رژیم و تغذیه

تغذیه مناسب برای پسر دار شدن

تغذیه مناسب برای پسر دار شدن

رژیم غذایی

زوج های زیادی تمایل دارند فرزند پسر داشته باشند و از این رو قبل از حاملگی به دنبال جواب برای سوال برای بارداری پسر چه بخوریم؟ هستند. به عقیده ی پزشکان مصرف کلسیم برای کسانی که فرزند پسر می خواهند بایستی کاهش و مصرف مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم افزایش یابد. مادرانی که نوزاد پسر به دنیا آوردند، در هنگام بارداری و پیش از آن از مواد غذایی حاوی پتاسیم، ویتامین های قبل از بارداری برای پسر دار شدن مانند ویتامین های C ،E  و  B12  استفاده کرده اند. ما در این مطلب از سری مقالات ازپزشک به  به بررسی سوال آیا درمان پزشکی برای پسردار شدن وجود دارد؟ در سه ماه اول بارداری چی بخوریم بچه پسر بشه ؟ ، غذاهای حاوی سدیم و پتاسیم برای پسردار شدن و… خواهیم پرداخت. همراه ما باشبد و در صورت نیاز با نصب اپلیکیشن ازپزشک از متخصصان مجموعه مشاوره آنلاین دریافت کنید.

 

رژیم غذایی

برای داشتن تغذیه برای پسر دار شدن باید حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری و رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد. در رابطه با تغذیه برای پسر دار شدن پاسخ را به دو بخش طب سنتی و خوراکی های طبیعی تقسیم می شود.

 

<yoastmark class=

 

برای پسر دار شدن چی بخوریم؟

در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟ می توانیم در ابتدا به میوه ها اشاره کنیم. میوه هایی که حاوی سدیم و پتاسیم به میزان کافی هستند مثل مرکبات، زردآلو، آناناس، موز، هلو، گلابی، سیب، گوجه سبز، آلو، خیار، گیلاس، تمشک، توت فرنگی، انجیر، خربزه که به بارداری پسر کمک می کنند. مصرف غذاهای طبع گرم برای بارداری پسر جزو خوراکی هایی هستند. که برای پسر شدن و بارداری پسر به زنان بسیار توصیه می شوند. در ضمن در مورد تغذیه برای پسر دار شدن می توانید از میوه های خشک با پتاسیم بالا مانند انجیر خشک، خرما، برگه زردآلو، آلو بخارای خشک و کشمش استفاده کنید و تاثیر آن را ببینید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی ماه اول بارداری

 

غذاهای شیرین و بدون کافئین همچون عسل، نبات و آبنبات به افزایش تحرک اسپرم کمک کرده و احتمال پسردار شدن در زنان را بالا می برد. از این رو سعی کنید غذاهایتان را خوش نمک بخورید چرا که مصرف این دسته از غذاها با افزایش پتاسیم موجب تشدید شانس پسردار شدن در زنان می شود. مصرف خیارشور قبل از بارداری برای شکل گرفتن جنین پسر هم به شدت توصیه می شود. همچنین برای پسردار شدن بهتر است از گوشت قرمز استفاده کرده و گوشت سفید را کمتر از حد معمول مصرف کنید.

 

برای پسر دار شدن صبحانه چی بخوریم

پیشنهاد پزشکان ازپزشک این است که حتما برای پسردار شدن وعده صبحانه را کامل میل کنید. بر اساس مطالعه ای توسط دانشگاه آکسفورد و اکستر در انگلستان. مشخص گردید در مادران بارداری که رژیم غذایی پر کالری دارند و به صورت مداوم وعده صبحانه را مصرف می کنند، احتمال پسردار شدن بیشتر از سایر زنان است. همچنین به گفته پزشکان زنان و زایمان، یک برنامه غذایی با کلوگز بالا شانس پسردار شدن در زنان را افزایش می دهد. گندم هم یکی از مواد مغذی است که با پایین آوردن PH  دستگاه تناسلی زن درصد پسردار شدن را افزایش می دهد.

 

یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن ازپزشک امکان مشاوره آنلاین با متخصص تغذیه است، چراکه با استفاده از این خدمات بیماران می‌توانند بدون اتلاف وقت، با صرف هزینه کم‌تر، و بدون نیاز به تحمل شلوغی مطب به صورت کاملا آنلاین ازپزشک مورد نظر خود به راحتی  ویزیت آنلاین  دریافت نمائید و یا ویزیت شوید. برای استفاده از این خدمات ارزشمند کافی است اپ ازپزشک را نصب کرده تا از تمامی خدمات مخصوص بیماران بهره‌مند شوید.

