غیر پزشکی, سلامت جسم

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل چیست؟

در توضیح این موضوع که واکسن گارداسیل چیست؟ باید گفت که یکی از رایج ترین بیماری های جنسی که متاسفانه امروزه در مردان و زنان بسیاری به طور شایع دیده می شود، زگیل تناسلی است که این بیماری به انگلیسی Genital Warts نامیده می شود. زگیل تناسلی که با عنوان زگیل مقاربتی میان عموم مطرح است نوعی بیماری پوستی عفونی بوده و در گروه بیماری های آمیزشی قرار می گیرد.

این بیماری از طریق تماس مستقیم پوست با پوست فرد آلوده، همچنین از طریق داشتن رابطه جنسی بین افراد انتقال یافته و افراد را به خود آلوده می کند. قطعا می دانید که این بیماری به شدت سرایت دارد و در اولین تماس جنسی به بدن فرد منتقل می شود.

واکسن گارداسیل چیست؟هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

واکسن گارداسیل چیست؟هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

 

این زگیل نوعی بیماری پوستی عفونی بوده و در گروه بیماری های آمیزشی قرار می گیرد. همچنین این بیماری از طریق تماس مستقیم پوست با پوست فرد آلوده، همچنین از طریق داشتن رابطه جنسی بین افراد انتقال یافته و افراد را به خود آلوده می کند . همانگونه که عنوان کردیم  این زگیل به شدت سرایتی بوده و معمولا با اولین تماس جنسی به بدن فرد منتقل می‌گردد و به دنبال آن زائده‌هایی در اطراف ناحیه ی تناسلی و مقعد به وجود می‌آید. زگیل تناسلی باید بگوییم که بافتی نرم و برجسته دارد و سریعا روی ناحیه تناسلی زنان و مردان ظاهر می شود.

به همین دلیل از آنجایی که زگیل تناسلی و زگیل مقعد شایع ‌ترین بیماری منتقله جنسی در دنیا شناخته می شود، پزشکان واکسن گارداسیل را اختراع کردند تا بتوانند از این بیماری واگیردار پیشگیری کنند.  گارداسیل نوعی از واکسن های HPV است و در برابر نوع خاصی از این ویروس محافظت ایجاد کرده و مانع از ابتلای فرد به آنها می شود.
در این مطلب از مقالات ازپزشک در رابطه با واکسن گارداسیل مفصل صحبت کرده ایم. برای آشنایی بیشتر با این بیماری همراه ما باشید و در صورت نیاز به مشاوره پزشکی، اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید تا بتوانید از بهترین متخصص زنان مشاوره آنلاین بگیرید.

واکسن گارداسیل چیست؟ و مزایای استفاده از آن

واکسن گارداسیل چیست؟ و مزایای استفاده از آن

واکسن گارداسیل یکی از انواع رایج واکسن‌های HPV در جهان است و با این که جدیدا تولید شده و عمر زیادی ندارد می‌تواند از بیماری های خطرناکی نظیر زگیل تناسلی و انواع سرطان ها از جمله سرطان دهانه رحم پیشگیری  کند. البته باید بدانید که تزریق  واکسن گارداسیل برای مبتلایان به ویروس HPV تاثیری در درمان زگیل آنها ندارد اما با این حال می‌تواند از مبتلا شدن به انواع دیگر ویروس ها جلوگیری کند. داروی گارداسیل شامل 4 نوع ویروس 6، 11، 16 و 18  بوده که این ویروس ها جزئی از ویروس های شایع هستند.

ویروس های شایعی چون ویروس تیپ 6 و 11  که عامل اغلب زگیل ‌های تناسلی به شمار رفته و نوع 16 و 18  که اغلب عامل  سرطان های دهانه رحم هستند. در رابطه با واکسن گارداسیل باید بدانید که بر خلاف دیگر واکسن ها که معمولا ویروس کشته شده و یا ضعیف شده هستند ، این واکسن حاوی ویروس کشته شده یا ضعیف شده نبوده بلکه حاوی ذراتی شبیه ویروس پاپیلومای انسانی است و از پروتئین دیواره خارجی ویروس مشتق می شود.
زگیل تناسلی سن و سال ندارد و می تواند کودکان را هم به خود درگیر کند. متاسفانه کودکانی که دچار زگیل تناسلی شده اند باید عواملی مانند تماس مستقیم دست آلوده با پوست کودک و تجاوز جنسی به کودک در آنها بررسی شود.

میزان شیوع این بیماری در مردان و زنان یک اندازه است و در فاصله سال های ۱۲ تا ۳۵ زندگی، که ممکن است افراد در این زمان از نظر جنسی فعال باشند احتمال ابتلا به زگیل تناسلی هم بسیار افزایش می‌یابد.  به همین دلیل تزریق واکسن گارداسیل به جز مواردی مانند بارداری، شیردهی و نقص سیستم ایمنی برای همه افراد حداقل بالاتر از 9 سال امکان پذیر است و هیچ عوارضی ندارد.
بهترین سن تزریق برای زنان از  سن ۱۱ سالگی  تا ۲۶ سالگی و برای مردان  بین ۱۰ تا ۲۱ سالگی است. البته امکان تزریق گارداسیل بعد از این  سنین و حتی ۴۵ سالگی نیز وجود دارد اما بسیار مهم است که بدانید بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل قبل از سن شروع فعالیت های جنسی و قرار گرفتن در معرض این ویروس است.
واکسن گارداسیل می تواند در برابر دو نوع  ۶ و ۱۱  این ویروس که عامل اغلب زگیل ‌های تناسلی  هستند مقاومت کند به همین دلیل    اگر فردی قبل از ابتلا به ویروس زگیل این واکسن را تزریق کند هیچگاه دچار زگیل تناسلی نمی شود.

ویزیت آنلاین ازپزشک

واکسن گارداسیل چیست؟ و دریافت مشاوره و یزیت آنلاین درباره این واکسن از سامانه از پزشک

سامانه ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین متخصص زنان، امکان داشتن مشاوره پزشکی آنلاین و ویزیت آنلاین پزشک زنان برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد. شما در هر زمان و هر مکان که نیاز به مشاوره آنلاین پزشکی داشتید با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین به صورت تصویری و صوتی و همچنین به صورت پیام داشته باشید و به بهبودی برسید.

ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت بیمارانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که در این نوع ویزیت نیازی به دادن آزمایش، تصویر رادیولوژیک و یا هر مدرک پزشکی ندارید و تنها به مکالمه تصویری و یا حتی صوتی و بازگو کردن علائمی که دارید می توانید ویزیت شوید و ازپزشک نسخه دریافت کنید.

در ضمن در زمان نیاز به آزمایش و یا تصاویر هم می توانید تمام پرونده های پزشکی  را در زمان ویزیت آنلاین پزشک زنان در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید تا از این طریق بتوانید پزشک را وضعیتی که دارید مطلع بسازید.
در رابطه با واکسن گارداسیل هم باید بگوییم که این تزریق را بهتر است توسط پزشک انجام دهید تا اگر عوارض جانبی نمایان شد متخصص زنان ازپزشک بتواند به آنها رسیدگی کند.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

عوارض واکسن گارداسیل:

عوارض واکسن گارداسیل:

واکسن گارداسیل چیست؟ و عوارض جانبی بعد از تزریق واکسن گارداسیل: این عوارض که ممکن است ایجاد شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • درد در محل تزریق
  • غش و سرگیجه
  • تب و سردرد
  • تهوع
  • تورم
  • خارش

ویزیت آنلاین ازپزشک

در صورت مشاهده هر نوع بیماری مربوط به زنان و یا داشتن سوالات مربوط به بیماری زنان می توانید از طریق اپلیکیشن بیمار ازپزشک، یکی از بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید و به صورت ویزیت پزشک آنلاین مشاوره پزشکی دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند.

پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از ویزیت آنلاین پزشک زنان در هر مکان بهره ببرید.
همین الان با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک، مشاوره تلفنی پزشکی زنان را دریافت کنید.

اگر سوالات بیشتری درباره این واکسن یا نحوه دریافت مشاوره آنلاین از طریق سامانه از پزشک را دارید می‌توانید به مقاله مزیت های ویزیت آنلاین با اپلیکیشن ازپزشک مراجعه نمائید تا اطلاعات جامع و کاملی را در این باره به دست آورید

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.