عفونت چشم گربه و روش های درمان آن!

دامپزشک و عفونت چم گربه

فهرست مطالب

این روزها نگهداری و حمایت از گربه ها بسیار رایج بوده و روز به روز در حال افزایش است. از این رو باید شمایی که تمایل به حمایت دارید و دلتان می خواهد گربه داشته باشید، أنواع بیماری های گربه را بشناسید و از آنها اطلاع کافی کسب کنید. چرا که با داشتن اطلاعات کافی از بیماری گربه ها، می توانید از عود برخی از آنها پیشگیری کنید و یا با تشخیص به موقع مشکل گربه را در خانه رفع کنید. سلامت چشم گربه، بخش مهمی از سلامت عمومی گربه ها محسوب می شود و نقش مهمی هم در کیفیت زندگی آنها دارد.

در واقع شما که نگهدار و سرپرست گربه هستید باید بتوانید همیشه چشم های گربه را با دقت بررسی کنید و در صورت لزوم اقدامات کافی را برای درمان انجام دهید. چون عفونت چشم بچه گربه و احتمال ابتلا شدن به آن در گربه ها به شدت شایع است. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به عفونت چشم گربه و روش درمان آن به کمک دامپزشک اشاره خواهیم کرد.

دکتر دامپزشک، یک متخصص پزشکی است که از سلامت حیوانات محافظت می کند. به این صورت که دامپزشک می تواند با توجه به مهارت و علمی که دارند بیماری های حیوانات را تشخیص داده و کنترل کند. همچنین دامپزشک این علم را دارد تا بتواند حیوانات بیمار و آسیب دیده را درمان کند. دامپزشکان به صاحبان حیوانات در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی و دام های خود توصیه های لازم را ارائه می دهند تا از این طریق شرایط را برای حیوانات و صاحبان آنها راحت بسازند.

 

 

شناخت بیماری حیوانات و دکتر دامپزشک
شناخت بیماری حیوانات و دکتر دامپزشک

 

عفونت چشم گربه خیابانی

متاسفانه گربه های خیابان چون اغلب در معرض باکتری و ویروس ها قرار می گیرند از این رو بیشتر به عفونت چشم مبتلا می شوند. عفونت چشم گربه هم درمان یکسانی ندارد و ممکن است در هر گربه، با توجه به نوع عفونتی که وجود دارد درمان جداگانه ای داشته باشد. عفونت ویروسی در گربه ها به خودی خود برطرف می شود چرا که سیستم ایمنی بدن گربه باع فونت مبارزه می کند. با این حال ویروس هایی که روی چشم گربه ها تاثیر می گذارند کلسی ویروس، ویروس تبخال یا هرپس گربه هستند.

باکتری هایی که باعث عفونت چشم گربه می شوند نیز  عبارتند از:

که هر کدام می توانند منجر به عفونت چشم خیابانی گردند.

تا به اینجای مطلب با دلیل عفونت چشم آشنا شدید. در ادامه به علائم عفونت چشم گربه اشاره می کنیم تا در صورت مواجه شدن با چنین علائمی ، سریعا از دامپزشک کمک بگیرید و یا در خانه به درمان عفونت چشم گربه خیابانی یا درمان عفونت چشم بچه گربه بپردازید.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره تخصص دامپزشکی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره رایگان دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

