دامپزشکی

۱۰ نشانه مسمومیت گربه + سایت دامپزشکی

۱۰ نشانه مسمومیت گربه + سایت دامپزشکی

۱۰ نشانه مسموميت گربه + سایت دامپزشکی

۱۰ نشانه مسمومیت گربه + سایت دامپزشکی

سایت دامپزشکی، روشی نوین است تا بتواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند. با استفاده از سایت دامپزشکی، صاحبان پت می توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوان خانگی خودشان از جمله مسمومیت گربه و بیماری های مربوط به حیوانات را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند. قطعا هیچ فردی دلش نمی خواهد که حیوان خانگی اش بیمار باشد یا اینکه کسالتی داشته باشد چون همین ناراحتی ها بسیار نگران کننده است و استرس زیادی به همراه دارد.

ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است. دامپزشک، یک متخصص پزشکی است که از سلامت حیوانات محافظت می کند. به این صورت که دامپزشکان می توانند با توجه به مهارت و علمی که دارند بیماری های حیوانات را تشخیص داده و کنترل کنند. همچنین دامپزشکان این علم را دارند تا بتوانند حیوانات بیمار و آسیب دیده را درمان کنند. آنها به صاحبان حیوانات در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی و دام های خود توصیه های لازم را ارائه می دهند تا از این طریق شرایط را برای حیوانات و صاحبان آنها راحت بسازند.

ما در این مطلب از مجله سلامتی به ۱۰ نشانه مسمومیت گربه اشاره می کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها بتوانید از سایت دامپزشکی، مشاوره دریافت کنید. همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از سری مقالات ادامه دهید.

 

علل مسمومیت گربه

علل مسمومیت گربه

 

علل مسمومیت گربه

پاک کننده های خانگی و گیاهان خطرناک از مواردی هستند که می توانند گربه های خانگی را مسموم کنند. گربه ها ذات کنجکاوی دارند و متاسفانه بینی در هر سوراخی می کنند تا استشمام کنند. به همین دلیل است که درصد مسمومیت این کوچولوهای دوست داشتنی به مراتب بیشتر از سایر حیوانات است. از آنجایی که برخی مواد سمی هستند مانند برخی گیاهان خانگی و آپارتمانی، بهتر است با داشتن گربه در خانه، از سایت دامپزشکی در رابطه با خرید گیاهان مشورت کنید و از یکی از بهترین دامپزشکان سایت مشورت بگیرید که چه گیاهی می تواند در کنار گربه دلبند شما خطری نداشته باشد.

بسیاری از دامپزشکان و متخصصان اطلاعاتی مفیدی در رابطه با سمومی که حیوانات را دچار مسمومیت می‌کند داشته و آنها را با صاحبان حیوانات خانگی به اشتراک می گذارند. پس پیشنهاد می کنیم از راهنمایی پزشکان در سایت دامپزشکی بهره مند شوید و از نکاتی که به شما اعلام می کنند در جهت حفظ سلامت گربه خانگی خود به کار ببرید. با این حال در ادامه ۱۰ ماده خطرناک که می تواند باعث مسمویت گربه شود را عنوان می کنیم:

 1. داروهای انسانی
 2. حشره کش ها که محصولات ضد کک و کنه هم شامل این مواد می شوند
 3. غذای باقی مانده و فاسد
 4. گیاهان
 5. داروهای دامپزشکی
 6. جوندگان یا مارهای کوچک
 7. پاک کننده خانگی مانند سفید کننده ها و مواد شوینده
 8. فلزات سنگین مانند روی، سرب و جیوه
 9. محصولات باغی مانند کود
 10. مواد خطرناک شیمیایی مانند ضد یخ یا رقیق کننده رنگ ها

مطالعه مقاله انواع انگل در گربه و درمان با دامپزشک آنلاین پیشنهاد می شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

