غیر پزشکی, اخبار سلامت

تفاوت آرتروز و روماتیسم

تفاوت آرتروز و روماتیسم

تفاوت آرتروز و روماتیسم

اگر به دنبال تفاوت آرتروز و روماتیسم هستید و دوست دارید اطلاعات کافی کسب کنید ، تا انتهای این مطلب از سری مقالات مجله سلامتی ازپزشک همراه ما باشید و به خواندن ادامه دهید . در رابطه با اینکه روماتیسم چیست باید بگوییم روماتیسم بیماری است که استخوان و مفصل های هم بافت را با یکدیگر درگیر می کند. در واقع روماتیسم یعنی مشکلات جسمانی که با تورم و التهاب همراه است و در مفصل های بدن صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که برخی از اختلالات رماتیسمی بر اثر وارد شدن میکروب ها و ویروس ها به اعضای بدن به وجود می آیند و به بافت های سالم بدن آسیب می رسانند.  همین موضوع باعث به وجود آمدن بیماری های همچون رماتیسم در افراد می شوند. ویروس ها و میکرب هایی که وارد مفاصل بدن شده اند در برخی از مواقع مفصل را تخریب می کنند که در این زمان برای پیشگیری از مشکلات جدی باید مشاوره پزشک تصویری داشته باشید و با متخصص روماتولوژی برای درمان مشورت کنید .

در رابطه با آرتروز هم باید بگوییم که آرتروز شایع ترین نوع بیماری التهابی بوده و در آن غضروف های مفصلی در بدن دچار آسیب دیدگی می شوند. متاسفانه آرتروز بیشتر در مفصل های بزرگ بدن که متحمل کننده وزن بسیاری هستند به وجود می آید. مانند زانو که سنگینی وزن بدن را تحمل می کند. زمانی که یک فرد دچار آرتروز می شود غضروف هایی که بر اثر این بیماری شکسته شده اند باعث به وجود آمدن درد، تورم و مشکلات حرکتی شده و ناراحتی ایجاد می کنند . با این تفاسیر پیشنهاد می کنیم برای داشتن مشاوره پزشک تصویری و درمان به موقع به متخصص روماتولوژی مراجعه کنند و یا اینکه مشاوره پزشک تصویری داشته باشید. آرتروز یکی از انواع آرتریت بوده و  یک بیماری غیر التهابی در مفاصل است که طی آن غضروف مفاصل تخریب می ‌شود.

بیماری آرتروز  که بسیار تحلیل ‌برنده است ، در ‌نتیجه آسیب ‌دیدگی، افزایش سن و کشیدگی یا پارگی طولانی ‌مدت غضروف در مفاصل بروز می‌کند و سبب ایجاد درد و سفتی مفاصل می ‌شود.

 

اطلاع از تفاوت آرتروز و روماتیسم با سامانه از پزشک

اطلاع از تفاوت آرتروز و روماتیسم با سامانه از پزشک

پس اگر به مشاوره پزشک تصویری و مشاوره آنلاین نیاز داشتید ، همین الان بر روی گوشی همراه خود اپلیکیشن ازپزشک را نصب کنید و در هر زمان و مکان از متخصص روماتولوژی ، مشاوره پزشک تصویری دریافت کنید. شما با نصب اپلیکیشن بیمار ازپزشک بر روی گوشی همراه خود و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک و مراکز درمانی ، می توانید در هر زمان و مکان ازپزشک مشاوره بگیرید و درمان شوید. شاید   با جستجو در اینترنت بتوانید پزشک متخصص روماتولوژی زیادی پیدا کنید و با هر کدام از آنها به هر طریقی ارتباط بگیرید ، اما باید بدانید که لازمه اطمینان به پزشک متخصص و مشاوره پزشک تصویری، داشتن تجربه کافی، اعتماد به موسسات معتبر، توجه به گستردگی ارتباط پزشک با سایر اعضای سیستم درمانی  چون آزمایشگاه ها، تجهیزات تشخیصی و سایر متخصصان است .

