غیر پزشکی, مادر و کودک

نوار قلب جنین برای چیست؟

نوار قلب جنین برای چیست؟

نوار قلب جنین برای چیست؟

نوار قلب جنین برای چیست؟

نوار قلب جنین برای چیست؟ و آیا انجام آن ضرورتی دارد؟ این سوالات مهم را در این مقاله بازگو خواهیم کرد پس تا انتها همراه ما باشید.

در الکتروکاردیوگرافی قلب جنین یا همان نوار قلب جنین  (ECG)، فعالیت الکتریکی قلب اندازه گیری شده و در بزرگسالان این کار با الکترودهای چسبنده روی سینه انجام می شود. از تحقیقات روی قلب و عروق بزرگسالان می دانیم که ضربان قلب، تنوع ضربان قلب و سایر پارامترهای حاصل از ECG می تواند اطلاعات زیادی به پزشک متخصص بدهد.

در دوران بارداری و زایمان، داشتن اطلاعاتی در مورد وضعیت ضربان قلب جنین مهم است. به همین دلیل ازپزشک با ایجاد یک بستر مناسب برای زنان باردار، این کار را راحت کرده  است تا زنان بتوانند به راحتی در خانه توسط یک متخصص زنان زایمان ویزیت شوند و سوالاتشان را درمیان بگذارند. شاید ازپزشک چنین خدماتی نداشته باشد اما زنان باردار می توانند در صورت نیاز مشاوره آنلاین پزشکی داشته باشند. به منظور دریافت ویزیت پزشک آنلاین از بهترین دکتر آنلاین در تهران و مشاوره تلفنی و یا مشاوره پزشکی آنلاین، می‌توانید از طریق اپلیکیشن ازپزشک اقدام کنید و با بررسی پزشکان، مشاوره پزشکی آنلاین داشته باشید.

اگر می‌ خواهید که از خدمات مشاوره آنلاین ما چه به صورت تصویری، تلفنی و یا متنی برای پزشک متخصص استفاده کنید،  اپلیکیشن بیمار ازپزشک را نصب کنید  و سپس با بررسی لیست بهترین دکتر زنان آنلاین، یکی از آنها را انتخاب کرده و روی گزینه  درخواست ویزیت کلیک کنید. در سامانه ازپزشک بدون نیاز به اتلاف وقت و یا رفت و آمد می توانید در مواقعی که نیاز به معاینه فیزیکی نیست با پزشک متخصص  و یا مشاور پزشکی به راحتی در خانه بمانید و  مشاوره بگیرید.  همچنین در این اپلیکیشن می توانید با زدن کلید جستجو پزشکان آنلاین را بیابید و مراحل ویزیت را انجام دهید. در ادامه بیشتر در رابطه با نوار قلب جنین صحبت می کنیم.

نوار قلب جنین برای چیست؟و چه کاربردی دارد؟

نوار قلب جنین برای چیست؟و چه کاربردی دارد؟

تست نوار قلب جنین در طول بارداری و زایمان انجام شده و از این طریق ضربان قلب جنین بررسی و دنبال می شود. این روند در طول انقباضات رحمی نیز صورت می پذیرد. بررسی ضربان قلب جنین با تست نوار قلب جنین با دستگاه NST راه بسیار خوبی بوده و نشان می دهد فرزند شما در شرایط سالمی قرار دارد یا خیر. همچنین این تست می تواند خبر از وجود مشکلاتی در جنین بدهد و مادر را از وجود مشکلات باخبر سازد.
نوار قلب جنین در بارداری به دو روش داخلی و خارجی صورت می پذیرد.

نوار قلب جنین به صورت داخلی

بررسی قلب جنین بصورت داخلی در طول زایمان انجام شده و مانیتورینگ قلب جنین به صورت داخلی زمانی صورت می گیرد که دهانه رحم حداقل به اندازه دو سانتی متر باز شده باشد. در این روش کیسه آمنیوتیک هم باید پاره شود تا پزشک متخصص بتواند  تا اتمام زایمان، ضربان قلب جنین را بررسی کند. برای تست نوار قلب جنین و بررسی قلب جنین به صورت داخلی یک سنسور بر روی ران زن باردار بسته می شود. سیم نازکی به نام الکترود به واسطه دهانه رحم وارد رحم می شود و سپس به جمجمه جنین متصل می گردد.

