روانشناسی

ترک اعتیاد به ماری جوانا چقدر طول می کشد؟

ترک اعتیاد به ماری جوانا چقدر طول می کشد؟

ترک اعتیاد

اعتیاد از بیماری‌هایی است که این روزها افراد زیادی را درگیر خود کرده و باعث برهم خوردن خانواده‌های بسیاری شده است. بسیار از عزیزان و نزدیکان ما درگیر این بیماری می‌شوند و متاسفانه برخی از آن‌ها نمی‌توانند نجات پیدا کنند. هنگامی که فرد نمی‌تواند یک عادت رفتاری را کنار بگذارد و یا یک ماده‌ی خاص را مصرف نکند، دچار اعتیاد شده است. اعتیاد آسیب‌های جسمی و روانی زیادی برای فرد و اطرافیان آن به بار می‌آورد. گاهی اوقات ممکن است فرد به علت یک مشکل جسمی یا روانی برای مدتی از داروی خاصی استفاده کند و بعد از برطرف شدن مشکلش، نتواند آن دارو را کنار بگذارد. گل و ماری جوانا از این موارد هستند که ممکن است افراد به استفاده از آن ادامه دهند. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به داروی ترک ماری جوانا، بهترین دارو ترک گل و همچنین ترک اعتیاد  اشاره خواهیم کرد.

 

نشانه‌های اعتیاد را بشناسید

  1. فرد معتاد دچار افت تحصیلی شدید می‌شود.
  2. نمی‌تواند عملکرد خوبی در محیط کار از خود نشان دهد.
  3. معمولاً ارتباطات ضعیفی با افراد دیگر برقرار می‌کند.
  4. برای انجام کارهای روزانه‌ی خود انرژی ندارد.
  5. تغییرات ظاهری فاحشی در او دیده می‌شود.

 

بهترین دارو ترک گل

بهترین دارو ترک گل

 

ترک اعتیاد، داروی ترک ماری جوانا چقدر طول میکشد

بدون شک داروها  می توانند ترک اعتیاد را تسهیل ‌کنند. بسیاری از افرادی که تصمیم به ترک اعتیاد می‌گیرند، روی تصمیم خود نمی‌مانند چون نمی‌توانند با علائم ترک مواد کنار بیایند. داروهای خاصی هستند که این حالات را تخفیف می‌دهند و ترک را برای فرد آسان‌تر می‌کنند. با این حال مصرف دارو هم باید زیر نظر روانپزشک باشد چراکه دوز مناسب هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است تا بهترین اثربخشی در ترک مواد حاصل شود.این داروها عبارت‌اند از:

  1. بنزودیازپین
  2. داروهای ضد افسردگی
  3. قرص B2
  4. متادون
  5. قرص کلونیدین

 

بیشتر بخوانید: اعتیاد به رابطه جنسی و درمان آن

 

داروی ترک ماری جوانا

ماری جوانا ماده اعتیاد آوری است که متاسفانه افراد زیادی در سراسر دنیا آن را مصرف می‌کنند. این دارو عوارض زیادی دارد که افراد با مبتلا شدن به آن علائم را تجربه می کنند. افراد زیادی برای خلاص شدن از این عوارض تصمیم به ترک می‌گیرند. از آنجایی که مصرف ماری جوانا وابستگی روانی زیادی ایجاد می‌کند فرد باید اراده قوی داشته باشد و تحت نظر کمپ ترک اعتیاد و با کمک روانپزشکان فرآیند ترک را آغاز نماید. به این ترتیب عوارض ترک ماریجوانا برای فرد قابل تحمل خواهد شد. به طور کلی مصرف مواد مخدر وابستگی جسمی و روانی ایجاد می‌کند. اما در مورد ماری جوانا وابستگی جسمی مطرح نبوده و وابستگی روانی مشکل اصلی مصرف کنندگان این ماده مخدر است.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره با متخصص روانشناسی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره رایگان دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

از بین بردن وابستگی روانی به مراتب سخت‌تر به نسبت وابستگی جسمی است. با این حال اگر مدت زیادی است که بطور مداوم ماری جوانا مصرف می‌کنید و تصمیم جدی برای ترک آن را دارید این کار کاملا امکانپذیر است. ترک ماریجوانا به دلیل وابستگی روانی زیادی که ایجاد می‌کند نیاز به روان درمانی زیر نظر متخصصین و مشاوران روانپزشک در کمپ ترک اعتیاد دارد. مهمترین اثرات روانی که در اثر مصرف ماری جوانا در فرد ایجاد می‌شود عبارتند از اضطراب و افسردگی، زوال شخصیتی، پانیک و احساس ترس، پارانویا و اختلال در قضاوت است. با روان درمانی آسیب‌های روانی که در اثر مصرف ماری جوانا در فرد بوجود آمده درمان می‌شود.

 

داروی ترک ماری جوانا

داروی ترک ماری جوانا

 

مدت زمان ترک اعتیاد به ماری جوانا

اینکه ترک ماری جوانا چند روز طول میکشد به عوامل متعددی چون شرایط جسمی و روحی، مقدار و مدت زمان مصرف و جنسیت فرد مصرف کننده بستگی دارد. همچنین مدت زمان ترک گل  در هر فرد با توجه به شرایطی که دارند متفاوت است. ممکن است در دوره ترک اعتیاد ماری جوانا دچار وسوسه شوید و به فکر تهیه و مصرف ماریجوانا بیفتید. اما زمانی که تحت نظر روانشناس باشید او با اقدامات مناسب به شما کمک می‌کند تا در برابر وسوسه مقاومت کنید و برنامه درمانی خود را ادامه دهید. همکاری و داشتن رابطه طولانی مدت با درمانگر و روانشناس ازپزشک حتی پس از ترک ماری جوانا بسیار مهم است.