علائم عفونت چشم گربه

 • چشمک زدن یا بسته نگه داشتن چشم ها که این حالت نشان می دهد که چشم گربه دچار التهاب و درد شده است. همچنین می تواند نشان دهنده ناراحتی ناشی از آسیب دیدن ، خراش چشم ، افزایش فشار به چشم ، گیر کردن یک جسم خارجی کوچک در زیر پلک و یا التهاب داخل چشم باشد.
 • ترشح از چشم گربه. گربه های به طور طبیعی مایع چسبناکی در گوشه چشم داخلی خود دارند که این مایع شفاف است و بعد از خشک شدن به رنگ قهوه ای تبدیل شده و پوسته پوسته می شود. اما ترشحات زرد رنگ یا سبز غیر طبیعی بوده و باید در این زمان به دامپزشک مراجعه شود. اگر این ترشحات زیاد باشد و گربه به طور مکرر چشم های خودش را بمالد و یا بخاراند، سریعا به دامپزشک مراجعه کنید و یا از خدمات دامپزشک آنلاین ازپزشک بهره ببرید.
 • پلک های متورم از دیگر علائم عفونت چشم گربه است.
 • سفیدی ملتهب چشم گربه. چنانچه سفیدی چشم متمایل به صورتی یا قرمز باشه و رگ‌ های خونی اطراف آن قرمز شده باشد، کاملا غیر طبیعی بوده و نشانه ای از عفونت یا افزایش فشار در داخل چشم گربه است.
 • از بین رفتن درخشندگی و براقی چشم گربه. چشم گربه اگر سالم باشد براق بوده و درخشندگی و انعکاس دارد. اگر به چشم گربه نگاه کردید و متوجه شدید که چشم ها مات هستند، نشان دهنده خشکی چشم گربه یا وجود زخم در چشم آن است.

 

 

"درمان

 

درمان خانگی عفونت چشم گربه

اگر گربه شما آبریزش چشم و یا ترشح چشم داشت حتما هر یک ساعت یک بار، پنبه را با چای تازه دم مرطوب کنید و ماده چسبناک گوشه چشم گربه را تمیز نگه دارید. بسیار مهم است برای انجام دادن این کار هر سری از پنبه های تمیز استفاده کنید. برای چشم ‌های بچه گربه باید با احتیاط این کار را انجام دهید. چرا که عفونت، باعث بسته شدن چشم‌ها و در نهایت باعث کوری آنها می شود. پس برای بچه گربه ها حتما از دامپزشک کمک بگیرید تا خدایی ناکرده به آنها آسیب نرسانید.

اگر پلک ‌گربه با ترشح چسبناک بسته شده‌ است، یک توپ پنبه ‌ای تمیز آماده کنید و در آب جوشیده‌ای که خنک شده خیس کرده و آرام روی چشم ‌ها بکشید و ترشحات را از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه بیرونی پاک کنید. همچنین برای پاک کردن ترشحات چشم گربه، می‌ توانید از بهترین قطره برای عفونت چشم گربه یا قطره کلوبیوتیک برای عفونت چشم گربه و پدهای مخصوص و محلول پاک‌کننده چشم گربه و یا همچنین آنتی بیوتیک برای عفونت چشم گربه استفاده کنید.

 

 

درمان و پیشگیری عفونت چشم گربه
درمان و پیشگیری عفونت چشم گربه

قطره برای عفونت چشم گربه

استفاده از قطره به عنوان درمان عفونت چشم گربه، اقدامی مؤثر در بهبود وضعیت سلامتی حیوان خانگی شماست. انتخاب بهترین قطره برای عفونت چشم گربه و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به نوع علائم و شدت عفونت، استفاده مداوم و مستمر از قطره می‌تواند به سرعت بهبودی و تسکین علائم منجر شود. مشاوره با دامپزشک برای تشخیص صحیح و تدوین برنامه درمانی مناسب از اهمیت ویژه برخوردار است.

 

پیشگیری از عفونت چشم گربه

برای پیشگیری باید :

 • چشم های گربه را از تحریک کننده ها دور نگه دارید. برای این کار بهتر است هر چند وقت یک بار موهای بلند اطراف چشم را کوتاه کنید البته با احتیاط.
 • مواد شیمیایی و ضدعفونی‌کننده هم باعث ایجاد حساسیت می‌شوند پس اینگونه مواد را از دسترس گربه ها دور نگه دارید.
 • اجسام خطرناک و برنده را از دسترس گربه ها دور نگه دارید.

 استفاده از داروی خوراکی برای عفونت چشم گربه

علائم عفونت چشم گربه می‌تواند ناخوشایند باشد و نیاز به داروی عفونت چشم گربه دارد. یکی از داروهای معمول برای عفونت چشم گربه، قطره کلرامفنیکل است. این دارو به‌طور خاص برای درمان عفونت‌های چشمی گربه توصیه می‌شود.

قبل از هر چیز، بررسی دقیق علائم و علت باز نشدن چشم بچه گربه ضروری است. اگر گربه شما علائمی مانند تورم، قرمزی، و ترشحات چشمی دارد، ممکن است عفونت باشد. در این صورت، قی کردن چشم بچه گربه حائز اهمیت است.

