ریه, غیر پزشکی

تشخیص ذات الریه یا سینه پهلو با ویزیت متخصص ریه در منزل

تشخیص ذات الریه یا سینه پهلو با ویزیت متخصص ریه در منزل

ویزیت متخصص ریه در منزل

پزشکان متخصص ریه و دستگاه تنفسی ، پزشکانی هستند که به صورت تخصصی و فوق تخصصی، بر روی سلامت سیستم تنفسی فعالیت دارند و با توجه به  علمی و تحصیلاتشان ، قادر به درمان انواع بیماری های تنفسی، ذات الریه یا سینه پهلو هستند. دستگاه تنفسی انسان شامل ریه، دهان، بینی، حلق، حنجره، نای، دیافراگم و عضلات بین دنده ای هستند . چنانچه به ویزیت متخصص ریه در منزل برای شناخت علائم ذات الریه و یا درمان عفونت ریه (پنومونی) نیاز دارید دارید! پیشنهاد می کنیم از خدمات ویزیت پزشک آنلاین ازپزشک که بهترین پزشکان متخصص را دارد بهره ببرید و به صورت آنلاین ویزیت شوید.

ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره پزشکی به صورت آنلاین نوعی از ارائه خدمات پزشکی سامانه ازپزشک است که امکان داشتن مشاوره پزشکان و ویزیت برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد. با استفاده از خدمات ازپزشک ، دیگر نیازی نیست به دنبال ویزیت متخصص ریه در تهران باشید و با چند ساعت از دست دادن زمان معاینه شوید. با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت متخصص ریه در منزل داشته باشید و زیر نظر متخصص ریه درمان شوید. ما در این مطلب به موضوع تشخیص ذات الریه یا سینه پهلو با ویزیت متخصص ریه در منزل اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

 

ذات الریه یا سینه پهلو چیست ؟

ریه ‌ها ، قسمتی از دستگاه تنفسی هستند که در جهت تامین اکسیژن و دفع کربن دی اکسید بافت های مختلف بدن فعالیت می‌ کنند. به همین دلیل بیماری ‌های مروبط ریه می‌توانند در نتیجه آسیب به پرده جنب، حفره پلورال و اعصاب تنفسی در افراد ایجاد شوند. بیماری‌ های ریه عموما به دو دسته محدود کننده و انسدادی تقسیم می‌ شوند که بیماری ‌های محدود کننده ریه در ارتباط با کاهش ظرفیت ریه‌ ها بوده  و باعث کاهش حجم ریه ‌ها می‌گردند. بیماری‌ های انسدادی ریه نیز در ارتباط با انسداد مجاری هوایی نایژه‌ ها، نایژک‌ ها و کیسه ‌های هوایی هستند و این گروه از بیماری ‌ها با کاهش سرعت جریان بازدمی در افراد مشخص می‌ شوند.

ریه نیز همانند دیگر عضو بدن  ممکن است عفونت کند که به این عفونت ذات الریه یا سینه پهلو گفته می شود. عفونت ریه هم می ‌تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد، به‌ حدی که بیمار را به بیمارستان بکشاند و درگیر کند. هنگام بروز ذات‌ الریه برخی از این کیسه ‌های هوایی مملو از مایع چرکی می ‌شوند؛ بنابراین، نفس کشیدن برای بیمار سخت شده و اکسیژن کافی وارد خون نمی‌ شود. ذات الریه در کودکان زیر ۲ سال و افراد بالای ۶۵ سال بسیار شایع است چرا که در این سنین، دستگاه ایمنی بدن آنها قدرت کمتری برای مبارزه با میکروب ‌ها دارد. بسیار مهم است بدانید که برخی عادات مانند استعمال دخانیات نیز خطر بروز عفونت ریه را تشدید می کند.

پیشنهاد مقاله: چه زمانی باید ویزیت آنلاین متخصص عفونی بگیریم؟

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

علائم ذات الریه

در ابتدا، علائم ذات ‌الریه همانند سرماخوردگی بوده و به همین دلیل گاهی فرآیند تشخیص پنومونی و ذات الریه دشوار می شود. در عفونت ریه علاوه بر علائم سرماخوردگی، نشانه ‌هایی که در ادامه عنوان می کنیم نیز نمایان می شوند:

 • تب حدود ۴۰ درجه
 • لرز
 • سرفه با خلط زرد یا سبز یا خونی
 • احساس کم آوردن نفس
 • خستگی زیاد
 • کاهش اشتها
 • درد خنجری و تیز در قفسه سینه
 • تعریق زیاد
 • تنفس و نبض تند
 • کبود شدن لب و ناخن
 • منگی خصوصا در کهنسالان

بنابراین، اگر علائم علائم ذات الریه را مشاهده کردید ، سریعا ویزیت متخصص ریه در منزل  داشته باشید. چرا که با داشتن ویزیت متخصص ریه در منزل ، پزشک ممکن است برای تشخیص بیماری، بخواهد آزمایش خون یا تصویربرداری پزشکی (مانند رادیولوژی) انجام دهید.

