ویزیت در منزل کرونا و تشخیص سویه جدید

ویزیت در منزل کرونا و تشخیص سویه جدید

فهرست مطالب

پس از گذشت حدود 3 سال از ظهور بیماری کرونا، همچنان موارد متعددی از ابتلا به کرونا در جامعه دیده شده و مردم را درگیر خود می کند. اگرچه تعداد موارد ابتلا و شدت آن پس از ظهور واکسن بسیار کاهش یافته است، با این حال هستند افرادی که به این بیماری هرچند با زدن واکسن البته به صورت خفیف مبتلا می شوند و کرونا می گیرند. در این زمان ویزیت در منزل کرونا به خصوص در افراد پرخطر، نقش موثری در تشخیص و درمان زودرس سویه جدید کرونا امیکرون و بیماری به خصوص در افراد ناتوان و کودکان ایفا می کند.

همانگونه که می دانید بیماری کووید 19 نوعی بیماری ویروسی عفونی و واگیردار است که توسط ویروس SARS-COV-2 ایجاد می گردد. اگرچه اغلب موارد آن خفیف بوده و بدون درمان اختصاصی بهبود می یابند، اما ویزیت در منزل کرونا به خصوص در موارد شدید بیماری و درافراد با بیماری زمینه ای می تواند کمک کننده باشد. حفظ فاصله به میزان حداقل 1 متر از نقش مهمی در پیشگیری از انتقال بیماری به سایر افراد برخوردار است. شما با داشتن ویزیت در منزل در سامانه ازپزشک ٬ دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای مراجعه حضوری به مطب پزشک نخواهید داشت. همچنین دیگر نیازی نیست ساعت ها ترافیک را تحمل کنید، در مطب دکتر نوبت بگیرید و منتظر بمانید تا نوبت ویزیت شما شود. با خیال راحت در خانه بمانید و مسائل پزشکی و مشکلات خود را با دکتر مورد نظر در میان بگذارید.

شما با استفاده از خدمات پزشکی ازپزشک می توانید به راحتی و به صورت آنلاین تمام مشکلات را با ارتباط صوتی و یا حتی تصویری در میان بگذارید و نسخه الکترونیکی دریافت کنید. در زمان ویزیت در منزل کرونا، تنها در صورتی که به ویزیت حضوری نیاز باشد، پزشک از شما می خواهد که برای ویزیت حضوری به مطب مراجعه کنید در غیر این صورت به صورت آنلاین مشکل شما را حل کرده و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهد . پس با آرامش خاطر و با نصب اپلیکشن ازپزشک، در تلفن همراه خود یک پزشک داشته باشید تا بتوانید  در صورت نیاز به او مراجعه کرده و از هدر دادن زمان خود در مطب ‌های پزشکی و یا بیمارستان‌ ها، خصوصا در این روزهای خسته کننده و شلوغ جلوگیری کنید.

پیشنهاد مقاله:   چت مشاوره آنلاین رایگان واتساپ در ازپزشک

 

سویه جدید کرونا در کودکان
سویه جدید کرونا در کودکان

 

سویه جدید کرونا در کودکان

با وجود نگرانی ها درباره سویه جدید کرونا در کودکان، این ویروس در کودکان به صورت خفیف است و احتمال ابتلا به صورت حاد در آنها نادر محسوب می شود. با توجه به اینکه بیشتر تحقیقات در مورد کرونا بر روی گروه بزرگسالان متمرکز شده است، ولی یافته ها حاکی از آن است که درمان، علائم و تأثیرات این ویروس به طور قابل توجهی در کودکان متفاوت است. ابتدا بررسی تحقیقاتی که کرونا را به طور خاص در کودکان بررسی می کند باید در اولویت قرار گیرد.

سویه جدید کرونا در کودکان اعم از پیچیده و بدون عارضه ، سندرم های التهابی چند سیستمی پس از عفونی و پیامدهایی است که به عنوان کووید طولانی نیز شناخته می شود. اثرات کووید طولانی در کودکان مشخص نیست، اما به احتمال زیاد کمتر از بزرگسالان است.

علائم سویه جدید کرونا در کودکان به این صورت است:

 • گلو درد
 • آبریزش بینی
 • سردرد
 • خستگی
 • ضعف
 • تب و لرز
 • سرفه
 • تنگی نفس
 • بدن درد
 • اسهال و استفراغ
 • اختلال در حواس بویایی و چشایی

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

سویه جدید کرونا امیکرون

سویه جدید امیکرون از گونه‌های جدید کرونا بوده و  این سویه در حال حاضر شیوع بسیار زیادی دارد. در واقع می‌توان گفت امیکرون جهش یافته ابتدایی ترین نوع ویروس کروناست.

در ارتباط به شکل گیری سویه‌های جدید باید بدانید که هرچه تعداد افراد بیشتری به این ویروس مبتلا باشند، احتمال جهش ویروس نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل است که سازمان بهداشت جهانی به همین دلیل تأکید زیادی بر تزریق واکسن دارد تا افراد کمتری مبتلا شوند و در نتیجه ویروس جهش‌های زیادی نداشته باشد. زیرا تا زمانی که جهش ویروس به دفعات رخ دهد، هیچ وقت پاندمی تمام نخواهد شد. متاسفانه  هنوز نمی‌توان به قطع گفت که زیر سویه جدید امیکرون سرعت انتقال بیشتری دارد یا خیر. اما طبق مشاهده‌هایی که رخ داده، افراد سریع تر علائم نشان داده و به تبع در زمان کمتر بهبود می ‌یابند. در حال حاضر چیزی که در انتظار مردم است، جایگزینی این زیرسویه با سویه اصلی امیکرون و ایجاد موج جدید بیماری است.

