دامپزشکی, غیر پزشکی

انگل گربه و درمان آن با سایت دامپزشکی ازپزشک

انگل گربه و درمان آن با سایت دامپزشکی ازپزشک

سایت دامپزشکی ازپزشک

انگل گربه و درمان آن با سایت دامپزشکی ازپزشک

درمان کرم گرد در گربه با سایت دامپزشکی: برای اینکه بتوانید گربه خود را تا حد ممکن سالم و سلامت نگه دارید به یک سری دانش عمومی در رابطه با خطرات احتمالی که می تواند سلامت گربه ها را تهدید کنید نیاز دارید. شما با داشتن این اطلاعات و دانش می توانید راه های پیشگیری و درمان را که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است برای حفظ سلامتی گربه ها به کار بگیرید و در کنار گربه خود سال های سال به خوبی و خوشی زندگی کنید. یکی از بزرگترین خطراتی که می تواند جان این عشق های زندگی را به خطر بیاندازد وجود انگل است.

انگل در گربه به طور جدی سلامتی آنها را به خطر می اندازد و چند نوع انگل هم وجود دارد که هر کدام از آنها به راحتی می توانند روی بدن گربه ها تاثیر بگذارند. بسیار مهم است که بدانید انواع انگل در گربه حتی به انسان و دیگر حیوانات خانه قابل انتقال است. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به موضوع انواع انگل در گربه و درمان با سایت دامپزشکی ازپزشک اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید.

مطالعه مقاله بهترین دکتر دامپزشک پیشنهاد می شود.

 

انواع انگل در گربه و درمان با سایت دامپزشکی ازپزشک

انواع انگل در گربه و درمان با سایت دامپزشکی ازپزشک

 

انواع کرم گربه

در ادامه بهتر اسن با انواع انگل در گربه آشنا شوید. دو نوع انگل در گربه وجود دارد ، انگل‌ های خارجی که روی مو و پوست بدن گربه دیده‌ می‌ شوند و انگل ‌های داخلی که در اندام‌ های داخلی بدن گربه مثل روده‌، معده، ریه و حتی آنها زندگی می کنند.

کنترل انگل‌ها بخش مهمی از برنامه سلامتی گربه ها محسوب شده و مراقبت ‌های پیشگیرانه از آن بسیار ضروری است. انگل ‌ها روی سلامتی گربه ها تاثیر زیادی می گذارند و همانگونه که پیش تر اشاره کردیم این انگل ها قابل انتقال به انسان هم هستند.

مثلا پیشگیری از کک می تواند از کل خانواده در برابر بیماری خراش گربه محافظت کنهد و وجود یه برنامه منظم برای کنترل انگل در گربه، نه تنها برای مراقبت از گربه، بلکه برای حفظ سلامتی اعضای خانواده هم  امری ضروری محسوب می شود.

انگل ‌ها در داخل و خارج بدن گربه ‌ها زندگی می‌کنند و گربه ها می‌ توانند از طریق دیگر حیوانات، خوردن حشرات یا حتی نیش یک پشه به این انگل ‌ها مبتلا شوند. بنابراین می توان گفت که هیچ گربه ای به طور کامل از انگل در امان نیست. در ادامه به بررسی انگل های خارجی و انگل های داخلی می پردازیم. همراه ما باشید.

مطالعه مقاله مشاوره تصویری پت با دامپزشک پیشنهاد می شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

انگل های خارجی گربه

کک تقریبا در همه جای دنیا پیدا می شود و تمامی گربه ‌ها در معرض خط آلودگی به آن قرار دارند. کک یک نوع حشره خونخوار است و گربه ‌هایی که به فضای باز دسترسی دارند یا چند گربه کنار هم در یک خانه زندگی کنند بیشتر در معرض خطر قرار می‌ گیرند.

کک ها علاوه بر ایجاد مشکلات پوستی حامل باکتری ‌های خطرناکی هم هستند که موقع خونخواری آنها را به بدن گربه تزریق می‌کنند. به همین دلیل است که ناحیه گزیده شده خارش به همراه دارد و باعث گسترش بیشتر باکتری در بدن گربه ها می شود. همانگونه که می دانید گربه ها خیلی به تمیزی علاقه دارند و مدام بدنشان را لیس می زنند. متاسفانه زمانی که گربه کک روی بدنش داشته باشد و مدام لیس بزند، بیماری انگلی گربه به مراتب جدی تر و خطرناک تر می شود. برای درمان کک روی پوست داروهای زیادی وجود دارد که مستلزم آن است ک با کمک سایت دامپزشکی و پزشک مجرب، دارو مصرف شود. چرا که اکثر داروها معمولا به طور مشترک برای سگ و گربه هستند اما ممکن است برای گربه ضرر داشته و حتی سمی باشند.

 

کنه ها هم از دیگر انگل های خارجی گربه هستند که این کنه ها نه تنها پوست گربه را تحریک می کنند همچنین باعث ریزش مو و خارش در ناحیه پوست هم می شوند. همچنین کنه ها می توانند باعث بیماری های جدی تری چون آلودگی سلول های خونی گربه هم بشوند. کنه‌ها خصوصا کنه‌ گوش گربه باعث تحریک و درد زیادی در گوش آنها شده و می تواند در نهایت عفونت باکتریایی ایجاد کند.

 

جرب ‌ها هم نوعی از بندپایان میکروسکوپی هستند که به تعداد زیاد به بدن گربه حمله می‌کنند. جرب ها به زیر پوست گربه می روند و کانال می‌ زنند. باید بدانید که جرب ها باعث درد و خارش خیلی شدید در آن ناحیه می شوند. همچنین وجود جرب باعث ریزش مو در آنها می گردد که این ریزش به صورت خطی و ممتد است. از مهم ترین قسمت هایی که درگیر جرب می شوند می توان به کشاله ران، زیر دست‌ ها، زیر دم، زیر شکم و بین انگشت ‌های گربه ها اشاره کرد.

