غیر پزشکی, اخبار سلامت

درمان خستگی + دکتر ویزیت آنلاین

درمان خستگی + دکتر ویزیت آنلاین

دکتر ویزیت آنلاین

دکتر ویزیت آنلاین و درمان خستگی: بسیاری از افراد هستند که گاه گاهی احساس خستگی می کنند و بی حالند. همین خستگی و بی حالی در افراد باعث می شود که آنها إحساس ضعف کنند و به مرور به این حالت عادت کنند. خستگی در وسط روز کاری هم

مشکلی است که عملکرد فرد را ضعیف می‌کند و بدتر از همه این است که فرد نمی ‌داند چرا همیشه احساس خستگی می ‌کند. به این صورت که متوجه نمی شود خستگی وسط روز آیا ناشی از کمبود خواب است یا می ‌تواند

دلیل دیگری داشته باشد! ما در این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک به موضوع خستگی و بی حالی ، همچنین درمان خستگی اشاره خواهیم کرد. چنانچه برای مشاوره به دکتر ویزیت آنلاین نیاز داشتید می توانید

با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک بر روی گوشی همراه خود، از بهترین پزشکان و متخصصان، ویزیت آنلاین بگیرید و در خانه درمان شوید.

شما در هر زمان و مکان می توانید از دکتر ویزیت آنلاین بهره ببرید و زیر نظر پزشک متخصص باشید. دکتر ویزیت آنلاین ازپزشک در هر زمان آماده کمک و خدمات رسانی به بیماران است پس با خیال راحت از یکی از پزشکان

مشاوره بگیرید و برای درمان خستگی ، دکتر ویزیت آنلاین داشته باشید.

مطالعه مقاله مزیت های ویزیت آنلاین چیست ؟ پیشنهاد می شود.

 

درمان خستگی + دکتر ویزیت آنالین

درمان خستگی + دکتر ویزیت آنالین

 

خستگی و بی حالی

خستگی و بی حالی یعنی فرد برای انجام کارها انرژی کافی ندارد و نمی تواند کارهایش را انجام دهد. خستگی و بی حالی أنواع مختلف دارد برای مثال خستگی فیزیکی، خستگی احساسی، خستگی به عنوان نشانه‌ یک بیماری و خستگی به عنوان خود بیماری.

قطعا بسیاری از ما در طول سال دچار خستگی و بی حالی شدیم اما دلیل خستگی و بی حالی خود را ندانستیم و به دنبال راهی برای درمان آن نبودیم. خستگی روزانه بر عملکرد فرد تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود در محل کار عملکرد خوبی نداشته باشد. دلیل خستگی و بی حالی ممکن است به دلیل خواب ناکافی و نامناسب یا نشانه بیماری جسمی و روحی باشد. در ضمن خستگی ممکن است بر روابط فرد هم تاثیر بگذارد و فرد تنبل خطاب شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

چرا همیشه خسته ام ؟

همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم خستگی و بی حالی ممکن است به علت خواب ناکافی، کار زیاد، کسالت، نگرانی و استرس باشد. احساس خستگی و بی حالی بر سلامتی جسمی و روانی افراد تاثیر می گذارد و انجام کارهای روزانه را سخت می کند. ممکن است خستگی به دلیل کار زیاد یا کمبود خواب باشد و با استراحت بتوان احساس خستگی را رفع کرد اما دلیل خستگی و بی حالی ممکن است فراتر از این باشد و مربوط به مشکلات پزشکی باشد. در این زمان دکتر ویزیت آنلاین می تواند گزینه خوبی باشد چرا که با تجویز آزمایش و چکآپ ممکن است مشکل اصلی افراد که باعث خستگی و بی حالی در آنها می شود مشخص گردد.

مشکلاتی نظیر مشکلات تیروئید، کم خونی، مشکلات قلبی، دیابت و مشکلات کلیوی و کبدی از بیماری هایی هستند که موجب خستگی و بی حالی در افراد می شوند. این احتمال هم وجود دارد که خستگی، از علائم افسردگی یا قند خون پایین باشد. از این رو افرادی که استراحت کافی دارند و با این حال مدام احساس خستگی و بی حالی می کنند، بهتر است از خدمات دکتر ویزیت آنلاین سامانه ازپزشک بهره ببرند تا بتوانند برای درمان خستگی خود، دلیل اصلی آن را بیابند.