 

علائم ذات الریه

علائم ذات الریه

 

ذات الریه و کرونا

کرونا می تواند منجر به ذات الریه و پنومونی در افراد شود. اما با تشخیص به موقع می توان پنومونی را سریعا درمان کرد. بنابراین در صورت داشتن به موقع ویزیت متخصص ریه در منزل و کنترل بیماری، فرد بهبود می یابد در غیر این صورت ممکن است عواقب بدی برای آنها به همراه داشته باشد. به همین دلیل بهتر است در صورت مشاهده علائمی که عنوان کردیم هر چه سریع تر ویزیت متخصص ریه در منزل داشته باشید و زیر نظر متخصصان درمان شوید. اگر در تشخیص پزشک عامل اصلی پنومونی میکروبی باشد آنتی بیوتیک تجویز می شود و چنانچه عامل ویروسی باشد باید از درمان های حمایتی استفاده شود تا از این طریق بتوان بیماری را کنترل کرد.

در صورتی که پنومونی از نوع غیر میکروبی و عامل ایجاد کننده آن نقص سیستم ایمنی و بیماری‌های اتوایمیون نظیر لوپوس یا روماتوئیدآرتریت باشد باید درمان بیماری زمینه ‌ای بیمار صورت گیرد. امروزه مردم برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا، پروتکل ‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که این امر موجب کاهش ابتلاء به کووید ۱۹ و همچنین پنومونی های عفونی و غیرعفونی می ‌شود. اگر بهداشت فردی و اجتماعی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و تهویه مناسب در فضاهای بسته رعایت شود شیوع پنومونی ناشی از عوامل ویروسی و میکروب ‌ها نیز کاهش می یابد.

 

ذات الریه یا سینه پهلو

ذات الریه یا سینه پهلو

 

درمان عفونت ریه پنومونی

متخصص ریه و دستگاه تنفسی که به آن ها پولمونولوژیست هم گفته می شود، می تواند درمان انواع بیماری های مرتبط با ریه و دستگاه تنفسی را مثل درمان عفونت ریه به بهترین شکل ممکن انجام دهد. برای داشتن ویزیت متخصص ریه در منزل برای درمان مشکلات تنفسی، بهترین زمان مراجعه زمانی است که به مشکلات تنفسی دچار شده باشید و این موضوع ادامه روند زندگی را برای شما مختل ساخته باشد .
ویزیت متخصص ریه در منزل برای درمان مشکلات تنفسی می تواند بیماری های زیر را هم درمان کند :

 • سرطان ریه
 • سل
 • برونشیت
 • آمبولی ریوی
 • پنوموتوراکس تنشی
 • آپنه خواب
 • برونشکتازی
 • آسم
 • بیماری انسدادی مزمن ریوی
 • فیبروز کیستیک
 • پلورال افیوژن
 • ذات الریه
 • سارکوئیدوز
 • بیماری بینابینی ریه
 • فشار خون ریوی
 • بیماری روماتیسم ریه

مشاوره آنلاین و داشتن ویزیت متخصص ریه در سامانه ازپزشک به سن و جنسیت خاصی بستگی ندارد و افراد در هر شرایط سنی و جنسیتی ای می توانند برای درمان برخی از بیماری های تنفسی خود از متخصصان ریه آنلاین ویزیت و مشاوره تصویری و یا صوتی بگیرند. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دغدغه ای جز بیماری، اولین نوبت خالی پزشک مورد نظر خود را ثبت نمایید و در زمان نیاز برای ویزیت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید.

قطعا شما هم تجربه دریافت نوبت از بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی را داشته اید و به همین دلیل می دانید که گذراندن این مراحل چقدر دشوار و وقت‌گیر است.  با استفاده از اپلیکیشن بیمار ازپزشک می‌توانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید و ویزیت با متخصص ریه در تهران داشته باشید.

سامانه آنلاین ازپزشک در تلاش است تا تجربه درمان خوبی را برای تمام بیماران رقم بزند. پس برای داشتن ویزیت متخصص ریه، همین الان اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و ویزیت پزشک آنلاین و یا ویزیت متخصص ریه در منزل داشته باشید.

پیشنهاد ویژه : مطالعه مقاله صرفه جویی در زمان بیماران با اپلیکیشن ویزیت آنلاین

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.