پزشکی, ورزش و سفر

آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

اپلیکیشن پزشکی ورزشی

بررسی اجمالی

اپلیکیشن پزشکی ورزشی: آسیب های ورزشی در حین ورزش یا در حین شرکت در یک فعالیت رخ می دهد.  کودکان به ویژه در معرض خطر این نوع آسیب‌ها هستند، اما بزرگسالان نیز می‌توانند به آن‌ها مبتلا شوند.

شما در معرض خطر آسیب های ورزشی هستید اگر:

 • به طور منظم فعال نبوده اند
 • قبل از ورزش به درستی گرم نکنید
 • ورزش های تماسی را انجام دهید
 • از اپلیکیشن پزشکی ورزشی به درستی استفاده نکنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آسیب های ورزشی، گزینه های درمانی خود و نکاتی برای پیشگیری از آنها در وهله اول مطالعه کنید.

انواع جراحات ورزشی آسیب های ورزشی مختلف علائم و عوارض مختلف را تولید می کنند. شایع ترین انواع آسیب های ورزشی عبارتند از: Sprains. بیش از حد و یا پاره شدن رباط ها

رباط ها قطعه ای از بافت هستند که دو استخوان را به یکدیگر متصل می کنند.

آسیب های ورزشی و مشاوره با پزشک ارتوپد

آسیب های ورزشی و مشاوره با پزشک ارتوپد

تاندون ها ضخیم، کابل های فیبر بافتی هستند که استخوان را به عضله متصل می کنند.تورم یک واکنش طبیعی به آسیب است. عضلات متورم نیز ممکن است دردناک و ضعیف باشند.

پارگی تاندون آشیل. تاندون آشیل یک تاندون نازک و قدرتمند در پشت مچ پا است. در طول ورزش، این تاندون می تواند دچار شکستن یا پارگی شود.ممکن است درد ناگهانی و شدید را در راه رفتن تجربه کنید.جابجایی آسیب های ورزشی ممکن است استخوان را در بدن شما جدا کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، استخوان از سوکت خارج می شود. این می تواند دردناک باشد و منجر به تورم و ضعف شود.

آسیب کاف روتاتور. چهار قطعه عضله با هم کار می کنند تا کاف روتاتور را تشکیل دهند. کاف روتاتور شانه خود را در تمام جهات حرکت می دهد

اگر شما هر یک از موارد زیر را تجربه کنید، به دنبال توجه اضطراری هستید پس از آسیب: دشواری تنفس سرگیجه تب شدید آسیب های ورزشی ممکن است نیاز به جراحی و فیزیوتراپی داشته باشد. اگر آسیب در عرض دو هفته بهبود یابد، برای قرار ملاقات با پزشک خود تماس بگیرید.

مطالعه مقاله گرفتگی عضلانی و مشاوره آنلاین با پزشک ارتوپد پیشنهاد می شود.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

پیشگیری از آسیب های ورزشی و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب های ورزشی، گرم کردن مناسب و کشش است.  عضلات سرد مستعد کشش بیش از حد و پارگی هستند.  ماهیچه های گرم انعطاف پذیرتر هستند.  آنها می توانند حرکات سریع، خم شدن و تکان ها را جذب کنند و احتمال آسیب دیدگی را کاهش دهند.

همچنین این اقدامات را برای جلوگیری از آسیب های ورزشی انجام دهید:

 • از تکنیک مناسب استفاده کنید
 • روش صحیح حرکت در حین ورزش یا فعالیت خود را بیاموزید.  انواع مختلف ورزش مستلزم ایستادن ها و وضعیت های مختلف است.  به عنوان مثال، در برخی ورزش‌ها، خم کردن زانوها در زمان مناسب می‌تواند به جلوگیری از آسیب به ستون فقرات یا باسن کمک کند.
 • تجهیزات مناسب داشته باشید
 • کفش مناسب بپوشید.  اطمینان حاصل کنید که از محافظت ورزشی مناسب برخوردار هستید.  کفش یا وسایل نامناسب می تواند خطر آسیب دیدگی شما را افزایش دهد.
 • زیاده روی نکنید
 • اگر صدمه دیدید، قبل از شروع مجدد فعالیت، مطمئن شوید که شفا یافته اید.  سعی نکنید درد را “برطرف کنید”.
 • آرام شدن
 • به یاد داشته باشید که پس از فعالیت خود سرد شوید.  معمولاً این شامل انجام همان حرکات کششی و تمرینات مربوط به گرم کردن است.
 • فعالیت را به آرامی از سر بگیرید

وسوسه نشوید که برای مدت طولانی از آسیب خود مراقبت کنید.  استراحت بیش از حد ممکن است بهبود را به تاخیر بیندازد.  پس از دوره 48 ساعته اولیه RICE، می توانید از گرما برای کمک به شل کردن عضلات سفت استفاده کنید.  کارها را به آرامی انجام دهید و به ورزش یا ورزش انتخابی خود برگردید.