پیشنهاد مقاله: دکتر آنلاین خوب در تهران

 

خستگی و بی حالی

خستگی و بی حالی

 

درمان خستگی با دکتر ویزیت آنلاین

شکلات سروتونین و اندروفین خون را زیاد می کند و این دو هورمون شادی بخش است به همین دلیل گاهی شکلات بخورید تا حس شادی در شما تقویت شود. یکی دیگر از راه های درمان خستگی و بی حالی ، بالا بردن فعالیت فیزیکی و جنب و جوش افراد است. متاسفانه هر فردی تا احساس بی حالی و خستگی می کند دلش می خواهد استراحت کند و چرتی بزند در صورتی ک هبا این کار خستگی و بی حالی در آن چندین برابر می شود. در این شرایط ممکن است  فرد احساس سردرد و سرگیجه خفیفی هم داشته و به جای اینکه انرژی بگیرد و سرحال شود، انگار همه‌ی انرژی بدنش تحلیل رفته باشد. پس به جای خوابیدن و چرت زدن بهتر است در معرض هوای تازه قرار بگیرید چرا که این کار به سبب آزاد شدن اندورفین باعث می شود خلق و خوی  شما هم بهتر شود.

ورزش منظم را هم در برنامه زندگی بگنجانید. قطعا یکی از راه های درمان خستگی ورزش منظم است ولی اگر فکر می‌کنید حوصله‌ ورزش کردنِ زیاد را ندارید، برای شروع بیش از حد ورزش نکنید و به مراتب مدت زمان ورزش را بالا ببرید.

نوشیدنی آب سیب زمینی هم می تواند برای درمان. خستگی مناسب باشد. شاید خوردن یک لیوان آب سیب زمینی برای فرد سخت باشد اما آب سیب ‌زمینی یک درمان خانگی عالی برای درمان بی حالی، خستگی و کسالت است.
خوردن میوه های قرمز رنگ هم برای درمان خستگی و بی حالی  ایده آل است. میوه هایی بارنگ قرمز در بین میوه ها از خواص ویژه ای برخوردارند که از جمله این خواص می توان به سلامت قلب و افزایش توانایی مغز اشاره کرد. یکی از این میوه های قرمز رنگ آلو قرمز است که می توان آن را معدنی از خواص و ویژگی دانست . آلو دارای طبع خنک و مقدار زیادی قند و هیدرات کربن دارد و خواص زیادی دارد. همچنین آلو قرمز سرشار از ویتامین های آ ، بی ، سی،  آهن و کاروتن است و می تواند برای درمان خستگی استفاده شود.

یکی دیگر از راه های درمان بی حالی و خستگی، تقویت گلبول های قرمز در بدن است. همانگونه که می دانید آهن عنصر ضروری و مورد نیاز بدن است و بدون آن، بدن نمی‌تواند به اندازه‌ی کافی گلبول‌های قرمز تولید کند. گلبول‌های قرمز هم حاوی هموگلوبین هستند و هموگلوبین در ساختارِ خود عنصر آهن قرار دارد و نقش آن انتقال اکسیژن به سرتاسر بدن است.

کمبود اکسیژن باعث می شود عملکرد بدن کم شود و در نهایت، خستگی و بی حالی برای فرد به همراه داشته باشد. برای تقویت گلبول های قرمز می توانید از  برگ‌ های گزنه ترجیحا برگ ‌های تازه چای درست کنید. گزنه سرشار از آهن و ویتامین (سی) است و برای تقویت گلبول های قرمز توصیه می شود.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله تماس تصویری با پزشک در اپلیکیشن پزشک آنلاین

 

تصویر دکتر میلاد دودانگه

میلاد دودانگه

عمومی

تصویر دکتر الهه میرزایی

الهه میرزایی

عمومی

تصویر دکتر معصومه مهنی

معصومه مهنی

عمومی

تصویر دکتر ازاده محمدی هرستانی

ازاده محمدی هرستانی

عمومی

تصویر دکتر زهرا میری

زهرا میری

عمومی

تصویر دکتر مهدی محمدپور

مهدی محمدپور

عمومی

تصویر دکتر علیرضا اسعدی

علیرضا اسعدی

عمومی

تصویر دکتر هاله شادروان

هاله شادروان

عمومی

تصویر دکتر زهرا پور امان اللهی

زهرا پور امان اللهی

عمومی

تصویر دکتر امیرحسین آژ

امیرحسین آژ

عمومی

تصویر دکتر روشان بیرگانی

روشان بیرگانی

عمومی

تصویر دکتر میترا دیهیمی

میترا دیهیمی

عمومی

تصویر دکتر آرش رئیسی

آرش رئیسی

عمومی

تصویر دکتر اشکان خانی رباطی

اشکان خانی رباطی

عمومی

تصویر دکتر فاطمه قاسمی

فاطمه قاسمی

عمومی

تصویر دکتر علیرضا کریمی

علیرضا کریمی

عمومی

تصویر دکتر داریوش بروجردی

داریوش بروجردی

عمومی

تصویر دکتر فرید سنگین آبادی

فرید سنگین آبادی

عمومی

تصویر دکتر صبا آذربایجانی

صبا آذربایجانی

عمومی

تصویر دکتر افسانه منطقی

افسانه منطقی

عمومی

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.