غیر پزشکی, اخبار سلامت

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

مزایای مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

قطعا شما هم شنیده اید که آمار طلاق در ایران به عدد وحشتناکی رسیده است! به نوعی که به ازای هر ۳ ازدواج یکی از آنها منجر به طلاق شده است . به همین دلیل در ۱۰ سال اخیر مشاوره قبل از ازدواج بسیار معرفی شده و به اهمیت مشاوره قبل از ازدواج پی برده شده است .

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بیشتر طلاق ها هم معمولا در همان یکی دوسال اول زندگی مشترک زوجین رخ داده است و طول عمر زندگی مشترک آنها به ۳ سال هم نکشیده است. بدون شک موارد متفاوتی بر میزان کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار است اما متاسفانه تمام آنچه ه قبل از ازدواج باید دیده می شد توسط زوجین دیده نشد و هیچ کدام از آنها توجه خاصی نداشتند. در این زمان است که این مشاوره می تواند شبیه به یک بروشور راهنما برای تشکیل دنیای جدید شما عمل کند و راهنما باشد.

دریافت مشاوره یک گارانتی برای زندگی مشترک نیست ! مشاوره قبل از ازدواج به این معنی است که هر چقدر آگاهی و شناخت شما نسبت به شرایط، شریک زندگی، موقعیت و باید و نبایدهای زندگی دو نفره افزایش پیدا کند، احتمال کش و قوس های عجیب و غریب و نگرانی های زندگی مشترک کاهش می یابد. اگر شما هم تصمیم به زندگی جدید و ازدواج دارید حتما این مطلب از مجله سلامتی ازپزشک را مطالعه کنید تا بدانید که مشاوره قبل از ازدواج چه کمک های می تواند به شما و شریکتان داشته باشد.

مشاوره قبل از ازدواج به صورت آنلاین

مشاوره قبل از ازدواج به صورت آنلاین

برای داشتن مشاوره قبل از ازدواج به صورت آنلاین هم باید بگوییم که سامانه آنلاین ازپزشک با ایجاد یک بستر مناسب سعی بر این دارد تا بتواند به صورت آنلاین ، افراد نیازمند به مشاوره را ویزیت کند  و به آنها مشاوره روانشناسی و  مشاوره قبل از ازدواج  بدهد. ازپزشک با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند . به همین دلیل شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، مشاوره قبل از ازدواج با پزشک متخصص داشته باشید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، مشاوره قبل از ازدواج را با بهترین پزشک متخصص جستجو کنید .

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره قبل از ازدواج را در خانه انجام دهید. با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین سامانه هم می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید.

ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. در ادامه تصمیم داریم بیشتر در رابطه با مشاوره قبل از ازدواج صحبت کنیم تا از این طریق بتوانیم  از افراد نیازمند به مشاوره حمایت کنیم.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت آنلاین پزشک متخصص بهره‌مند شوند.

درباره مشاوره قبل از ازدواج بیشتر بدانید

درباره مشاوره قبل از ازدواج بیشتر بدانید

برای شروع باید بگوییم که مشاوره قبل از ازدواج  بهترین و کاربردی ترین راه حل جهت جلوگیری از احتمال جدایی زوجین است . متاسفانه بزرگترین اشتباهی که زنان و مردان جوان در زمان آشنایی و ازدواج خود به آن دچار می شوند این است که به دلایل کاملا بی ربط، از مراجعه به مشاوره ازدواج پرهیز می کنند و این کار را بی ارزش می دانند.  برای مثال افرادی هستند که با شناخت این که من فرد طرف مقابلم را کاملا می شناسم از مراجعه به  مشاوره ازدواج صرف نظر می کنند و این کار را بیهوده می دانند. به همین دلیل ما تصمیم داریم چندین فایده از مشاوره قبل از ازدواج را عنوان کنیم تا بدانید که این مشاوره ها در سامانه ازپزشک چقدر می تواند در نحوه تصمیم گیری شما نقش کلیدی داشته باشد :

 • بیان اهداف شخصی، زناشویی و خانوادگی
 • تشخیص نقاط قوت همسران و رشد آن
 • ویژگی های شخصیتی را بررسی کنید
 • تقویت مهارت های ارتباطی
 • حل تعارضات و مشکلات و کاهش استرس
 • بررسی تاریخچه خانوادگی و گذشته هر یک از زوجین
 • بررسی مسائل مالی

