دندانپزشکی

درمان التهاب لثه

درمان التهاب لثه

دكتر آنلاین رایگان دندان پزشک

در تاریخ 15 اسفند 1402 – توسط تیم ازپزشک بازنگری و بروزرسانی شد.

 

 

 

دکتر آنلاین رایگان برای خدمات دندان پزشکی

دکتر آنلاین رایگان برای خدمات دندان پزشکی

 

یکی از خدمات فوق‌العاده اپلیکیشن ازپزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین با متخصص دندانپزشک می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

درمان التهاب لثه

همانگونه که بیش تر به آن اشاره کردیم ژنژیویت لثه یا التهاب لثه به حالتی گفته می شود که پلاک‌های دندانی در خط لثه تجمع پیدا می کند و باعث تحریک لثه و حساس شدن آن می شود که گاهی خونریزی هم پیدا می کند. اگر این پلاک‌ها هر روز با مسواک یا نخ دندان پاک نشود به مرور سفت‌تر شده و ماده‌ای غیرقابل برداشت به نام جرم و رسوب دندانی ایجاد می کند. در صورتی که پلاک و جرم به زیر خط لثه گسترش پیدا کند، بیماری مزمن مانند انواع ورم لثه و التهاب لثه دندان عقل خواهد شد. قرمزی، تورم و خونریزی در لثه برخی از نشانه‌ هایی است که نشان دهنده عفونت لثه است.
برخی از نشانه‌ها و علائم بیماری عفونت لثه عبارتند از :

  • تورم لثه
  • حساس شدن لثه
  • خونریزی در حال مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان
  • قرمزی
  • تغییر رنگ لثه به دلیل کمبود اکسیژن در خون
  • پس رفتن لثه ها
  • درد
  • تنفس با بوی بد
  • طعم بد در دهان

التهاب یک بیماری جدی لثه است که در آن لثه ها از دندان‌ها دور می شوند، بنابراین منجر به تشکیل حفره‌های عمیقی شده و به مرور چرک می کنند. بسیار مهم است بدانید که این حفره‌ها زمانی که باکتری ‌ها بر‌ روی باقی مانده‌ های مواد غذایی که ممکن است در اینجا جمع شوند، آلوده می شوند.

 

عکس دندان پزشک

عکس دندان پزشک

 

درمان التهاب لثه

اگر عفونت لثه در ابتدا درمان شود، از پیشرفت بیماری که در نهایت منجر به بیماری التهاب لثه دندان عقل یا پرودینال می‌شود جلوگیری می‌کند. بنابراین، اگر هر یک از علائم عفونت لثه که عنوان کردیم را تجربه کردید، در اسرع وقت به پزشک دهان و دندان خوب مراجعه کنید درمان عفونت لثه شامل حذف پلاک بوده و جرمگیری و بروساژ بر روی دندان ها انجام می شود.
اگر عفونت لثه به التهاب لثه پیشرفت کند، روش هایی نظیر تمیز کردن عمیق ریشه دندان، لکه برداری و صاف کردن ریشه دندان ممکن است انجام شود. استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی و کاربرد ژل‌های موضعی آنتی بیوتیک نیز تجویز می شود.

پیشنهاد مقاله : عفونت ادنتوژنیک

دندان پزشکی آنلاین با ازپزشک

دندان پزشکی آنلاین با ازپزشک

 

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله صرفه جویی در زمان با دانلود اپلیکیشن پزشک

 

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.