روانشناسی

راه های شخصیت اجتماعی داشتن با مشاوره آنلاین روانشناس

راه های شخصیت اجتماعی داشتن با مشاوره آنلاین روانشناس

مشاوره آنلاین روانشناس

راه های شخصیت اجتماعی داشتن با مشاوره آنلاین روانشناس

بهتر است قبل از پرداختن به شخصیت اجتماعی به تفکیک شخصیت سالم از شخصیت ناسالم توسط مشاوره آنلاین بپردازیم.

مشخصات افراد دارای شخصیت سالم:

 • این افراد از زندگی خود خیلی راضی هستند.
 • دیگران نیز معتقدند آنها به طور کلی با زندگی خود سازگار هستند.
 • آنها قادر به اکثر اهداف خود برسند
 • برای مواجهه با چالش ها ازم خود را جزم میکنند
 • با فاصله اندکی بعد از پایان مشکلات و ناملایمات زندگی با سرعت به زندگی عادی خود بر می گردند.

مشخصات افراد دارای شخصیت ناسالم از نظر مشاوره آنلاین

 • زندگی خود را نا رضایت بخش و غمگین میدانند.
 • و از آنچه زندگی به آنها ارائه داده است ناراضی هستند.
 • این افراد به زور می توانند یا اصلاً نمی توانند احساسات وهیجانات خود را کنترل کنند.
 • به نظر مشاوره آنلاین این افراد در اکثر مواقع ارتباط موثر و صحیح با دیگران ندارند.

بیشتر بخوانید: تاثیر روانشناس آنلاین در غلبه بر استرس

 

مرز بین شخصیت سالم و ناسالم

در کل مرز بین شخصیت سالم و ناسالم سیاه و سفید مشخص نیست. اکثر افراد حتی آنهایی که شخصیت سالم دارند. معمولاً مخلوطی از شخصیت سالم و ناسالم را نشان میدهند. تقریباً همه ما گهگاه در بعضی از جوانب زندگی دچار چالش میشویم و ممکن است برای مدتی رفتاری خوب نشان ندهیم. شخصیت سالم و ناسالم را میتوان روی یک پیوستار مجهز ابعاد مختلف ترسیم کرد . ابعاد که در زیر نام می بریم در سالم یا ناسالم بودن شخصیت نقش دارند.

 1. انعطاف پذیری
 2. تاب آوری هیجانی (قامت راست کردن پس از زمین خوردن)
 3. تنظیم هیجانات
 4. قابل اتکا بودن
 5. داشتن روابط میان فردی خوب
 6. پذیرش خود
 7. فهم صحیح واقعیت (دیدن دنیا همان طور که هست)
 8. اندازه نگه داشتن، اجتناب از افراط

با مراجعه به مشاوره آنلاین می توانید با این ابعاد کاملاً آشنا شوید.

 

شخصیت اجتماعی

شخصیت اجتماعی

 

پیشنهاد مقاله: علائم اختلالات ارتباطی در چت با روانشناس آنلاین رایگان

شخصیت اجتماعی

وجود تغییرات در زندگی سراسر مردم جهان موجب شده است، شخصیت ارزش اجتماعی بالایی پیدا کند و شخصیت سالم و خوب تضمین کننده شادی و موفقیت در زندگی محسوب شود. طبق نظر مشاوره آنلاین شخصیت اجتماعی خوب و سالم و تحول شخصیت برای بسیاری از افراد هدف اصلی است. شخصیت اجتماعی به تعاملات و مراودات با هم نوعان و نوع سازگاری در جامعه و با دیگران اطلاق می شود.

در عصر حاضر کسی که شخصیت اجتماعی خوب و سالم دارد و خود را از لحاظ ظاهر و طرز لباس پوشیدن برجسته ساخته است می تواند تاثیر عمیقی بر جامعه و سازگاری با آن داشته باشد. کودک از ارزش اجتماعی شخصیت ناآگاه است در مقابل بسیاری از کودکان بزرگ تر و نوجوانان از اهمیت شخصیت اجتماعی آگاهی دارند و برای بهبود بخشیدن به شخصیت خود انگیزه بالایی دارد، و کودکان بزرگتر از رفتار و بیان دیگران می فهمند که دیگران چه احساسی نسبت به آنها دارند.