۱۰  نشانه مسمومیت گربه

همانگونه که عنوان کردیم موارد زیادی هستند که می توانند گربه های دوست داشتنی را مسموم کنند. بنابراین خیلی مراقب باشید تا خطری این کوچولوهای دوست داشتنی را تهدید نکند و باعث نگرانی نشود. اما مسمومیت گربه چه نشانه هایی دارد؟ در ادامه ۱۰  نشانه مسمویت گربه را عنوان می کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها سریعا وارد سایت دامپزشکی ازپزشک شوید و با پزشکان مشورت کنید:

 • سرفه
 • ترشح بیش از حد بزاق
 • تشنج
 • ادرار بیش از حد
 • نا منظم شدن ضربان قلب گربه
 • تلو تلو خوردن
 • اسهال و استفراغ
 • ضعف و بی حالی
 • تب
 • ایجاد مشکل در تنفس

برای درمان مشکلات حیوانات خانگی خود بر روی دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

درمان مسمومیت گربه

درمان مسمومیت گربه

 

درمان مسمومیت گربه

شاید با جستجو در اینترنت، درمان خانگی زیادی برای مسمومیت گربه پیدا کنید اما اکیدا توصیه می کنیم که باید در این زمان تنها با استفاده از سایت دامپزشکی و یا مراجعه به دامپزشک، گربه را درمان کنید. درمان مسمومیت گربه در خانه قطعا می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد از این رو بهتر است با دامپزشک مشورت کنید و بدون نگرانی ، این موجودات دوست داشتنی را درمان کنید. درمان مسمومیت گربه کاملا به زمان و نوع مسمومیت آنها بستگی دارد؛ به همین دلیل هرچه گربه شما زودتر تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد، درمان زودتر شروع می ‌شود و زمان کمتری برای راه‌اندازی سم در سیستم او وجود دارد.

بسیاری از گربه‌ها زمانی که درمان زودهنگام دریافت می‌کنند، در مدت کوتاهی هم به حالت عادی خود باز می‌گردند. پس بسیار مهم است که برای درمان مسمومیت گربه، حتما با دامپزشک مشورت کنید و روش درمان را بپرسید. حتی اگر شک دارید که گربه شما چیز سمی را بلعیده یا لمس کرده است هم باید سریع عمل کنید و برای درمان دست به کار شوید.

در این زمان پیشنهاد می کنیم بلافاصله از سایت دامپزشکی استفاده کنید یا اینکه با دامپزشک تماس بگیرید. منتظر علائم بیماری نباشید، زیرا گاهی ممکن است گربه، علائم مسمومیت را زود نشان دهد. دامپزشک ممکن است از شما بخواهد که گربه خود را فورا به مطب بیاورید یا ممکن است از طریق تلفن شما را راهنمایی کند.

بسیار مهم است تا صاحبان حیوانات خانگی همیشه مراقب باشند که داروها را دور از دسترس حیوانات خانگی قرار دهند تا از بلع تصادفی آن‌ ها جلوگیری شود، اما گاهی اوقات گربه‌های کنجکاو دوست داشتنی، فضولی می کنند و اقلامی که مناسبشان نیست را مصرف می کنند. اگر شک دارید که گربه شما دارویی مصرف کرده که برای او سمی است، باید فورا با دامپزشک تماس بگیرید. در هر حال سریعا با دامپزشک صحبت کنید و زیر نظر پزشک در سایت دامپزشکی، گربه ملوس خود را درمان کنید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله: مشاوره با دامپزشکی آنلاین به صورت تصویری

 

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا لطفی

علیرضا لطفی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

تصویر دکتر حسنا صدرا

حسنا صدرا

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر شهرزاد حسینی

شهرزاد حسینی

دامپزشک

تصویر دکتر فرید جعفریه

فرید جعفریه

دامپزشک

تصویر دکتر جلال سلیمانزاده

جلال سلیمانزاده

دامپزشک

تصویر دکتر سید کاظم کواری قطبی

سید کاظم کواری قطبی

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر خالد محمودی

خالد محمودی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.