دارویی

قرص خواب آور قوی کم عوارض

قرص خواب آور قوی کم عوارض

قرص خواب

قرص خواب آور قوی کم عوارض

افراد باید در طول شبانه‌روز، ۷ تا ۸ ساعت خواب کافی داشته باشند تا از این طریق بتوانند به مغز و جسمشان ، استراحت بدهند. در غیر این صورت زمانی که خواب شبانه کافی نداشته باشند و میزان خواب آنها برهم بریزد، پای اختلالات در خواب و قرص خواب به میان می‌آید که جلوگیری نکردن از آن، عوارض زیادی به همراه دارد. اختلالات در خواب بر توانایی خوب خوابیدن به ‌طور منظم تأثیر می‌گذارند. این حالت ممکن است در اثر یک مشکل سلامتی، به ‌خاطر استرس بیش ‌از حد  و … باشد که قطعا روز به ‌روز شایع‌‌تر می ‌شوند. طبیعی است که برخی شب‌ها افراد در هنگام خواب با مشکل روبرو شوند، اما طبیعی نیست که مرتباً از خواب بیدار شوند و یا در طول روز احساس خواب آلودگی کنند. ما در این مطلب ازپزشک به موضوع قوی ترین قرص خواب آور ، بهترین قرص خواب آور و همچنین اسم قرص خواب  اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

 

 انواع قرص خواب

خواب ‌آورها گروهی از داروها هستند که برای القاء حس خواب ‌آلودگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از شناخته ‌شده‌ترین انواع قرص خواب می ‌توان به بنزودیازپین‌ها و باربیتورات‌ها اشاره کرد. به‌عنوان مثال دیازپام، اگزازپام، ملاتونین، لورازپام، فلورازپام و کلردیازیوکساید از انواع قرص خواب هستند. برخی از داروهای غیراختصاصی نظیر پرومتازین و دیفن‌هیدرامین هم از تأثیرات خواب‌آوری برخوردارند. از طرف دیگر، گروهی از بنزودیازپین‌ها نظیر زاناکس از جمله داروهای آرام‌بخش و ضد اضطرابی هستند که خواب ‌آلودگی ایجاد می‌کنند. بسیار مهم است تا بدانید اغلب داروها اعتیادآور است و می‌ تواند تمرکز و حافظه افراد را به شدت دچار اختلال کند. داروهای جدیدتری هم وجود دارند که با اتصال به گیرنده‌های بنزودیازپین مغز می‌توانند زمان انتظار برای به خواب رفتن را کاهش دهند. مصرف این داروها به افراد کمک می‌کند مدت کم‌تری را صرف غلت زدن در رختخواب کنند. احتمال وابستگی به داروهای یاد شده کم ‌تر از بنزودیازپین ‌ها است.

 

بهترین قرص خواب آور

بهترین قرص خواب آور

 

اسم قرص خواب

همانگونه که در پاراگراف قبل عنوان کردیم بنزودیازپین ‌ها و باربیتورات‌ها اسم قرص ها هستند. دیازپام، اگزازپام، ملاتونین، لورازپام ، فلورازپام و کلردیازیوکساید هم از أنواع و اسم داروی خواب هستند. برخی از داروهای غیر اختصاصی نظیر پرومتازین و دیفن ‌هیدرامین هم از تأثیرات خواب‌ آوری برخوردارند. از طرف دیگر، گروهی از بنزودیازپین  ‌ها نظیر زاناکس از جمله داروهای آرام ‌بخش و ضد اضطرابی هستند که خواب ‌آلودگی ایجاد می ‌کنند. لازم به ذکر است که اغلب داروها اعتیادآور بوده و می ‌توانند تمرکز و حافظه افراد را به شدت دچار اختلال کنند.

 

بهترین قرص خواب آور

در اینجا به بهترین داروی خواب اشاره می کنیم که برای تهیه  هرکدام آنها از داروخانه، نیازی به تایید پزشک ندارید. این داروها معمولا دارای آنتی هستامین هستند. اثرات آرام ‌بخش آنتی هستامین به سرعت منجر به ایجاد وابستگی می ‌شود. بنابراین از بهترین قرص فقط برای یک یا چند شب استفاده کنید و نه بیشتر تا خطری شما را تهدید نکند. بسیار مهم است تا بدانید هر چقدر بیشتر از قرص ‌های بدون نسخه استفاده کنید، تاثیر آن‌ ها در به خواب بردن شما کمتر می ‌شود. علاوه بر این، ممکن است باعث ایجاد کسالت در طول روز بعدی شوند. از بهترین قرص ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوکسیلامین سوکسینات: دوکسیلامین هم یک آنتی هیستامین است و عوارض آن، دقیقا مشابه با دیفن هیدرامین است.

