دندانپزشکی

هزینه ارتودنسی با مشاوره آنلاین رایگان دندانپزشک

هزینه ارتودنسی با مشاوره آنلاین رایگان دندانپزشک

مشاوره آنلاین رایگان دندانپزشک

ارتودنسی یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی است. اصطلاح “ارتودنسی” را می توان به دو کلمه یونانی – “orthos” به معنای صاف یا صحیح و “dontics” به معنای دندان تقسیم کرد. بنابراین ارتودنسی عمل صاف کردن دندان های نامرتب یا مال اکلوژن را توصیف می کند. دندانپزشکان متخصص در ارتودنسی یا ارتودنتیست می توانند به مدیریت موقعیت غیر طبیعی دندان ها، فک ها و صورت کمک کنند.برای مشاوره در مورد انواع ارتودنسی می توانید از مشاوره آنلاین رایگان استفاده کنید.

 

مزایای ارتودنسی

 • بهبود عزت نفس
 • بهبود عملکرد دندان ها از جمله جویدن بهتر و تلفظ و گفتار واضح تر
 • کاهش خطر پوسیدگی دندان به دلیل جمع آوری ذرات غذا بین دندان ها
 • کاهش خطر آسیب لثه و ضربه ناشی از اوربایت و مال اکلوژن

 

انواع ارتودنسی

دندان‌ها را می‌توان در بزرگسالان، نوجوانان یا کودکان با استفاده از بریس‌هایی که ممکن است ثابت یا متحرک باشند، صاف کرد. اینها ممکن است تنظیم شوند و ممکن است دندانها را صاف کنند و در عین حال امکان رشد و نمو را فراهم کنند. برای آشنایی با انواع ارتودنسی می توانید از مشاوره آنلاین رایگان با دندانپزشک بهره ببرید.

 

انواع ارتودنسی

انواع ارتودنسی

 

خطرات درمان ارتودنسی

یکی از مهمترین خطراتی که درمدت زمان ارتودنسی باید در نظر گرفته شود، عدم دستیابی به نتیجه مطلوب از درمان است. با این حال، در بیشتر موارد، مزایای درمان بیشتر از خطرات و مضرات احتمالی است. برخی از خطرات عبارتند از:

 • پوسیدگی زودهنگام دندان – اگر نواحی اطراف بریس ها تمیز نشوند و پلاک در اطراف یک بریس ثابت جمع شده باشد که باعث پوسیدگی می شود (به خصوص اگر رژیم غذایی حاوی قند زیاد باشد) ممکن است رخ دهد.
 • تحلیل ریشه یا حل شدن ریشه دندان – حرکت و اتصال دندان ها با بریس ممکن است منجر به این عارضه شود.
 • از دست دادن تکیه گاه لثه – این نیز به دلیل استفاده از بریس در برخی افراد ایجاد می شود. بریس ها و درمان ارتودنسی ممکن است باعث ایجاد یا تشدید التهاب لثه و افزایش خطر بیماری لثه شوند

 

ارتودنتیست چیست؟

مردم اغلب لبخند کامل را با سلامتی مرتبط می دانند. درست است – سلامت دهان و دندان شما نقش مهمی در بهزیستی کلی شما دارد. مال اکلوژن یا نامرتبی دندان ها می تواند منجر به مشکلات دندانی از جمله پوسیدگی دندان، بیماری لثه و جویدن سخت یا دردناک شود.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره و مشاوره پزشکی آنلاین را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

ارتودنسی دندان مناسب چه کسانی است؟

اگر بایت بدی دارید یا فاصله زیادی بین دندان های خود دارید، ممکن است بخواهید با دندانپزشک متخصص در مراقبت های ارتودنسی مشورت کنید یا از مشاوره آنلاین رایگان استفاده کنید.

ارتودنتیست دندانپزشکی است که برای تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندان و فک آموزش دیده است. آنها شرایط موجود را اصلاح می کنند و برای شناسایی مشکلاتی که ممکن است در آینده ایجاد شوند آموزش دیده اند. متخصصین ارتودنسی با افراد در هر سنی از کودک گرفته تا بزرگسال کار می کنند.

ارتودنتیست ها از دستگاه های دندانی ثابت و متحرک مانند بریس ها، نگهدارنده ها و باندها برای تغییر موقعیت دندان ها در دهان استفاده می کنند. آنها ناهنجاری های دندانی را درمان می کنند، از جمله:

 • دندان های کج
 • مشکلات گاز گرفتن، مانند اوربایت یا آندربایت
 • دندان های شلوغ،کج، یا دندان هایی که خیلی از هم فاصله دارند
 • ناهماهنگی فک

 

هدف از مراقبت های ارتودنسی بهبود بایت بیمار است. دندان هایی که صاف و یکنواخت هستند با دندان های مقابل در فک هم تراز خواهند شد. یک لقمه سالم تضمین می کند که می توانید درست غذا بخورید، بجوید و صحبت کنید. در گذشته مراجعه به متخصص ارتودنسی با کودکان یا نوجوانانی مرتبط بود که نیاز به بریس داشتند. با این حال، ارتودنتیست ها می توانند مشکلات دندانی را در هر سنی اصلاح کنند.برای راهنمایی در این زمینه از مشاوره آنلاین رایگان کمک بگیرید.

پیشنهاد مقاله: دندانپزشک آنلاین برای درمان التهاب لثه

 

ارتودنتیست چیست؟

ارتودنتیست چیست؟

 

بریس یا لوازم دندانپزشکی

باندهای مربعی فلزی، سرامیکی یا پلاستیکی به دندان ها متصل می شوند. مجموعه ای از سیم ها یا فنرها نیرو وارد می کنند و دندان ها را به هم تراز می کنند. بیماران مبتلا به مال اکلوژن جزئی اغلب به جای بریس های سنتی از بریس های شفاف به نام الاینر استفاده می کنند. برخی از بیماران ممکن است به هدگیر برای کمک به حرکت دندان ها در تراز با فشار خارج از دهان نیاز داشته باشند.

 

عمل جراحی

بیماری که دچار آندربایت یا اوربایت شدید است ممکن است به جراحی اصلاحی برای بلند کردن یا کوتاه کردن فک نیاز داشته باشد. ارتودنتیست ها از سیم، پیچ های جراحی یا صفحات برای حمایت از استخوان فک استفاده می کنند. جراحی فک تنها در صورتی استفاده می‌شود که رشد شما تمام شده باشد و درمان‌های ارتودنسی کمتر تهاجمی ناموفق بوده باشند.

 

اصلاح مال اکلوژن دندانی می تواند:

 • گاز گرفتن، جویدن و صحبت کردن را آسان تر کند
 • تقارن صورت و ظاهر کلی را بهبود می بخشد
 • کاهش درد ناشی از اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)
 • دندان‌ها را از هم جدا کند و تمیز کردن آن‌ها را آسان‌تر کند و به جلوگیری از پوسیدگی یا پوسیدگی دندان کمک کند

 

اغلب این دندانپزشک است که اولین بار در طول یک معاینه معمول متوجه نامرتبی دندان ها می شود. اگر دندان های عقب شما به درستی روی هم قرار نگیرد، ممکن است دندانپزشک به شما پیشنهاد دهد که به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید یا از مشاوره آنلاین رایگان کمک بگیرید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه مقاله هزینه ویزیت پزشک متخصص در منزل برای خدمات دندان پزشکی

 

منابع علمی این مطلب

 1. What Is an Orthodontist?
 2. What is Orthodontics?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.