 

تصویر دکتر زهرا پور امان اللهی

زهرا پور امان اللهی

عمومی

تصویر دکتر الهه میرزایی

الهه میرزایی

عمومی

تصویر دکتر مهشید رمزی

مهشید رمزی

عمومی

تصویر دکتر زهرا زارع

زهرا زارع

عمومی

تصویر دکتر میلاد دودانگه

میلاد دودانگه

عمومی

تصویر دکتر فاطمه قاسمی

فاطمه قاسمی

عمومی

تصویر دکتر رامین داداللهی ساراب

رامین داداللهی ساراب

عمومی

تصویر دکتر میترا دیهیمی

میترا دیهیمی

عمومی

تصویر دکتر سجاد علیزاده نیاز ابادی

سجاد علیزاده نیاز ابادی

عمومی

تصویر دکتر محمد جواد اسدالله پور کوتنائی

محمد جواد اسدالله پور کوتنائی

عمومی

تصویر دکتر امیر حسین جهانبخش

امیر حسین جهانبخش

عمومی

تصویر دکتر بهاره سلطانی

بهاره سلطانی

عمومی

تصویر دکتر علیرضا اسعدی

علیرضا اسعدی

عمومی

تصویر دکتر شقایق محمدی

شقایق محمدی

عمومی

تصویر دکتر یونس محمدی

یونس محمدی

عمومی

تصویر دکتر فرید سنگین آبادی

فرید سنگین آبادی

عمومی

تصویر دکتر صبا صادقی

صبا صادقی

عمومی

تصویر دکتر افسانه منطقی

افسانه منطقی

عمومی

تصویر دکتر صبا آذربایجانی

صبا آذربایجانی

عمومی

تصویر دکتر روشان بیرگانی

روشان بیرگانی

عمومی

 

سویه جدید کرونا علائم

زیر سویه جدید XBB علائم مشابه دیگر زیرسویه‌ها قبلی خود دارد، اما از دست دادن حس بویایی یا چشایی با امیکرون و زیرسویه‌های آن در مقایسه با کرونا دلتا حدود 80 درصد کمتر است. ازاین جهت که زیر سویه جدید کرونا XBB از خانواده اومیکرون است  می تواند علائم آن مانند امیکرون باشد، گلودرد در موارد مبتلا به امیکرون نسبت به دیگر زیرسویه‌ها ۸ برابر شایع تر است. طبق مطالعاتی که بر روی سویه جدید کرونا انجام شده، افرادی که بیماری آن ‌ها با گلو درد شدید شروع می‌ شود به احتمال زیاد گرفتار زیرسویه جدید کرونا اومیکرون شده‌ و به این بیماری مبتلا شده اند. از شایع ترین علائم سویه جدید کرونا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آبریزش بینی
 2. سردرد
 3. ضعف و بی حالی
 4. استفراغ
 5. تهوع
 6. درد معده
 7. عطسه
 8. گلو درد شدید

پیشنهاد مقاله:  ویزیت متخصص ریه در منزل برای درمان مشکلات تنفسی

 

سویه جدید کرونا امیکرون و ویزیت در منزل کرونا
سویه جدید کرونا امیکرون و ویزیت در منزل کرونا

 

ویزیت در منزل کرونا

برای تشخیص سویه جدید به شما پیشنهاد می کنیم تا با داشتن ویزیت در منزل کرونا در سامانه ازپزشک ٬در خانه بمانید و درمان شوید. شما با داشتن ویزیت در منزل کرونا برای تشخیص سویه جدید، نیازی نیست ساعت ها ترافیک را تحمل کنید، در مطب دکتر نوبت بگیرید و منتظر بمانید تا نوبت ویزیت شما شود.  می توانید با خیال راحت در خانه بمانید و مسائل پزشکی و مشکلات خود را با دکتر مورد نظر در میان بگذارید. شما با استفاده از خدمات پزشکی ازپزشک می توانید به راحتی و به صورت آنلاین تمام مشکلات را با ارتباط صوتی و یا حتی تصویری در میان بگذارید و نسخه الکترونیکی دریافت کنید. در زمان ویزیت در منزل کرونا، تنها در صورتی که به ویزیت حضوری نیاز باشد، پزشک از شما می خواهد که برای ویزیت حضوری به مطب مراجعه کنید در غیر این صورت به صورت آنلاین مشکل شما را حل کرده و راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهد . پس با آرامش خاطر و با نصب اپلیکشن ازپزشک، در تلفن همراه خود یک پزشک داشته باشید تا بتوانید  در صورت نیاز به او مراجعه کرده و از هدر دادن زمان خود در مطب ‌های پزشکی و یا بیمارستان‌ ها، خصوصا در این روزهای خسته کننده و شلوغ جلوگیری کنید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله ویزیت در منزل و درمان مشکلات ریوی 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید