پوست و مو

اثربخشی ژل آنتی فونگال برای درمان زگیل

اثربخشی ژل آنتی فونگال برای درمان زگیل

درمان زگیل

اثربخشی ژل آنتی فونگال برای درمان زگیل

قارچ ها همیشه ارتباط نزدیکی با انسان ها داشته اند و می توانند در محیط های مرطوب به خوبی رشد کنند. قارچ ها می توانند بیماری های پوستی را ایجاد کنند و اثرات مخرب خود را روی پوست، ناخن ها و مو بگذارند. با توجه به شیوع بیماری های مرتبط با قارچ ها، تولید دارو های آنتی فونگال یا ضد قارچ نیز افزایش یافته است. و درمان زگیل با داروهای ضد قارچ صورت نمی گیرد.

بساری از پماد ها و داروهای ضد قارچ بدون نسخه پزشک نیز در داروخانه ها در اختیار عموم قرار داده می شوند. در واقع این دارو ها می توانند عفونت های قارچی مربوط به ناخن، قارچ پاهای ورزشکاران، عفوت های قارچی واژینال در خانم ها را نیز درمان کنند. در عین حال گونه هایی از این دسته عفونت ها وجود دارد مانند عفونت آسپرژیلوس که ریه ها را درگیر می کند و مننژیت که بافت مغزی درگیر می شود. این عفونت های قارچی که اعضای داخلی بدن را درگیر می کنند در بیشتر مواقع نیاز به بستری در بیمارستان دارند. این بیماری ها می بایست دارو های قوی تری دریافت کنند و دارو هایی مانند ژل آنتی فونگال در درمان این بیماری ها موثر نمی باشد.

افرادی که به علت بیماری زمینه ای خود مجبور به دریافت داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی هستند،شانس بیشتری از نظر ابتلا به عفونت های قارچی دارند. بهبود بیماری نیز در این افراد طولانی تر و دشوار تر است.

در ادامه سعی می شود در ارتباط با زگیل و درمان زگیل، همچنین عفونت های قارچی نیز مطالب مفید و کوتاهی بیان شود.

انواع دارو های آنتی فونگال

دارو های ضد قارچ انواع مختلفی دارند و به شکل قرص، کپسول، ژل، پماد و کرم برای درمان زگیل و حتی فرم های تزریقی بیمارستانی نیز موجود می باشد. اینکه کدام نوع مناسب درمان شما می باشد،

حتما میبایست با تجویز پزشک صورت گیرد و تا جای ممکن بدون نسخه پزشک از این دسته دارو ها استفاده نکنید.

 

کرم برای درمان زگیل

کرم برای درمان زگیل

 

نام برخی از داروهای مربوط به عفونت های قارچی عبارت اند از:

نحوه عملکرد این دارو ها نیز به این صورت است که مانع از رشد قارچ می شوند و قارچ را میکشند. با شیوع بیشتر عفونت های قارچی ،استفاده  از این دارو ها بدون مشورت با پزشک زیاد شده است. نتیجه این استفاده بی رویه ایجاد مقاومت نسبت به عفونت های قارچی خواهد بود. این مقاومت دارویی بسیار خطرناک است، چرا که در مواردی منجر به برهم خوردن کیفیت زندگی فرد و گاها مرگ فرد می شود.

این دارو ها نیز همانند بسیاری از دارو های دیگر عوارض جانبی نیز ممکن است داشته باشند که عبارت اند از:

زگیل چیست؟

معمولا در نواحی مختلف بدن ممکن است ایجاد شود. زگیل اغلب زائده پوستی که ممکن است رنگ قهوه ای نیز پیدا کند. علت ایجاد زائده در اکثر موارد ویروس پاپیلومای انسانی  (HPV)است. درمان آن طی یک تا چند جلسه و تحت نظر متخصص پوست صورت می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از داروهای ضد قارچ در درمان زگیل کاربردی ندارد.

زگیل جز بیماری هایی است که در صورت لمس آن در فردی که مبتلا است احتمال ابتلا در فرد دیگر وجود دارد. همانند عفونت های قارچی در فردی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کند احتمال شیوع بیشتر است. این بیماری می تواند پوست نواحی دست ها،پاها،صورت و ناحیه ژنیتال را نیز درگیر کند. کودکان نیز در معرض ابتلا قرار دارند چون سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

 

ژل آنتی فونگال

ژل آنتی فونگال

 

تشخیص این بیماری معمولا به صورت بالینی بوده و نیاز به آزمایش تخصصی ندارد ،تنها در مواردی ممکن است نمونه زگیل را برای تشخیص وجود ویروس اچ پی وی ارسال کند. در این موارد درمان زگیل اندکی متفاوت تر و جدی تر خواهد شد.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

درمان زگیل

در اغلب موارد زگیل پوستی خود به خود برطرف می شود در صورتی که سیستم ایمنی قوی باشد و به دفاع از بدن در برابر عامل بیماری زا بپردازد. اما اگر درمان زگیل به خوبی صورت نگیرد می تواند پخش شود. به جهت چلوگیری از این گسترش بهتر است درمان صورت گیرد. در برخی از افراد نیز از نظر زیبایی برایشان مشکل ایجاد میکند. طبق نظر متخصص پوست برای درمان آن اقدام می شود.

فریز کردن نیز از دیگر روش های درمان زگیل می باشد. طی روشی به نام کرایوتراپی پزشک متخصص پوست با استفاده از نیتروژن مایع زگیل را منجمد می کند.

ایمونوتراپی نیز روشی است که معمولا برای از بین بردن مواردی که به روش های ابتدایی درمان پاسخ نداده اند استفاده می شود.

کمک گرفتن از لیزر نیز موثر است در این روش عروق ریز سوزانده می شود و به نوعی تغذیه زگیل مختل می شود و از بین می رود.

در اغلب موارد درمان زگیل ممکن است به یک روش جواب ندهد و ترکیبی از روش های فوق برای از بین بردن آن نیاز باشد.

زگیل ممکن است عوارضی نیز به همراه خود داشته باشد. زگیلی که علت اصلی آن ویروس اچ پی وی باشد و نوع خطرناک آن نیز شناخته شده باشد می تواند عامل ایجاد سرطان در بدن شود. عفونت و درد نیز از دیگر عوارض می باشد. نکته مهم این است که در درمان زگیل پوستی مصرف ژل آنتی فونگال تاثیر به سزایی ندارد. استفاده از این ژل و کرم برای درمان زگیل نیز توصیه نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.