در صورتیکه به بچگانه رفتار کردن متهم شوند و یا بچه ننه خوانده شوند در می‌یابند که ضعف هایی دارند،که روانشناسان آنها را ضعف های شخصیتی می نامند. ضعف هایی که در راه رسیدن به آثار اجتماعی مثبت که برای دستیابی به تاثیرات نیازمند تغییر و یا حذف هستند. با مراجعه به مشاوره آنلاین خواهید فهمید که افرادی که با توانمندی های پایین، زندگی شغلی و اجتماعی خود را پشت سر نهاده اند به اهمیت شخصیت اجتماعی در رسیدن به موفقیت واقف شده اند. در نتیجه در صدد بر می آیند شخصیت اجتماعی خود را بهبود بخشند.

مشاوره آنلاین راه های بهبود شخصیت اجتماعی را به شما می آموزد و با فراگیری این مهارت به موفقیت های اجتماعی خود دست می یابید.

بیشتر بخوانید: انواع اختلال شخصیت که باید آن را بشناسیم+ مشاوره با روانشناس آنلاین

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

کم رویی

 یکی از مشکلات افراد کم رو زمانی است که در جمعی قرار دارند مخصوصاً در جمع افراد غریبه و احساس می‌کنند که حرفی برای گفتن ندارند و یا نمی توانند حرف های خود را بزنند و با سکوتشان افراد حاضر به کم رویی و خجالتی بودن آنها پی می برند. مشاوره آنلاین موارد زیر را از دلایل کم رویی می دانند.

دلایل کم رویی

دلایل کم رویی

 

دلایل کم رویی:

عوامل محیطی : بیشتر افکار عقاید و خلقیات هر فردی از دوران کودکی شکل می گیرد که والدین، دوستان، معلمان و اطرافیان در شکل گیری آن نقش بسزایی داشته اند. پس محیطی که ما در آن رشد می کنیم یا زمان زیادی را در آن سپری می کنیم در شکل گیری شخصیت ما نقش دارد. از موثرترین عوامل کم رویی در افراد می‌توان به انسانهای اطراف اشاره کرد که در گام نخست خانواده نقش اساسی در این زمینه دارد.

 • عوامل ذهنی: مشاوره آنلاین دومین عامل کم روی افراد را عوامل ذهنی می داند. دلیل کم حرفی افراد را می توان تصورات ذهنی اشتباه ذکر کرد. تصورات اشتباهی از قبیل:
 1. حرف های من برای دیگران اصلاً جالب نیست.
 2. اگر حرفی بزنم به من پر حرف می گویند.
 3. من در این موضوع اطلاعات کافی ندارم.
ترس از قضاوت شدن توسط دیگران

این تصورات اشتباه زمینه ای را در فرد ایجاد می کند که برای بیان کوچکترین کلمه‌ای ترس داشته باشد. و آن ترس از قضاوت شدن توسط دیگران است.

 • عوامل رفتاری یا مهارتی: گاهی اوقات ما تصورات ذهنی مناسبی داریم اما متاسفانه از مهارتهای لازم برای ارتباط گیری با افراد برخوردار نیستیم مثلاً:
 • مهارت صحبت با دیگران
 • مهارت ارتباط چشمی با افراد
 • مهارت شنیداری و شنونده خوبی بودن
 • مهارت استفاده صحیح از کلمات مناسب
 • مهارت انتقاد کردن و انتقاد پذیری

زمانی که ما این مهارت ها را یاد نگرفته باشیم زمینه ای را برای خودمان ایجاد میکنیم که نتوانیم ارتباط خوبی را با دیگران برقرار کنیم و همین موضوع سبب می شود که از برقراری ارتباط با دیگران ترس داشته باشیم و دچار کم رویی شویم.

مشاوره آنلاین تمامی این موارد را برای شما توضیح می دهد و به یادگیری شما در این موارد کمک می کند. کمرویی اختلالی است که با آموزش مناسب قابل حل است.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله چت با روانشناس آنلاین رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.