پیشنهاد ویژه : مطالعه مقاله بیماری های ستون فقرات، مشاوره با پزشک ارتوپد آنلاین

 

آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

آسیب دیدگی در ورزش و اپلیکیشن پزشکی ورزشی

 

آمار آسیب های ورزشی

آسیب های ورزشی در بزرگسالان جوان و کودکان شایع است.  بهداشت کودکان استانفورد تخمین می زند که سالانه بیش از 3.5 میلیون کودک و نوجوان به عنوان بخشی از یک ورزش یا فعالیت بدنی سازمان یافته آسیب می بینند.  یک سوم از تمام آسیب‌ها در کودکان مربوط به ورزش است.

شایع ترین آسیب های ورزشی در کودکان، رگ به رگ شدن و کشیدگی است.  ورزش‌های تماسی، مانند فوتبال و بسکتبال، بیشتر از ورزش‌های غیر تماسی، مانند شنا و دویدن، باعث آسیب‌های بیشتری می‌شوند.

استفاده غلط یا اپلیکیشن پزشکی ورزشی غیر معتبر می‌تواند از دلایل آسیب های ورزشی باشد

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که 8.6 میلیون نفر در سنین 5 تا 24 سال هر سال در ایالات متحده دچار آسیب های ورزشی می شوند.  محققان خاطرنشان می کنند که مردان 5 تا 24 ساله بیش از نیمی از آسیب های ورزشی را تشکیل می دهند.

قسمت پایین تنه بیشتر احتمال دارد که آسیب ببیند (42 درصد).  اندام فوقانی 30.3 درصد از آسیب ها را تشکیل می دهد.  صدمات سر و گردن در مجموع 16.4 درصد از آسیب های ورزشی را شامل می شود.

مرگ و میر ناشی از آسیب های ورزشی نادر است.  وقتی اتفاق می‌افتند، به احتمال زیاد نتیجه آسیب سر هستند.

 

دوران کودکی

کودکان به دلیل ماهیت فعال خود به ویژه در معرض آسیب های ورزشی هستند.  کودکان اغلب محدودیت های فیزیکی خود را نمی دانند.  این بدان معناست که آنها ممکن است راحت تر از بزرگسالان یا نوجوانان خود را به سمت آسیب سوق دهند.

اگر کودک از اپلیکیشن پزشکی ورزشی استفاده می کند مراقب خطرات احتمالی برای او باشید

 

سن

هر چه سن شما بیشتر شود، احتمال آسیب دیدگی بیشتر می شود.  سن همچنین احتمال آسیب های ورزشی را افزایش می دهد.  آسیب های جدید ممکن است این آسیب های قبلی را تشدید کند.

 

عدم مراقبت

گاهی اوقات، آسیب های جدی به عنوان آسیب های کوچک شروع می شوند.  بسیاری از آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد، مانند تاندونیت و شکستگی‌های استرسی، می‌توانند زودتر توسط پزشک تشخیص داده شوند.  اگر آنها درمان نشوند یا نادیده گرفته شوند، می توانند به یک آسیب جدی تبدیل شوند.

 

اضافه وزن داشتن

حمل وزن اضافی می تواند به مفاصل شما از جمله باسن، زانو و مچ پا فشار بیاورد.  فشار با ورزش یا ورزش افزایش می یابد.  این خطر آسیب های ورزشی را افزایش می دهد.

کودکان یا بزرگسالانی که قصد دارند ورزش را شروع کنند، می توانند ابتدا با معاینه فیزیکی توسط پزشک از مزایای آن بهره مند شوند.استفاده از اپلیکیشن پزشکی ورزشی بدون مشورت با پزشک یا فرد متخصص می تواند خطرناک باشد

 

تشخیص

بسیاری از آسیب های ورزشی باعث درد یا ناراحتی فوری می شوند.  برخی دیگر، مانند صدمات ناشی از استفاده بیش از حد، ممکن است تنها پس از آسیب طولانی مدت متوجه شوند.  این آسیب‌ها اغلب در طول معاینات فیزیکی معمول یا معاینات تشخیص داده می‌شوند.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

اگر فکر می کنید آسیب ورزشی دارید، پزشک شما احتمالاً از مراحل زیر برای تشخیص استفاده می کند.  این شامل:

معاینه جسمی.  پزشک ممکن است سعی کند مفصل یا قسمت بدن آسیب دیده را حرکت دهد.  این به آن‌ها کمک می‌کند ببینند که منطقه چگونه حرکت می‌کند، یا اگر اینطور باشد چگونه حرکت نمی‌کند.

