روماتولوژی

دریافت ویزیت پزشک ارتوپد برای درمان گرفتگی شانه

دریافت ویزیت پزشک ارتوپد برای درمان گرفتگی شانه

درمان خشکی شانه با پزشک ارتوپد

دریافت ویزیت پزشک ارتوپد برای درمان گرفتگی شانه

درد بین مفاصل شانه شایع است و فشار عضلانی و ورزش، فشردگی ستون فقرات، خستگی عضلانی، بیماری قلبی، آسیب عضلانی و شانه یخ ‌زده( خشکی شانه) ، همگی از علل اسپاسم عضله شانه و گرفتگی عضلات شانه هستند. پزشکان این ناراحتی را درد بین عضلات و مفاصل عنوان می‌کنند. افرادی که درد در مفاصل شانه و گرفتگی شانه دارند به طور معمول در قسمت فوقانی و پشت خود بین، دردی مزمن یا دردی مانند تیرکشیدن دارند. لازم به ذکر است بیشتر اوقات، درد شانه چیزی نیست که نگران کننده باشد؛ اما در برخی موارد، می‌ تواند نشانه وضعیت جدی را در فرد ایجاد کند. به همین دلیل در زمان داشتن درد قبل از درمان لازم است که علت درد در مفصل مشخص گردد. در این زمان چنانچه به پزشک ارتوپد نیاز داشتید می توانید اپلیکیشن ازپزشک را بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و در هر زمان و مکان از بهترین متخصصان، ویزیت پزشک ارتوپد دریافت کنید.

ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین دکترها ، آماده است تا از بیماران میزبانی کرده و به آنها مشاوره آنلاین و ویزیت پزشک ارتوپد ارائه کند. شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ازپزشک ، از پزشک متخصص در سایت مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن و یا سایت ویزیت آنلاین ، بهترین پزشک ارتوپد را جستجو کنید و با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک را انجام دهید. همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و از دسترسی سریع به متخصص ازپزشک بهره ببرید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک ارتوپد را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید.

 

اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه

اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه

 

اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه

اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه زمانی رخ می‌ دهد که انقباض غیر ارادی در قسمت بالای کمر، ستون فقرات یا قفسه سینه ایجاد شود. چنانچه از شانه و کتف بیش از حد استفاده شود، این ناحیه از بدن دچار آسیب و اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه می شود.

برای مثال  ورزش ‌های طولانی و طاقت‌ فرسا باعث می شود بافت نرم قسمت فوقانی بدن صدمه ‌بییند. از طرفی ممکن است شانه شما با ضربه مستقیم آسیب دیده و دچار گرفتگی شود. در این زمان است که با داشتن  اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه، درد متوسطی را در این ناحیه احساس می‌کنید که با حرکت دادن دست و شانه این درد بیشتر می‌شود.

اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه گاهی اوقات خود به خود رفع می ‌شود؛ اما گاهی هم برای کاهش درد باید به پزشک ارتوپد مراجعه کنید. با این حال روش ‌های خانگی مانند استفاده از کمپرس آب گرم و سرد، دوش آب گرم و ورزش ‌های کششی آرام می ‌تواند به کاهش درد و  اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه کمک کند. اگر اسپاسم با روش‌های خانگی برطرف نشد، به پزشک ارتوپد در اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و مشاوره بگیرید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله درمان کشیدگی تاندون با مشاوره پزشک ارتوپد آنلاین

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

خشکی شانه

خشکی شانه که به آن چسبندگی کپسول ها هم گفته می شود باعث درد شانه و سخت شدن شانه ها شده و با گذشت زمان شانه ها برای حرکت دچار مشکل می شوند. این عارضه و ناراحتی معمولا برای ۲ درصد از مردم اتفاق می افتد و آنها را درگیر خود می کند. افراد بین سنین ۲۰ تا ۴۰ سال ، این عارضه را تجربه می کنند ؛ البته میزان ابتلا به این عارضه در خانم ها بیشتر از آ قایان است. خشکی شانه  معمولا بعد از یک مدت بی حرکتی در شانه ها بوجود می آید. بی حرکت بودن شانه ها هم معمولا بعد از انجام جراحی ، شکستگی و یا آسیب های دیگر در بدن اتفاق می افتد . حرکت دادن شانه ها بعداز عمل جراحی یکی از عوامل جلوگیری از خشکی شانه است. بسیار مهم است که بدانید خشکی شانه در سه مرحله پیشرفت می کند و روش درمان این بیماری ، بیشتر براساس شانه درد بیمار بوده و با انجام فیزیوتراپی قدرت وحرکت به مفصل شانه باز می گردد. حرکت شانه ها معمولا بعد از اینکه خشکی شانه برطرف شد انجام می شود. انجام حرکات کامل و طبیعی، و برگشت به حالت اولیه معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال طول می کشد. در روند خشک شدن شانه ، بافت های نرم کپسولی شانه، خشک ، سخت و دچار التهاب می شوند.