درمان با قطره کلرامفنیکل برای چشم گربه که به صورت خوراکی استفاده می‌شود، می‌تواند به کاهش التهابات و عفونت‌های چشمی کمک کند. این دارو دارای ویژگی‌های ضدباکتریایی است و به طور گسترده در پزشکی گربه‌ها برای درمان انواع عفونت‌های چشمی به‌کار می‌رود.

برای استفاده از این دارو، بهتر است با داروساز یا دامپزشک مشورت کنید. اطمینان از صحت دیاگنوز و تعیین دستورات دقیق درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ضمن، نگهداری بهداشت گربه و محیط زیست آن نیز برای پیشگیری از عفونت‌های چشمی مهم است.

 

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

تصویر دکتر یاسین باقری

یاسین باقری

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا آقاجانی

علیرضا آقاجانی

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر علی نوحی

علی نوحی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر سروش رهبر نژاد

سروش رهبر نژاد

دامپزشک

تصویر دکتر support test

support test

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر حبیب اله امیر احمدی

حبیب اله امیر احمدی

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

56 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر.. ببخشین من سوالم غیر مرتبطه با عفونت چشم چون صفحه دیگه ای پیدا نکردم..😢😢
  گربه من الان حدودا ۱۰ ماهشه. یه مدت میشه خیلی بی حوصله ست و مثل قبل اصلا بازی نمیکنه حتی با گربه دیگه م. کم اشتها و لاغر شده. حس کردم شاید دندونش عفونت داشته باشه چون هی دهانش رو باز میکنه و صدا میکنه و یا شاید جایی از شکمش درد داشته باشه و گفتم برای عفونت یک چهارم قرص میترونیدازول ۵۰۰ انسانی بهش دادم . بنظرتون کار درستی کردم ؟ 😢😢😢 البته اینم بگم تازه به سن بلوغ رسیده.
  خیلی ممنونم اگه بتونین راهنماییم کنین 🙂

  1. کارتون کاملا اشتباه بوده چون علاوه براینکه انتخاب دارو درست نبوده درصورت درست بودن هم انداره زیاد دادین. و عوارض داره. توصیه میکنم.یا بصورت حضوری ببرین کلینبک دامپزشکی یا مشاوره بگیرید ازپزشک در خدمتتون هستم

 2. سلام برای زخم قرنیه چشم گربه از چه دارویی استفاده کنیم؟ قبلا کمی بتامتازون استفاده کردیم

  1. تشخیص اینکه چشم گربه شما زخم قرنیه دارد یا نه توسط شما قابل تایید نیست و. برای تشخیص عارضه و اینکه آیا واقعا زخم قرنیه هست یا نه صرفا با دامپزشک بصورت حضوری ممکن هست و استفاده از بتامتازون هم اگر به فرض محال تشخیص شما درست باشد اندیس درمانی نداشته و صرفا بعلت کاهش سطح ایمنی. در طولانی مدت باعث افزایش واسکولازیشن شده و نهایتا با کدورت قرنیه همراه خواهد بود

 3. سلام وقت بخیر
  دکتر گربه من هی عطسه میکنه و ی جورایی انگار بینیش گرفته خس خس میکنه قبلا هم چشمش عفونت داشت که دامپزشک بهش قطره بتامتازون و کلرومفنیکول تجویز کرد
  الان هم بهشون گفتم گفت ازیترومایسن ۱/۸و مترونیدازول ۱/۴دادند روزانه ولی هنوز خوب نشده چشمش هم همچنان عفونت میاد

  1. سلام پماد استریل چشمی تتراسایکلین انسانی صبح و شب به چشمش شربت زیترومکس ۱۰۰انسانی روزی ۵سیسی.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. در کل سیاستهای درمانی درستی اتخاذ نشده و همچنان نتیجه رضایت بخش نخواهد بود و امکان عوددمجدددزیاد هست . متاسفانه در کنار تشخیص غیر صحیح ار قویترین داروها استفاده شده و این باعث میشود بعد از آنها داروهای معمولی تر نتیجه قابل قبولی ندهند برای مثال بعد از قطره کلرامفنیکل هرگز تتراسایکلین جواب نخواهد داد . ضمتا طبق توضیحات شما مجاری فوقانی تنفسی درگیر بوده و احتمال سینوزیت هم بالاست فلذا برای درمان کامل بعد از ویزیت و اخذ دقیق تاریخچه احتمالا نیاز به عکس برداری ‌و تهیه رونتگن خواهد بود

