قرص ال دی

0

سلام وقت بخیر من باردار بودم وسقط کردم اونم مولار الان قرص ال دی اشتباهی خوردم بجای دوشنبه یکشنبه خوردم امشب قرص دوشنبه وسه شنبه خوردم مشکلی که نیس یا خونریزی بگیرم خیلی استرس گرفتم

عرفان امانی وضعیت را به منتشر شده تغییر داد 6 دی 1402
0

با سلام و احترام خدمت شما
راه مطمئن جهت فهمیدن این که باردار هستید یا خیر، تنها به وسیله ازمون خونی hCG صورت میپذیرد .
اما چند روش خانگی نیز گفته شده که به صورت «نامطمئن» میتوان از آنها بهره برد:

نوشابه
بسیاری از بانوان برای اطمینان از علائم بارداری، از نوشابه استفاده می‌کنند. اگر تست بارداری خانمی مثبت باشد، ترکیب کمی ادرار و مقداری نوشابه شروع به کف کردن می‌کند.

سرکه
در این روش، مقداری سرکه سفید را به مقدار کمی ادرار اضافه کنید. سرکه نیز مانند خمیردندان تغییر رنگ می‌دهد. بنابراین 3 تا 5 دقیقه صبر کنید، اگر تغییر رنگ سرکه را مشاهده کردید، به این معنی است که، نتیجه تست بارداری مثبت است.

صابون
رای این منظور می‌توان، مقدار کمی از ادرار را به یک تکه کوچک صابون اضافه کرده و آن را کامل مخلوط کرد.
عملکرد صابون و شامپو در مقابل هورمون (hCG) مانند یکدیگر است. بنابراین اگر ترکیب صابون و ادرار کف کند، نتیجه مثبت است.

شامپو
ابتدا باید مقداری شامپو و آب را ترکیب کرد تا یک ماده فوم‌مانند به وجود آید. سپس فرد باید از ادرار خود به آن ترکیب اضافه کند. سپس به ترکیب نگاه کند تا متوجه تغییرات آن شود.
اگر ترکیب شروع به کف کردن کند، به این معنی است که تست بارداری مثبت است. اگرچه هنوز هم توضیح شیمیایی دقیقی برای آن تعیین نشده است، اما هورمون (hCG) عامل اصلی برای کف کردن شامپوست. به همین دلیل نتیجه تست مثبت می‌شود.

شکر
یک قاشق غذاخوری شکر را در یک کاسه پلاستیکی بریزید و سپس مقدار کمی ادرار خود را به آن اضافه کنید. پس از آن به نحوه واکنش قند نگاه کنید. اگر به سرعت حل شود، نتیجه منفی است، اما اگر توده‌ای از شکر نامحلول تشکیل شود، نتیجه مثبت است. در حقیقت هورمون (hCG) موجود در ادرار، مانع از حل شدن شکر در ادرار می‌شود. به همین دلیل نتیجه مثبت خواهد بود.

ناشناس وضعیت را به منتشر شده تغییر داد 6 دی 1402
شما در حال مشاهده 1 از 3 پاسخ هستید، برای مشاهده همه پاسخ ها اینجا را کلیک کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.