 

مهم است بدانید

برای ترک اعتیاد، داشتن تغذیه سالم هم  تاثیر زیادی بر گذراندن راحت تر دوران ترک دارد. داروها و ویتامین هایی از قبیل B کمپلکس ، ویتامین C ، کلسیم و منیزیم می تواند به ترک بهتری ماریجوانا کمک کند. استفاده از سیزیجات و میوه ها در این دوران در اولویت قرار دارد.

 

ترک گل در منزل چند روز طول میکشد

گل یکی از مشتقات شاهدانه و کانابیس است و یک محرکی با نیمه عمر بین 2 الی 6 ساعت شناخته می شود. لازم به ذکر است که عملکرد گل، همچون ماری جوانا تاثیر مستقیم بر سیستم عصبی مصرف کننده  دارد. این تاثیرات بر سیستم عصبی باعث ایجاد وابستگی روانی در مصرف کننده می شود. قطعا ترک اعتیاد به گل و مصرف بھترین دارو ترک گل به دریافت خدمات درمانی در کنار درمان جسمانی نیاز دارد. ترک گل، ممکن است برای مصرف کنندگانی که بصورت طولانی مدت از آن استفاده می کردند بسیار دشوار باشد. ترک اعتیاد گل  بصورت ناگهانی و یا اصطلاحا ترک گل در منزل، علائم ترک را بدتر خواهد کرد. همچنین ترک اعتیاد در خانه ممکن است باعث شود بیمار امید خود را برای ادامه درمان از دست بدهد. از این رو مصرف بهترین دارو ترک گل می تواند بستری در مراکز درمانی باشد. همچنین مشاوره با روانشناس ازپزشک می تواند کمک شایانی به ترک اعتیاد داشته باشد.

 

بیشتر بدانید

ترک اعتیاد، فراتر از باور افرادی که به آن مبتلا نیستند ممکن است دشوار باشد. بنابراین باید به خودتان یادآوری کنید که تصمیم به ترک اعتیاد و به دنبال داروی ترک ماری جوانا و بھترین دارو ترک گل  هستید. پیشنهاد می کنیم این تصمیمتان را که می‌خواهم ترک کنم روی کاغذ بنویسید و در همه حال به ان نگاه کنید. مطمئن شوید که نوشته ترک اعتیاد و اینکه می خواهم ماری جوانا و گل را ترک کنم  جلوی چشم شما است و می توانید آن را ببینید. ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید خود را از تمام محدودیت و قید بندها رها کنید و مخدر گل مصرف کنید.  اما این یادداشت به شما کمک می کند تا تصمیمی را که به خاطر خودتان برای مصرف بهترین دارو ترک گل گرفته اید به یاد آورید.

 

تصویر دکتر فرح جعفری

فرح جعفری

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر رویا قشقاییان

رویا قشقاییان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر فاطمه غواص معانی

فاطمه غواص معانی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر زینب قاسمیان

زینب قاسمیان

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر فهیمه نیک بخش

فهیمه نیک بخش

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سیمین رضاوند زایری

سیمین رضاوند زایری

روانشناسی

تصویر دکتر پریا سلطانی

پریا سلطانی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر حمیده قاضی مزرعه

حمیده قاضی مزرعه

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سیده کبری میر بهرسی

سیده کبری میر بهرسی

روانشناسی

تصویر دکتر سارا سهرابی

سارا سهرابی

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سمانه سیف یان

سمانه سیف یان

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه فولادی

فاطمه فولادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر شمسی مبشری نیا

شمسی مبشری نیا

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سمیرا پوراکبرسجادی

سمیرا پوراکبرسجادی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر سعیده جلالی نسب

سعیده جلالی نسب

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر مهسا عطار حسینی

مهسا عطار حسینی

روانشناسی عمومی

تصویر دکتر فاطمه ضیافر

فاطمه ضیافر

روانشناسی شخصیتی

تصویر دکتر مهدی صفائیان فر

مهدی صفائیان فر

روانشناسی بالینی

تصویر دکتر سعید موسوی

سعید موسوی

روانشناسی

تصویر دکتر رقیه غلامی

رقیه غلامی

روانشناسی عمومی

سوالات متداول

برای ترک اعتیاد چقدر زمان لازم است؟

برای ترک اعتیاد زمان مشخصی وجود ندارد. نوع مواد مصرفی، مدت زمان مصرف، ویژگی‌های شخصیتی، حمایت دیگران، برنامه درمان مناسب متناسب هر بیمار از جمله عوامل مهم در ترک مواد اعتیاد آور است.

آیا ترک اعتیاد در چند ساعت ممکن است؟

خیر امکان پذیر نیست و تبلیغات در این زمینه بیهوده هستند

مراجعه به مراکز مشاوره برای درمان و ترک اعتیاد چه اهمیتی دارد؟

قطعا داشتن ارتباط موثر و مستمر با مراکز مشاوره اعتیاد می‌تواند نتیجه مثبتی به دنبال داشته باشد.

منابع علمی این مطلب

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.