روانپزشکی, غیر پزشکی

ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی

ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی

ويزيت آنلاين روانپزشک برای خشونت خانگي

ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی

روانپزشکان به درمان بیمار‌های خاص روانی و عوارض ناشی از آن می‌پردازند و سعی بر این دارند بیماران را به بهترین شکل ممکن درمان کنند. این پزشکان متخصص  می توانند بیماری ‌هایی چون اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی مزمن، اسکیزوفرنی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلالات تغذیه‌ای، مشکلات خواب، عادات ناسالم، فوبیا، ترس، استرس و… را درمان کنند  و به بیماران مشاوره و ویزیت آنلاین پزشکی بدهند. یک روانپزشک باید مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی و  بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد را در یکی از گرایش‌ های روانشناسی کسب کرده باشد تا بتواند از روش های درمان برای بیماران استفاده کند. با این حال بیمارانی که در شرایط روحی نامناسبی قرار دارند می توانند با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک  با یکی از بهترین متخصصان ، ویزیت آنلاین روانپزشک داشته و زیر نظر پزشک باشند. ما در این مطلب از مجله سلامتی به موضوع ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی اشاره خواهیم کرد. برای داشتن اطلاعات کافی در این زمینه ، تا انتهای مطلب همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید. اگر سوالی هم داشتید می توانید در انتهای متن در قسمت دیدگاه ثبت کنید و ازپزشک پاسخ دریافت کنید.

پیشنهاد مقاله: ویزیت آنلاین رایگان با روانشناسان ازپزشک

 

ویزیت آنلاین روانپزشک و جلوگیری از خشونت خانگی

ویزیت آنلاین روانپزشک و جلوگیری از خشونت خانگی

 

خشونت خانگی

خشونت خانگی توسط فردی در خانواده قربانی مانند والدین، اعضای نزدیک خانواده، سایر اقوام و دوستان خانواده صورت می گیرد. این اصطلاح هم زمانی به کار برده می شود که رابط نزدیکی بین مجرم و قربانی وجود داشته باشد. معمولاً یک شکاف قدرت بین اعضاء وجود دارد و به عبارتی قربانی به مجرم خود وابسته است. به همین دلیل خشونت خانگی می تواند به شکل آزار جسمی، جنسی یا روانی صورت بگیرد که در این زمان ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی می تواند کمک کننده باشد. در رابطه با ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی باید بگوییم که روانپزشکی شاخه‌ای از علم پزشکی بوده و بر پیشگیری، تشخیص، درمان اختلالات روانی، رفتاری و عاطفی تمرکز دارد. در واقع روانپزشک در زمینه سلامت روان تخصص دارد و بیماران نیازمند و فردی که مورد خشونت خانگی قرار گرفته است را درمان می کند. تخصص روانپزشکان در  رابطه با بیماری‌ها ، اختلالات روانی، همچنین علائم ابتلا به آن‌ هاست. از این رو افراد می توانند با داشتن ویزیت آنلاین روانپزشک  با دارو درمانی و البته گا‌هاً با روان درمانی، درمان شوند و به بهبودی برسند.  ویزیت آنلاین روانپزشک به این صورت است که پزشک با توجه به علمی که دارد می تواند برای درمان بیماران از دارو‌های درمانی استفاده کند و اقدامات درمانی را انجام دهد. به طور کلی دکتر اعصاب و روان، پزشکانی هستند که بیمارانی را که تحت تأثیر مشکلات موقت یا مزمن سلامت روان هستند، ارزیابی و درمان می‌کنند. در ادامه به انواع خشونت خانگی اشاره خواهیم کرد.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

انواع خشونت خانگی

مواردی که در ادامه عنوان می کنیم از انواع خشونت خانوادگی هستند :

  1. کودک آزاری
  2. سوء استفاده از سالمندان
  3. خشونت مبتنی بر عنف مانند قتل های ناموسی و ازدواج اجباری

تمامی شکل های آزار و اذیت توسط یک شریک صمیمی و افراد نزدیک از جمله آزار روانی و تعقیب صورت می پذیرد. ممکن است شما برای گرفتن ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی آماده نباشید چرا که بر این باور هستید که مقصر خشونت خانگی در رابطه خودتانید. دلایلی که ممکن است خیال کنید خودتان مقصرید شامل موارد زیر می شود :

 