 4. سلام آقای دکتر وقت بخیر یه گربه داخل کارگاه من زایمان کرده ۱۶ روز یکیشون یه چشمش عفونت داره مرتب با چایی سرد وپنبه تمیز میکنم ولی باز میچسبه نمیدونم چه دارویی بریزم چون خیلی کوچولو هستن میترسم صدمه ببینه چشمش
  چه دارویی مناسب برا اینا ممنون میشم معرفی کنید🙏🏻

  1. پماد تتراسایکلین استریل چشمی انسانی صبح و شب بریزین داخل چشمش.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. گربه ها ذاتا وقتی تازه به دنبا می آیند چشماشون بسته هست و بعد از مدتی باز میشه ور کل چشماشون حساس و مستعد عفونت هست. چای که فرمودین جواب نمیده و باید اولا دفعات قطره ریختن و پاک کردن بیشتر باشه دوما وقتی با پنبه پاک مبکنید مراقب پوست ناحیه اطراف چشم باشید زیرا بخاطر غدد اشکی ترشحات حاوی نمک بالایی بوده و حین پاک کردن اگه کاملا خیس نخورن ممکن باعث تخریش و زخم پوست اطراف چشم بشن.. قطره هم که برای مورد شما توصیه میشه قطره اشک مصنوعی هست و شبها هنگام استراحت قبل از خاموش. کردن روشنایی بهتر این از پماد های ضد التهاب مانند هیدرو کورتبرون یا تریامیسنولون چشمی به مدت یک هفته هرشب استفاده کنبد

   1. سلام خسته نباشید گربه من عفونت دسگاه تنفسی داشت ک بردم دامپزشکی حل شد بعد برای پوستش بردم دکتر ک قارچ گرفته بود تو راه مدفوعشو کرده بود و فک کنم الودگی اون ب چشاش خورده بود که بعد از برگشت ی چشمش نیمه باز بود اینم بگم ک چون قارچ داره یکمم بالا چشمش قرمزه ولی خیلی کم و چشمش از اون روز نیمه بازه چیکار کنم نمیدونم از قارچه یا عفونت باکتریایی مدفوعش ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. مورد شما خیلی مبهم هست فرمودین دکتر بردین عفونت حل شد تو راه مدفوع کرد به چشمش رفت پوستش قارچ داشت و و و … تنها توصیه عقلانی که میتونم به شما بکنم این هست که یا دوباره ببرید دامپزشک یا وقت مشاوره بگیرید در خدمتتون هستم فقط این رو در نظر بگیرید وقتی حیوون شما قبلا مریض شده بردین دکتر و بهتر شده دیگه تموم شده و نیازی نیس اون رو تو ذهنتون نگه دارید و‌باعث بشه همه چیز رو باهم قاتی کنید . مگر در موارد خاصی و بیماریهای خاصی که اونم دکتر معالج بهتون میگه ولی یه عفونت ساده تنفسی رونیازی نیس هر موردی که براش پیش میاد تکرار کنید .

 5. سلام وقتتون بخیر باشه، من یه گربه خیابونی دارم و از بچگی پیش خودم بوده ، الان ۶ ماهشه چند روزه یه ماده حالت سبز رنگ از چشمش ترشح میشه و یه چشمش انگار داخلش قرمز شده، دو روزه چشماش بسته میشن و نمیتونه بازشون کنه و با پنبه و آب بازشون میکنم براش. توی این چند روز فقط دوبار قطره بتامتازون ریختم چشمش برای امتحان ببینم چی میشه ولی دیکه ترسیدم و استفاده نکردم. الان باید چه قطره ای بریزم؟؟ یه دنیا ممنون میشم راهنمایی کنین چون شرایط دامپزشک رفتن ندارم