یکی از مهم ترین علائم جرب گربه، پوسته ‌پوسته شدن و قسمت‌ های کبره بسته آن است و مهم ترین راه جلوگیری از آن، تشخصیص زودهنگام و درمان به موقع آن محسوب می شود.

برای درمان مشکلات حیوانات خانگی خود بر روی دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

درمان کرم گرد در گربه

درمان کرم گرد در گربه

 

انگل های داخلی گربه

کرم گرد از انگل های داخلی گربه بوده که و در دسته کرم های روده ای قرار دارد. کرم گرد در بچه گربه ها همچنین گربه های جوان و کم سن و سال بسیار شایع است. بچه گربه‌ها معمولا دچار مشکلات جدی ناشی از عفونت کرم گرد می‌شوند که از علائم آن می توان به متورم شدن شکم، کم شدن اشتها، توقف رشد و گاهی اسهال و استفراغ اشاره کرد. بسیار مهم است که بدانید اگر تعداد این کرم ها در گربه زیاد شود می تواند باعث انسداد روده و حتی منجر به مرگ گربه شود. کرم گرد از راه‌ های مختلفی چون خوردن مدفوع آلوده دیگر حیوانات، خوردن کک‌ و خوردن گوشت خام آلوده وارد بدن گربه ها شود.

 • کرم گرد برای انسان ‌ها هم خطرناک است و می تواند وارد چشم، کبد یا مغز شده و مشکلات اساسی برای این اندام‌ها به وجود آورد. مهم‌ترین اندام ‌های گربه که با این کرم ‌ها دچار آسیب می‌ شوند ریه، کبد و روده آنهاست.

 

 • کرم نواری هم  از طریق کک ‌ها، هنگام شکار و خوردن طعمه‌هایی مثل موش در گربه ها ایجاد می شوند. این کرم ها می توانند خارش در مقعد گربه ایجاد کنند و هر بار به صورت تیکه ای از بدن گربه دفع شوند. در این زمان ممکن است شما تکه‌ های نواری شکل سفیدی که در حال تکان خوردن هستند را در محل مقعد گربه یا در مدفوع آن مشاهده کنید. خوشبختانه، این نوع کرم علائم خیلی جدی ایجاد نمی‌کند و موجب بیمار شدن شما هم نمی‌ شود.

 

 • کرم قلابدار هم از دیگر انگل های داخلی گربه است. این کرم ‌ها در روده گربه زندگی کرده و از خون گربه ها تغذیه می‌کنند. کرم قلابدار باعث اسهال خونی، کم خونی و اغلب مرگ گربه می‌ شود.

 

 • کرم قلب توسط پشه ‌ها جابه‌جا شده و از آنجایی  که این حشرات وارد خونه می‌شوند، گربه ‌های خانگی را در معرض خطر قرار می دهند.  کرم قلب در گربه‌ها رایج نبوده و تشخیص آن هم بسیار سخت است. بعضی گربه ‌های مبتلا به کرم قلب هیچ نشانه ای ندارند اما بعضی ‌از آنها دچار التهاب رگ ‌های خونی می شوند.  به این صورت که ممکن است گربه به خوبی توان نفس کشیدن نداشته باشد یا موقع استراحت سرفه کند.

 

 • ژیاردیا هم انگلی تک سلولی و خیلی ریز در روده است و شیوع خیلی زیادی بین گربه و سگ دارد. از نشانه مهم آلودگی به این انگل می توان به اسهال ‌های دوره‌ای و موکوسی سبز و بد بو اشاره کرد. این انگل برای انسان ها نیز خطرات زیادی به همراه دارد.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

درمان کرم گرد در گربه

برای درمان کرم گرد در گربه باید از سایت دامپزشکی ازپزشک و یک متخصص استفاده کرد. با این حال دامپزشک برای درمان کرم گرد در گربه ، قرص‌ های سستوسید پیشنهاد می کند. قرص های خاص دیگری هم وجود دارد که شما با تجویز دامپزشک می توانید برای خرید به پت شاپ مراجعه کنید. قرص ضد انگل یکی از قرص ‌های بسیار عالی و موثر برای رفع و درمان کرم گرد در گربه  محسوب می ‌شود و با توجه به وزن بدن گربه، شما می ‌توانید مقدار دوز آن را مشخص کنید. اما طبق تحقیقات به دست آمده بسیاری از انگل‌های شدید به واسطه قرص ضدانگل درمان شده است. عوارض جانبی بسیار کمی دارد و شما می‌توانید با خیال راحت از قرص ضد انگل استفاده کنید.

 

انواع کرم گربه و سایت دامپزشکی

انواع کرم گربه و سایت دامپزشکی

 

نشانه های وجود انگل در گربه ها

انگل ‌ها در بدن گربه باعث بروز مشکلات جدی چون موارد زیر می شوند :

 • استفراغ و اسهال
 • کاهش وزن
 • خستگی و بی حالی
 • گرسنگی مداوم
 • کم اشتهایی
 • کم آبی
 • خارش و تحریک در ناحیه تحتانی
 • وجود کرم در مدفوع
 • وجود خون در مدفوع

به همین دلیل است که انگل زدایی گربه ها هر چند ماه یک بار به طور جدی توصیه می شود.

پیشنهاد مقاله: عفونت چشم گربه و روش درمان آن به کمک دامپزشک

 

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر جلال سلیمانزاده

جلال سلیمانزاده

دامپزشک

تصویر دکتر سید کاظم کواری قطبی

سید کاظم کواری قطبی

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر خالد محمودی

خالد محمودی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.