غیر پزشکی, اخبار سلامت

مشاوره قبل از بارداری

مشاوره قبل از بارداری

مشاوره قبل از بارداری

آیا مشاوره قبل از بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است؟

از جمله مسائل بسیار مهم که برای زنان و مردان بسیار حائز اهمیت است سلامت پیش از بارداری است. هدف از این مقاله از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک هم این است تا زنان، مردان و متخصصان سلامت به منظور کاهش خطر و ریسک و همچنین بهبود زندگی گام هایی بردارند و هیچ خطری در زمینه بارداری وجود نداشته باشد.

مشاوره قبل از بارداری به این منظور است که پزشک متخصص زمینه را برای بارداری مناسب و سالم فراهم نماید. به طور کلی، تلاش در حفظ سلامت پیش از بارداری تا حد زیادی به مواردی مانند دخالت های پزشکی، رفتاری و اجتماعی بستگی دارد و این مسائل در داشتن فرزند سالم نقش مهم و موثری ایفا می کند. بدون شک به هر اندازه  که مراقبت در دوران بارداری بیشتر باشد سلامت فرزند قطعی تر است که این مسئله مستلزم معاینه و مشاوره قبل از بارداری است.

مشاوره قبل از بارداری به صورت آنلاین

مشاوره قبل از بارداری به صورت آنلاین

مشاوره قبل از بارداری به این صورت است که ابتدا پزشک متخصص و یا متخصص ژنتیک، زوجین را به صورت حضوری می بیند و پیرامون خطرات ژنتیکی با آنها صحبت می کند. مشاوره قبل از بارداری به این دلیل است در صورتی که یکی از طرفین به بیماری ژنتیکی مبتلا باشند پزشک متخصص  بتواند آن را تشخیص دهد و راهکارهای مناسب به آنها ارائه  کند. به همین دلیل بسیار توصیه می شود افرادی که ازدواج آنها به صورت فامیلی است آزمایش های ژنتیک را به صورت دقیق انجام دهند. مشاوره قبل از بارداری  به متخصص ژنتیک این امکان را در اختیار افراد قرار می دهد تا ببیند که این آزمایش های مورد نظر گزینه مناسبی برای تشخیص بیماری هستند یا خیر.

آگاهی یافتن از مسائل مربوط به سلامت قبل از بارداری، مشاوره و معاینه قبل از بارداری و … به دلیل مانع بروز آسیب ها و مشکلاتی می شود که ممکن است در آینده بر روی فرزند نمایان شود.  پس بسیار مهم است که این مراقبت ه در طول دوره بارداری به صورت دقیق رعایت شوند تا هیچ خطری کودک را تهدید نکند. تحقیقات نشان می دهد مراقبت و مشاوره قبل از بارداری حداقل از سه ماه قبل شروع می شود که این زمان در افراد امری متغیر و متفاوت است. مثلا در برخی زنان حدود سه ماه و در برخی بیش از سه ماه مراقبت لازم و ضروری است. بنابراین در نظر گرفتن سلامت زن و مرد برای بارداری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید بسیار جدی گرفته شود. بارداری هم باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بپذیرد و از سمت پزشک توصیه شود. در زمان مشاوره قبل از بارداری ، زنان باید زمان چرخه قاعدگی را به صورت کامل و دقیق به پزشک متخصص خود ارائه کنند تا پزشک بتواند مناسب ترین زمان برای تخمک گذاری و بارداری را تشخیص دهد.

سامانه قدرت‌مند از پزشک سال‌ها است که در زمینه ارائه خدمات به بیماران فعالیت دارد و همیشه سعی را بر این داشته تا بتواند انجام این مهم را برای بیماران ساده‌تر و راحت‌تر نماید یکی از این خدمات دریافت مشاوره پزشک متخصص به صورت آنلاین می‌باشد که به واسطه آن می‌توانید در هر زمان و مکانی حتی در محل کار خود ویزیت شوید یا از پزشک مورد نظرتان مشاوره دریافت نمائید.

مشاوره قبل از بارداری از سامانه از پزشک

از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی سلامت بدن زن در دوران بارداری و همچنین حفظ سلامت جنین علاوه بر معاینه و مشاوره قبل از بارداری مستلزم مصرف مکمل های مناسب است که اغلب مکمل ها توسط پزشک متخصص به زنان تجویز می شوند. ما در ادامه مهم ترین مکمل ها که مورد تایید پزشکان آنلان ازپزشک هستند را معرفی می کنیم :

  1. فولیک اسید. این ویتامین حاوی ویتامین B بوده و نقش غیر قابل انکاری در پیشگیری از بروز نقص ها و اختلالات در مغز و ستون فقرات نوزاد دارد. توصیه می شود زنان حدود یک ماه پیش از بارداری و در خلال آن دوره به مصرف این مکمل اقدام کنند و زیر نظر پزشک متخصص باشند. میانگین مصرف روزانه این مکمل هم باید زیر نظر پزشک متخصص باشد.
  2. مکمل های حاوی مولتی ویتامین، مواد معدنی، آهن، زینک، کلسیم و… هم از دیگر مکمل هایی هستند که توسط پزشک متخصص تجویز می شوند .  نکته قابل توجه این است رژیم غذایی متعادل و مناسب و نوشیدن مقدار زیادی آب نیز می تواند در حفظ سلامت نوزاد و زن باردار مفید و موثر واقع شود.

