راه های درمان اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ در مردان با ویزیت دکتر آنلاین اورولوژی

فهرست مطالب

در تاریخ 18 اسفند 1402 – توسط تیم ازپزشک بازنگری و بروزرسانی شد.

 

برقراری روابط جنسی یکی از مهمترین ارکان زندگی زناشویی بوده و ناتوانی و اختلال در برقراری رابطه و اختلال نعوظ، یکی از شایع ترین مشکلات بین زوجین است که در صورت عدم ریشه یابی و درمان، می‌تواند پایه‌های زندگی را سست نماید. اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که بدانیم، یکی از پنج علت اصلی طلاق در کشور ما همین اختلالات جنسی است که باعث می شود زندگی از هم فرو بپاشد. به همین جهت در این مقاله درباره راه های درمان اختلال نعوظ د  مردان و همینطور اختلال نعوظ در نوجوانان که یکی از علل اصلی مشکلات جنسی است صحبت خواهیم کرد.

 

راه های درمان اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ و ناتوانی برقراری جنسی از مشکلاتی است که می تواند به راحتی درمان شود. مواردی که در زیر عنوان می کنیم، می‌توانند به رفع این عارضه کمک کنند و حتی راه های درمان اختلال نعوظ در مردان به حساب بیایند. این عوامل عبارتند از:

 

 • اصلاح سبک زندگی در بهبود بسیاری از بیماری‌ها، مشکلات و عوارض می‌تواند دخیل باشد. مواردی از سبک زندگی مانند تغذیه، تعدیل وزن، تحرک بدنی و ورزش، عدم استفاده از الکل، سیگار و مواد مخدر، خواب کافی و با کیفیت، پرهیز از مواجهه با آلودگی‌ها و سموم، می‌توانند به درمان اختلال نعوظ در مردان کمک کنند.
 • مصرف داروها برای درمان اختلالات جنسی توسط یک روان درمانگر از اصول اولیه است. ضمن اینکه بسیاری از مشکلات جنسی صرفاً با مداخلات سکس تراپیست برطرف می‌شوند؛ برخی از داروها مانند سیلدنافیل و تادالافیل، باعث افزایش گردش خون آلت تناسلی می‌شوند.
 • روان درمانی
 • واکیوم با ایجاد مکش و خلاً در اطراف آلت تناسلی، باعث ورود خون به داخل آلت می‌شود و پس از پر شدن آلت، کشی در ریشه آلت قرار می‌گیرد که مانع از تخلیه خون در آلت خواهد شد. استفاده از واکیوم نباید بیش از 30 دقیقه طول بکشد زیرا ممکن است به پوست آلت تناسلی آسیب رساند.
 • تزریق دارو داخل آلت. چنانچه میزان ناتوانی جنسی شدید باشد و روش های درمانی مذکور، تأثیری در رفع این ناتوانی نداشته باشد، پزشک متخصص برای درمان اختلال نعوظ در مردان ، تزریق داروهایی مانند فنتولامین، پاپاورین یا آلپروستادیل را به تنهایی یا به صورت ترکیبی، مستقیماً داخل آلت تناسلی تجویز می کند.
 • استفاده از پروتز آخرین روش درمان اختلال نعوظ در مردان است. این روش برای کسانی که به هیچ درمانی پاسخ نمی‌دهند و مدتها از ناتوانی جنسی رنج می‌برند مناسب است. در این روش سیلندرهای پروتز، پس از تخریب بافت‌ها، داخل آلت قرار می‌گیرند.

 

<yoastmark class=

 

اختلال نعوظ چیست؟

نعوظ چیست و چه علائمی دارد؟ بزرگ و سفت شدن آلت مردان را نعوظ میگویند و هنگامی که آلت تناسلی مرد توانایی ایجاد نعوظ یا حفظ نعوظ به مدت کافی جهت انجام رابطه جنسی با شریکش را نداشته باشد اختلال نعوظ نامیده می شود. اکثر مردان گاهی اوقات، برخی از مشکلات سخت شدن یا نعوظ ماندن آلت تناسلی را تجربه کرده اند، اما این اختلال نعوظ نامیده نمی شود. تنها در صورتی که در عملکرد جنسی مشکل ایجاد شود و آنرا غیر ممکن سازد و نارضایتی به همراه داشته باشد به آن اختلال نعوظ گفته می شود.

مکانیسم ایجاد نعوظ در مردان به این صورت است که براساس پیام های عصبی ایجاد شده در مغز و به وسیله تغییرات هورمونی خون در بافت آلت تجمع یافته و باعث ایجاد نعوظ در مرد می شود و هرچه مدت زمان ماندگاری خون در آلت بیشتر باشد مدت زمان نعوظ بیشتر می شود.  در نتیجه هر عاملی که بر روی پیام های عصبی و همچنین هورمون های جنسی و عروق آلت تاثیر منفی بگذارد باعث ایجاد اختلال در نعوظ فرد شده و نارضایتی در زمان برقراری رابطه جنسی ایجاد می کند.

پیشنهاد مقاله: درمان سرد مزاجی زوجین

 

یکی از خدمات فوق‌العاده اپلیکیشن ازپزشک که باعث محبوبیت آن در بین بیماران و پزشکان عزیز شده است امکان دریافت ویزیت پزشک آنلاین و یا مشاوره با متخصص اورولوژی می‌باشد در واقع سامانه ازپزشک با قرار دادن این خدمات ارزشمند در سامانه خود باعث شده تا در هر مکانی و هر زمانی بتوانید به راحتی از این خدمات استفاده نمائید. فقط کافی است همین الان اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

 

درمان اختلال نعوظ
درمان اختلال نعوظ

 

اختلال نعوظ در نوجوانان

اختلال نعوظ در نوجوانان ممکن است به دلایل روانشناختی در آنها رخ دهد. همچنین یکی دیگر از دلایل ابتلا اختلال در عملکرد عروق خونی آنهاست. همانگونه که پیش تر به آن اشاره کردیم اختلال نعوظ، نوعی ناتوانی جنسی در مردان است و اغلب افراد تصور می کنند که تنها به سالمندان مرتبط است. در حالیکه برخلاف تصور معمول، اختلال عملکرد جنسی در میان پسران نوجوان نیز دیده می شود.

برای رسیدن به نعوظ مغز، اعصاب، هورمون ها، عضلات و سیستم گردش خون نقش بسیار مهمی دارند . این اعضای مختلف بدن با کمک هم آلت تناسلی مردان را برای رسیدن به نعوظ خون رسانی می کنند؛ و نعوظ در نوجوانان هم هنگامی رخ می دهد که مغز باعث افزایش جریان خون رسانی به آلت تناسلی شود. خون در داخل آلت محصور شده و باعث سفت و بلند شدن آلت می شود.

اختلال نعوظ در نوجوانان یک ناتوانی جنسی وابسته به سن است، و در بیشتر موارد رخ می دهد و ممکن است به دلایل روانشناختی رخ دهد. همچنین یکی دیگر از دلایل ابتلا به اختلال نعوظ در نوجوانان واسکولوژنیک یا اختلال در عملکرد عروق خونی آنها محسوب می شود.

به طور کلی مهمترین علل عبارت است از:

 1. علل روانشناختی
 2. واسکولوژنیک
 3. غدد درون ریز
 4. دلایل ساختاری
 5. مصرف سیگار

پیشنهاد مقاله: سکس تراپی

 

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس Turnstile CloudFlare مورد نیاز است که مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی CloudFlare و شرایط استفاده است.

برای دیدن نوشته هایی که به دنبال آن هستید تایپ کنید