مشاوره قبل از ازدواج با سامانه از پزشک

قبل از اینکه از طریق اپلیکیشن ازپزشک برای مشاوره قبل از ازدواج اقدام کنید و هزینه مشاوره پزشک متخصص را پرداخت کنید باید بدانید که در انتها این شما هستید که باید انتخابی که دارید را اعلام کنید. متاسفانه در جامعه ما دیدگاه درستی در مورد مشاور و همچنین مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد. چرا که برخی افراد خیال می کنند مشاوره قبل از ازدواج یعنی اینکه فردی که مشاوره می دهد به صورت قطعی نظر خود را در مورد یک رابطه بیان می کند و از آنجا که بسیاری از افراد به بیماری وابستگی دچار هستند، از هر گونه نظر مخالف در مورد رابطه شان هراس دارند. برخی افراد هم فکر می کنند اگر از مشاوره با پزشک متخصص داشته باشند و مشاوره قبل از ازدواج بگیرند تا آخر مجبورند که از دیگران کمک بگیرند! در صورتی که اصلا اینطور نیست.

اهمیت حضور یک مشاور در موقعیت های حساس زندگی بیشتر از این حرف هاست. شاید برایتان جالب باشد بدانید اکثر افرادی که از خدمات مشاوره پیش از ازدواج بهره مند شده اند، حتی پس از ازدواج نیز این روند را ترک نکرده اند و در اکثر مراحل زندگی مشترک از مشاوره زناشویی نیز بهره مند شده اند.
به همین دلیل باید بگوییم که کار مشاوره قبل از ازدواج و یا مشاور در هر زمان این است که به عنوان یک راهنما کنار زن و مرد قرار بگیرد و به عنوان فرد سوم از دیدگاه جدید و کامل تری به بررسی تفاوت ها، نقاط مشترک، مسائل دور مانده و موارد مشابه بپردازد. به طور مثال مسائل زیر از مواردی هستند که مشاور ازدواج سعی در سنجش میزان آن ها دارد و می تواند به زوجین کمک شایانی کند :

 1. مشکلات جنسی
 2. سوء مصرف انواع مواد مخدر
 3. خشم
 4. خیانت
 5. مشکلات ارتباطی هر یک از افراد

مشاوره قبل از ازدواج به صورت آنلاین

 بدون شک مشکلات طرفین به این تعداد که عنوان کردیم محدود نمی شود و با توجه به افراد، مواردی که نیاز به بررسی دارند متفاوت است. در نهایت این مشاور ازدواج است که به عنوان یک راهنما کنار  زنان و مردان قرار می گیرد تا آنها بتوانند برای ازدواج آمادگی کامل را پیدا کنند.
دریافت مشاوره  قبل از ازدواج به صورت آنلاین می ‌تواند باعث پیشگیری از بسیاری از تصمیمات اشتباه شود. همان‌طور که می ‌دانید، مشاوره با پزشک متخصص، مشکلات فردی و بین فردی را از نگاه عمیق ‌تر و گسترده‌ تری به عنوان بخشی از سیستم پیچیده خانواده تحلیل کرده و اقدام به رفع آن ‌ها می‌کند. مشاوره قبل از ازدواج به صورت آنلاین در سامانه ازپزشک هم می ‌تواند با مزیت در دسترس بودن به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید ریشه مشکلات خود و فرد مقابل خود را پیدا کنید.

از آنجایی که بهترین روانشناسان تهران و مشاوران قبل از ازدواج در سامانه آنلاین ازپزشک فعالیت می کنند ، افراد می توانند با مراجعه به اپلیکیشن درخواست  ویزیت پزشک متخصص بدهند و به راحتی مشکلاتشان را برطرف کنند.

به منظور اخذ نوبت از بهترین روانشناسان تهران و مشاوران قبل از ازدواج، ابتدا باید به سایت  و یا اپلیکیشن ازپزشک مراجعه کنید و بعد از انتخاب حوزه روانشناسی، نام دکتر مشاور مورد نظر خود را از بین لیست روانشناسان تهران انتخاب کرده و زمان و تاریخ ویزیت را مشخص  نمایید. شما بعد از  پرداخت هزینه ویزیت پزشک متخصص، می توانید نوبت خود را نهایی کنید و از خدمات ازپزشک بهره ببرید.  خدمات سامانه آنلاین ازپزشک جهت تسهیل روند درمان و تامین رفاه بیماران ارائه شده می شود تا بتواند برای افراد جامعه مفید واقع شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت مشاوره تصویری پیشنهاد ما به شما عزیزان مطالعه مقاله ویزیت پزشک روانشناس تصویری است تا اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست اورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.