غیر پزشکی, سلامت جسم

سلامت جسم

سلامت جسم

سلامت جسم چیست؟

سلمت جسم بسیار مهم است و ارتباط عمیقی با سلامت روان دارد. به این صورت که اگر فردی به بیماری روانی مبتلا باشد بیشتر در معرض بیماری های جسمی قرار می گیرد. البته در حالت بر عکس هم این ارتباط صدق می کند به نوعی که اگر فردی بیماری جسمی مزمن داشته باشد افسردگی و اضطراب در آن دو برابر بیشتر از افراد عادی می باشد .

به همین دلیل سلامت جسم و روان کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند و وجود بیماری ها می توانند در طولانی مدت باعث بروز عوارض جدی تری در فرد شوند.

شناخت و درک ارتباط بین ذهن و جسم فرد را وادار می کند تا از انواع بیماری های جسمی پیشگیری کند و بعد از تشخیص هر بیماری به دنبال درمان آن باشد. ازپزشک با ایجاد یک بستر آنلاین پزشکی و با داشتن انواع تخصص های پزشکی که  بهترین و حاذق ترین  هستند آماده است تا از افرادی که تمایل دارند به صورت تلفنی، تصویری و یا ارسال پیام در خانه ویزیت شوند میزبانی کند .

شما در هر زمان و هر مکان می توانید با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک و یا وب سایت ، از پزشک متخصص مشاوره بگیرید و با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در اپلیکیشن ، بهترین پزشک متخصص  را جستجو کنید . شما می توانید با کلیک بر روی ویزیت شو مراحل مشاوره آنلاین و یا ویزیت پزشک متخصص آنلاین را در خانه انجام دهید.

همچنین با استفاده از برنامه کاری پزشکان آنلاین می توانید در زمان های تعیین شده وقت بگیرید و ویزیت شوید. ازپزشک با ایجاد صفحاتی چون مشاهده نظرات دیگر بیماران با پزشک منتخب، این امکان را به شما می دهد که  ویزیت پزشک متخصص را با شناسایی بهترین دکتر انجام دهید و نوبت دریافت کنید. پزشکان تیم ازپزشک در هر زمان آماده پاسخگویی هستند تا بتوانند بیماران را ویزیت کنند. پس بدون نگرانی و اتلاف وقت در مطب و کلینیک ها در خانه بمانید و از ویزیت آنلاین پزشک زنان در هر مکان بهره ببرید.
در ادامه بیشتر در رابطه با سلامت جسم و روان صحبت می کنیم.

سلامت جسم و روان

سلامت جسم و روان

اگر به سلامت جسم رسیدگی نشود می تواند باعث بالا رفتن سطح قند خون و اختلال در گردش خون و عملکرد مغز در افراد شود. افرادی که به بیماری های جسمی مبتلا هستند غالباً استرس عاطفی و درد مزمن را تجربه می کنند که از طرفی ، استرس و درد مزمن با بروز افسردگی و اضطراب همراه هستند.

طی تحقیقاتی مشخص شده است که   هر چه قدر وضعیت جسمی یک فرد بدتر باشد، احتمال بروز مشکلات روانی در او بیشتر می شود.

به همین دلیل است که بیشتر بیماران جسمی به بیماری های روانی نیز  مبتلا می شوند. عوامل اجتماعی هم تاثیر بسزایی بر سلامکت جسم و روان افراد می گذارند.

برای مثال افراد و به خصوص بیمارانی که در فقر زندگی می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های روانی  قرار دارند و ممکن است برای درمان بیماری خود با مشکلات زیادی مواجه شوند. بیمارانی که مشکل روانی هم دارند اغلب با فقر، بیکاری، نداشتن مسکن مناسب و دوری از اجتماع روبرو هستند.  همین عوامل اجتماعی، آسیب پذیری را در برابر بیماری های جسمی افزایش می دهند.

از پزشک یک اپلیکیشن عملگرا می‌باشد که سال‌ها است در حوزه ارائه خدمات پزشکی فعالیت دارد و به لطف خدمت صادقانه در این سال‌ها توانسته اعتماد بسیاری از پزشکان متخصص را به خود جلب کرده و این افتخار را داشته باشد تا از خدمات بهترین پزشکان متخصص بهره‌مند شود کاربران عزیز می‌توانند تنها با نصب ساده  اپلیکیشن از پزشک از خدمات فوق‌العاده این سامانه نظیر مشاوره و ویزیت پزشک به صورت آنلاین بهره‌مند شوند.

