غیر پزشکی, سلامت جسم

بیماری های عفونی زنان

بیماری های عفونی زنان

بیماری های عفونی زنان

یکی از مواردی که باعث می شود زنان  مشاوره پزشکی آنلاین با یک متخصص  داشته باشند مربوط به انواع بیماری های عفونی در آنها می شود. بیماری هایی مربوط به عفونت‌ های دستگاه تناسلی، عفونت ‌های دوران بارداری، عفونت‌ های لگنی و عفونت ‌های مقاربتی که همگی از این عفونت‌ها هستند .

برای مثال زگیل تناسلی که با عنوان زگیل مقاربتی میان عموم مطرح است نوعی بیماری پوستی عفونی بوده و در گروه بیماری های آمیزشی قرار می گیرد. یا عفونت های واژن  ، عفونت های دوران بارداری و …

بیماری های عفونی زنان را بشناسید !

ما در این مطلب از مجله ازپزشک در رابطه با بیماری های عفونی زنان صحبت خواهیم کرد. چنانچه نیاز به مشاوره آنلاین پزشکی ازپزشک و یا ویزیت آنلاین داشتید حتما با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک ، به یکی از بهترین متخصص زنان درخواست ویزیت دهید و آنلاین ویزیت شوید. پزشک زنان در رابطه با مسائلی چون بارداری، سیستم تناسلی زنان و زایمان و شناسایی در زمینه سلامت باروری، تشخیص و درمان بیماری های زنان تخصص دارد .

ویزیت آنلاین پزشک زنان هم می تواند برای سوالات مربوط به  بیماری های عفونی زنان و  هر سوالی که مختص زنان است کاربرد داشته باشد و به راحتی در خانه صورت بپذیرد. زنان برای داشتن معاینه فیزیکی نیاز دارند که به مطب متخصص زنان مراجعه کنند و یک ویزیت حضوری با پزشک داشته باشند. اما ویزیت آنلاین پزشک زنان می تواند در مواقعی که به هیچ معاینه فیزیکی نیازی نیست انجام شده و به سوالات بیمار پاسخ داده شود.
سامانه ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین متخصص زنان، امکان داشتن مشاوره پزشکی آنلاین و ویزیت آنلاین پزشک زنان برای بیماران را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد.

شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین به صورت تصویری و صوتی و همچنین به صورت پیام داشته باشید و به بهبودی برسید. ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت بیمارانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

در زمان نیاز به آزمایش و یا تصاویر هم می توانید تمام پرونده های پزشکی  رادر زمان ویزیت آنلاین پزشک زنان در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید تا از این طریق بتوانید پزشک را وضعیتی که دارید مطلع بسازید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

انواع بیماری های عفونی زنان

انواع بیماری های عفونی زنان

در ادامه مطلب ازپزشک شما را با انواع عفونت‌ های واژن آشنا خواهیم کرد.

واژینوز باکتریال که این نوع عفونت با تغییر توازن باکتری ‌ها در واژن ایجاد می‌شود. باید بدانید که بسیاری از باکتری ها به طور معمول در واژن زندگی می کنند. واژینوز باکتریایی، شایع ترین عفونت واژن در نتیجه کاهش تعداد لاکتوباسیل های محافظ و افزایش تعداد باکتری های دیگری که به طور معمول وجود دارند . از دلایل ایجاد این عفونت هم می توان به مواردی چون داشتن یک بیماری مقاربتی ، استفاده از IUD و داشتن چندین شریک جنسی اشاره کرد.
از علاپم این عفونت می توان به تذشحات خاکستری یا سفید رنگ اشاره کرد که معمولا بوی ماهی می دهند. نگران نباشید. این عفونت به سادگی و تنها با مصرف آنتی بیوتیک ها زیر نظر پزشک متخصص زنان ازپزشک درمان می‌ شود.

تریکوموناس واژینوس که یک عفونت واژینال بوده و به دلیل تک یاخته ‌های تریکوموناس واژینالیس ایجاد می شود. در این زمان علائم بلافاصله پس از ورود به مهبل ایجاد می شود و یا اینکه تک یاخته ‌ها می توانند در مهبل یا روی دهانه رحم تا هفته ها یا ماه‌ها بدون ایجاد علائم باقی بمانند. همچنین امکان دارد که با ایجاد این عفونت زنان ، مثانه  هم آلوده شود . از علائم این عفونت زنان می توان به ترشحات سبز یا زرد فراوان که بوی نا مطبوعی هم دارند اشاره کرد. با وجود چنین عفونتی ، استفاده از کاندوم در زمان رابطه ضرورت دارد.

عفونت‌ های قارچی  که در این حالت ، زمانی که واژن به قارچ کاندیدا آلوده ‌شود، عفونت ایجاد می‌شود. این عفونت در زنان در سن باروری ، افراد مبتلا به دیابت ، فراد با سیستم ایمنی ضعیف ، افرادی که لباس زیرهای تنگ می‌پوشند  و افرادی که بیش از حد از آنتی بیوتیک استفاده می‌کنند بسیار شایع است. از علائم این عفونت در زنان می توان به واژن قرمز و متورم، درد هنگام مقاربت، ترشحات سفید، ضخیم و پنیری اشاره کرد.

