روانشناسی

بهبود روابط بین اعضای خانواده

بهبود روابط بین اعضای خانواده

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناختی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود روابط و حل تعارضات کمک کند. خانواده درمانی معمولا توسط روانشناس یا درمانگر دارای مجوز ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند. یکی از روش های سریع و کم هزینه در این زمینه، مراجعه به مشاوره خانواده است. این مشاوره با ارائه راهکارهای جدید به بهتر شدن روابط افراد خانواده می‌پردازد و باعث ایجاد آرامش در فضای خانه و ایجاد روابط خانوادگی صمیمی می‌شود.

 

در ادامه ی مطلب می‌خواهیم به مزایای مشاوره آنلاین خانواده در زمینه بهبود روابط بین اعضای خانواده بپردازیم:

بهبود روابط:

خانواده درمانی که توسط مشاوره خانواده آنلاین صورت میگیرد. این درمان اغلب کوتاه مدت است. ممکن است شامل همه اعضای خانواده یا فقط کسانی باشد که قادر یا مایل به شرکت در این جلسات هستند. برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد. جلسات خانواده درمانی می تواند مهارت هایی را به شما آموزش دهد تا روابط خانوادگی را عمیق تر کنید و زمان های استرس زا را پشت سر بگذارید، حتی پس از اتمام جلسات درمانی.

 

پیشنهاد مقاله: مشکلات رایج خانوادگی و ۱۰راهکار برای حل اختلاف خانوادگی

مشاور خانواده با هدف رسیدگی به مسائل روانشناختی، رفتاری و عاطفی که باعث ایجاد مشکلات خانوادگی می‌شود به کمک اعضای خانواده برای ایجاد و بهبود روابط سالم می آید.

 

بهبود روابط

بهبود روابط

 

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره با متخصص روانشناسی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره رایگان دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

مزایای مشاوره خانواده آنلاین از خانواده ای به خانواده دیگر متفاوت است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ایجاد مرزهای سالم
 • بهبود ارتباطات
 • تعریف نقش ها در خانواده
 • بهبود پویایی و روابط خانوادگی
 • ارائه قدرت و ابزارهای مقابله ای برای اعضای خانواده
 • پرداختن به تعاملات ناکارآمد
 • بهبود توانایی حل مشکلات خانواده

 

روابط خانوادگی

روابط خانوادگی

 

مشکلات عمده بین اعضای خانواده

 •  مشکل در برقراری ارتباط یا بیان احساسات
 • درگیری بین خواهر و برادر
 • فرزند پروری و ناسازگار
 • مشکلات زناشویی
 • ایجاد یک رابطه عملکردی و سالم پس از طلاق
 • سازگاری با یک تغییر عمده
 • برخورد با یک بیماری مزمن یا مرگ در خانواده

مشاوره آنلاین خانواده در بهبود روابط چگونه عمل میکند؟

روش درمان مشاوره آنلاین خانواده مبتنی بر تئوری و گفت و گوهای مبنی بر مهارت مکالمات است. مشاور خانواده یک محیط حمایتی، بدون قضاوت و امن را فراهم می کند که به خانواده شما اجازه می دهد آشکارا با یک متخصص صحبت کنید. این فرد به طور ویژه برای کمک به خانواده شما با مشکلاتی که دارید آموزش دیده است.

 

پیشنهاد ویژه: ۱۰دلیل نیاز به مشاور آنلاین خانواده

با راهنمایی یک متخصص سلامت روان، روی بهتر شدن روابطو تعاملات بین اعضای خانواده  کار کنید. این متخصص تلاش می کند تا رفتارهای سالم را برای بهبود عملکرد و رفاه خانواده ها به کار گیرد. مشاوره آنلاین خانواده همچنین می تواند به شما در درک و درمان سلامت روانی یا وضعیت رفتاری اعضای خانواده کمک کند.

در حالی که درخواست کمک برای مسائل خانوادگی می تواند طاقت فرسا باشد، مهم است که این کار را انجام دهید. مشاوره آنلاین خانواده می تواند به شما کمک کند موانعی را که خانواده شما را از داشتن یک زندگی کامل و سالم باز می دارند، بهتر درک کرده و از آن عبور کنید. همچنین در درمان برخی از شرایط سلامت روان موثر است. کمک میکند تا تمام اعضای خانواده به هم نزدیک تر شوند و پیوند عاطفی بین اعضای خانواده محکم ترشود. متخصصان سلامت روان در زمینه خود متخصص هستند و دانش به روزی در مورد استراتژی های تحقیقاتی و درمانی دارند که می تواند به شما و خانواده شما کمک کند.

 

منابع علمی این مطلب

 1. https://www.aamft.org/About_AAMFT/About_Marriage_and_Family_Therapists.aspx
 2. https://www.aamft.org/Consumer_Updates/MFT.aspx?WebsiteKey=8e8c9bd6-0b71-4cd1-a5ab-013b5f855b01
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.