مغز و اعصاب

سردرد پشت سر و درمان آن با مشاوره آنلاین متخصص مغز و اعصاب

سردرد پشت سر و درمان آن با مشاوره آنلاین متخصص مغز و اعصاب

سردرد پشت سر و درمان آن با مشاوره آنلاین متخصص مغز و اعصاب

چنانچه به مشاوره آنلاین برای انواع سر درد مثل سر درد میگرنی، سر درد پیشانی و … نیاز دارید و بنا به  هر دلایلی نمی توانید ترافیک شهری و شلوغی ها را تحمل کنید و تمایل دارید مشاوره آنلاین متخصص مغز و اعصاب داشته باشید! پیشنهاد می کنیم از خدمات ویزیت آنلاین ازپزشک که بهترین پزشکان متخصص را دارد بهره ببرید و به صورت آنلاین ویزیت شوید. مشاوره با پزشک متخصص مغز و اعصاب و یا مشاوره آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

با استفاده از خدمات ازپزشک، دیگر نیازی نیست به دنبال ویزیت حضوری برای متخصص مغز و اعصاب باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، مشاوره آنلاین و مشاوره با پزشک متخصص مغز و اعصاب داشته باشید و به بهبودی برسید. ویزیت با پزشک متخصص به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت مشاورانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که در این نوع ویزیت نیازی به دادن آزمایش، تصویر رادیولوژیک و یا هر مدرک پزشکی ندارید و تنها به مکالمه تصویری و یا حتی صوتی و بازگو کردن علائمی که دارید می توانید ویزیت شوید و ازپزشک نسخه دریافت کنید.

در ضمن در زمان نیاز به آزمایش و یا تصاویر هم می توانید تمام پرونده های پزشکی در زمان ویزیت پزشک در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید و پزشک را مطلع سازید. ما در این مطلب به موضوع سردرد پشت سر و درمان آن با مشاوره آنلاین متخصص مغز و اعصاب اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

پیشنهاد مقاله: ویزیت آنلاین رایگان برای اولین مشاوره تصویری

 

سر درد پشت سر و متخصص مغز و اعصاب

سر درد پشت سر و متخصص مغز و اعصاب

 

انواع سردرد و مشاوره آنلاین

در این قسمت به بررسی انواع سر درد خواهیم پرداخت.

 1. سردرد تنشی که شایع ترین سر درد بوده و معمولا بانوان بالای ۲۰ سال را درگیر می کند. در سردرد تنشی، فرد احساس می‌کند یک حلقه دور سر او قرار دارد و فشار وارد می‌کند. افرادی که به دفعات دچار این سردرد می‌شوند، ممکن است آن را با میگرن اشتباه بگیرند، اما برخلاف میگرن، فرد در انواع سردرد تنشی، دچار مشکل در بینایی نمی‌شود. احساس سفتی و درد در گردن، احساس دردی که از پیشانی آغاز شده و تا پشت سر می‌رود و درد مبهمی که در اسکالپ وجود دارد، علائم سردرد تنشی هستند.
 2. سر دردهای میگرنی اغلب از نوع سر دردهای ضرباندار هستند که در یک طرف سر احساس می‌ شوند و ممکن است این نوع سردرد تا چند روز و حتی یک ماه ادامه پیدا کند. برخی از انواع سردردهای میگرنی، شبیه به حالت سکته مغزی هستند و یک سمت بدن فرد دچار بی‌حسی می‌شود. برخی از افراد هنگام میگرن یعنی زمانی که در پیش میگرن قرار دارند تا چند دقیقه پس از شروع درد، نقاط روشن، چشمک ‌زننده یا خطوط نوزانی متحرک می‌بینند که به آن میگرن همراه با هاله می‌گویند.
 3. سردردهای خوشه‌ ای هم اغلب در پشت چشم و در یک طرف احساس می‌شوند و ممکن است با میگرن اشتباه گرفته شوند؛ اما تفاوت سر درد خوشه ای با میگرن این است که در خوشه ای در افراد احساس تهوع ایجاد نمی‌کنند. این دردها شایع نیستند و اغلب در مردان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی رخ می‌دهند.
 4. سر درد هورمونی هم اغلب برای بانوان و در دوران عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. به دلیل تغییرات هورمونی که ایجاد می‌شود، در هنگام تخمک ‌گذاری ویا پیش از آغاز پریود، ممکن است سردرد هورمونی به‌ وجود بیاید که اغلب با استراحت، مسکن و پس از یک روز بهبود پیدا می‌کند.
 5. سردرد ناشی از فعالیت بدنی از ورزش که با عواملی چون پریدن، وزنه برداری، رابطه جنسی حملات سرفه یا عطسه ایجاد می شوند. سردرد ناشی از فعالیت معمولا کوتاه است اکا ممکن است گاهی تا ۲ روز به طول بیانجامد.

