غیر پزشکی, مادر و کودک

بیماری های ریه در کودکان

بیماری های ریه در کودکان

بیماری های ریه در کودکان

بیماری های ریه در کودکان را بشناسید !

بیماری های ریه و تنفسی در نوزادان بسیار شایع است و حدودا یک سوم نوزادان در سال اول زندگی خود به دلیل مشکلات تنفسی که دارند در بیمارستان ها بستری می شوند . بیماری هایی چون سرماخوردگی ، آنفلوانزا ، خروسک و برونشیولیت که از بیماری های تنفسی شایع هستند و می توانند در 12 ماه اول زندگی و در هر زمان در دوران کودکی رخ دهند.  بسیار مهم است که بدانید بیماری هایی چون آسم و ذات الریه  هم در صورت بروز می توانند مشکلات جدی را برای نوزاد به وجود بیاورند .

پزشکان متخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان هم پزشکانی هستند که به صورت تخصصی و فوق تخصصی، بر روی سلامت سیستم تنفسی فعالیت دارند و با توجه به  علمی و تحصیلاتشان ، قادر به درمان انواع بیماری های تنفسی و ریه و بیماری های ریه در کودکان هستند.

چنانچه برای کودک خود نیاز به  ویزیت آنلاین با متخصص ریه در تهران دارید! پیشنهاد می کنیم از خدمات ویزیت پزشک آنلاین ازپزشک که بهترین پزشکان متخصص و متخصص کودکان را دارد بهره ببرید و به صورت آنلاین کودک خود را ویزیت کنید. ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشکی به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست برای درمان بیماری های ریه در کودکان به دنبال متخصص ریه  باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و زیر نظر متخصص ریه به صورت آنلاین ویزیت شوید. ما در ادامه انواع بیماری های ریه در کودکان را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

مشخصات بیماری های ریه در کودکان

مشخصات بیماری های ریه در کودکان

یکی از بیماری های تنفسی در کودکان سرماخوردگی بوده و علائم معمول آن در کودکان سرفه ، آبریزش بینی ، اشتهای ضعیف و گلو درد است.  اگر کودک شما به سرماخوردگی مبتلا شد با انجام موارد زیر به آن کمک کنید و در صورت نیاز ویزیت پزشک آنلاین از اپلیکیشن ازپزشک داشته باشید :

 • برای راحتی تنفس نوزاد از دستگاه بخور تمیز استفاده کنید .
 • حتما با استفاده از دستگاه مکنده بینی کودک را تمییز نگه دارید .
 • قبل از استفاده از داروهای سرماخوردگی ، حتما با پزشک کودک مشورت کنید و ازپزشک ، ویزیت پزشک آنلاین بگیرید.
 • باید بدانید که تا زمانی که بینی کودک شما به علت سرما خوردگی مسدود است در تغذیه با مشکل مواجه می شود.

یکی دیگر از انواع بیماری های ریه در کودکان برونشیولیت ریه است. برونشیولیت یک عفونت ویروسی ریه بوده و  معمولاً توسط ویروس سنسیسیال تنفسی (RSV) در کودکان ایجاد می شود. ویروس از طریق قطرات موجود در هوا ، دست ها و اشیا آلوده منتشر می شود و این بیماری در کودکان علائمی چون آبریزش بینی، خس خس سینه، تند نفس کشیدن، دشواری در تنفس، سرفه همراه خلط یا  بدون آن و تب به همراه دارد. البته حدود ۲۰ درصد از نوزادانی که به برونشیولیت ریه مبتلا می شوند ،عفونت گوش هم دارند. اگر کودک شما مبتلا به برونشیولیت است حتما ویزیت پزشک آنلاین داشته باشید و از  متخصص کودکان مشاوره پزشکی دریافت کنید.

مواردی در بیماری های ریه در کودکان باید انجام شود چیست؟

مواردی در بیماری های ریه در کودکان باید انجام شود چیست؟

برای کمک به کودک خود هم می توانید از موارد زیر استفاده کنید :

 • از بخور آب گرم برای آسان تر شدن تنفس کودک استفاده کنید
 • برای شل شدن مخاط ، از آب گرم یا قطره نمکی بینی استفاده کنید.
 • کودک خود را به خوردن مقدار کمی شیر مادر یا شیر خشک در فواصل زمانی کوتاه تشویق کنید.
 • در اطراف کودک تحت هیچ شرایطی سیگار نکشید

برای آشنایی با بیماری های ریه در کودکان به خواندن این مطلب از اخبار سلامت ازپزشک ادامه دهید.

ذات الریه در کودکان هم از بیماری های ریه در کودکان شناخته شده و بسیاری از آنها را درگیر می کند.  ذات الریه عفونت باکتریایی ریه است و باعث می شود تا مجاری هوایی آلوده و ملتهب شود. امکان دارد در این حالت ریه مایعات اضافی تولید کند که همین مایعات می توانند در مجاری تنفسی جمع شوند. به طور کلی در زمان ویزیت پزشک آنلاین ،  هنگامی که کودک علائم بیماری تنفسی غیر قابل توجیه نشان می دهد نشان از ذات الریه در کودک دارد.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

علائم بیماری های ریه کدام‌اند؟

علائم ذات الریه که از بیماری های ریه در کودکان است را بشناسید :

 • تنفس سریع
 • خرخر بعد از تنفس کودک
 • کشش یا جمع شدگی و حرکت عضلات بین دنده ها به سمت داخل
 • رنگ لب و پوست به رنگ مایل به آبی
 • تجمع مایعات در ریه ها

از دیگر بیماری های ریه در کودکان می توان به آسم اشاره کرد. آسم یک بیماری تنفسی مزمن در کودک بوده و  باعث حملات مکرر خس خس سینه ، سرفه ، تنگی قفسه می شود. همچنین آسم باعث می شود مجاری تنفسی ریه ها دچار اسپاسم شده و با ورود مواد تحریک کننده یا آلرژی زا باریک شوند.  آسم که از بیماری های ریه در کودکان است می تواند با گرده ها تشدید شود و در فصول خاصی از سال به حملات در آنها منجر شود. لازم به ذکر است آسم در کودکانی که آلرژیهایی مانند  تب یونجه یا اگزما دارند ، شایع تر است.

موارد پیشگیری از آسم

برای پیشگیری و کمک به درمان بیماری ریه چه کارهایی را باید انجام دهید؟

برای پیشگیری از آسم در کودکان این موارد را جدی بگیرید :

 • هوای خانه را پاک نگه دارید .
 • سیگار نکشید.
 • روکش رختخواب کودک را مرتبا تعویض کنید.

چنانچه کودک شما هر کدام از علائم زیر را داشت فورا ازپزشک ویزیت پزشک آنلاین بگیرید و یا ویزیت حضوری با متخصص کودکان داشته باشید:

 • خس خس شدید سینه
 • خس خس سینه ای که بعد از استفاده از داروهای آسم بهبود نیافت
 • تنفس دشوار
 • رنگ لب ها و پوست مایل به آبی

ویزیت پزشک آنلاین در سامانه ازپزشک

شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای جز بیماری کودک خود، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت کرده و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید . با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت با متخصص ریه  و یا متخصص کودکان آنلاین داشته باشید. سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند. پس برای ویزیت پزشک آنلاین ، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و  کودکتان را در خانه ویزیت کنید.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره نحوه برقراری ارتباط و ویزیت آنلاین دارید با مطالعه مقاله متخصص ریه در تهران می‌توانید اطلاعات کامل و جامعی را دریافت نمائید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.