 

علائم و درمان گرفتگی عضلات شانه با پزشک ارتوپد

گرفتگی عضلات شانه ممکن است همراه با درد یا گرفتگی در دیگر نقاط بدن مانند گردن، کتف و غیره اتفاق بیفتد. هر یک از اینها می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. گرفتگی عضلات شانه و گردن، زمانی مشخص می ‌شود که شما قادر به حرکت کردن به چپ و راست نباشید و یا این حرکت به سختی و با درد فراوان انجام شود. در حقیقت فرد برای نگاه کردن به اطراف مجبور است کل بدن خود را بچرخاند. این گرفتگی ممکن است صبح، هنگام بیدار شدن از خواب و یا آخر شب پس از انجام فعالیت ‌های زیاد برای اکثر افراد پیش آید. اگر گرفتگی شانه و گردن، علت پزشکی خاصی نداشته باشد حداکثر در مدت زمان ۷ روز از بین می ‌رود، اما اگر گرفتگی در این مدت کاهش پیدا نکرد، مراجعه به پزشک ارتوپد و یا داشتن مشاوره آنلاین با پزشک ارتوپد الزامیست.

با این حال از علائم گرفتگی عضلات شانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. درد در شانه
 2. درد در گردن
 3. درد در بالای بازو
 4. درد بین تیغه ‌های شانه و بالای کمر
 5. سفتی در پشت شانه
 6. محدودیت در توانایی حرکت (مانند حرکت دست، گردن و … که همراه با درد و سختی باشد)

مطالعه مقاله علائم کشیدگی عضلات در اپلیکیشن پزشکی ورزشی پیشنهاد می شود.

 

درمان خشکی شانه

درمان خشکی شانه

 

برای درمان گرفتگی عضلات شانه در خانه می ‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 

 • استراحت دادن به شانه
 • کم کردن فشارهای عصبی
 • کاهش فشار بر روی ستون فقرات
 • استفاده از پمادهای مناسب برای گرفتگی عضلات
 • استفاده از کمپرس یخ ۱۵ دقیقه به مدت ۲ تا ۳ روز
 • انجام فیزیوتراپی در منزل
 • انجام حرکات کششی
 • استفاده از فوم رولر  FOAM ROLLER برای کاهش درد و سفتی عضلات
 • مصرف ایبوپروفن یا استامینوفن برای کاهش و التهاب درد و گرفتگی

 

توجه داشته باشید که اگر اسپاسم و گرفتگی عضلات شانه طولانی مدت بود و با امتحان روش ‌های درمان خانگی درد کاهش پیدا نکرد، باید سریعا به پزشک ارتوپد مراجعه کنید. پزشک متخصص ستون فقرات، می ‌تواند علت دقیق درد و گرفتگی شانه را تشخیص دهد.

پیشنهاد مقاله: فیزیوتراپی و ویزیت سالمندان در منزل

 

تصویر دکتر راشد رحمتی

راشد رحمتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر بهزاد خانمحمدی

بهزاد خانمحمدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا اعرابیان

رضا اعرابیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رضا پورعلی

رضا پورعلی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر رامین ارژنگ

رامین ارژنگ

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمد ربانی

محمد ربانی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر شعیب مجدی

شعیب مجدی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر علیرضا عشرتی

علیرضا عشرتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر عباس رحیمیان

عباس رحیمیان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مرتضی مولوی

مرتضی مولوی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر عباس عبدلی تفتی

عباس عبدلی تفتی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر محمدعلی طاهرنیا

محمدعلی طاهرنیا

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مهرنوش عمهربد

مهرنوش عمهربد

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حسین عالم زاده

حسین عالم زاده

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر مهدی سروریان

مهدی سروریان

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حمید پردیس

حمید پردیس

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر فرزاد آراسته

فرزاد آراسته

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حمید قاضی

حمید قاضی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر حجت حسین پور فیضی

حجت حسین پور فیضی

جراحی استخوان و مفاصل

تصویر دکتر کیارش بصیری

کیارش بصیری

جراحی استخوان و مفاصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.