به بهبودی برسید.

ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت مشاورانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان نیاز به آزمایش و یا تصاویر هم می توانید تمام پرونده های پزشکی در زمان ویزیت پزشک در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید و پزشک را مطلع سازید. اما در چه زمانی به ویزیت پزشک غدد  نیاز دارید؟  منظور از علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا چیست ؟ ما را همراهی کنید .

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا چیست؟

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا چیست؟

باید قند خون را در محدوده طبیعی و نرمال نگه دارید؛ در غیر این صورت ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل دیابت و مشکلات قلبی و عروقی فراهم می‌شود که بسیار خطرناک است. دیابت نوعی بیماری متابولیکی است که با سطح قند خون بالا همراه بوده و به دنبال نقص در ترشح انسولین یا عملکرد آن یا هر دو ایجاد می‌شود .

 سطح بالای گلوکز خون می‌تواند منجر به مشکلات جدی در سلامت افراد شود و آنها را تهدید کند. متاسفانه بیماری دیابت یکی از بیماری‌هایی است که روز به روز به شمار مبتلایان آن اضافه می‌شود، به همین دلیل ضروری است بدانیم کدام غذاها، داروها و یا شرایط زندگی باعث افزایش یا کاهش سطح قند خون می‌شوند.
قند خون درست مانند هورمون، سیستم ایمنی و باکتری‌ های روده، نه باید خیلی بالا باشد و نه خیلی پایین. چنانچه به این عارضه مبتلا باشید و یا اینکه دوست دارید بدانید وضعیت قند خون تان چقدر است باید آزمایش خون بدهید. قند خون ناشتا در آزمایش خون با عنوان FBS مشخص می ‌شود و به عقیده پزشکان ، قند خون نرمال بدن در حالت ناشتا  باید 99 mg/dl یا کمتر باشد.
اگر هم نیاز دارید روزانه در خانه قند خون خود را اندازه گیری کنید باید با استفاده از دستگاه گلوکومتر یا تست قند خون خانگی این کار را انجام دهید. درصورت ابتلا به دیابت و مصرف انسولین هم بسیار لازم است در فواصل مشخص و چند بار در روز قند خونتان را اندازه‌گیری کنید. در این صورت باید زیر نظر پزشک باشید و در هر زمان ازپزشک، مشاوره آنلاین پزشکی بگیرید.

 چرا بعد از خوردن غذا قند خون بالا می رود ؟

 چرا بعد از خوردن غذا قند خون بالا می رود ؟

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا یا چرا بعد از غذا خوردن قند خون بالا می‌رود؟ هنگامی که قند خون بعد از غذا خوردن افزایش می‌یابد ، انسولین از پانکراس آزاد می ‌شود تا از این طریق سطح گلوکز را با انتقال به سلول‌های بدن کاهش دهد. بیمارانی که به دیابت مبتلا هستند، عدم تولید کافی یا عدم پاسخ به انسولین در آنها موجب  هیپرگلیسمی می‌شود. دیابت بسیار مزمن است و اگر هم تحت کنترل باشد تا اتمام عمر با فرد همراه است. ما در مجله ازپزشک در رابطه با دیابت هم صحبت کرده ایم. این بیماری می تواند عوارض خطرناکی چون سکته مغزی و بیماری ‌های قلبی را در فرد افزایش دهد.
بالا رفتن قند خون بعد از غذا خوردن دلایل مختلفی دارد . ممکن است فردی در زمان بیدار شدن از خواب شبانه احساس کند که قندخون بدنش بالاتر از حد نرمال و طبیعی است. البته نگران نباشید چون هر بالا بودن قند خون ناشتا نشانه وجود دیابت نیست چرا که دیابت به معنی بالا بودن همیشگی قند خون ناشتا از مقادیر طبیعی آن تعریف می‌شود.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

علائم قند خون بالا :

– احساس گرسنگی یا تشنگی بیش از حد معمول.

– بیشتر از حد معمول ادرار کردن.

– احساس خستگی، خواب آلودگی و کمبود انرژی داشتن

– به وضوح ندیدن اجسام و یا وقتی به منبع نور نگاه کنید هاله ببینید.

با دیدن علائم قند خون بالا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

با دیدن علائم قند خون بالا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

علت بالا رفتن قند خون بعد از غذا چیست و بادیدن علائم قند خون بالا چه کارهایی باید انجام دهیم؟ اگر هر یک از این علائم را دارید، فوراً قند خون خود را اندازه‌گیری کنید. تحت هیچ شرایطی سعی نکنید این علائم را با انسولین اضافه یا داروی دیگر مداوا کنید و حتما ازپزشک ، مشاوره آنلاین پزشکی بگیرید و زیر نظر متخصص غدد باشید.
ازپزشک با داشتن کارآمدترین دکترهای آنلاین غدد ، آماده کمک به بیمارانی است که تمایل دارند ویزیت آنلاین داشته باشند و از خدمات مشاوره پزشکی آنلاین در منزل بهره ببرند.

شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید از پزشکان متخصص آنلاین غدد و متابولیسم مشاوره آنلاین بگیرید و مراحل درمان را در آرامش خانه سپری کنید.

شما با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن می توانید بهترین پزشکان آنلاین غدد و متابولیسم را جستجو کرده و با کلیک بر روی کلید  ویزیت شو ، مشاوره آنلاین دریافت کنید. ازپزشک  با ایجاد چنین بستری آماده است تا از بیمارانی که تمایل دارند به صورت تلفنی ، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از ویزیت پزشک غدد مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص را جستجو کنید و مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت با پزشک متخصص را انجام دهید.

همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص آنلاین را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره بیماری قند خون و عوارض ان دارید می‌توانید با سامانه از پزشک به صورت آنلاین از پزشک متخصص مشاوره دریافت نمائید برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه برقراری ارتباط انلاین با پزشکان این سامانه جذاب مقاله ویزیت پزشک غدد را مطالعه نمائید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.