عفونت ‌های دوران بارداری

عفونت ‌های دوران بارداری

از آنجایی که زنان  در دوران بارداری با افزایش هورمون ها مواجه هستند ، بدن آنها برای میزبانی از عفونت‌ ها مستعد‌تر از سایر افراد است. با اینکه در دوران بارداری ترشحات واژن در حالت طبیعی بیشتر می شود اما اگر این ترشحات از شکل سفید و بدون بو خارج شوند، نشان از عفونت می دهند. داشتن برخی دیگر از انواع عفونت‌ ها که به دستگاه تناسلی مربوط نمی‌شود نیز ممکن است مادر و کودک را تحت تاثیر قرار دهد.

عفونت هایی مانند :

 • آبله مرغان
 • سرخجه
 • HIV
 • انواع هپاتیت
 • هرپس یا تبخال
 • توکسوپلاسموز
 • زیکا

عفونت های مقاربتی زنان

عفونت های مقاربتی زنان

این عفونت ها از طریق برقراری رابطه جنسی به فرد دیگر منتقل می شود که همانگونه که در ابتدای مطلب ازپزشک به آن اشاره کردیم رایج ترین آنها تبخال تناسلی نام دارد. عامل ایجاد این عفونت ویروسی است به اختصارHSV  که در ناحیه تناسلی ایجاد تبخال می‌کند و اگر به نخاع برسد برای همیشه در آنجا می ماند.

در مراحل اولیه این عفونت علامتی نداشته و منتقل نمی شود اما به مرور سوزش، خارش و تاول ایجاد می شود. بسیار مهم است بدانید که برای این نوع از بیماری های عفونی زنان هیچ درمان شناخته شده ‌ای وجود ندارد و این عفونت به شدت مسری است.

از دیگر عفونت های مقاربتی زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاپیلوما (HPV) که بیش از ۴۰ نوع ویروس عامل ایجاد زگیل تناسلی هستند و برخی از انواع آن می‌توانند عامل ایجاد سرطان رحم در زنان شود. این بیماری بسیار شایع است و واکسیناسیون به وسیله‌ واکسن گارداسیل بهترین روش پیشگیری از ۴ نوع آن است.
 • سفلیس که نوعی STD است که این بیماری توسط یک ارگانیسم باکتریایی به نام اسپیروکت ایجاد می شود. این عفونت بسیار خطرناک است و در اگر در مرحله حادی قرار بگیرد برای فرد خطراتی چون مشکلات قلبی و مغزی، مشکلات بینایی و شنوایی به همراه دارد.
 • سوزاک نیز یک نوع عفونت باکتریایی است که توسط ارگانیسم اسجاد شده و از طریق تماس جنسی منتقل می شود. سوزاک یکی از قدیمی ترین بیماریهای شناخته شده مقاربتی است. از علائم سوزاک  می توان به مواردی چون سوزش و درد هنگام ادرار ، تکرر ادرار، ترشحات زرد رنگ و سوزش و درد در ناحیه واژن اشاره کرد.
 • کلامیدیا نیز عفونت نیز باکتریایی بوده و علائمی مشابه سوزاک ایجاد می‌کند.

مشاوره آنلاین تخصصی عفونت ‌های زنان

اگر به هر دلیلی مشاوره حضوری برای بیماران ممکن نباشد آنها می توانند تمام مشکلاتشان را به صورت مشاوره آنلاین پزشکی از طریق تماس تلفنی ، تماس تصویری و به صورت پیامی انجام دهند.

پس در صورت مشاهده هر نوع بیماری مربوط به زنان و یا داشتن سوالات می توانید از طریق اپلیکیشن بیمار ازپزشک، یکی از بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید و به صورت ویزیت پزشک آنلاین مشاوره پزشکی دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از ویزیت آنلاین پزشک زنان در هر مکان بهره ببرید.
حال که با انواع بیماری های عفونی زنان آشنا شدید و اگر به هر یک از اختلالات  مبتلا هستید، بدون شک نیاز به مشاوره با متخصص زنان دارید و باید هر چه سریع تر ویزیت شوید.

پس همین الان با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک، مشاوره تلفنی پزشکی زنان را دریافت کنید. مشاوره گرفتن در مورد داروها، چک کردن پاسخ آزمایشات و موارد اورژانسی نیز از جمله مواردی است که به صورت تلفنی و آنلاین با اپلیکیشن ازپزشک امکان پذیر است.

اکر به نیازهای بیشتری درباره بیماری زنان دارید و یا احتیاج به اطلاعاتی درباره نحوه برقراری ارتباط آنلاین با پزشک زنان دارید پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشاوره پزشک زنان تلفنی تا اطلاعات کامل و جامعی در این‌باره به دست آورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.