 

اگر سرد مزاج هستید و طبعتان سرد است. برای تغذیه برای پسر دار شدن باید مربای زردک، زنجبیل ترنجبین و نارگیل، غذاهایی همچون حلیم با گوشت بزغاله را مصرف کنید. از دیگر خوراکی ها برای بارداری و داشتن پسر می توان به غذاهای گرم برای بارداری پسر همچون دارچین و خولنجان، پسته، نخوداب با دارچین، زعفران و ، قلیه کدو و شلغم و شربت سیب، عصاره گوشت، خوراک نخود و پیاز و سیر و زرده تخم مرغ عسلی اشاره کرد. از غذاهایی که به دلیل داشتن طبع سردی و یا مواد معدنی و ویتامین های مضر برای بارداری پسر در دوران قبل از بارداری توصیه نمی شوند می توان به مواردی چون پیاز، کرفس، مائ الشعیر، لبنیات، گوشت سفید و غذاهای دریایی اشاره کرد.

 

بارداری پسر

تغذیه برای پسر دار شدن

درخواست نوشتن آزمایش آنلاین دهید!
آزمایش میخوای بدی و نیاز به نسخه اینترنتی آزمایش داری؟ درخواست نوشتن نسخه آزمایش آنلاین ازپزشک داری؟
قبل از درخواست ویزیت، از طریق اپلیکیشن ازپزشک با قیمت خیلی مناسب درخواست آزمایش آنلاین بده و بعد از انجام آزمایش با جواب آزمایشت ازپزشک ویزیت بگیر!

آیا درمان پزشکی برای پسردار شدن وجود دارد؟

در روش علمی  و پزشکی که روشی مطمئن ‌تر و صد البته گران ‌تر است، شانس پسردار شدن جنین به مراتب بیشتر می شود. البته این روش‌ به زوج‌هایی پیشنهاد می‌شود که شانس بارداری به صورت طبیعی را ندارند. به دو روش علمی شانس پسردار شدن جنین وجود دارد:

  1. تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی (PGD) که در این روش هم ‌زمان با لقاح آزمایشگاهی یا IVF انجام می شود. و متخصصین یک سلول را از جنین در حال تقسیم جدا می‌کنند. سپس جنسیت آن را تعیین کرده و جنین با جنسیت مطلوب وارد رحم مادر می‌شود.
  2. مرتب کردن اسپرم ها که این تکنیک شامل جداسازی اسپرم حاوی کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X در آزمایشگاه. و انتقال اسپرم با جنسیت پسر به داخل رحم زن از طریق روش تلقیح داخل رحمی (IUI) یا بارورسازی تخمک در آزمایشگاه است.

 

تصویر دکتر مهری رشیدی

مهری رشیدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر ریحانه صاحب کشاف

ریحانه صاحب کشاف

زنان و زایمان

تصویر دکتر الهه ذبیحی

الهه ذبیحی

زنان و زایمان

تصویر دکتر انسیه همتی

انسیه همتی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سپیده محمدی

سپیده محمدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر الهام صدیقی

الهام صدیقی

زنان و زایمان

تصویر دکتر نادره معصومی کاشانی

نادره معصومی کاشانی

زنان و زایمان

تصویر دکتر //// ////

//// ////

زنان و زایمان

تصویر دکتر سوسن رضایی

سوسن رضایی

زنان و زایمان

تصویر دکتر نیر صادقی

نیر صادقی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سیده طاهره قاضی میر سعید

سیده طاهره قاضی میر سعید

زنان و زایمان

تصویر دکتر راحله رضائی آشتیانی

راحله رضائی آشتیانی

زنان و زایمان

تصویر دکتر کبری آقاسفید

کبری آقاسفید

زنان و زایمان

تصویر دکتر فرحناز امینی

فرحناز امینی

زنان و زایمان

تصویر دکتر بهناز قاضی سعیدی

بهناز قاضی سعیدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر افروز یار احمدی

افروز یار احمدی

زنان و زایمان

تصویر دکتر سوگل عرب

سوگل عرب

زنان و زایمان

تصویر دکتر بهاره مرادیان

بهاره مرادیان

زنان و زایمان

تصویر دکتر سعیده شمس

سعیده شمس

زنان و زایمان

تصویر دکتر مهری آذرفخرائی

مهری آذرفخرائی

زنان و زایمان

سوالات متداول

منابع علمی این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.