روماتولوژی

درمان خانگی درد مفاصل انگشتان دست با پزشک ارتوپد

درمان خانگی درد مفاصل انگشتان دست با پزشک ارتوپد

درمان درد مفاصل انگشتان دست با پزشک ارتوپد

درمان خانگی درد مفاصل انگشتان دست با پزشک ارتوپد

پزشک ارتوپد و درد مفاصل: درد در مفصل انگشت ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و معمولا در هنگام وارد شدن فشار به انگشت این درد بیشتر احساس می شود. اگر درد با وارد شدن فشار تشدید شود ، ممکن است این وضعیت مشکل ساز باشد و به درمان خاصی نیاز داشته باشد. به همین دلیل در زمان داشتن درد قبل از درمان لازم است که علت درد در مفصل مشخص گردد. برای دریافت اطلاعات کافی از دست ها باید بدانید که چهار انگشت روی دست از سه استخوان به نام فالانژ (انگشت شست دو تا)، رباط ها (بافت همبند قوی که استخوان را به استخوان متصل می کند) و تاندون ها (بافتی مانند بند ناف که استخوان را به ماهیچه متصل می کند) تشکیل شده است.

مفاصل IP مانند لولا هستند که هنگام کشیده شدن انگشتان توسط ماهیچه های ساعد ، خم و راست می شوند. مفاصل IP در صفحات قطبی پوشانده شده اند که ثبات را در کف دست مفصل ایجاد کرده و رباط های جانبی در هر طرف ثبات پهلو به پهلو را فراهم می کند. این رباط ها محل آسیب معمولی هستند. از این رو آسیب مفصلی انگشتان به دلیل استفاده مکرر از آنها در فعالیت های روزمره ، مشکلی نسبتاً شایع است. اما در صورت عدم درمان هرگونه آسیب در استخوان ها، رباط ها یا تاندون های اطراف این مفاصل می تواند منجر به تغییر شکل و یا اثرات طولانی مدت بر روی مهارت و عملکرد دست شود.

چنانچه به پزشک ارتوپد آنلاین نیاز داشتید می توانید اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و در هر زمان و مکان از بهترین متخصصان ، ویزیت پزشک ارتوپد دریافت کنید. ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترها ، آماده است تا از بیماران میزبانی کرده و به آنها مشاوره آنلاین و ویزیت پزشک ارتوپد ارائه کند. شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ازپزشک ، از پزشک متخصص در سایت مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن و یا سایت ویزیت آنلاین ، بهترین پزشک ارتوپد را جستجو کنید و با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک را انجام دهید.

 

همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و از دسترسی سریع به متخصص ازپزشک بهره ببرید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک ارتوپد را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

پیشنهاد مقاله: آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی 

 

علت درد مفاصل دست

علت درد مفاصل دست

 

علت درد مفاصل

از علل شایع درد مفصل انگشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ترک یا شکستگی که اگر شکستگی یا ترک در نزدیکی مفصل انگشت رخ دهد ، هنگام استفاده یا فشار دادن انگشتان ممکن است درد ایجاد شود.
 2. در رفتگی مفصل زمانی اتفاق می افتد که استخوان ها دیگر در موقعیت صحیح خود قرار نداشته باشند. استخوان ها باید توسط پزشک متخصص به جای خود برگردانده شوند.
 3. رگ به رگ شدن که بسیار هم شایع است و این وضعیت زمانی رخ می دهد که رباط های انگشت کشیده یا پاره می شوند. هنگامی که ماهیچه یا تاندون کشیده می شود ،به انگشت فشار وارد می شود که این موارد می تواند در حین انجام ورزش ، زمین خوردن ، بلند کردن چیزی به شکل ناگهانی و سایر فعالیت های سنگین رخ دهد.
 4. آرتروز اغلب دست ها و انگشتان را درگیر می کند. آرتریت روماتوئید هم یک نوع شایع از آرتریت است که باعث علائمی مانند بد فرم شدن مفاصل انگشت ، درد و سفتی مفصل می شود به همین خاطر قبل از اینکه دردهای مفصلی در سالمندان شدت پیدا کنند و به بیماری آرتروز تبدیل شوند بهتر است که تحت کنترل قرار گیرند.
 5. متاستازهای استخوانی هم تومورهایی هستند که با انتشار سلول های سرطانی در بافت استخوانی ایجاد می شوند. این موارد نادر بوده و معمولاً در بیماران سرطانی رخ می دهند.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