در این صورت ضربان قلب جنین شنیده شده و بر روی نمودار ثبت می شود. لازم به ذکر است که مانیتورینگ قلب جنین به صورت داخلی بسیار دقیق تر از مانیتورینگ خارجی است و با دقت بیشتری ضربان قلب جنین و انقباضات رحم را دنبال می کند .

پزشک متخصص و نوار قلب جنین به صورت خارجی

پزشک متخصص و نوار قلب جنین به صورت خارجی

در توضیح این موضوع که نوار قلب جنین برای چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ باید این نکات را بازگو کنیم که، در دوران بارداری مانیتورینگ قلب جنین به صورت خارجی یا تست نوار قلب جنین انجام می شود. بررسی قلب جنین به صورت خارجی با شنیدن صدای ضربان قلب جنین با استفاده از گوشی طبی مخصوص پزشک متخصص همراه است. در اغلب موارد از دو دستگاه فلت استفاده می شود که این دستگاه ها به صورت کمربندی الاستیک روی شکم مادر قرار می گیرد.

گاهی اوقات بررسی قلب جنین به صورت خارجی و نوار قلب جنین می تواند با کنترل از راه دور انجام شود. به این روش تله متری گفته نیز می شود. شنیدن صدای قلب جنین با کنترل از راه دور به شما امکان می دهد بدون متصل شدن به دستگاه، ضربان قلب جنین مانیتور شود.

در برخی بیمارستان ها سنسورها می توانند جزئیاتی را در مور ضربان قلب جنین و انقباضات مادر به مانیتور ریموت برسانند. این مانیتور عموما در ایستگاه پرستاری قرار دارد. با استفاده از مانیتور ریموت به شما این امکان داده می شود که در طول تست آزادانه حرکت کنید.

ویزیت پزشک آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر و… با دکتر مورد نظر خود مشاوره و ویزیت شوید .  ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

چرا نوار قلب جنین را انجام بدهیم ؟

نوار قلب جنین برای چیست؟ و آیا انجان آن ضرورتی دارد؟

به این دلیل که پزشک متخصص با تست نوار قلب جنین می تواند :

  1. ضربان قلب جنین را بررسی و دنبال کند
  2. نحوه اتقباضات و طول مدت آن ها را اندازه گیری کند.
  3. احتمال زایمان زودرس را تشخیص دهد.
  4. وضعیت سلامتی جنین را بررسی کند.
  5. جفت را بررسی کند.
  6. اگر جنین به طور نرمال رشد نکرده باشد پزشک متخصص سلامت او را بررسی می کند. در صورتی که شما به دیابت بارداری یا فشار خون بالا مبتلا باشید تست نوار قلب جنین در هفته های آخر بارداری و معمولا در هفته های 41 بارداری انجام خواهد شد.
  7. در زمان زایمان نیز ممکن است تست بررسی قلب جنین به صورت داخلی انجام شود که علت آن بررسی خطر استرس زایمان روی جنین و همچنین بررسی قدرت و طول مدت انقباضات رحمی برای انجام زایمان است .

مشاوره آنلاین پزشکی با متخصص زنان ازپزشک

مشاوره آنلاین پزشکی با متخصص زنان ازپزشک

مشاور و پزشک آنلاین زنان، خدمات بهداشتی باروری و دستگاه تناسلی بانوان را ارائه می‌دهد . همچنین اختلالات دستگاه تناسلی مانند اندومتریوز، ناباروری، کیست تخمدان و درد لگن، تاخیر پریود را تشخیص داده و به سرعت درمان می کند.

پزشکان فعال در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می‌توانند مشکلات و بیماری‌ های مربوط به دستگاه تناسلی بانوان را تشخیص دهند و درمان کنند و همچنین مادران باردار و نوزادان آن‌ ها را نیز در طی نه ماه بارداری و مراقبت‌های بعد از آن همراهی کنند.

با داشتن ویزیت آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در حالی که باردار هستید و یا نوزاد چند ماهه دارید به دنبال نوبت دهی پزشک متخصص زنان باشید و ساعت ها در ترافیک و آلودگی شهر بمانید.

با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشیم ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینیم، می توانیم به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک در میان بگذاریم و از او مشاوره بگیریم.

دریافت نوار قلب جنین و سامانه از پزشک

سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد.

با داشتن ویزیت آنلاین پزشک زنان تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک  از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد.

اگر سوالات بیشتری درباره نوار قلب و اهمیت انجام آن چه برای جنین و یا دیگر افراد دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله مهم ترین نکات در تفسیر نوار قلب که باید بدانید را مطالعه نمائید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.