مشاوره قبل از بارداری با پزشک متخصص

گاهی اوقات زن باردار شرایط پزشکی و خاصی دارد که در این صورت مستلزم است که تحت کنترل و مراقبت پزشک  متخصص باشد. برخی شرایط نظیر مشکلات و اختلالات تنفسی، دیابت، سلامت دهان و دندان، اضافه وزن، بیماری صرع، فشار خون بالا، بیماری تیروئید، افسردگی و اضطراب و … بر دوره بارداری تاثیرگذار است. در صورتی که زنان جراحی های زنانه همچون فیبروم و … را انجام داده باشند هم حتما باید پزشک را از وضعیت خود آگاه نمایند. بسیار مهم است بدانید که سابقه و نوع جراحی های زنان بر نحوه مدیریت بارداری نقش موثری دارد و باید به آنها توجه شود.
یکی از راهکارهای مهم پزشک متخصص برای تشخیص و بهبود مشکلات دوره بارداری که از طریق معاینه قبل از بارداری تعیین می شود، واکسن ها و غربالگری ها و انجام آزمایشاتی نظیر پاپ اسمیر و …  است تا از این طریق بتواند عفونت های قابل انتقال از طریق رابطه جنسی را سریعا شناسایی  و مهار کند. پزشک متخصص توصیه می کند زنانی که در برابر بیماری های سرخجه و آبله واکسینه نشده اند به مدت یک ماه بارداری خود را به تاخیر بیاندازند و نسبت به تزریق واکسن  هر چه سریع تر اقدام  کنند. همچنین پزشک متخصص بر این باور است که وزن ایده آل و مناسب، رژیم غذایی سالم، ترک سیگار، کاهش استرس و اضطراب و … هم می تواند در روند بهبود سلامت بدن   نقش فوق العاده مهمی داشته باشد. همانطور که میدانید توصیه ها ، مراقبت ها و مشاوره  قبل از بارداری نه تنها برای زنان بلکه برای مردان نیز حائز اهمیت است.

چرا که مواد ژنتیکی که تشکیل دهنده جنین هستند نیمی از آن به واسطه مرد فراهم می شود. رشد یک اسپرم تا حدی که بتواند یک تخمک را بارور نماید حداقل سه ماه طول می کشد.  به همین دلیل توصیه می شود مراقبت و معاینه قبل از بارداری حداقل سه ماه پیش از بارداری آغاز شود.  نکته قابل توجه این است چنانچه مرد تمامی مراقبت ها و دستورات پزشک را به صورت دقیق و صحیح رعایت نماید احتمال و امکان سلامت اسپرم و کودک بسیار بالا  می رود .

مزایای دریافت مشاوره قبل از بارداری از سامانه ار پزشک

مزایای دریافت مشاوره قبل از بارداری از سامانه ار پزشک

پزشکان فعال در اپلیکیشن ازپزشک در واقع می ‌توانند مادران باردار و نوزادان آن‌ ها را در طی نه ماه بارداری و مراقبت‌های بعد از آن همراهی کنند. با داشتن ویزیت پزشک متخصص به صورت آنلاین دیگر نیازی نیست در گرما و یا سرما ، در حالی که باردار هستید به دنبال نوبت دهی و مشاوره قبل از بارداری با پزشک متخصص زنان باشید و ساعت ها در ترافیک و آلودگی شهر بمانید. با ابداع این سبک از خدمات پزشکی، دیگر بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشید ساعت های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت بنشینید، می توانید به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک متخصص در میان بگذارید و از او مشاوره بگیرید.

سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد چنین بستری سعی بر این دارد که ارتباط تصویری، تلفنی و حتی به صورت چت را برای بیمار با پزشکان آسان کند تا تنها در صورت نیاز فردی برای ویزیت حضوری مجبور به مراجعه فیزیکی نزد پزشک باشد. با داشتن مشاوره قبل از بارداری در سامانه ازپزشک، تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک  از شما می خواهد که برای معاینه به مطب مراجعه کنید. در غیر این صورت به صورت تلفنی مشکل شما را حل کرده و مراحل درمان را برای شما انجام می دهد.
در صورت مشاهده هر نوع بیماری مربوط به زنان و یا داشتن سوالات برای بارداری، زایمان و مادر و نوزاد، می توانید از طریق اپلیکیشن بیمار ازپزشک، یکی از بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید و به صورت ویزیت پزشک آنلاین مشاوره پزشکی دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از ویزیت پزشک زنان و زایمان در هر مکان بهره ببرید.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه بیماری‌های زنان و نحوه دریافت ویزیت آنلاین دارید پیشنهاد ما به شما عزیزان  مطالعه مقاله ویزیت آنلاین پزشک زنان تا اطلاعات جامع و کاملی دراین‌باره در اختیارتان قرار گیرد.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.