دامپزشکی

۱۰ نشانه مسمومیت گربه

۱۰ نشانه مسمومیت گربه

۱۰ نشانه مسموميت گربه + سایت دامپزشکی

سایت دامپزشکی، روشی نوین است تا بتواند به صاحبان حیوانات خانگی کمک کند. با استفاده از سایت دامپزشکی، صاحبان پت می توانند به راحتی مشکلات رفتاری و مربوط به سلامتی حیوان خانگی خودشان از جمله مسمومیت گربه و بیماری های مربوط به حیوانات را در کمترین زمان و اسرع وقت برطرف کنند و از دامپزشک مشاوره آنلاین بگیرند. قطعا هیچ فردی دلش نمی خواهد که حیوان خانگی اش بیمار باشد یا اینکه کسالتی داشته باشد چون همین ناراحتی ها بسیار نگران کننده است و استرس زیادی به همراه دارد.

ازپزشک با ارائه خدمات دامپزشکی آنلاین به راحتی برای افراد امکان برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشکان را فراهم کرده است. دامپزشک، یک متخصص پزشکی است که از سلامت حیوانات محافظت می کند. به این صورت که دامپزشکان می توانند با توجه به مهارت و علمی که دارند بیماری های حیوانات را تشخیص داده و کنترل کنند. همچنین دامپزشکان این علم را دارند تا بتوانند حیوانات بیمار و آسیب دیده را درمان کنند. آنها به صاحبان حیوانات در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی و دام های خود توصیه های لازم را ارائه می دهند تا از این طریق شرایط را برای حیوانات و صاحبان آنها راحت بسازند.

ما در این مطلب از مجله سلامتی به ۱۰ نشانه مسمومیت گربه اشاره می کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها بتوانید از سایت دامپزشکی، مشاوره دریافت کنید. همراه ما باشید و به خواندن این مطلب از سری مقالات ادامه دهید.

 

علل مسمومیت گربه

علل مسمومیت گربه

 

علل مسمومیت گربه

مسموم شدن گربه با پاک کننده های خانگی و گیاهان خطرناک از مواردی هستند که می توانند گربه های خانگی را مسموم کنند. گربه ها ذات کنجکاوی دارند و متاسفانه بینی در هر سوراخی می کنند تا استشمام کنند. به همین دلیل است که درصد مسمومیت این کوچولوهای دوست داشتنی به مراتب بیشتر از سایر حیوانات است. از آنجایی که برخی مواد سمی هستند مانند برخی گیاهان خانگی و آپارتمانی، بهتر است با داشتن گربه در خانه، در رابطه با خرید گیاهان مشورت کنید و از یکی از بهترین دامپزشکان سایت مشورت بگیرید که چه گیاهی می تواند در کنار گربه دلبند شما خطری نداشته باشد.

بسیاری از دامپزشکان و متخصصان اطلاعاتی مفیدی در رابطه با سمومی که حیوانات را دچار مسمومیت می‌کند داشته و آنها را با صاحبان حیوانات خانگی به اشتراک می گذارند. پس پیشنهاد می کنیم از راهنمایی پزشکان در سایت دامپزشکی بهره مند شوید و از نکاتی که به شما اعلام می کنند در جهت حفظ سلامت گربه خانگی خود به کار ببرید. با این حال در ادامه ۱۰ ماده خطرناک که می تواند باعث مسمویت گربه شود را عنوان می کنیم:

 1. داروهای انسانی
 2. حشره کش ها که محصولات ضد کک و کنه هم شامل این مواد می شوند
 3. غذای باقی مانده و فاسد
 4. مسمومیت گربه با گیاه
 5. داروهای دامپزشکی
 6. جوندگان یا مارهای کوچک
 7. پاک کننده خانگی مانند سفید کننده ها و مواد شوینده
 8. فلزات سنگین مانند روی، سرب و جیوه
 9. محصولات باغی مانند کود
 10. مواد خطرناک شیمیایی مانند ضد یخ یا رقیق کننده رنگ ها

مطالعه مقاله انواع انگل در گربه و درمان  پیشنهاد می شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن ازپزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره دامپزشکی را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره رایگان دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

۱۰ علائم مسمومیت گربه

همانگونه که عنوان کردیم موارد زیادی هستند که میتوانند گربه های دوست داشتنی را مسموم کنند. بنابراین خیلی مراقب باشید تا خطری این کوچولوهای دوست داشتنی را تهدید نکند و باعث نگرانی نشود. اما مسمومیت گربه چه نشانه هایی دارد؟ در ادامه ۱۰  نشانه مسمویت گربه را عنوان می کنیم تا در صورت مشاهده هر کدام از آنها سریعا با پزشکان مشورت کنید:

 • سرفه
 • ترشح بیش از حد بزاق
 • تشنج
 • ادرار بیش از حد
 • نا منظم شدن ضربان قلب گربه
 • تلو تلو خوردن
 • اسهال و استفراغ
 • ضعف و بی حالی
 • تب
 • ایجاد مشکل در تنفس

 

 

درمان مسمومیت گربه

درمان مسمومیت گربه

 

درمان مسمومیت گربه در خانه

شاید با جستجو در اینترنت، درمان خانگی مسمومیت گربه را پیدا کنید اما اکیدا توصیه می کنیم که باید در این زمان تنها با استفاده از دامپزشک و یا مراجعه به دامپزشک، گربه را درمان کنید.لازم به ذکر است درمان مسمومیت گربه با گیاه  قطعا می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد از این رو بهتر است با دامپزشک مشورت کنید و بدون نگرانی ، این موجودات دوست داشتنی را درمان کنید. درمان مسمومیت گربه کاملا به زمان و نوع مسمومیت آنها بستگی دارد؛ به همین دلیل هرچه گربه شما زودتر تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد، درمان زودتر شروع می ‌شود و زمان کمتری برای راه‌اندازی سم در سیستم او وجود دارد.

بسیاری از گربه‌ها زمانی که درمان زودهنگام دریافت می‌کنند، در مدت کوتاهی هم به حالت عادی خود باز می‌گردند. پس بسیار مهم است که برای درمان مسمومیت گربه، حتما با دامپزشک مشورت کنید و روش درمان را بپرسید. حتی اگر شک دارید که گربه شما چیز سمی را بلعیده یا لمس کرده است هم باید سریع عمل کنید و برای درمان دست به کار شوید.

در این زمان پیشنهاد می کنیم بلافاصله از سایت دامپزشکی استفاده کنید یا اینکه با دامپزشک تماس بگیرید. منتظر علائم بیماری نباشید، زیرا گاهی ممکن است گربه، علائم مسمومیت را زود نشان دهد. دامپزشک ممکن است از شما بخواهد که گربه خود را فورا به مطب بیاورید یا ممکن است از طریق تلفن شما را راهنمایی کند.

بسیار مهم است تا صاحبان حیوانات خانگی همیشه مراقب باشند که داروها را دور از دسترس حیوانات خانگی قرار دهند تا از بلع تصادفی آن‌ ها جلوگیری شود، اما گاهی اوقات گربه‌های کنجکاو دوست داشتنی، فضولی می کنند و اقلامی که مناسبشان نیست را مصرف می کنند. اگر شک دارید که گربه شما دارویی مصرف کرده که برای او سمی است، باید فورا با دامپزشک تماس بگیرید. در هر حال سریعا با دامپزشک صحبت کنید و زیر نظر پزشک در سایت دامپزشکی، گربه ملوس خود را درمان کنید.

 

 

تصویر دکتر حسن بهلولی

حسن بهلولی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر طاهر شهری

امیر طاهر شهری

دامپزشک

تصویر دکتر فرزاد بهروزی نیا

فرزاد بهروزی نیا

دامپزشک

تصویر دکتر یاسین باقری

یاسین باقری

دامپزشک

تصویر دکتر شهریار اسدیان حاج آقایی

شهریار اسدیان حاج آقایی

دامپزشک

تصویر دکتر علیرضا آقاجانی

علیرضا آقاجانی

دامپزشک

تصویر دکتر امیر مدالی

امیر مدالی

دامپزشک

تصویر دکتر سالار حقیری

سالار حقیری

دامپزشک

تصویر دکتر بهزاد ببری

بهزاد ببری

دامپزشک

تصویر دکتر علی نوحی

علی نوحی

دامپزشک

تصویر دکتر فاطمه اعتمادی

فاطمه اعتمادی

دامپزشک

تصویر دکتر سروش رهبر نژاد

سروش رهبر نژاد

دامپزشک

تصویر دکتر support test

support test

دامپزشک

تصویر دکتر عباس رضائی

عباس رضائی

دامپزشک

تصویر دکتر حبیب اله امیر احمدی

حبیب اله امیر احمدی

دامپزشک

تصویر دکتر مجتبی سخایی

مجتبی سخایی

دامپزشک

تصویر دکتر سید امیر فرخی فر

سید امیر فرخی فر

دامپزشک

تصویر دکتر محمد نوروزی

محمد نوروزی

دامپزشک

تصویر دکتر منصور آدینه محمدی

منصور آدینه محمدی

دامپزشک

تصویر دکتر ابراهیم گلزار

ابراهیم گلزار

دامپزشک

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.