  1. سلام خوبین ممنونم پماد استریل چشمی تتراسایکلین چشمی صبحونه شب درچشم قرص ملوکسیکام ۷ونیم روزی یکی خوراکی قطره ویتوکید همه انسانی تا یک هفته روزی ده قطره خوراکی و دیگر بتامتادون نریزید.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. خانم میشکا با توجه به تاریخچه که فرمودین از قطره باکتی ماید هر ۶ساعت یکبار استفاده کنید و هرگز با آب معمولی تو این شرایط برای تمیز کردن استفاده نکنبد و ار محلول برم دار مخصوص شستشوی چشم استفاده کنبد

 6. سلام من یه بچه گربه رو امداد کردم که به تشخیص دامپزشک هرپس داره متاسفانه الان سه هفته گذشته ولی باز هم ورم دور چشم داره وچشمش کدر وقرمز هستش الیزابت هم براش میبندم واقعا دیگه نمیدونم چکار کنم هم قطره بتامتازن هم قطره سیپلکس واسش زدم

  1. بتامتازون نریز دیگه پماد تتراسایکلین استریل چشمی انسانی صبحو شب چشمش قرص ملوکسیکام ۷ونیم روزی یکی خوراکی انسانی ۵روزقطده پروکید انسانی صبحو شب ۵قطره خوراکی.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. اگه واقعا هرپس باشه بتامتازون کار رو بدتر میکنه بعذش من متوجه نمیشم الیزابت برای چی ؟ چون دست میزنه به چشم ؟ اگه چنین باسه احتمال حساسیت آلرژی هست و از طولانی شدن پروسه هم به آلرژی میخوره و با این تفاسیر تشخیص نادرست و درمان‌ها از اون هم نادرست بوده مورد شما بابد حداقل عکسش رو ببینم تا نظر دقیق تری بدم

   1. سلام دکتر من به یه گربه خیابونی غذا میدم که کلا تو حیاطمونه تقریبا یه ماه پیش زایمان کرد و بعد باز شدن چشم بچه هاش اونارو از حیاتمون برد حالا باز اورده زیر سایه بود خونمون و من اتفاقی دیدم یکی از بچه ها یه چشش بستس باز کردم و پاک کردم چشمشو یه چیز چرکی سبز مثل خلط بود تو چشش هرجی پاک میکرد تموم نمیشد من توشهریم که دسترسی به دامپزشک حیوانات اهلی ندارم وباید برم مرکز ایتان که برام سخته اکه کمک کنید دارو ویشنهاد بدین ممنون میشم درضمن اون لچه گربه یه ماهشه الان

    1. با سلام دوست عزیز و حامی حیوانات،. شما لطفا قطره سیپلکس از داروخانه پزشکی تهیه کنید. هر روز دو بار (صبح عصر) یک قطره به چشم درگیر بندازین‌ برای تمیز کردن. چشم هم میتونید از. محلول چای. دم کرده سرد شده استفاده کنید اگه درست نشد میتونید از طریق سایت اقدام به مشاوره کنبد. در خدمتتون خواهم بود

 7. سلام.لطفا در سریعترین زمان جواب بدین
  من یه گربه کوچولو ک دو روز تنهایی اینور اونور میرفت رو اوردم خونه چون دلم به حالش سوخت. اما دور چشماش عفونت داشت،ولی چشماش قابل رویت بود. اما الان که ۲۴ساعت گذشته.عفونت کل چشماشو گرفته و ماده ی چرکین زردرنگ داره جمع میشه. و منم پولی ندارم که ببرمش دامپزشکی. کسی میتونه کمکم کنه؟؟پول برای خرید دارو دارم ،اما عمل و… در توانم نیست، و اینکه اب نمیخوره غذا هم فقط گوشت گوسفند رو خورد،قبل اون چیزی نمیخورد با اینکه در حد مرگ گرسنه بود

  1. شربت زیترومکس صد انسانی روزی ۴سیسی خوراکی قطره پروکید انسانی صبحو شب ۵قطره خوراکی از انسانی قطره بتامتازون چشمی انسانی روزی ۳قره چشم سه روز پماد استریل چشمی تتراسایکلین صبحو شب چشم یک هفته تا ده روز قرص ملوکسیکام ۷ونیم انسانی روزی یکی خوراکی ۵روز.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. عزیزم در صورت نگرانی بهتر هست که مراجعه حضوری داشت باشید. ضمنا گوشت گوسفند خوردن ربطی به مشکل چشمش نداره فقط اگه بهش خام دادین نذین و درکل خوب نیس گوشت گوسفند براش خام هم که بدتر …ضمنا اگه سنش کمه واقعا بدتر …