تاثیر بیماری‌های روحی روانی بر روی سلامت جسم

بیماری های روانی به راحتی بر روی جسم افراد تاثیر می گذارند و سلامت جسم را تهدید می کنند. برای مثال :

 • سطح انرژی و توانایی فرد را کاهش می دهند.
 • باعث اعتیاد فرد به مواد مخدر و الکل می شوند.
 • بر عملکرد اجتماعی و رفتاری فرد تأثیر منفی می گذارند.
 • انگیزه فرد را برای مراقبت از سلامتی خودش کاهش می دهند.
 • حساسیت فرد را برای ابتلا به بیماری های جسمی افزایش می دهند.
 • تعادل هورمونی و چرخه خواب فرد را مختل کرده و باعث اختلال در خوردن و خوابیدن فرد می شوند.

آیا بیماری‌های روای باعث بروز بیماری‌های جسمی نیز می‌شود؟

آیا بیماری‌های روای باعث بروز بیماری‌های جسمی نیز می‌شود؟

بیماری های روانی که می تواند باعث بروز برخی بیماری های جسمی و به خطر انداختن سلامت جسم افراد شود ، مانند :

 1. بیماری قلبی و سکته مغزی
 2. بیماری های تنفسی
 3. سرطان
 4. آرتروز
 5. اسکیزوفرنی و پوکی استخوان

تغییرات در سبک زندگی برای سلامت جسم و روان

 1. ورزش یک روش عالی برای حفظ سلامت جسم و بهبود سلامت روان است و انجام ورزش بر آزاد سازی و جذب اندروفین در مغز تأثیر می گذارد. حتی پیاده روی تند در۱۰ دقیقه هوشیاری ذهنی، انرژی و روحیه مثبت شما را افزایش می دهد.
 2. رژیم غذایی و داشتن تغذیه خوب یک عامل مهم در تأثیرگذاری جسم و روان است. رژیم غذایی متعادل و سالم چون مصرف پروتئین ، آب فراوان ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، چربی های اساسی و کربوهیدرات های پیچیده .
 3. استعمال دخانیات تأثیر منفی بر سلامت جسم و روانی افراد دارد. بسیاری از افراد با مشکلات سلامت روان ، خیال می کنند که استعمال سیگار علائم آن ها را تسکین می دهد، اما متاسفانه این تأثیرات فقط کوتاه مدت هستند. باید بدانید که نیکوتین موجود در سیگار با مواد شیمیایی موجود در مغز تداخل دارد. به همین دلیل افراد مبتلا به افسردگی دو برابر بیشتر از افراد دیگر سیگار می کشند.
مشاوره آنلاین پزشکی از سامانه ازپزشک

Sexual health and its relationship with physical health

سامانه ازپزشک با داشتن بهترین و حاذق ترین متخصصان، امکان داشتن مشاوره پزشکی آنلاین و ویزیت آنلاین پزشک برای افراد را از طریق شبکه اینترنتی  فراهم می آورد. در این زمان دیگر نیازی نیست در ترافیک شهر، آلودگی و شلوغی ها به دنبال یک پزشک  متخصص بگردید و با چند ساعت از دست دادن زمان ویزیت شوید.

با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک می توانید در هر زمان و هر مکان، بدون محدودیت و تنها با دسترسی به اینترنت ، ویزیت پزشک آنلاین به صورت تصویری و صوتی و همچنین به صورت پیام داشته باشید و به بهبودی برسید.

ویزیت آنلاین به عنوان یک ابزار کاربردی و فوق العاده کمکی جهت بیمارانی که نیاز به معاینه فیزیکی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا که در این نوع ویزیت نیازی به دادن آزمایش، تصویر رادیولوژیک و یا هر مدرک پزشکی ندارید و تنها به مکالمه تصویری و یا حتی صوتی و بازگو کردن علائمی که دارید می توانید ویزیت شوید و ازپزشک نسخه دریافت کنید. در ضمن در زمان نیاز به آزمایش و یا تصاویر هم می توانید تمام پرونده های پزشکی  را در زمان ویزیت آنلاین پزشک در قسمت آپلود مدارک بارگزاری کنید تا از این طریق بتوانید پزشک را وضعیتی که دارید مطلع بسازید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام ویزیت آنلاین توسط سامانه از پزشک و مزیت‌های آن پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مزیت های ویزیت آنلاین با اپلیکیشن ازپزشک تا اطلاعاتی کامل و جامعی را در این رابطه به دست آورید.

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک امکان ویزیت آنلاین بیمار توسط پزشک متخصص است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

 

 

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.