به همین دلیل سامانه آنلاین ازپزشک با داشتن بهترین پزشکان و متخصصان در هر زمینه پزشکی و ایجاد حس اعتماد به بیماران، کار را برای تمامی کاربران راحت کرده است. شما با استفاده از خدمات آنلاین ازپزشک می توانید در کمترین زمان و بدون داشتن کوچکترین دغدغه ای جز بیماری، اولین نوبت خالی پزشک متخصص را ثبت کنید و در زمان درست و در آرامش خانه  مشاوره پزشک تصویری داشته باشید. همچنین می‌توانید میانگین زمان انتظار را در صفحه پزشک مورد نظر خود مشاهده کنید که این مقدار، قطعا کمتر از زمان انتظار در مطب، ترافیک شهری و آلودگی است و بدون کوچکترین اتلاف وقتی در خانه ویزیت می شوید. بی شک ممکن است شما و یا اطرافیانتان، دریافت نوبت از بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی را که بسیار دشوار و خسته کننده است تجربه کرده باشید. در برخی زمان ها هم برای دریافت نوبت از مراکز درمانی لازم است تا به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و ساعت ها در انتظار بمانید، اما با استفاده از اپلیکیشن ازپزشک دیگر به مراجعه حضوری نخواهید داشت.

می توانید در آرامش خانه بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی،  مشاوره آنلاین با متخصص روماتولوژی را ثبت کنید و از پزشک متخصص روماتولوژی ، مشاوره درمانی دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با تفاوت آرتروز و روماتیسم به خواندن مطلب ادامه دهید .

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن از پزشک این است که بیمار امکان دریافت مشاوره را داشته، و با استفاده از این خدمات می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی مشاوره دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

درباره تفاوت آرتروز و روماتیسم بیشتر بدانید:

آرتروز و روماتیسم  از بیماری هستند که در سنین های مختلف ممکن است افراد را مبتلا کنند. شاید به نظر این دو بیماری شبیه به هم باشند و اغلب بیماران این دو بیماری را با هم اشتباه بگیرند اما آرتروز جزء آن بیماری هایی است که به علت ناتوانی در میان سالمندان رواج دارد و شایع ترین نوع آن آرتروز لگن در مردان و آرتروز مفاصل انگشت در زنان است.

از مهم ترین عامل خطر زایی در آرتروز می توان به افزایش سن اشاره کرد به این صورت که هر چه سن بالا برود خطر ابتلا به این بیمای بسیار زیاد می شود. لازم به ذکر است که عوامل ژنتیکی هم می توانند در بروز این بیماری تاثیر گذار باشند.

و اما بیماری روماتیسم که علت ناشناخته ای دارد و تنها راه تشخیص روماتیسم در افراد ، التهاب مفاصل محیطی است. برخی از افراد ممکن است به صورت بسیار خفیف به این بیماری مبتلا شوند و آسیب های جزئی در مفصل های بدن در آنها مشاهده شود. بسیار مهم است بدانید که روماتیسم در زنان نزدیک به ۳ برابر در مردان رواج دارد و شروع این بیماری در سنین ۳۵ تا ۵۰ سالگی در افراد ایجاد می شود.

مشاوره پزشک متخصص به صورت آنلاین یکی از خدماتی است که با استفاده از آن پزشکان عزیز می‌توانید بدون اتلاف وقت، در سریع‌ترین زمان ممکن بیمار خود را ویزیت و یا به آن‌ها مشاوره دهند. در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

تفاوت علائم آرتروز و روماتیسم

تفاوت علائم آرتروز و روماتیسم

بسیار مهم است بدانید که بیماری روماتیسم در اکثر افراد علائمی ندارد و هیچ سر و صدایی از خود بروز نمی کند. از علائمی که می تواند نشان دهنده روماتیسم باشد می توان به بی اشتهایی ، ضعف عمومی، کاهش وزن و علائم مبهم عضلانی اسکلتی اشاره کرد.

برای تکمیل کردن توضیحاتی که در رابطه با  تفاوت آرتروز و روماتیسم دادیم می توانیم بگوییم که بیماری آرتروز در سنین بالا و در میان افرادی که دارای وزن بالایی هستند به وجود می آید و این دسته از افراد زودتر به آرتروز مبتلا می شوند. در حالیکه

روماتیسم یک بیماری خود ایمنی بوده و در سنین جوانی افرد را درگیر می کند. در صورت مشاهده عوامل و علت هایی که نشان دهنده هر یک از این بیماری های نام برده باشد باید متخصص روماتولوژی مراجعه کنید و یا اینکه از طریق اپلیکیشن ازپزشک ، مشاوره پزشک تصویری داشته باشید. با این کار و با تحت نظر پزشک متخصص بودن از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و بیماری خود را به سرعت درمان کنید. در انتها پیشنهاد می کنیم که برای پیشگیری از این بیماری ها ، اهمیت تغذیه را جدی بگیرید. برای جلوگیری از انواع بیماری های روماتیسم و آرتروز تغذیه مناسب نقش بسیار مهمی دارد شما با تغذیه سالم و استفاده از لبنیات  می توانید از بروز این دو بیماری جلوگیری کنید.

 

 

 

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.