 8. سلام. تشکر از زحماتتون. پسرم ی بچه گربه ی خیابانی رو اورده تو حیاط. پلک هاش از عفونت بسته شده و جایی رو نمیبینه. و عفونت روی چشمش تیره رنگ هست. لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. قطره بتامتازون چشمی انسانی روزی دوقطره فقط سه روزپماد تتراسایکلین چشمی استریل صبح و شب یک هفته
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

   1. اگه بچه گربه هست از اشک مصنوعی الببته به دفعات متعدد در روز و‌شب هنگام هم پماد اربترومایسین و هیذوکورتبزون بزنبد

 9. سلام مجدد اقای دکتر.من چند روز قبل در مورد گربه ای که لگنش شکسته وچشمش عفونت کرده بود ازتون سوال کردم.گفتم گربه اجازه نمیده قطره بریزم.وحشی میشه.فرمودید تتراسایکلین چشمی و نصف قرص اریترومایسین ۴۰۰ براش استفاده کنم.پماد رو اجازه نداد و به سختی با نوک انگشتم کمی وارد چشمش میکنم.قرص رو خوب خورد ولی نیم ساعت بعد استفراغ کرد ونمیدونم اصلا قرص فرصت کرد اثر کنه یا خارج شد.به نظرتون این قرص بهش نساخته که استفراغ کرد بعد از دادنش؟ دو تا سوال دارم.اینکه مقدار کمی پماد وارد چشمش بشه میتونه موثر باشه؟ و اگه استفراغ بعد از دادن قرص ادامه دار شد قرص دیگه ای معرفی میکنید تا جایگزین کنم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید.مرسی از زحماتتون

  1. سلام لک و با انگشتت بگیر زیرش پمادو کمی خالی کن البته قطره کلرامفنیکل چشمی انسانی هم میتونی با هم استفاده کنی قرصو پودر کن با ابو غذابده بهش هر جور تونستی بخورون وداروی ترانه کرون از داروخانه دامپزشکی ۲سیسی یکروز درمیان تزریقی زیر پوستی بزن.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. خب به گربه نصف ازیترو مایسین ۴۰۰ رو بدین. معلومه بالا میاره اولا باید فرم شربت بچه ها براش استفاده کنید و اینکه فکر کتبد قبل استفراغ کردن اثر کرده اون بمب اتم هم باشه اثر نمبکنه و پماد رو با نوک انگشتتون وارد چشم کردن بیشتر از ضرر فایده نداره و میکروبهای ناخن رو هم وارد چشم نکنبد خوبه و بله اون هم بمب اتم باشع با یه ذره اثری نداره. معلومه که نمیذاره. شما باید قبلش اصول مقید کردن گربه رو بهتون بگن و بتونید مهارش کنید وگرنه آدم که نیس بفهمه و اجازه بده و دارو رو هم گفتین ادامه بدین خب ادامه بدبن اونم بابا میاره و یه مشکل گوارشی هم اضافه میشه حالا مممکنه حین بالا آوردن بره توی نای و خفه ش کنه. علاوه براین اگه بالا نمی آورد هم تاثیر چندانی نداشت به جز مشکلات روده ای و ایجاد یبوست مزمن

  3. در مورد ترانکرون هم بابد بگم در مورد سگ و گربه منع مصرف داره و باعث ازدیاد حساسیت و مرگ حیوان میشه و از زهر رتیل درست شده و ر مورد گاو ۷۰۰ کیلویی ۱۰ سی سی فقط یکبار استفاده میشه درمورد گربه دو کیلویی بخواهید دو سی سی اونم چند بار بزنبد گربه احتمالا منفجر میشه ضمتا داروی خطرناکی هیت برای خودتون که ناوارد هستین و کافیع به دستتون پوستتون برخورد کنه شدید سوزاننده و حساسیت زا هس