بیشتر بخوانید: تاثیر قرص خواب برای بهبود اختلالات خواب

  • دیفن هیدرامین: دیفن هیدرامین یک آنتی هیستامین آرام ‌بخش است و می ‌تواند باعث به خواب رفتن افراد شود. عوارض جانبی این دارو شامل خواب آلودگی در طول روز، خشکی دهان، یبوست، تاری دید و احتباس ادرار است.
  • ملاتونین: هورمونی است که به کنترل چرخه خواب و بیداری افراد کمک می‌ کند. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که مکمل ‌های ملاتونین، می‌ توانند به فرد کمک کنند که زودتر به خواب برود. عوارض جانبی این مکمل ‌ها شامل سردرد و خواب آلودگی در طول روز هستند.

با بهترین داروی خواب آشنا شدید. در ادامه شما را با قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی آشنا می کنیم. این دارو در دوزهای ۱ تا ۵ میلی‌گرم در دسترس است و می‌ توانید آن را از فروشگاه‌ها و داروخانه‌های معتبر خریداری کنید.

 

اسم قرص خواب

اسم قرص خواب

 

قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی

قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی ملاتونین است. این دارو در دوزهای ۱ تا ۵ میلی‌گرم در دسترس است که  می‌ توانید آن را از فروشگاه‌ها و داروخانه‌های معتبر خریداری نمایید. ملاتونین در اکثر داروهای خواب وجود دارد و می‌ تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که در چرخه خواب خود، دچار اختلال شده‌اند. ملاتونین می‌تواند بر افراد زیر هم تاثیر خوبی بگذارد:

  1. افرادی که کار شیفتی دارند.
  2. کسانی‌که شب هنگام خواب، مشکل دارند.
  3. افرادی که به قاره ‌ای دیگر سفر کرده‌ و دچار اختلال در خواب شده‌ اند.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

بهترین زمان  مصرف بستگی به ماهیت مشکل خواب دارد. فرد مبتلا به بی‌ خوابی برای استفاده از قرص، باید درست قبل یا هنگام خواب از آن استفاده کند. افرادی که دارای کار شیفتی هستند و زمان خواب آن‌ها به صورت دوره‌ای و بر اساس شیفت کاری‌ شان تغییر می‌کند هم می‌ توانند به صورت موقت از ملاتونین استفاده کنند. این عزیزان باید ۲ الی ۳ گرم از این قرص را قبل از آماده شدن برای خواب مصرف کنند.

 

تصویر دکتر الهام عباسی

الهام عباسی

عمومی

تصویر دکتر امیرحسین آژ

امیرحسین آژ

عمومی

تصویر دکتر میلاد دودانگه

میلاد دودانگه

عمومی

تصویر دکتر شقایق محمدی

شقایق محمدی

عمومی

تصویر دکتر الهه میرزایی

الهه میرزایی

عمومی

تصویر دکتر زهرا میری

زهرا میری

عمومی

تصویر دکتر صبا آذربایجانی

صبا آذربایجانی

عمومی

تصویر دکتر عزت قرائتی فر

عزت قرائتی فر

عمومی

تصویر دکتر روشان بیرگانی

روشان بیرگانی

عمومی

تصویر دکتر دکتر رامین علی دوست

دکتر رامین علی دوست

عمومی

تصویر دکتر اشکان خانی رباطی

اشکان خانی رباطی

عمومی

تصویر دکتر عباس عبداللهی

عباس عبداللهی

عمومی

تصویر دکتر سید حسن مرتضوی

سید حسن مرتضوی

عمومی

تصویر دکتر امیر مسعود همایون

امیر مسعود همایون

عمومی

تصویر دکتر الهام امانی

الهام امانی

عمومی

تصویر دکتر عاطفه مهرعلی تبار فیروزجاه

عاطفه مهرعلی تبار فیروزجاه

عمومی

تصویر دکتر آرتین ماردیروسیان

آرتین ماردیروسیان

عمومی

تصویر دکتر علیرضا غفوریان آقاحسن پور

علیرضا غفوریان آقاحسن پور

عمومی

تصویر دکتر صبا صادقی

صبا صادقی

عمومی

تصویر دکتر فاطمه قاسمی

فاطمه قاسمی

عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.