تاریخچه پزشکی.  این شامل پرسیدن سؤالاتی در مورد نحوه آسیب دیدگی، کاری که انجام می‌دادید، کارهایی که از زمان آسیب دیدگی انجام داده‌اید و موارد دیگر از شما می‌پرسد.  اگر این اولین بار است که به این پزشک مراجعه می‌کنید، ممکن است او یک تاریخچه پزشکی کامل‌تر نیز بخواهد.

تست های تصویربرداری  اشعه ایکس، ام آر آی، سی تی اسکن و سونوگرافی همگی می توانند به پزشک و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک کنند تا درون بدن شما را ببینند.  این به آنها کمک می کند تا تشخیص آسیب ورزشی را تأیید کنند.

اگر پزشک شما مشکوک به رگ به رگ شدن یا کشیدگی باشد، ممکن است به شما توصیه کند که از روش RICE پیروی کنید.

این توصیه ها را دنبال کنید و مراقب علائم خود باشید.  اگر آنها بدتر شوند، می تواند به این معنی باشد که آسیب ورزشی جدی تری دارید.

 

با دکترت تماس بگیر

اگر علائمی از تورم وجود دارد یا اگر قرار دادن وزن روی ناحیه آسیب دیده درد دارد، با پزشک خود تماس بگیرید.  اگر مشکل در محل آسیب قبلی است، فورا به پزشک مراجعه کنید.

از آنجایی که اسکلت کودک به طور کامل رشد نکرده است، استخوان ها ضعیف تر از اسکلت بزرگسالان هستند.  در مورد آسیب های ورزشی کودک اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.  چیزی که شبیه آسیب بافتی به نظر می رسد در واقع ممکن است شکستگی جدی تری باشد.

علائم خود را نادیده نگیرید  به یاد داشته باشید، هرچه زودتر تشخیص و درمان را دریافت کنید، زودتر بهبود می یابید و به بازی باز می گردید.

 

ویزیت آنلاین و مشاوره پزشکی

ویزیت آنلاین و مشاوره پزشکی

 

اپلیکیشن پزشکی ورزشی

برنامه های تناسب اندام و اپلیکیش پزشکی ورزشی می تواند بسیار سودمند باشد، تنها به انواع خاصی از تمرینات.دوچرخه سواری یکی از این تمرین ها است، همانطور که برنامه های خود را در حال اجرا می کنند که به شما کمک می کند تا سرعت خود را حفظ کنید تا بتوانید در طول زمان اجرا کنید. برنامه های تمرینی کم اثر برای یوگا یا پیلاتس می توانند مفید باشند،

 

آیا برنامه های تناسب اندام و اپلیکیشن پزشکی ورزشی خطرناک هستند؟

این برنامه ها اگر‌مورد تایید پزشکان یا متخصصان ورزشی باشند می‌توانند بی ضرر بوده و‌به حفظ سلامتی و‌ ورزش منظم در طی روز های شلوغ کمک کنند

در این عصر مدرن  و شلوغی و‌کمبود وقت جا دادن ورزش در برنامه روزانه توسط این اپلیکیشن های پزشکی ورزشی امکان پذیر تر شده است و در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است

ولی با این حال اگر درست استفاده نشود یا دارای تاییده و کیفیت لازم نباشد،اطلاعات غلط ارائه دهد یا ورزش بیش از حد برای شما برنانه ریزی کند می تواند مضر باشد و سلامتی شما را به چالش بکشد

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله تشخیص سریع بیماری ها به کمک اپلیکیشن پزشکی فارسی

 

تصویر دکتر کتایون تاجیک

کتایون تاجیک

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر بهزاد خانمحمدی

بهزاد خانمحمدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا اعرابیان

رضا اعرابیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا پورعلی

رضا پورعلی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رامین ارژنگ

رامین ارژنگ

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمد ربانی

محمد ربانی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر شعیب مجدی

شعیب مجدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر علیرضا عشرتی

علیرضا عشرتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر عباس رحیمیان

عباس رحیمیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر راشد رحمتی

راشد رحمتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر کیارش بصیری

کیارش بصیری

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر فرزاد آراسته

فرزاد آراسته

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمد حسین کریمی نسب

محمد حسین کریمی نسب

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حمید قاضی

حمید قاضی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مرتضی مولوی

مرتضی مولوی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر وحید حسامی

وحید حسامی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر داود کلانتری

داود کلانتری

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حسین عالم زاده

حسین عالم زاده

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مهشید اجود

مهشید اجود

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر شبنم شریفی

شبنم شریفی

جراحی استخوان و مفاصل

منابع علمی این مطلب

Everything You Need to Know About Sports Injuries and Rehab

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.