درمان درد مفاصل انگشتان دست

در بسیاری از موارد استراحت انگشت برای کمک به درمان بسیار مهم است. استفاده از یخ و بی حرکت نگه داشتن اندام هم ممکن است در مرحله اولیه درمان برای به حداقل رساندن تورم استفاده شود. همچنین ممکن است لازم باشد تامفصل در آتل بی حرکت بماند تا از تراز مناسب برخوردار شده و در حین استفاده از انگشت تحرک زیادی نداشته باشد. در آسیب های شدید مفصل انگشتان ممکن است برای درمان درد مفاصل انگشتان دست ، پزشک ارتوپد جراحی را توصیه کند. آسیب به رباط ها، پارگی تاندون ها و برخی شکستگی ها ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشد. زمان بهبودی بعد از جراحی هم بستگی به میزان آسیب و جراحی انجام شده دارد. با این حال در همه موارد ، فیزیوتراپی درمانی برای بهینه سازی عملکرد دست و انگشتان توسط پزشک ارتوپد تجویز می شود.

 

درمان درد مفاصل انگشتان دست

درمان درد مفاصل انگشتان دست

 

درمان درد مفاصل در طب سنتی

درد مفصل می تواند به دلیل پیچ خوردگی یا کشیدگی جزئی باشد که در این زمان  با ۱ یا ۲ هفته درمان خانگی ، درد انگشت باید بهبود یابد. اگر درد مفصل انگشت با درمان خانگی بهبود پیدا نکرد و شدید شد، باید به پزشک ارتوپد مراجعه گردد. همانگونه که عنوان کردیم درد مفصل ناشی از رگ به رگ شدن را می توانید در خانه درمان کنید. با این حال ، اگر دچار تورم یا درد شدید هستید ، باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنید.

با این حال اگر درد در مفصل انگشت جزئی باشد، درمان درد مفاصل در طب سنتی برای تسکین درد و کمک به بهبود وضعیت مفصل انگشت امتحان کنید:

 • به مفاصل انگشتان خود استراحت دهید.
 • برای کمک به درد و تورم روی محل آسیب یخ بگذارید.
 • از مسکن هایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید.
 • از کرم یا پماد ضد درد موضعی استفاده کنید.
 • از کرم یا پماد ضد تحریک موضعی با منتول یا کپسایسین استفاده کنید.
 • انگشت آسیب دیده خود را به انگشت سالم بچسبانید تا از آن حمایت کند.

اگر انگشت خم شده ، کج شده یا به طرز قابل ملاحظه ای شکسته شده است ، باید بلافاصله به پزشک ارتوپد مراجعه گردد و اقدامات درمانی لازم صورت پذیرد.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله درمان کشیدگی تاندون با مشاوره دکتر ارتوپد آنلاین 

 

تصویر دکتر کتایون تاجیک

کتایون تاجیک

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر بهزاد خانمحمدی

بهزاد خانمحمدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا اعرابیان

رضا اعرابیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا پورعلی

رضا پورعلی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رامین ارژنگ

رامین ارژنگ

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمد ربانی

محمد ربانی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر شعیب مجدی

شعیب مجدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر علیرضا عشرتی

علیرضا عشرتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر عباس رحیمیان

عباس رحیمیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر راشد رحمتی

راشد رحمتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مهشید اجود

مهشید اجود

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حجت حسین پور فیضی

حجت حسین پور فیضی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر عباس عبدلی تفتی

عباس عبدلی تفتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مهرنوش عمهربد

مهرنوش عمهربد

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مرتضی مولوی

مرتضی مولوی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حسین عالم زاده

حسین عالم زاده

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر سیدکاظم مرتضوی

سیدکاظم مرتضوی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمدعلی طاهرنیا

محمدعلی طاهرنیا

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر فرزاد آراسته

فرزاد آراسته

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر کیارش بصیری

کیارش بصیری

جراحی استخوان و مفاصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.