جنسی

راهنمای اصول رابطه جنسی موفق

راهنمای اصول رابطه جنسی موفق

اصول رابطه جنسی

برای داشتن رابطه جنسی، باید به برطرف کردن نیازهای دوطرف اهمیت داد و رابطه را دو طرفه پیش برد. رابطه نباید یک طرفه باشد و هر فردی به فکر برطرف کردن نیازهای خودش باشد. بلکه رابطه جنسی سالم و موفق این است که هر یک از طرفین ضمن توجه به خواسته‌ها و نیازهایشان، باید به خواسته‌ها و نیازهای طرف دیگر نیز توجه کنند. پس تنها زمانی باید برای نزدیکی اقدام کرد که دو طرف آمادگی برقراری رابطه را داشته باشند. با آمادگی دو طرف می‌توان یک رابطه جنسی موفق را تجربه کرد. بیش از تعداد نزدیکی در زندگی زناشویی، کیفیت روابط جنسی است که اهمیت دارد. هستند مردان و زنانی که هر شب رابطه دارند اما از سلامت جنسی برخوردار نیستند. برعکس کسانی هم هستند که در روابط زناشویی خود در طول ماه فقط ۲ بار رابطه جنسی دارند و از سلامت جنسی برخوردارند. برای آشنایی با راهنمای اصول رابطه جنسی موفق همراه ما باشید.

 

<yoastmark class=

 

سکس و رابطه جنسی چیست؟

سکس و ابعاد گوناگونی داشته و ارزیابی می‌شود. برخی از افراد به دخول سکس می‌گویند اما این تنها به معنای سکس و رابطه نیست. باید بدانید که هر نوع عملی که موجب تحریک جنسی فردی توسط دیگری شود رابطه نام دارد. یک رابطه و یک آمیزش جنسی هم می‌تواند شامل موارد متعدد و زیادی باشد. از این‌رو مواردی که سکس هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. معاشقه
  2. نوازش
  3. لمس
  4. بوسیدن
  5. آمیزش دهانی

اگر این موارد حذف شود، آنچه رخ می‌دهد یک رابطه محسوب نمی‌شود و می تواند یک غریزه باشد. به همین دلیل برای داشتن رابطه باید به این موارد به خوبی توجه داشته باشید. آنچه ما به عنوان یک آمیزش جنسی می‌دانیم رابطه‌ای است که تمامی تحریک‌ها توسط فرد دیگری صورت بگیرد. اگر این تحریک‌ها توسط خود فرد صورت بگیرد خود ارضایی نام دارد.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

اصول رابطه جنسی

خیلی از زوج‌ها نمی‌دانند که بعد از روابط جنسی دقیقا مثل قبل از شروع، رفتار و آدابی را باید رعایت کرد. ممکن است هر یک از زوجها از شریک خود انتظاراتی داشته باشند که در صورت برآورده نشدن، دلخوری پیش می‌آید. زنان بعد از رابطه طبیعی است بیشتر از مردان در بستر بمانند. همچنین از اصول رابطه جنسی می‌توان به توجهی که زنان نیاز دارد اشاره کرد. زنان بعد از ارگاسم نیاز دارند که در آغوش گرفته شوند گاها تمایل به صحبت کردن دارند. زنان بر عکس مردان بعد از ارگاسم، به موضوعات دیگری چون رابطه که داشتند فکر نمی‌کنند. البته هستند برخی زنان که بعد از سکس، نیاز به تنهایی دارند که درصدشان کم است. آقایان بعد از سکس احساس خواب آلودگی و کوفتگی دارند که کاملا طبیعی است. خیلی از آقایان بعد از مقاربت تحریک نمی‌شوند و نعوظ مجدد در آنها رخ نمی‌دهد که این هم طبیعی است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ راهکار برای افزایش میل جنسی زنان و مردان

رابطه جنسی سالم

برای رابطه سالم، مردان باید از کلام محبت آمیز بعد از إتمام سکس استفاده کنند. نباید بعد از سکس سریعا تخت یا محلی که همسرتان در کنار شما قرار دارد را ترک کنید. بهتر است بعد از سکس به هم پشت نکنید. در این زمان باید روبروی هم باشید و به چشمان هم نگاه کنید. استفاده از واژه‌هایی چون بهترینی، دوست دارم، منو به اوج رساندی و … رابطه سالم را تعریف می‌کند. استفاده از این کلمات می‌تواند اثرات مثبتی در همسرتان خصوصا در زنان ایجاد کند . اگر در محلی که سکس کرده‌اید نور چراغ کم است بعد از آن بلافاصله نور محیط را زیاد نکنید. باید همه چیز به آرامی شروع و به آرامی تمام شود. انجام این اعمال با توجه به خستگی ناشی از نزدیکی برای آقایان دشوار است. اما انجام آن می‌تواند باعث افزایش شیفتگی و گرمی مضاعف همسر به یکدیگر شود.

مشکلات جنسی مردان و زنان چیست؟

از مشکلات جنسی مردان و زنان می‌توان به کم شدن میل جنسی آنها اشاره کرد. این مشکل می‌تواند با یائسگی، بارداری، مشکلات جنسی و مصرف داروها ضدافسردگی ایجاد شود. اضافه ‌وزن، بی‌اختیاری ادرار، کم شدن جریان خون به رحم و واژن هم از مشکلات جنسی مردان و زنان است. برخی از زنان با کم شدن میل جنسی تصمیم می‌گیرند که تعداد دفعات رابطه خود را کاهش دهند. اصول رابطه موفق این است که درست و منظم مراحلی که عنوان کردیم پیش برود. چراکه کم شدن دفعات برقراری رابطه می‌تواند اثرات بدی در زندگی ایجاد کند. پس لازم است تا بانوان این مشکل را شناسایی کنند و برای درمان آن سریعا ازپزشک کمک بگیرند. ازپزشک با داشتن بهترین متخصص زنان می‌تواند مشکل را برطرف سازد و رابطه موفق در زندگی آنها ایجاد کند.کم شدن میل جنسی دلایلی چون علاقه نداشتن به موضوعات جنسی، تمایل نداشتن به رابطه و تحریک نشدن دارد.

سخن آخر

برای درمان کم شدن میل جنسی و داشتن رابطه سالم، ازپزشک کمک بگیرید. ازپزشک ورزش‌های هوازی روزانه، مدیریت و کنترل استرس، ترک استعمال دخانیات، سیگار و مواد مخدر، تغییر موقعیت جنسی و سبک زندگی را پیشنهاد می‌کند. با اینحال در صورتی که با استفاده از روش‌های گفته شده مشکل شما حل نشد بهتر است ازپزشک کمک بگیرید. شما با مراجعه به اپلیکیشن ازپزشک می‌تواند با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت لزوم تحت درمان قرار بگیرید.

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.