  • شریک زندگی تان شما را به خاطر خشونت در رابطه سرزنش کند. معمولا زوج های بدرفتار به ندرت مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند و شریکشان را مقصر می دانند.
  • شریک زندگی شما تنها رفتار توهین آمیز با شما از خود نشان دهد. سوء استفاده کنندگان اغلب به ظاهر توجه دارند و ممکن است برای کسانی که خارج از رابطه شما هستند جذاب و با ثبات به نظر برسند. از این رو ممکن است شما باور کنید که اعمال او فقط با کاری که انجام داده اید قابل توضیح است.
  • درمانگرانی که شما را به تنهایی یا با همسرتان می بینند، ممکن است مشکلی را بین شما تشخیص ندهند. اگر به ارائه دهنده مراقبت های سلامت خود در مورد سوء استفاده نگفته اید، ممکن است فقط به الگوهای ناسالم در تفکر یا رفتار شما توجه کنند که این موضوع می تواند منجر به تشخیص اشتباه در آنها شود. برای مثال، بازماندگان خشونت شریک جنسی ممکن است علائمی شبیه اختلالات مزمن مانند سندرم روده تحریک پذیر یا فیبرومیالژیا داشته باشند. قرار گرفتن در معرض خشونت همسر همچنین خطر ابتلا به بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را افزایش می دهد.
  • ممکن است شما به صورت کلامی یا فیزیکی علیه متجاوز از خود دفاع کرده باشید. سوء استفاده کننده ممکن است از چنین حوادثی برای فریب شما استفاده کند و آنها را به عنوان دلیلی مبنی بر این که شما نیز پرخاشگر  هستید توصیف کند.
  • اگر در تشخیص آنچه اتفاق می افتد مشکل دارید، سعی کنید به الگوهای سالم در رابطه خود نگاه کنید. سپس علائم خشونت خانگی را مرور کنید. در یک رابطه توهین آمیز، فردی که به طور معمول از این رفتارها استفاده می کند، آزارگر بوده و فردی که در سمت گیرنده قرار دارد مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

 

انواع خشونت خانگی

انواع خشونت خانگی

 

ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی

از آنجایی که بهترین روانپزشکان تهران در سامانه آنلاین ازپزشک فعالیت می کنند ، افراد می توانند با مراجعه به اپلیکیشن درخواست  ویزیت آنلاین روانپزشک برای خشونت خانگی بدهند و زیر نظر متخصصان درمان شوند. همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم ، پزشکان فعال و آنلاین ازپزشک  بیماری ‌هایی چون افسردگی، اضطراب، فوبیا و… را که در اثر عوامل عصبی، ژنتیکی، روانی و اجتماعی در افراد ایجاد می شوند درمان می کنند . سامانه آنلاین ازپزشک با ارائه ویزیت آنلاین روانپزشک و مشاوره و روش ‌های درمانی، سعی بر کاهش عوارض روانی ناشی از آسیب ‌های مغزی وبیماری‌ های ذهن دارد و  تلاش می کند تا کنترل و تحمل درد را برای افراد آسان تر سازد . به منظور اخذ نوبت از بهترین روانپزشکان تهران، ابتدا باید به سایت  و یا اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و سپس نام دکتر مورد نظر خود را از بین لیست روانپزشکان تهران انتخاب کرده و زمان و تاریخ ویزیت را مشخص  نمایید. سپس می توانید نوبت خود را نهایی کنید و از خدمات ازپزشک بهره ببرید.  خدمات سامانه آنلاین ازپزشک جهت تسهیل روند درمان و تامین رفاه بیماران ارائه شده می شود تا بتواند برای افراد جامعه مفید واقع شود.
ازپزشک با بهره‌گیری از دانش بهترین متخصصین در تهران، علاوه بر ارائه خدمت رزرو نوبت آنلاین ، خدمات ویزیت آنلاین روانپزشک را نیز به بیماران ارائه می ‌دهد. در صورتی که بیماران اعصاب و روان در شرایط حاد روحی باشند و به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به مطب را نداشته باشند، می‌توانند از این خدمت استفاده کرده و به صورت ویزیت آنلاین نوبت بگیرند و زیر نظر متخصصان به بهبودی برسند .

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله حل مشکلات خانوادگی با مشاوره روانشناسی آنلاین

 

تصویر دکتر بهاره رضایی

بهاره رضایی

روانپزشکی

تصویر دکتر حمید رضا صالحیان

حمید رضا صالحیان

روانپزشکی

تصویر دکتر آزاده رهاوی عزآبادی

آزاده رهاوی عزآبادی

روانپزشکی

تصویر دکتر عمید شمس اله

عمید شمس اله

روانپزشکی

تصویر دکتر احمد طایفی آغمیونی

احمد طایفی آغمیونی

روانپزشکی

تصویر دکتر مهدی پورنامداری

مهدی پورنامداری

روانپزشکی

تصویر دکتر لیلا طهماسبی

لیلا طهماسبی

روانپزشکی

تصویر دکتر زهرا زارع

زهرا زارع

روانپزشکی

تصویر دکتر پیمان حمزه ‌نژاد

پیمان حمزه ‌نژاد

روانپزشکی

تصویر دکتر کورش هرمزی

کورش هرمزی

روانپزشکی

تصویر دکتر کامبیز زنگنه

کامبیز زنگنه

روانپزشکی

تصویر دکتر سید مجید علوی کاخکی

سید مجید علوی کاخکی

روانپزشکی

تصویر دکتر مجتبی سخاوت

مجتبی سخاوت

روانپزشکی

تصویر دکتر حمداله سعیدی گرگری

حمداله سعیدی گرگری

روانپزشکی

تصویر دکتر مریم ماهری

مریم ماهری

روانپزشکی

تصویر دکتر حسین نجمی

حسین نجمی

روانپزشکی

تصویر دکتر محمد علی کهفی اردکانی

محمد علی کهفی اردکانی

روانپزشکی

تصویر دکتر کامران اسمعیلی درجانی

کامران اسمعیلی درجانی

روانپزشکی

تصویر دکتر افشین عطاییان

افشین عطاییان

روانپزشکی

تصویر دکتر می گل تقی بیگی

می گل تقی بیگی

روانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.