 

یکی از خدمات فوق‌العاده سامانه از پزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشک تصویری می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

سر درد پشت سر

همانگونه که می دانید سر درد در هر ناحیه سر می تواند به شدت آزار دهنده باشد و در هر ناحیه ای نمایان شود. سر دردهای همراه با درد در پشت سر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از این رو بسیاری از این علل را می‌ توان با علائم دیگر تشخیص داد. این علائم شامل نوع دردی که فرد تجربه می‌کند و سایر نقاطی است که ممکن است درد در آن وجود داشته باشد. دلایل مختلفی هم وجود دارد که می تواند منجر به بروز سر درد در پشت سر شود. در بسیاری از موارد، این سر دردها باعث ایجاد درد در قسمت ‌های مختلف سر می‌شوند و ممکن است بر اثر برخی رویدادها ایجاد شوند.

درد در سمت راست و پشت سر ممکن است به دلایل مختلفی که در ادامه عنوان می کنیم ایجاد شود:

سر دردهای تنشی که شایع ترین علت درد است و این سردردها در پشت و سمت راست سر ایجاد می‌شوند. این درد ممکن است شامل سفت شدن گردن یا پوست سر باشند و ضربان دار هم نیستند.

درد در سمت چپ و پشت سر هم ممکن است به دلیل میگرن ایجاد شود. میگرن که علائمی چون درد شدید، ضربان دار ،حالت تهوع، استفراغ، آبریزش چشم و حساسیت به نور یا صدا به همراه دارد.

سردردهای میگرنی ممکن است از سمت چپ سر شروع شده و سپس در اطراف شقیقه به پشت سر حرکت کنند.

و اما درد در پشت سر هنگام دراز کشیدن  که می تواند به دلیل سر دردهای خوشه ای باشد. سردردهای خوشه ای نادر اما بسیار دردناک هستند و افراد مبتلا به سردردهای خوشه ای حملات مکرر را تجربه می ‌کنند. متاسفانه این دوره ها یا الگوهای حمله ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد و هنگام دراز کشیدن ممکن است بدتر شوند. از علائم سر درد خوشه ای می توان به مواردی چون سردرد شدید، بی قراری، حالت تهوع، ریزش اشک بیش از حد، گرفتگی بینن، افتادگی پلک و حساسیت به نور و صدا اشاره کرد. در این مورد می توانید از مشاوره آنلاین کمک بگیرید.

 

سر درد میگرنی و درمان آن با مشاوره آنلاین

سر درد میگرنی و درمان آن با مشاوره آنلاین

 

سردرد پیشانی در کودکان

سر درد تنها برای بزرگسالان نیست و  سردرد کودکان هم موضوعی است که اتفاق می ‌افتد و می‌تواند والدین را نگران کند.کودکان همانند بزرگ‌ترها دچار سر درد می ‌شوند، اما سردرد در کودکان با سردرد بزرگسالان متفاوت است. بیش از ۹۰ درصد سر درد‌های کودکان علت مهمی ندارد و به ‌طور کلی،‌ شایع ‌ترین علت سردرد کودکان، ابتلا به عفونت‌ ویروسی و تنفسی در آنهاست.

معمولا علت سردرد کودکان به دلیل بیماری، عفونت مثل سرماخوردگی یا تب است. به عنوان مثال، سینوزیت و عفونت‌ های گلو یا گوش می ‌تواند باعث سردرد پیشانی در کودکان شود. در این زمان می توانید از مشاوره آنلاین سامانه ازپزشک استفاده کنید و کودکان را زیر نظر پزشک درمان کنید.

مطالعه مقاله درمان سردرد پیشنهاد  میشود.

 

سردرد پیشانی و متخصص مغز و اعصاب

سردرد پیشانی و متخصص مغز و اعصاب

 

برای سردرد شدید چه بخوریم ؟

اولین قدم برای تسکین سردرد ، مصرف آب کافی در طول شبانه روز است. شما با هیدراته کردن، به دفع سموم از بدن خود کمک فراوانی می کنید. همچنین نوشیدن آب کافی برای تمام سیستم ها و سلول های بدن مهم است و ممکن است با هیدراته نگه داشتن فرد به کاهش یا جلوگیری از سردرد کمک کند. در این باره هم می توانید از مشاوره آنلاین کمک بگیرید.

همانگونه که بارها به آن اشاره کردیم ، بسیاری از میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو در سلول ها و مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد کمک می کنند.

علاوه بر مصرف مکمل های حاوی آنتی اکسیدان، افراد می توانند از غذاهای حاوی آنتی اکسیدان مانند میوه ها، سبزیجات و گل های خوراکی نیز استفاده کنند مانند:

 • سبزیجات برگدار مانند کلم پیچ، اسفناج و شاتوت
 • سبزیجات با رنگ روشن مانند هویج و فلفل دلمه ای
 • فلفل های تند مانند کاین
 • ادویه هایی مانند زنجبیل، زردچوبه و سیر
 • سبزیجات ریشه ای مانند سیب زمینی شیرین و چغندر
 • انواع توت ها مانند زغال اخته، تمشک و توت فرنگی

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله ویزیت آنلاین متخصص مغز و اعصاب

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.