 10. سلام وقت بخیر
  دوتا گربه توحیاط مازندگی میکنن وبچه ومادرهستن بچه چشمش عفونت کرده ومن هیچ تجربه ای درموردگربه هاندارم داخل چشمش قرمزشده امروز اصلادستی نیستن ونمیزارن بهشون دست بزنم هرچقدرسعی کردم بگیرم پیش دامپزشک فرارکردن ومنم دیگه بهشون استرسی واردنکردم میشه بگیدچی استفاده کنم خوب بشن ۴یا۵ماهشه ممنون میشم اگه بگید

  1. سلام نتونی بگیری که نمیشه دارو استفاده کنی براشون ولشون کن خودشون خوب میشن سرحالن که میتونن فرار کنن.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 11. سلام وقت بخیرحالتون خوبه میشه یه کمکی ام به من کنید
  دوتاگربه توحیاط ماهستن یکیش مادره ویکی ام بچشه
  چشم بچه عفونت کرده تقریبا۴یا۵ماهشه من نگرانشم فک کنم عفونتش به رنگ قهوه ای باشه چشمشومیتونه بازکنه خیلی کم
  میشه بگیدچی بزنم به چشمش تاخوب بشه؟؟؟

  1. پماد استریل چشمی تتراسایکلین صبحوشب درچشم قطره بتامتازون چشمی روزی سه قطره فقط سه روز مصرف بشه
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

  2. سلام
   ممنون بابت پاسگوییتون
   یه گربه هست داخل حیاط
   چشمش عفونت کرده ٬ ماده زرد رنگ میاد و سفیدی چشمش قرمز شده
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. دوست عزیز. عفونت چشم گربه ها عوامل زیادی باعث درگیری میشه و بهتر هست یا ببرین دامپزشک یا مشاوره درخواست کنبد البته قبل مشاوره از گربه و چشمای گربه و صورتش چنتا عکس واضح تهیه کنبد

 12. سلام.چشمای ۳تا از بچه گربه های حیاطمون دچار عفونت شدن. یکی یه چشم ازشون بسته شده خیلی نگرانم چیکار کنم خوب بشن

  1. سلام از انسانی قطره بتامتازون چشمی روزی ۳قطره چشم فقط سه روز مصرف بشه وپماد استریل چشمی بتا متازون صبح و شب چشم.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 13. سلام.وقتتون بخیر.من گربه ای پیدا کردم که حدودا ۴ سالشه.لگنش شکسته بود.یک ماهه تو بالکن براش لانه ساختم و مشغوله استراحته.هنوز کامل خوب نشده.یک هفته پیش دیدم چشم راستش ترشحات میده و دورش قرمز شده و می بنده چشمشو.فکر میکنم عفونت کرده.یه وقتایی با چای خنک میذاره تمیز کنم اما قطره سیپلکس گرفتم براش اصلا اجازه نمیده بریزم تو چشمش.چنگ میزنه و گاز میگیره.میشه با چای تمیز کنم و به جای قطره قرص بهش بدم ؟ اگر بله چه قرصی و چقدر؟

  1. سلام پماد استریل چشمی تتراسایکلین انسانی صبح وشب بزنید چشش و قرص اریترومایسین۴۰۰ صبح و نصف شب
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 14. سلام، چند هفته پیش یه گربه خیابونی با بچه هاش که تازه بدنیا اومده بودن اومدن توی حیاط ما و موندگار شدن بچه گربه ها اولا خیلی فعال بودن و مدام با همدیگه و مامانشون بازی میکردن ولی الان یه یکی دو هفته ای هست که همش خوابن و هیچکاری نمیکنن وقتی هم بیدار میشن خیلی خواب آلود و خسته‌ان و اینکه چشمشون هم قرمز شده ینی یه لایه قرمز اومده رو چشمشون و از چشم جفتشون مدام اشک میاد و یدونه از چشم های یکی از بچه گربه ها کامل بسته شده چیکار کنم خوب بشن؟ ممکنه بخاطر این قضیه بمیرن؟

  1. سلام
   قطره بتامتازون چشمی روزی دوقطره چشم سه روز مصرف بشه پماد استریل چشمی تتراساایکلین صبحو شب او چشم شربت زیترومکس ۱۰۰ ردزی دوسیسی خوراکی همه انسانی ملوکسیکام ۷ونیم روزی نصف خوراکی
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 15. سلام . خسته نباشید .
  من از یک بچه گربه خیابونی سه هفتس که نگهداری میکنم تقریبا شش یا هفت ماهشه تا الان مشکلی نداشته ولی امروز دچار التهاب چشم شده و چشمش همش آب میاد و انگار که درد داره داخل چشمش قرمز نیست ولی دور پلکش ملتهبه . شرایط دامپزشک رفتن رو ندارم میشه راهنمایی کنید که چه کاری باید براش انجام بدم ؟

  1. پماد استریل چشمی تترا سایکلین صبحو شب تو چشش قطره بتامتازون چشمی روزی درقطره چشم سه روز این قطره فقط مصرف بشه
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 16. سلام گربه ی توی حیاط ما دو روزه چشمش عفونت کرده هر از گاهی حس میکنم یه چیزی میاد رو شبکه چشمش متوجه نمیشم برگه یا یه تیکه عفونته؟
  قطره نفازولین بریزم داخل چشمش
  ۶ ماهش هست

  1. سلام
   قطره بتامتازون چشمی انسانی روزی دوقطره بمدت روز پما تتراسایکلین استریل چشمی انسانی صبح و شب درچشم قطره کلرامفنیکل چشمی انسانی صبح وشب دوقطره درچشش.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 17. سلام ۴رتا بچه گربه خیابونی تو حیاط ما هستن غذا بهشون میدیم هی تو حیاطن دیگه جایی نمیرم ۴ ۵رماهشون میشه دیروز یکیشون خواست ا درخت بالا بره افتادو ی چوب تو پلک بالای چشمش گیر کرد البته خودش درش اورد بعد از اون چشمش مشکلی نداشت داخل چشمش و ک نگاه کردم ن چیزی تو پلک بالاییش بود ن پارگی ی روز بعد او ماجرا خوب بود ولی روز دوم چشماش بد جور ورم کرده و بسته شده دور چشاشم عفونت زرده و تند تند با اب و پنبه پاکش میکنم ولی ورمش زیاده شرایط دامپزشک بردن و ندارم باید چکار کنم چ قطره ای واسش بگیرم نمخوام مشکلی واسه چشمش پیش بیاد

  1. سلام خوبین
   پماد استریل چشمی تتراسایکلین صبح و شب تو چشم و قطره بتامتازون روزی سه قطره چشم ۳روز فقط مصرف شود بتامتازدن شربت زیترومکس ۱۰۰صبح و شب ۳سیسی خوراکی یک هفته درمان.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 18. سلام، یه گربه خیابونی سه تا بچه تو حیاط خونه به دنیا اورده، خیلی هواشونو داشتیم. بهشون خوش گذشت حالا مادر و بچه ها موندن و نرفتن، شاید سه ماهه باشن. یکی از بچه گربه ها دور چشماش سفید شده یه جوری انگار عفونت کرده. نمیذاره بگیرمش فرار میکنه. برای درمانش چیکار باید کرد؟ چه جوری میتونم بگیرمش ببرم دامپزشکی؟
  با تشکر

  1. سلام
   قطره بتامتازون چشم انسانیم روزی دوقطره بمدت ۵ روز.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

 19. با سپاس از شما.
  بچه گربه من دقت کردم خودش با پاش که می خواد بقیه بدنشون بخارونه به چشمش هم می زنه و انقدر ناخنهاش کوچیک هستن که نمی تونم بگیرمشون و اینطوری مدام خودش باعث عفونت چشمی خودش می شه. چیکار کنم؟

  1. نظر تیم پزشکی ما:
   شما در صورت اینکه با ناخن گیر نمی توانید ناخن های گربه خود را بگیرید با سوهان ناخن می توانید تیزی ناخن ها رفع کنید.
   همچنین میتونید با خیال راحت و کاملاً در یک بستر ایمن با تیم متخصص دامپزشکی در اپلیکیشن ازپزشک هم بصورت آنلاین مشورت نمایید.

   1. تیم عزیز ازپزشک.
    اصولا بهتربن و عقلانی ترین کار مراجعه به دامپزشک به صورت حضوری میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید